Полезные материалы

ЛФК при грижі грудного відділу хребта

  1. Переваги ЛФК при грижі
  2. Правила виконання
  3. комплекс вправ

ЛФК при грижі грудного відділу хребта призначається для лікування в комплексі з прийомом медикаментів і іншими процедурами. Проводити заняття повинен досвідчений фахівець. Можна виконувати їх і самостійно, проте після того, як всі рухи будуть ретельно вивчені на заняттях з тренером.

Можна виконувати їх і самостійно, проте після того, як всі рухи будуть ретельно вивчені на заняттях з тренером

Переваги ЛФК при грижі

Гімнастика при грижі грудного відділу дозволяє ефективно боротися з проявами хвороби. Слід пам'ятати, що всі вправи підбираються строго індивідуально, залежно від стадії захворювання, особливостей організму, віку хворого. Якщо комплекс підібраний правильно, з урахуванням усіх зазначених чинників, людина незабаром зможе відчути полегшення стану. Результатом стає:

  • зміцнення м'язів осьового стовпа;
  • м'язового корсету;
  • підвищення активності м'язів і еластичності;
  • поліпшується функціонування імунної системи.

Лікувальна фізкультура показана в період ремісії захворювання Лікувальна фізкультура показана в період ремісії захворювання. При загостренні краще до неї не вдаватися, так як ефект буде менш помітним. Для отримання швидкого результату вправи необхідно виконувати регулярно. Головна їх мета - зміцнити хребет. Коли м'язи спини натреновані і сильні, навантаження на хребцях рассредоточится рівномірно. При цьому осьової стовп буде менш задіяний. М'язовий корсет прийме всю основне навантаження, тим самим зменшуючи ураження міжхребцевих дисків.

Крім того, лікувальна гімнастика сприяє кращому кровообігу, в тому числі в зоні грижового освіти, підвищеного харчування міжхребцевих дисків і суглобів. Весь спинний хребет набуває рухливість і еластичність.

Щоб не нашкодити своєму здоров'ю, а отримати хороший ефект, вправи при грижі грудного відділу хребта слід виконувати відповідно до певних правил.

Правила виконання

До гімнастики можна вдатися тільки після того, як за допомогою медикаментів зняті больові відчуття До гімнастики можна вдатися тільки після того, як за допомогою медикаментів зняті больові відчуття. Інакше людині доведеться долати надмірну біль, самопочуття погіршиться, і захворювання може прогресувати. Слід звернути увагу на те, що ЛФК не повинна викликати неприємних відчуттів або болю.

Однак існують і вправи, які є ознаками позитивних змін. Наприклад, при виконанні будь - якого комплексу людина раптом відчує значний дискомфорт. На прохання лікаря пацієнт перестає проробляти дану вправу. Після закінчення деякого часу фахівець рекомендує знову спробувати попередній комплекс. Якщо хворий вже не відчуває колишніх болів, значить, заняття результативні.

Не бажано робити:

  • скручування, особливо на перших тренуваннях;
  • не рекомендуються на початку занять руху з підстрибуваннями;
  • швидке збільшення натиску;
  • натиск на грудний відділ.

Виконання комплексу вимагає дотримання наростаючою навантаження. Тобто перші вправи повинні бути більш простими. Протягом заняття їх слід поступово ускладнювати. Розмах рухів теж повинен наростати в ході сеансу лікувальної гімнастики. Бажано весь комплекс вправ розподілити на блоки і робити їх протягом цілого дня в кілька підходів.

комплекс вправ

Як було сказано, що підбирається комплекс повинен неодмінно відповідати усім показанням і протипоказанням хворого. Лише з їх урахуванням можна домогтися найкращого ефекту, крім того, уникнути рецидиву захворювання. Люди молодого віку особливо потребують лікувальної фізкультури, так як зневажливе ставлення до здоров'я може викликати значні ускладнення і навіть інвалідність .

Фізичні вправи для позбавлення від грижі грудного відділу припускають різні дії Фізичні вправи для позбавлення від грижі грудного відділу припускають різні дії. Вони спрямовані на зміцнення м'язового корсету, відновлення постави, нормалізацію перерозподілу навантажень на весь хребет. Практика підтверджує, що регулярно виконуючи необхідні комплекси, можна забути про хвороби на багато-багато років.

