Полезные материалы

Йогатерапія хребта

  1. Причини болю в спині - детальніше ...
  2. Будова хребта - детальніше ...
  3. Міжхребцева грижа - лікування

Йога для спини і хребта - це комплекс йога вправ, розрахований насамперед для самостійної практики. Він сприяє спочатку ефективному і швидкому позбавленню від болю, а потім і практичного лікуванню спини і хребта.

Ця стаття корисна всім, хто страждає від болів в спині. За допомогою вправ, детально описаних і проілюстрованих в даній статті, можна самостійно позбавитися від хворобливий відчуттів в попереку, а так же зміцнити м'язи спини і живота для запобігання проблем в майбутньому. Можна охарактеризувати ці вправи, як йога для спини і хребта.

Стаття буде цікава інструкторам йоги, які витягнуть безсумнівну користь з даного матеріалу і зможуть більш ефективно допомагати людям.

Стаття буде цікава інструкторам йоги, які витягнуть безсумнівну користь з даного матеріалу і зможуть більш ефективно допомагати людям

Біль в попереку

Багато стикаються з больовими відчуттями в області попереку. Біль може бути різного характеру, іноді особливої ​​болю в попереку немає, але є біль, яка проходить по задній поверхні ноги, доходячи до пальців. Іноді біль саме локалізована в попереку. Інтенсивність болю може змінюватися, особливо після довгого сидіння або в кінці робочого дня. При гострій функціональної блокади біль така сильна, що зайнявши певне положення, в якому відчуття болю трохи спадають, навіть неможливо поворухнутися через страх, що больові відчуття знову паралізують все тіло. Це створює певний дискомфорт в життя, перешкоджає повноцінному її прояву. Тривала проблема може відгукнутися на функціонуванні внутрішніх органів, порушення кровопостачання і як наслідок можуть прийти різні захворювання. Що ж робити, якщо стали мучити болі в спині? Як побудувати практику йоги після отримання травми і знову почати насолоджуватися життям у всіх її проявах?
Щоб відповісти на ці питання спочатку корисно ознайомитися з анатомічною будовою хребта - адже саме його структурні складові і м'язи спини є причинами больових відчуттів і того дискомфорту, який доставляє нам біль.

Причини болю в спині - детальніше ...

функція хребта

Хребет в нашому організмі це, перш за все, каркасне підставу, на яке «збираються» всі інші частини нашого тіла, так само хребет виконує функцію, що амортизує - хребет має природні фізіологічні вигини. В результаті м'язи, зв'язки і диски з хребцями - формують як би пружину, наприклад, при ходьбі, коли ми переносимо вагу з ноги на ногу, хребет стискається і розтискається синхронно з кроками. В результаті внутрішні органи і головний мозок здійснюють м'які погойдують. Наступна функція - це захисна функція, хребет захищає спинний мозок, який проходить всередині хребта, до спинного мозку спрямовується величезна кількість нервових закінчень через які проходять нервові імпульси до внутрішніх органів, в свою чергу. через нервові закінчення внутрішні органи «контактують» зі спинним мозком, посилаючи відповідні сигнали.

Будова хребта - детальніше ...

Витягування м'язів спини

Є кілька способів витягування глибоких м'язів спини. Розглянемо все по порядку, починаючи від простих, і завершимо досить складними. Кожен зможе вибрати для себе підходящі способи витягування за своїм станом. Під час виконання вправ не повинні виникати хворобливі стани. Як виняток можна розглянути той випадок, коли є запалення суглоба і накопичення синовіальної рідини, тут для вивільнення останньої потрібно виконувати вправи, не дивлячись на біль, але потрібно точно знати, що трапилося і підібрати потрібні вправи. Дихання під час вправ не повинно збиватися. Якщо відчувається явне перенапруження, м'язи починають тремтіти, то потрібно лягти і розслабитися. Заняття повинні йти по наростаючій (прогресивна тренування), збільшуючи поступово час утримання і кількість повторень. Виконувати вправи краще на килимку для йоги.

