Полезные материалы

Лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу без операції: традиційні та альтернативні методи

  1. Що таке міжхребцева грижа. Причини виникнення грижі диска в попереково-крижовому відділі
  2. Чим небезпечна грижа міжхребцевого диска (картинка)
  3. Чи можливо лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу без операції
  4. Симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу і тактика лікування
  5. Основні принципи лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу без операції
  6. Лікування міжхребцевої грижі п'явками, голковколюванням, блокада в поперековому відділі і інші методики
  7. Фізичні вправи при міжхребцевої грижі поперекового відділу: стандартний і альтернативний підходи

У нашій клініці Відбудовної медицини з успіхом проводиться комплексне лікування міжхребцевої грижі без операції, до якої можуть входити такі методи:

o блокада міжхребцевої грижі ;

o остеопатія ;

o мануальна терапія ;

o лікувальна фізкультура ;

o штучна корекція рухів ;

o масаж ;

o фізіотерапевтичні процедури ;

o виготовлення індивідуальних ортопедичних устілок на замовлення .

Для того щоб оцінити можливості і межі консервативної терапії при грижі міжхребцевого диска в поперековому відділі, розглянемо цю патологію більш докладно.

Що таке міжхребцева грижа. Причини виникнення грижі диска в попереково-крижовому відділі

Міжхребцева грижа (грижа міжхребцевого диска) хребта - зміщення пульпозного ядра міжхребцевого диска аж до повного його випадання (пролапс диска).

У нормі пульпозное ядро ​​утримується в центрі міжхребцевого диска за допомогою власної оболонки - фіброзного кільця, подібна конструкція забезпечує гнучкість і високі амортизаційні властивості хребетного стовпа.

Як свідчить статистика, в переважній більшості випадків причиною міжхребцевої грижі поперекового відділу стає остеохондроз - системне захворювання хребетного стовпа, що виявляється поступовими дегенеративними процесами в міжхребцевих дисках.

Сьогодні остеохондроз є найбільш поширеним захворюванням опорно-рухового апарату, серед найбільш важливих передумов його розвитку виділяють:

o вік (деякі дослідники вважають остеохондроз - фізіологічним процесом старіння хребта);

o травми хребта;

o вроджена патологія хребетного стовпа;

o захворювання хребта і нижніх кінцівок ( сколіоз , Хвороба Бехтєрєва, артрити і артрози).

В силу анатомо-фізіологічних передумов (підвищене навантаження, відносна рухливість, відсутність зміцнюють хребет ребер) грижі дисків найбільш часто виникають в поперековому відділі, а також в області з'єднання останнього поперекового хребця і крижової кістки. При цьому безпосередньою причиною міжхребцевої грижі попереково-крижового відділу хребта може стати

o підняття тяжкості;

o різке згинання або розгинання хребта;

o падіння або інша травма хребта.

Чим небезпечна грижа міжхребцевого диска (картинка)

Щоб зрозуміти, чим небезпечна грижа міжхребцевого диска, достатньо подивитися на картинку:

Щоб зрозуміти, чим небезпечна грижа міжхребцевого диска, достатньо подивитися на картинку:

Як бачимо, міжхребцева грижа поперекового відділу не тільки дратує оболонку спинного мозку, викликаючи болісну біль в спині. Вона також може обмежувати нервові корінці і чинити сильний тиск на спинний мозок, що загрожує небезпечними ускладненнями аж до розвитку важкої інвалідності.

Чи можливо лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу без операції

Лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу без операції цілком можливо, більш того, як свідчить світова практика, переважна більшість випадків гриж дисків (97%) найкраще лікувати саме консервативними методами.

Справа в тому, що пульпозное ядро ​​містить великий відсоток вологи. Під впливом медичних заходів грижа «підсихає» і мимовільно вправляється.

При своєчасному лікуванні такий розвиток подій можливий навіть у разі великих гриж хребта. Визначити прогноз щодо повного зникнення грижі і правильно підібрати комплекс медичних заходів можна тільки після ретельного обстеження і консультацій лікарів фахівців - невролога і ортопеда .

Симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу і тактика лікування

Операція з видалення міжхребцевої грижі попереково-крижового відділу таїть в собі безліч небезпек. Так найбільш поширеними неприємними наслідками оперативного втручання є:

o післяопераційні ускладнення (інфекційні спондиліти, формування загоюються свищів в області операції і т.п.);

o рецидив захворювання (за статистикою, близько 50% прооперованих пацієнтів через 5 років знову звертаються за допомогою до пластичних хірургів-ортопедів);

o нестабільність хребта;

o спайковий процес в хребетному каналі і ін.

Тому сьогодні операцію намагаються проводити лише в тих випадках, коли є симптоми ущемлення міжхребцевої грижею спинного мозку, такі як:

o порушення функції тазових органів;

o слабкість в ногах;

o оніміння промежини;

o мимовільні посмикування м'язів нижніх кінцівок.

При відсутності названих вище симптомів найкраще відмовитися від хірургічного втручання і проводити комплексне лікування міжхребцевої грижі без операції. Однак при цьому слід враховувати, що «молоді» грижі лікуються набагато швидше і ефективніше, ніж «старі».