Ось деякі з вправ, показаних при грижі грудного відділу:

  1. Необхідно сісти на стілець, який має високу спинку, і закинути руки за голову, склавши їх замком. Спина прогинається так, щоб хребет ретельно притискався до верхньої частини спинки. Перебуваючи в даному положенні, потрібно зробити 5 нахилів вперед.
  2. Лежачи на рівній поверхні, слід під грудьми розташувати валик невеликого розміру (можна скрутити рушник). Відвівши руки за голову, людина повинна прогнутися. У цьому положенні потрібно зробити вдих, а видихаючи, прогнути хребет. Так повторити 5 разів.
  3. Підібгавши ноги, сісти на підлогу. При цьому стопи повинні розташовуватися на підлозі. Обхопивши коліна руками, слід прогинати хребет по черзі вперед і назад. Повторювати 10 раз. Темп виконання вправи повинен бути повільним і легким.
  4. Лежачи на підлозі, зігнути ноги в колінах. Зігнутими руками впираємося в підлогу. Перебуваючи в такому положенні, необхідно якомога вище підняти тіло. Це свого роду «місток», однак відрізняється розташування рук: чи не за головою, а біля тіла. У даній позиції потрібно залишитися на кілька секунд. Потім розслабитися і лягти. Повторень слід виконати кілька.
  5. Корисними в комплексі лікувальної фізкультури при грижі грудного відділу можуть бути і асани з йоги. Ефективними вважаються поза зародка і поза кобри. Їх потрібно виконувати не поспішаючи. Таким чином можна буде відчути, як розтягується хребет.
  6. Лежачи на підлозі, притиснути ноги, зігнуті в колінах, до грудей. У цьому положенні повільно підняти голову, а лобом потягнутися до колін. У такому ж повільному темпі розкручуватися в початкову позу. Потрібно 10 повторень.

Потрібно 10 повторень

Грижа грудного відділу вимагає деяких застережень при виконанні лікувального комплексу. Так, наприклад, забороняється витягати спинний хребет у вертикальному положенні. Це може спровокувати рефлекторне стиснення м'язів. Тому висіння на перекладині краще замінити тренуванням з використанням шведської стінки. Вправа матиме подібне дію, однак, виконуючи його, необхідно упертися ногами в поперечину в нижній частині шведської стінки.

Важливо пам'ятати, що гімнастика при грижі грудного відділу, звичайно ж, корисна, однак після декількох тренувань стан хворого не буде відрізнятися різким поліпшенням.

Буде потрібно систематичність і регулярність занять Буде потрібно систематичність і регулярність занять. Комплекс ЛФК повинен сприяти розтягуванню пошкодженого хребта, зміцненню м'язів, а також нормалізації кровообігу на проблемних ділянках.

Як вже було сказано, проводити заняття необхідно при ослабленні хвороби. Однак все ж існує кілька варіантів, якими можна користуватися і при загостренні. Всі вправи робляться тільки в лежачому положенні. Кількість і амплітуду їх виконання слід обговорити з досвідченим фахівцем. При цьому буде враховуватися самопочуття людини. Комплекс може складатися з наступних рухів:

  1. Лежачи на спині, по черзі закидаємо руки за голову і виконуємо ними кругові махи. Кисті при цьому притискаємо до плечей.
  2. Можна стати на карачки і округлити спину вгору. Однак прогинати хребет не можна. У цій же позі, притиснувши руки до підлоги, сідаємо на п'яти і залишаємося в такому положенні 10-20 секунд.
  3. У разі полупостельного режиму виконуються і такі руху: напружуючи м'язи преса, піднімаємо голову.

У періоди поліпшення стану щоб уникнути загострення хвороби можна стояти біля стіни, притулившись до неї. Повторення по кілька разів протягом дня сформують правильну поставу. Також можна займатися плаванням .

Отже, лікувальна фізкультура при грижових утвореннях в грудному відділі - це ефективний метод боротьби з проблемою. Виконуючи вправи відповідно до рекомендацій фахівця, можна поправити своє здоров'я і досягти тривалої ремісії захворювання.

Читайте також: Користь скандинавської ходьби при міжхребцевої грижі