Полезные материалы

Корсет при грижі поперекового відділу хребта

  1. Чи потрібен корсет при грижі хребта
  2. Види корсетів при грижі хребта
  3. Показання та протипоказання до застосування
  4. Де вигідніше купити корсет
  5. Як правильно підібрати корсет
  6. Як правильно одягати і носити корсет при грижі хребта

З 150 тисяч чоловік у 150 щорічно діагностується міжхребцева грижа. Це захворювання не тільки заподіює страшні болі, але в деяких випадках може призводити до трагічних наслідків. Одним з помічників в боротьбі з недугою може стати корсет для хребта при грижі. Але чи в усіх випадках він використовується? Як правильно його підібрати? І чи існують правила носіння таких видів протезно-ортопедичних виробів?

Чи потрібен корсет при грижі хребта

Дійсно, питання про те, чи потрібен конкретному пацієнту корсет чи ні, один з найпоширеніших, і дати на нього точну відповідь може тільки лікуючий лікар
Дійсно, питання про те, чи потрібен конкретному пацієнту корсет чи ні, один з найпоширеніших, і дати на нього точну відповідь може тільки лікуючий лікар.

У 90% випадків вдається вилікувати захворювання без хірургічного втручання, тільки за допомогою спеціальних вправ, правильного харчування, обмеження навантажень на хребет і виборі спеціального матраца при хребетної грижі . І якщо, припустимо, ваша робота пов'язана з фізичною працею, то без допомоги корсета не обійтися. Тимчасове носіння ортопедичного аксесуара може бути прописано для зняття больового синдрому або обмеження рухливості ураженої ділянки хребетного стовпа.

Слід пам'ятати, що при лікуванні грижі важливо зміцнити спинні м'язи і поліпшити кровообіг, - і для цього корсет не завжди підходить, адже він підтримує хребет і знижує навантаження на м'язи, які при «підтримки з боку» можуть і зовсім атрофуватися.

При постановці діагнозу міжхребцевої грижі не поспішайте в аптеку за корсетом, тим більше якщо на те немає прямих вказівок лікаря. Дайте можливість організму одержати самостійну перемогу.

Види корсетів при грижі хребта

Сучасна ортопедична галузь пропонує великий вибір різних виробів
Сучасна ортопедична галузь пропонує великий вибір різних виробів. Існує кілька класифікацій, і першу чергу, - за місцем розташування грижі. розрізняють:

  • шийний корсет - м'який "нашийник", які фіксує шийний відділ хребта;
  • грудної або грудо-поперековий бандаж , Який часто є еластичний жилет з ребрами жорсткості;
  • поперековий або попереково-крижовий - широкий пояс, який носиться на попереку і має жорсткі ребра, розташовані по вертикалі або горизонталі.

Крім цього, корсети діляться на тверді й напівтверді. Найбільш часто при грижі прописуються напівтверді моделі, які знижують болі в попереку і допомагають організму спрямувати сили на відновлення робочих функцій, при цьому такі корсети не перешкоджають кровотоку і не заважають м'язам функціонувати. Жорсткі аналоги можуть бути прописані лікарем-реабілітологом тільки у випадках, якщо пошкодження міжхребцевих дисків усувалися хірургічним шляхом, а таке, як було сказано вище, трапляється вкрай рідко.

Розрізняють також види корсетів по силі фіксації і кількості ребер: в моделях з першим ступенем фіксації, як правило, 4 ребра, другий - до 6 ребер, третьої і найсильнішою - ребра розташовані по всьому корсету.

Показання та протипоказання до застосування

Не намагайтеся самостійно вгадати, потрібен вам корсет чи ні, а також не купуйте вироби за порадою друзів або родичів
Не намагайтеся самостійно вгадати, потрібен вам корсет чи ні, а також не купуйте вироби за порадою друзів або родичів. Кожен з нас унікальний, і те, що допомогло одному, найімовірніше, не допоможе іншому. Тільки рекомендації лікаря дозволять вибрати дійсно ефективний грудної або поперековий корсет при грижі хребта.

Існує ряд протипоказань, знаючи про які, лікуючий лікар ніколи не пропише вам носіння корсета:

  • якщо ви недавно перенесли операцію і свіжі шви розташовуються в області, куди буде вдягатися корсет, адже якщо не використовувати корсет, то вдасться уникнути розбіжності і нагноєння швів, кровотеч, розвитку інших ускладнень;
  • поперековий корсет можна носити людям, які страждають від захворювань шлунково-кишкового тракту, адже здавлювання живота точно не відіб'ється сприятливо на протязі рефлюксной або іншої хвороби стравоходу;
  • будь-які шкірні захворювання, які проявляються в області розміщення корсета - ще один привід відмовитися від його носіння;
  • хвороби, які супроводжуються набряками: патологія печінки і нирок, серцева недостатність - у цих випадках корсет також не може бути використаний.

