Полезные материалы

Лікування грижі Шморля поперекового відділу хребта

  1. Симптоми грижі Шморля
  2. Методи лікування грижі Шморля

Багато людей часто відчувають періодичний біль в спині, яка проходить так само швидко, як і з'являється Багато людей часто відчувають періодичний біль в спині, яка проходить так само швидко, як і з'являється. Рентгенівські знімки, отримані при обстеженні в ряді таких ситуацій, показують деяке випинання міжхребцевого диска вище або нижче певного хребця. Але при цьому дане випинання жодним чином не впливає на нервові клітини, викликаючи хворобливі відчуття, а сам диск не зміщувати.

Дана патологія, яка полягає в тому, що хрящ диска як би провалюється в один з хребців, носить назву грижа Шморля поперекового відділу хребта. Цей стан можна віднести, як до анатомічним дефектів у будові хребта, так і певним його патологій - все залежить від причин викликали цей стан, присутніх симптомів, і наявності супутніх захворювань хребта .

Цікаво! Грижа Шморля (або вузлик Шморля) - це рентгенологічний термін, який був описаний німецьким лікарем Християном Шморля в 1927 році.

Існує цілий ряд факторів, внаслідок яких може утворитися ця патологія:

  • травматичні. Це можуть бути, як загальні травми хребта, так і травми, які виникають при зміщенні хребців, коли людина різко присідає на ноги, наприклад, стрибаючи з великої висоти або при ударі по голові;
  • спадкові. Вроджена ослабленість кісткових тканин, яка викликає підвищену крихкість кісток або анатомічні дефекти в будові хребта, наприклад, кіфоз (сутулість або освіту горба при певному викривленні хребта);
  • обмінні, які провокуються такими важкими захворюваннями як цукровий діабет або остеопороз, або регулярним вживанням препаратів, котрі вимивають з організму мінеральні солі;
  • вікові. З прожитими роками відбуваються зміни в хрящових і кісткових тканинах, що призводять до втрати їх міцності і деформації. А у дітей, виникнення цього захворювання можливо зв'язку з надмірно швидким ростом дитини, коли кістки і тканини збільшуються в довжину, але не досягають необхідної фортеці і щільності.

Сприяти появі грижі Шморля в попереково-крижовому відділі хребта може також малоактивний спосіб життя або, навпаки, надмірно інтенсивні заняття спортом, різке підняття важких предметів.

Симптоми грижі Шморля

Це хвороба протікає зазвичай без особливих ознак і сильних болючих відчуттів, внаслідок того, що ця патологія розвивається в кісткових тканинах, в яких немає нервових закінчень. Та й виявляють її в більшості випадків випадково, коли пацієнт робить рентгенівський знімок, щоб діагностувати якусь іншу хворобу хребта.

Симптомами грижі Шморля поперекового відділу хребта можуть бути: втома в попереку, а також ниючий біль, який не дає ні розслабитися, ні сидіти, ні стояти в одному положенні, а також при тривалій ходьбі. Але цей біль виникає тільки тоді, коли грижа досягає дуже високих розмірів, і зникає сама по собі, коли людина знаходиться в стані спокою. У деяких випадках, одним із симптомів хвороби може бути дискомфорт, який викликає випирає хрящ.

Увага! Незважаючи на гадану легкість цієї хвороби, при несвоєчасній діагностиці та лікуванні, вона може викликати цілий ряд важких ускладнень, таких як артроз, міжхребцева грижа, розвиток невралгічних захворювань і багато інших.

Методи лікування грижі Шморля

При появі навіть незначних симптомів, таких як поява ниючих болів або дискомфорту в області спини при заняттях спортом або тривалих прогулянках, необхідно негайно звертатися до лікаря При появі навіть незначних симптомів, таких як поява ниючих болів або дискомфорту в області спини при заняттях спортом або тривалих прогулянках, необхідно негайно звертатися до лікаря.

Спеціаліст проведе особистий огляд і призначить додаткове обстеження. Пацієнту буде потрібно здати аналізи крові і сечі, пройти комп'ютерну (КТ) та магнітно-резонансну томографію (МРТ), зробити рентгенівський знімок і ультразвукове дослідження. У ряді випадків може виникнути необхідність проходження консультації у таких вузькопрофільних фахівців як ортопед і невролог.

Після діагностики захворювання лікар призначить лікування грижі Шморля поперекового відділу хребта. Основний напрямок лікування - відновлення всіх обмінних процесів, як в самих кісткових тканинах, так і в усьому організмі. Обов'язковою буде проходження сеансів фізіотерапії, завдяки яким зникнуть м'язові спазми, які викликали хворобливі відчуття і сковували рухи, зміцняться м'язи і кістки, нормалізується кровообіг і відновиться міцність, функціональність і гнучкість хребта. Також необхідно пройти курс голковколювання і масажу, який зміцнює м'язи спини.

Велике значення при лікуванні грижі Шморля мають заняття лікувальною гімнастикою - виконання спеціальних вправ під керівництвом досвідченого інструктора дозволить нормалізувати роботу всього опорно-рухового апарату. І, звичайно ж, величезну користь організму принесе прийом вітамінів і мінеральних комплексів. А при наявності болю будуть прописані знеболюючі та протизапальні препарати. Можливі також інші призначення в залежності від стадії захворювання, віку пацієнта та його фізіологічних особливостей.

Хірургічне втручання при цьому захворюванні може бути застосоване лише тоді, коли спостерігаються постійні інтенсивні болі і виникають проблеми неврологічного характеру, які призводять до повної або часткової втрати працездатності.

Велике значення для попередження повторного виникнення хвороби має профілактика після проведеного лікування. Регулярні заняття спортом, курси масажу, здорове харчування, позбавлення від шкідливих звичок, часті прогулянки на свіжому повітрі - все це допоможе уникнути в майбутньому цілого ряду проблем зі здоров'ям. І не потрібно гадати про те, як лікувати грижу Шморля поперекового відділу хребта і тим більше займатися самолікуванням вдома. Незважаючи на гадану простоту, це серйозне захворювання, що вимагає кваліфікованої медичної допомоги.