Полезные материалы

Лікувальна гімнастика для лікування хребта при грижі, сколіозі і остеохондрозі відео

  1. Лікувальна гімнастика для хребта
  2. Гімнастика при грижі хребта
  3. Записатися на прийом до стоматолога:
  4. Гімнастика для хребта при сколіозі
  1. лікувальна гімнаст ика для
    хребта
  2. Гімнастика при грижі хребта
  3. Гімнастика для хребта при остеохондрозі
  4. Гімнастика для хребта при сколіозі
  5. Можна підібрати комплекс вправ, які можна виконувати вдома

    Захворювання хребта стають справжньою епідемією сучасного людства в силу неправильного способу життя: або вираженою гіподинамії, або, навпаки, від надмірної активності та недотримання гігієни навантажень. Малорухлива життя, при якій м'язи шиї, грудної клітки, а також спини втрачають свою здатність чинити опір навантажень, не в змозі підтримувати структурний каркас. Найчастіше вони вражають людей у ​​віці від 25 до 40 років. Для того щоб скорегувати вже сформувалися захворювання, а також вжити профілактичних заходів по їх появі необхідна гімнастика для хребта. Зараз особливо просто підібрати комплекс вправ, які можна виконувати безпосередньо вдома, без спеціального обладнання і тренажерів, досить подати запит в пошукових системах в Інтернеті «лікувальна гімнастика для хребта відео» і ви знайдете необхідний курс.

    Лікувальна гімнастика для хребта

    Цей комплекс вправ розроблений для оздоровлення спини в цілому, зниження ризику появи захворювань хребта, а також для поліпшення фізичного здоров'я при вже сформованої проблеми з відділами хребта. Існують загальні рекомендації, які допоможуть зробити з вправ системні тренування, підвищують ресурсні сили організму, сприяють оздоровленню і профілактиці спинних захворювань:

    • Уникати інтенсивних тренувань, які супроводжуються болем;
    • Поступове збільшення кількості повторень і силового впливу на спину;
    • Припинення вправи при появі хворобливості;
    • Попередній розігрів тренируемого ділянки тіла (прийняття ванни, розтирання, масажі);
    • Систематичний характер тренувань, чергування днів відпочинку з днями активності;

    Гімнастика при грижі хребта

    Гімнастика при грижі хребта

    Міжхребцеві грижі розвиваються досить довго, загострення відбувається в момент підняття важких предметів, збільшення навантажень або активності. Воно може даватися взнаки інтенсивним болем, прострілами і різями. Існує спеціальна гімнастика при грижі хребта, з основними елементами якої ми ознайомимо нижче.

    1. Ходьба на четвереньках. Вихідним є положення на четвереньках, спина і руки прямі. При ходьбі руки не згинаються, спина залишається прямою. Вправа відбувається протягом 5 хвилин.
    2. Початкове положення - лежачи на спині, ноги витягнуті. Починайте тягнути носки на себе, паралельно торкаючись підборіддям грудини. За рахунок натягу м'язів шиї і гомілки здійснюється витягування хребта, поліпшення кровообігу.
    3. Вправа на похилій дошці. Приготуйте широку, гладку дошку. До однієї її частини кріпляться лямки довжиною приблизно в 50 см. Лямки фіксуються на торці дошки згідно ширині плечей. Фіксація верхнього краю відбувається на висоті в 100-130 сантиметрів від основи. Положення на дошці можна займати як спиною, так животом вниз, просмикуючи в лямки руки. Розтягування хребта не повинно супроводжуватися болями, інтенсивність регулюється шляхом зміни в куті нахилу дошки.

    Гімнастика для лікування грижі хребта ефективна, базується, перш за все, на розтяжках, нерізких нахилах, зняття напруги з м'язів, проте плавання також дуже допомагає подолати така недуга, як грижа, особливо «кроль на спині».

    Записатися на прийом до стоматолога:

    Гімнастика для хребта при остеохондрозі

    Повороти голови справа наліво і навпаки

    Лікувальна гімнастика при остеохондрозі хребта підбирається з урахуванням відділу, в якому існує поразки зони. Однак найчастіше пропонується оздоровчий комплекс загальнозміцнюючих та профілактичних вправ, які оздоровлюють і шийний відділ, і грудної, а також поперековий. Гімнастика для шийного відділу при остеохондрозі сприяє поліпшенню рухливості хребців, підвищення тонусу м'язів, а також кровообігу, зняття больових відчуттів. Число повторень для кожної вправи варіюється від 5-10 раз.

    1. Повороти голови справа наліво і навпаки.
    2. Підйоми плечей сидячи на стільці. Підйоми здійснювати максимально високо, утримуються протягом 10-15 секунд.
    3. Голова закидається назад і фіксується на кілька секунд.
    4. Дотягнутися підборіддям грудини, опустивши голову.

    При остеохондрозі грудного відділу важливо стежити за больовими відчуттями при виконанні.

    Гімнастика націлена на збільшення рухливості грудних хребців, поліпшення функції дихання. Вправи відбуваються по 3-4 рази.

    1. Сидячи, обертаємо рушником нижню частину грудної клітки. Робимо вдих, потім видих, кінці рушника стягуються. На вдиху послаблюємо рушник.
    2. Стоячи, ноги нарізно, піднімаємо руки над головою. Торкаємося зап'ястя правої руки лівою рукою і робимо нахил вліво, потягуючи руку. Повертаємося в положення стоячи, міняємо руку місцями і виконуємо нахил вліво.
    3. Лежачи, закладаємо руки за голову, кладемо під грудний відділ підтримує валик (рушник). Потім робимо прогин і піднімаємо верхню частину тулуба. Потім повертаємося в початкове положення.

    Гімнастика для хребта при сколіозі

    ЛФК спрямований на розтягування м'язів і зміцнення м'язового каркаса

    Вони спрямовані на розтягування м'язів і зміцнення м'язового каркаса, лікувальна гімнастика при грижі хребта також орієнтувалася на розтягнення, тому можна займатися за комплексною програмою, об'єднавши вправи.

    1. Дроворуб. Сісти на п'яти, корпус покласти на стегна і згорнутися. Руки кладуться на всі боки від ніг, лоб впирається в підлогу. Допомагає розтягнути задню поверхню стегна і збільшує загальну рухливість хребта.
    2. Плуг. Початкове положення - лежачи на спині. Ноги і голова обережно піднімаються до колін, максимально близько до чола.
    3. Нахили тулуба по діагоналі. Ноги на ширині плечей, долонею лівої руки дотягнутися до носка правої ноги, потім - навпаки. Вправа допомагає збільшити витривалість зв'язок поперекового відділу.
    4. Стоячи на одній нозі - нахили вперед. Друга нога лежить на опорі. Вправа знімає перевантаження поперекового відділу.

    На сьогоднішній день існує безліч комплексних програм для покращення фізичного стану та оздоровлення. В інтернеті розміщено відео «гімнастика для хребта», які несуть комплексний характер, а можуть підбиратися відповідно до типу захворювання хребта. Однак варто, перш ніж приступати до виконання вправ, проконсультуватися з лікуючим фахівцем, щоб уникнути травм і погіршення стану.

    17 1.3