Полезные материалы

Йога при грудному остеохондрозі

  1. Причини виникнення
  2. період занять
  3. Правила
  4. лікувальні асани
  5. Грижа і кіфоз
  6. Корисні поради

Зараз час цифрових технологій. Через це у багатьох людей розвиваються хвороби хребта. Неправильна постава при роботі за комп'ютером - головна причина всіх бід. При правильному підході остеохондрозні болю відступають швидко, але після краще виконувати лікувальну гімнастику, щоб хвороба не поверталася. Йога при грудному остеохондрозі корисна, так як її руху легкі, плавні, розслаблюючі. Хребет розтягується і стає на своє місце.

Причини виникнення

Наш організм складна машина. Кожен орган повинен отримувати достатньо поживних речовин, інакше виникають проблеми. Якщо не виконувати вправи для спини, то кістки не отримують харчування, так як кровоносні судини на них не розташовані. При тривалому голодуванні починають деформуватися диски і просідати. Через це з'являється грижа або остеохондроз.

Хворобливі відчуття викликають нерви, які затискаються стисненням хребців, так як після просідання вони з'їжджають зі своїх місць. М'язи спини утримують хребці, щоб ті не з'їхали повністю. Тому з'являються спазм м'язових волокон. Спазми і защемлення - це дві причини появи болів в спині. За проблему потрібно братися в комплексі і виконувати всі систематично.

  1. Звернутися до лікаря, щоб виявити проблему і призначити медикаментозне лікування.
  2. Виконувати всі призначення.
  3. Коли спадуть сильні болі, то варто зайнятися фізичними вправами. Підійде йога для грудного відділу хребта.

Самолікування може призвести до сумних наслідків. Краще все вправи узгоджувати зі своїм лікуючим лікарем.

період занять

Важливо розуміти, що для кожних вправ є протипоказання. Якщо їх немає, то дивимося на самопочуття, коли робимо вправу. Все добре? Продовжуємо постійно виконувати вибрані асани, щоб надавати профілактичну розслаблення м'язів і відновлення хребта.

Протипоказання:

  • гострий період, коли «прихопило» спину;
  • йога при болях в грудному відділі хребта не проводиться;
  • деякі асани потрібно робити тільки під наглядом досвідченого тренера. З обережністю шийний відділ.
  • При вагітності не виконують асани, які припускають лежати на животі.

При вагітності не виконують асани, які припускають лежати на животі

Йога при остеохондрозі грудного відділу не повинна приносити неприємних відчуттів, якщо вони є, то слід припинити використання вправи.

Правила

Перш, ніж займатися будь-яким видом активності, варто ознайомитися з правилами техніки виконання. В іншому випадку можна нашкодити здоров'ю і погіршити ситуацію.

Йога для грудного відділу хребта проводиться без зусиль. Рухи плавні, з розтяжкою всіх задіяних м'язів. Напруга не повинно бути болючим.

Починати потрібно з невеликого навантаження, поступово її збільшуючи. Краще записувати свої відчуття, щоб потім можна було зрозуміти, які вправи більш ефективні.

Для початку обов'язково зробити розтяжку шийних м'язів:

Встаємо прямо. Затискаємо в кулаці хвіст з волосся і тягнемо вгору, а плечі опускаємо із зусиллям вниз.

Далі можна переходити до виконання вправ.

лікувальні асани

Пози при грудному остеохондрозі

До початку проведення асан, не забудьте про обстановку. Увімкніть легку музику, постеліть килимок на підлогу і розслабтеся. Йога діятиме розслабляючи при грудному остеохондрозі, якщо її виконувати ввечері. Після важкого робочого дня йога - порятунок. Крім того вона упорядковує здоров'я нервовий стан і загальне всього організму.

  • поза «Уттхіта тріконасана» для шийного відділу, дозволяє розвантажити весь хребтової стовп від напруги. Задіє м'язи ніг. Розвиває тазостегнові суглоби.

Для виконання потрібно взяти стілець. Робимо невеликий випад до стільця, але ноги не згинати. Повертаємо ступню, яка далі від стільця, перпендикулярно другий. Розводимо руки і повільно повертаємо тіло вліво. Опускаємо руку на стілець і видихаємо. Другу руку піднімаємо вгору. Чекаємо 20-30 секунд. Напружуємо верхню руку, тягнемося вгору. Повторюємо з протилежною стороною;

  • поза «шалабхасана» для поперекового відділу. Знімає хворобливі відчуття, допомагає відновити хребетні диски.

