Полезные материалы

Комп'ютерні, хвороби, сидячий, образ, життя, Сколіоз, остеохондроз, Грижа, міжхребцевого, диска, ожиріння, гіпертонія,

Перебуваючи тривалий час за комп'ютером, людина, як правило, сидить в одному і тому ж положенні Перебуваючи тривалий час за комп'ютером, людина, як правило, сидить в одному і тому ж положенні. Це призводить до того, що найбільше навантаження припадає на одні і ті ж групи м'язів, в свою чергу, найбільше розслаблення доводиться на зовсім іншу групу.

У першому випадку, виникають хворобливі відчуття, у другому - деградація м'язів.
Що нас підстерігає при довгому сидячому способі життя:
Сколіоз - викривлення хребта (ознаки: несиметричність фігури).
Остеохондроз - дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта, в першу чергу міжхребцевих дисків, що супроводжується зменшенням їх висоти, розшаруванням і деформацією. (Ознаки, в залежності від ураженої області хребта: остеохондроз шийного, грудного, поперекового, крижового відділів хребта).
Грижі міжхребцевого диска - вихід вмісту міжхребцевого диска в просвіт спинномозкового каналу. Така грижа може впливати на нервові корінці, що відходять від спинного мозку, а також тиснути на нервовий корінець, викликаючи нестерпний біль. (Наслідок: болі в голові, шиї, кінцівках і внутрішніх органах, можливі втрата працездатності і, навіть, параліч і порушення у внутрішніх органах).
У тих, хто багато сидить, між сидінням і "п'ятою точкою" утворюється так званий теплової компрес, що веде до застою крові в тазових органах. Від сидіння також розслабляються м'язи промежини, що призводить до ослаблення природної підтримки гемороїдальних вузлів, як наслідок: геморой і простатит.
"Карпальний тунельний синдром" (КТС) або "синдром зап'ястного каналу" (СЗК) (ознаки: поколювання, оніміння, а то і тремтіння в пальцях рук або біль в зап'ястях, особливо правої руки, яка зазвичай тримає мишку). Головна причина КТС - тривала одноманітна неправильна робота кистями і пальцями рук.
Крім того, малорухливий спосіб життя часто призводить до ожиріння, гіпертонії та інших захворювань серцево-судинної системи.
Перш за все необхідно стежити за поставою! Поперек повинна спиратися на спинку стільця - це знижує навантаження на хребет. Намагатися не перебувати більше години в одній позі.

Профілактика перерахованих вище недуг - правильне харчування, обмеження вживання спиртних напоїв і гострої їжі, фізичні вправи і дотримання особистої гігієни. Більше ходити: ходьба по сходах добре розминає затерплі м'язи попереку, тому іноді відмовляйся від ліфта. Але найдієвіший - регулярні піші прогулянки зарядка або гімнастика, в ідеалі - спортивні навантаження з відвідуванням басейну.

автор Прочінская Л.В.