Тому слід негайно починати адекватне консервативне лікування, якщо виникають такі симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу:

ü гострий біль в спині, що виникла після різкого руху, падіння, підняття тяжкості і не зникає протягом 1-2 днів;

ü хронічні болі в попереку, що посилюються при нахилі вперед і не зникають протягом 2-3 тижнів;

ü біль в спині віддає в сідницю, ногу;

ü посилення болю при русі, піднятті важких предметів, в положенні сидячи, під час перебування в незручній позі.

Знайомі симптоми?

При схожих симптомах рекомендується звернутися до фахівця за консультацією і лікуванням. Перший прийом лікаря в клініці «Відновлювальна медицина» проводиться безкоштовно.

Увага! Пам'ятайте про небезпеку «домашнього» самостійного лікування. Симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу неспецифічні і можуть зустрічатися і при інших захворюваннях, в тому числі і при смертельно небезпечних (аневризма аорти, онкологічна патологія, інфекційно запальні захворювання органів малого таза та ін.). Бережіть себе і своїх близьких - своєчасно звертайтеся до лікаря.

Основні принципи лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу без операції

При лікуванні міжхребцевої грижі поперекового відділу без операції сучасна ортопедія дотримується наступних принципів:

1. Комплексний підхід (для ефективного впливу на патологію необхідно використовувати лише один метод).

2. Підбір методів лікування з урахуванням всіх параметрів грижі диска (розмірів, стадії розвитку, розташування, наявності ускладнень) і індивідуальних особливостей пацієнта (вік, стать, професійна діяльність, супутні захворювання, загальний стан організму).

3. Поступове, але безперервне наполегливе медичне вплив на хворобу.

4. Поєднання новітніх і традиційних перевірених часом методів лікування міжхребцевої грижі.

Лікування міжхребцевої грижі п'явками, голковколюванням, блокада в поперековому відділі і інші методики

У гострий період розвитку міжхребцевої грижі першочерговим завданням є зняття больового синдрому. У разі поразки поперекового відділу найбільш ефективним методом є паравертебральная блокада міжхребцевої грижі .

Існує думка, що блокади не лікують грижу диска, а тільки усувають біль. Це не так. Справа в тому, що больовий синдром викликає рефлекторне скорочення м'язів спини, що сприяє подальшому пролабированию (проникненню) пульпозного ядра крізь пошкоджене фіброзне кільце і збільшує тиск на нервову тканину.

В результаті виникає порочне коло: біль сприяє посиленню тиску на нервову тканину, а роздратування нервової тканини підсилює біль. Тому блокада міжхребцевої грижі може бути першим кроком до зцілення від патології.

За свідченнями може бути призначений масаж і фізіотерапевтичні процедури ( магнітотерапія , озокеритолечение і ін.), а також інфрачервона сауна . Ці методи знімають болючий спазм мускулатури поступово, тому їх допустимо застосовувати при больовому синдромі помірної інтенсивності.

незаперечною перевагою масажу і фізіотерапевтичних процедур є множинність вироблених ефектів (зняття болю, розслаблення патологічно напружених м'язів, поліпшення кровообігу в проблемній зоні, підвищення метаболізму в пошкоджених тканинах нервових корінців, загальнозміцнюючу дію на організм).

Після ретельного обстеження для лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу можуть бути використані методи мануальної терапії та остеопатії, які вже допомогли зцілитися тисячам пацієнтів.

Найважливіша умова зцілення - охоронний режим, що оберігає хребетний стовп від зайвих навантажень. Тому золотим правилом в сучасній ортопедії є виготовлення індивідуальних ортопедичних устілок, які володіють високими амортизаційними якостями, що дозволяють уберегти вражений хребетний диск від додаткових мікротравм, що виникають від струсу хребта при ходьбі.

Так використання індивідуальних ортопедичних устілок з заготовок міжнародного бренду ФормТотікс дозволяє знизити больовий синдром на 27%.

Фізичні вправи при міжхребцевої грижі поперекового відділу: стандартний і альтернативний підходи

Формування природного корсета з м'язів - найбільш надійний спосіб профілактики хвороб хребта. Тому фізичні вправи при міжхребцевої грижі поперекового відділу є обов'язковим елементом комплексного консервативного лікування.

Лікувальна фізкультура (ЛФК) - метод перевірений роками і десятиліттями клінічного досвіду, так що не залишається ніяких сумнівів в його ефективності. Проте, фізичні вправи при міжхребцевої грижі поперекового відділу вимагають від пацієнта значних часових і фізичних витрат, а також особливою дисциплінованості та уважності при виробленні елементів правильної "здорової" ходьби.

У нашій клініці з успіхом використовуються альтернативний метод штучної корекції рухів , Який діє набагато швидше і більш комфортний для пацієнта. До того ж, штучна корекція рухів дозволяє не побоюватися розвитку несприятливих побічних ефектів і ускладнень (втома, підвищення інтенсивності больового синдрому, пролапс диска і ін.).

Отже, підіб'ємо підсумки: лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу без операції показано в 97% випадків. Ефективність консервативної терапії досить висока, проте необхідно призначення відразу декількох методів медичного впливу, які професіонали нашої клинки Відбудовної медицини підбирають індивідуально з урахуванням розмірів і стадії міжхребцевої грижі, а також особливостей протікання патології у конкретного пацієнта.

Для того щоб записатися на первинну консультацію фахівця безкоштовно, телефонуйте:

495 565-35-71,

або скористайтеся формою:

Знайомі симптоми?