Всім відому вправу «човник», тільки руки зводять за спиною в замок. Потрібно лягти обличчям вниз, звести руки в замок і підніматися нагору. У критичному становищі тримаємося, скільки вийде;

  • Таке ж вправу, але піднімаємо не тільки тулуб, але і ноги. Руки тримаємо долонями вгору, по швах;
  • поза «Тадасаї» для всього стовпа. Зміцнює хребет і прес. Звільняє нерви від защемлень. Поза протипоказана при будь-яких болях голови, гіпотонії, порушення харчової поведінки, безсонні.

Поза протипоказана при будь-яких болях голови, гіпотонії, порушення харчової поведінки, безсонні

Вертикальна поза. Стоячи, тримаємо поставу прямий. Напружуємо колінні м'язи, натягуючи їх наверх. Піднімаємо з боків, руки вгору. З'єднуємо долоні, затримуємося. Опускаємо руки в позу Намисто. Затримуємося.

  • поза «врікшасана» для плечей. Зміцнює все підтримують м'язи.

Розслабляємося. Представляємо себе деревом. Наші гілки ростуть верх (піднімаємо руки і з'єднуємо долоні), коріння зміцнюються (піднімаємо одну ногу і ставимо на стегно другий, з зовнішньої сторони). Закриваємо очі, думаємо про природу. Ця поза з'єднана з медитацією, тому асана зміцнює свідомість, розвиває розумові здібності.

  • поза «вірабхадрасана» від радикуліту і спазмів. Не можна виконувати при хворобах серцево-судинної системи і при підвищеному тиску.

Робимо випад. Перша нога зігнута під прямим кутом, друга пряма. Руки піднімаємо через сторони нагору, з'єднуємо долоні. Затрималися, плавно випрямлюємося.

  • поза «Бхуджангасана» для зміцнення всього організму. Підтримує енергетичний баланс тіла і заряджає його нової.

https://youtu.be/yvltmF2Njl0

Лягаємо на живіт. Напружуємо нижню частину тіла, носочки тягнемо. Піднімаємо верхню частину тіла і тягнемося вгору. Затримуємося.

Не забувайте дихати. Коли робиться зусилля, видихаємо. В інших випадках дихаємо рівно, спокійно.

Грижа і кіфоз

Застосування лікувальних асан допоможе вилікувати не лише остеохондроз, але і інші хвороби. Йога при грижі грудного відділу хребта допомагає зменшити проблему, але потрібно діяти під наглядом тренера. Починати лікування слід відразу. Підхід повинен бути регулярним. Не можна переривати лікування, так як можливі загострення.

Кіфоз - це викривлення хребта. Йога при кіфозі грудного відділу хребта допоможе, але потрібно розуміти, що це буде досить тривалий час. Хоча йога краще, ніж хірургічне втручання.

Описувати асани для лікування цих хвороб не будемо, так як перші заняття потрібно провести з тренером, щоб зрозуміти всі нюанси йоги.

Корисні поради

У висновку зберемо всі поради:

  • Спочатку звертаємося до лікаря. Чи не займаємося самолікуванням і встановленням діагнозу.
  • Підбираємо комплекс йоги з тренером. Перші асани виконуємо з ним же.
  • Виконуємо асани плавно, відчуваємо всі м'язи.
  • Дихаємо правильно і рівно.
  • Чи не закидаємо медикаментозне лікування.
  • Дивимося на своє самопочуття. Якщо самопочуття залишає бажати кращого, що не продовжуємо вправу більше, виключаємо його з комплексу.

Якщо самопочуття залишає бажати кращого, що не продовжуємо вправу більше, виключаємо його з комплексу

Слідкуйте за своїм здоров'ям. Краще щороку проводити огляд всього організму, щоб уберегти від запущених стадій. Якщо вже з'явилися проблеми, то лікувати їх, а потім обов'язково виконувати профілактику. Досить 2-3 разів на тиждень повторювати лікувальний комплекс. Йога при остеохондрозі грудного відділу хребта повинна стати постійною супутницею по життю. Вибирайте йогу замість болю.

Все добре?