Зверніть увагу! Деякі матеріали в складі корсета можуть викликати алергію, тому якщо у вас є індивідуальна непереносимість на будь-які компоненти, підходите до вибору вироби особливо ретельно.

Де вигідніше купити корсет

Купувати вироби ортопедичного призначення для профілактики і лікування захворювань слід тільки в аптеках
Купувати вироби ортопедичного призначення для профілактики і лікування захворювань слід тільки в аптеках. У кожному мало-мальськи великому місті сьогодні працює не одна аптечна мережа, при цьому ціна на один і той же поперековий корсет при грижі хребта в різних кіосках може значно відрізнятися. Тому варто прогулятися і пошукати найбільш вигідну пропозицію.

Крім цього, в багатьох містах є спеціалізовані магазини, які продають товари і обладнання медичного призначення: різні інгалятори, манометри, прилади для вимірювання інсуліну і т.д. Варто пошукати потрібний вам корсет і тут, а якщо його немає в наявності, поцікавитися, чи можуть привести потрібну модель на замовлення.

Цілком можливо, що під час прийому лікар порекомендує вам певного виробника і навіть скаже, де придбати корсет. Обов'язково поцікавтеся, чи є аналоги, які випускаються іншими брендами, тоді ви зможете вибрати оптимальний за вартістю варіант.

Спроба зшити ортопедичний корсет - найгірша з можливих витівок. Вам ніколи не вдасться перевершити фабричний аналог, конструкція якого була розроблена фахівцями, а у виробництві використовувалося інноваційне обладнання.

Як правильно підібрати корсет

Існують загальні рекомендації по вибору корсета, однак, в кожному конкретному випадку можуть виникати індивідуальні нюанси, про які не варто забувати
Існують загальні рекомендації по вибору корсета, однак, в кожному конкретному випадку можуть виникати індивідуальні нюанси, про які не варто забувати. Отже, загальні правила.

  • Вибирати тип корсета - для якого відділу хребта і який жорсткості - слід тільки за допомогою лікаря.
  • Важливо правильно визначити розмір, адже занадто великий корсет виявиться марним, так як він не зможе виконувати своє призначення, а надто маленький і зовсім завдасть шкоди, защемляючи тканини і порушуючи кровообіг.

Зазвичай в інструкції до виробу вказано і розмірний ряд, який у різних виробників може відрізнятися, а також дані поради, як правильно визначити свій розмір і які мірки з власного тіла потрібно зняти.

  • Пам'ятайте, що вироби медичного призначення не підлягають обміну або поверненню, тому підійдіть до вибору відповідально і постарайтеся приміряти вибраний корсет ще в магазині.
  • Зверніть увагу на принцип застібання. Перевірте працездатність замикаються механізмів і якість «липучок». Під час примірки оціните, чи не натирають вони.
  • Уважно вивчіть тип матеріалу і принцип догляду за виробом. Натуральні тканини, які добре перуться і не деформуються - кращий вибір

.

Як правильно одягати і носити корсет при грижі хребта

Як правильно одягати і носити корсет при грижі хребта

  • Підгонку корсета краще доручить лікаря.
  • Одягати і знімати корсет рекомендується в положенні лежачи.
  • Середній час носіння корсета не може перевищувати 6 годин. Період, протягом якого можна носити жорсткі моделі, і того менше - 2 години, адже жорсткий корсет дозволяє м'язам повністю розслабитися, в той час як вони повинні працювати на благо вашого хребта.
  • Ні в якому разі не лягайте спати в корсеті, навіть якщо тільки з ним ви відчуваєте себе добре.
  • При фізичних навантаженнях надягайте корсет, а при їх відсутності - знімайте.
  • Якщо ви відчуваєте, що під надягнутим корсетом пульсує кров, терміново звільніть кріплення.

Зрозуміло, що корсет при міжхребцевої грижі - не панацея. Він може використовуватися лише як один із способів боротьби з недугою, основна ж завдання ляже на вашу силу волі і бажання перемогти. І не забувайте, що будь-яка мета досягається простіше, якщо рухатися до неї під керівництвом досвідченого фахівця.

Але чи в усіх випадках він використовується?
Як правильно його підібрати?
І чи існують правила носіння таких видів протезно-ортопедичних виробів?