Міжхребцева грижа - лікування

Для належного ефекту можна робити вправи в кілька повторень. Наприклад, одна вправа на зміцнення м'язів спини, яке тренована людина зможе виконувати протягом 2-х хвилин, початківець може виконати ті ж 2 хвилини, тільки сумарно в три підходи по 40 секунд (відпочивати між підходами потрібно до відновлення рівного дихання). Всі вправи виконуються на підлозі, на килимку для йоги, але не в м'якій постелі.
Перед кожною вправою краще виконати витягування спини за рахунок правильного укладання хребта. Виконання: лягти на спину, підвестися на лікті і почати витягати хребет з таза, направляючи поперековий відділ до підлоги, поступово розсовуючи лікті по сторонах, хребець за хребцем, укласти повністю весь хребет на йога - килимок. Потім потрібно взяти себе руками за лопатки і трохи перекочуватися по лопатках. Після цього взяти себе за голову і потягнути, витягаючи шию і укласти потилицю, як можна далі від плечового пояса на килимок. Далі можна переходити до виконання вправ на потягування глибоких м'язів спини.

Напуття практикуючим йогу

Ця стаття про йога-терапії хребта буде цікава і тим, хто вже давно займається йогою і для початківців практиків, для тих, хто робить перші кроки на цій нелегкій, але благородній шляху. Через необережність, незнання або через занадто сильного бажання отримати швидкий результат практикуючі часом зловживають тим, що «навантажують» нещадно своє тіло, завдаючи собі страждання і заробляючи травми. Грубий розум не звертає увагу на сигнали, які тіло посилає в надії приборкати неправильні дії і припинити насильство. В результаті у некоректно практикуючих йогу «летять» коліна, попереку, зап'ястя і т.д. Доводиться відновлюватися на заняттях йогатерапіі.

Як зберегти баланс між ненасильством до тіла, турботою про нього, як частини світобудови, і своїми бажаннями? Бажання можуть бути абсолютно різними від того, як навчитися сидіти в позі лотоса, зберегти молодість і здоров'я до позбавлення від поганої карми, пробудження духу і т.д.
Перш за все, потрібно розвивати розуміння чи усвідомлення, спектр поширення якого не обмежений і в кінцевому розширенні відповідає Просвітлення. Без розвитку усвідомлення, навіть без розуміння необхідності його розвивати дуже важко просуватися у благородній шляху і на кожному його відтинку відбуватимуться ті чи інші проблеми-підказки, характер яких буде стоншуватися, але кардинальних змін в їх сприйнятті не буде.
Найпростіші, можна сказати перші, підказки для початківців практикувати йогу - це проблеми з тілом в результаті некоректної практики. Тут потрібно відразу усвідомити для себе, якщо ви почали займатися, то потрібно цьому приділити як мінімум два, а краще три заняття в тиждень. Повинна бути регулярність занять. Слід підібрати для себе групу за своїм рівнем і довірі до інструктора, а не по зручному розташуванню.
Самостійне вивчення текстів Йоги позитивно вплине на рівень життя і на характер практики. На самих заняттях потрібно зберігати присутність, усвідомлювати відчуття, просходящіе в даний момент, практикувати зібрано і без відволікань. Слідуючи цьому, можна впевнено сказати, що травм у Вас не буде. Ну, і на завершення вступу потрібно відзначити, що виконання тих чи інших асан, таких, наприклад, як падмасана (лотос), чакрасана (місток) або хануманасани, що не є мета, до якої треба прагнути, смакуючи, що досягнувши її, ви що -то отримаєте або чогось досягнете. Потрібно займатися йогою відповідно до своїх індивідуальних особливостей, не плутати метод і мета, розвивати розуміння і усвідомлення.

Що ж робити, якщо стали мучити болі в спині?
Як побудувати практику йоги після отримання травми і знову почати насолоджуватися життям у всіх її проявах?
Як зберегти баланс між ненасильством до тіла, турботою про нього, як частини світобудови, і своїми бажаннями?