Полезные материалы

Корсет для хребта при грижі: як носити

Корсет при грижі поперекового відділу хребта - необхідна частина комплексного лікування пацієнтів з даним захворюванням. Також такий ортопедичний бандаж потрібен і при реабілітації людини після проведеного хірургічного втручання. Але вибір подібного вироби не можна робити самостійно, який саме корсет можна носити, повинен вирішувати лікар. Основною метою цього методу лікування служить зняття навантаження з певних ділянок хребетного стовпа, а неправильне її розподіл призведе тільки до посилення болю в спині. Корсет при грижі поперекового відділу хребта - необхідна частина комплексного лікування пацієнтів з даним захворюванням

Корсет для хребта при грижі

Чому корсет при грижі хребта необхідний для кожного хворого? Зупинимося коротко на механізмі розвитку захворювання. Між суміжними хребцями шийного, грудного і поперекового відділів розташований міжхребцевий симфіз (диск). У ньому розрізняється периферична частина - фіброзне кільце і центрально розташоване драглисте (пульпозное) ядро. Ця структура пружна, вона забезпечує рухливість, гнучкість хребетного стовпа і його стійкість до компресійним навантажень.

Грижа виникає, коли фіброзне кільце розривається під впливом будь-яких чинників, а пульпозное ядро ​​зміщується або «випинається». Подібне порушення може виникнути в будь-якому місці, однак поразка попереково - крижового відділу зустрічається в 90% випадків. Найчастіше причинами подібного захворювання служить відсутність власного м'язового корсету, що підтримує правильну поставу. Така ситуація є наслідком недостатнього зміцнення спини фізичними вправами, травм, вагітності, надлишкової маси тіла, вікових змін. Природно, що порушення структури хребця знижує його стійкість навіть до звичних навантажень.

Види і правила вибору корсета для хребта попереково-крижового відділу

Але багато лікарів нагадують, що недостатньо правильно носити ортез. Його постійне і тривале використання може викликати атрофування мускулатури. Тому необхідно регулярно робити вправи на декомпресію хребта (вис на турніку, спеціальний комплекс ЛФК). Велике значення в лікуванні гриж грає масаж і фізіопроцедури.