Полезные материалы

Мануальна терапія при протрузії поперекового відділу

  1. Дія мануальної терапії
  2. Як проводиться процедура?
  3. За і проти використання процедури

Міжхребцева протрузія - небезпечне захворювання, з яким можна боротися декількома способами. Мануальна терапія при протрузії може дати позитивний ефект. Однак проводити процедури повинен тільки досвідчений фахівець, інакше можливі серйозні ускладнення.

Однак проводити процедури повинен тільки досвідчений фахівець, інакше можливі серйозні ускладнення

Дія мануальної терапії

Для ефективної боротьби з протрузією зазвичай призначається комплексне лікування. Для початку визначаються причини виникнення проблеми, потім визначаються методи їх усунення. Так, необхідно налагодити біомеханічні процеси спинних хребців, зняти навантаження з міжхребцевих дисків. М'язи, розташовані близько хребетного стовпа, повинні бути при цьому розслаблені. Якщо всі дії виконуються правильно, через деякий час хворий відчує покращення стану.

При боротьбі з протрузією використовуються:

  • мануальна терапія;
  • голковколювання.

Дані підходи до лікування досить ризиковані Дані підходи до лікування досить ризиковані. Спеціаліст повинен бути гранично уважним, щоб акуратно поставити зміщені хребці на місце без порушення їх цілісності. Голковколювання також досить небезпечна процедура, яка може як допомогти, так і нашкодити.

У цьому випадку більш безпечним вважається використання аплікатора Кузнєцова . Його дія схоже з голковколюванням, проте великої шкоди здоров'ю не принесе. Аплікатор можна використовувати самостійно в домашніх умовах . Наприклад, для лікування протрузії шийного відділу його згортають валиком і розташовують під шиєю. Тривалість однієї процедури - 30 хвилин, проводити її необхідно один раз в день.

Незважаючи на всі побоювання, застосування мануальної терапії при міжхребцевої протрузии має ряд позитивних наслідків Незважаючи на всі побоювання, застосування мануальної терапії при міжхребцевої протрузии має ряд позитивних наслідків. Так, якщо сеанси проводить досвідчений мануальний терапевт, то через кілька процедур хворий зможе відчути поліпшення свого стану. Протрузія часто викликає хворобливі відчуття. Пов'язано це з тим, що випинаючись, вона може перетиснути нервовий корінець. З'являються спазми, при цьому людина відчуває сильний біль. Терапевт з допомогою спеціальних маніпуляцій розслабляє м'язи, скуті спазмом, знімаючи при цьому больовий синдром.

Крім того, в результаті правильного впливу посилюється кровообіг і лімфоток навколо хребетного диска, тим самим поліпшуються обмінні процеси в хрящах. Так як хрящова тканина не забезпечена кровоносними судинами, а отримує необхідні речовини з посудин, які розташовуються поблизу, на нормальне функціонування міжхребцевих дисків безпосередній вплив надає загальний кровотік в місці ураження. Крім того, процедури мануальної терапії дозволяють розтягнути зв'язки і сухожилля. В результаті цього хребетний відділ, в якому виникли порушення, стає більш рухливим.

Слід звернути увагу, що вправити випинання таким методом не завжди представляється можливим Слід звернути увагу, що вправити випинання таким методом не завжди представляється можливим. Якщо зміни в хребті стали відбуватися не дуже давно, то мануальні процедури допоможуть вирішити цю проблему. Якщо ж стадія захворювання пізніша, то виправити деформування диска вже не вийде. Перевагою, однак, можна вважати те, що фахівець шляхом впливу на уражені ділянки зможе уповільнити або тимчасово призупинити процеси деформації в хрящах.

Крім полегшення стану, за допомогою даного виду терапії можна діагностувати ділянку виникнення хворобливих відчуттів, їх інтенсивність. Ще визначається, наскільки сильно спазмируются м'язи і обмежена рухливість. Тобто досвідчений фахівець має можливість одночасно проводити лікування та діагностику хворого.

Як проводиться процедура?

Процедура мануальної терапії має ряд відмінностей від класичного масажу . При класичному масажі людина знаходиться в положенні лежачи на животі, а фахівець впливає безпосередньо на м'язи і зв'язки спини. При протрузії використовується ричаговими метод, що полягає в тому, щоб вправляти хребці без прямого впливу на них. Маніпуляції відбуваються на інших ділянках, але зміни в них впливають на зміни в хребцях.

Наприклад, щоб вправити або зменшити силу випинання хворому необхідно лягти на спину Наприклад, щоб вправити або зменшити силу випинання хворому необхідно лягти на спину. Лікар для цього виробляє натискання на певних ділянках, ребра розтягуються, і просвіт між хребетними дисками стає більше. Слід знати, що сила впливів, крім того, тривалість сеансів і перерви між ними встановлюються індивідуально для кожного пацієнта.

Так, якщо деформація виявлена ​​в поперековому або грудному відділі, знадобиться непрямий вплив різної інтенсивності. Крім цього, буде потрібно зміна положення хребта. Тобто хворий повинен міняти положення: наприклад, спочатку лежати на спині, потім повернутися набік. При даному виді захворювання мануальний терапевт вдається до натисканням, що, скручування і іншим маніпуляціям, які допомагають розтягувати зв'язки, зменшувати патологію хрящів.

У разі деформації шийного відділу до багатьох маніпуляцій, описаним вище, вдаватися ні в якому разі не можна. Кожен рух має бути гранично обережним. Шийний відділ досить рухливий, тому його можна легко пошкодити. Маніпуляції при протрузії даної ділянки необхідно виконувати м'яко, направляти їх слід на витягування. У разі хоча б незначних сумнівів з приводу кваліфікації лікаря, краще відмовитися від проведення процедури.

За і проти використання процедури

Лікування протрузії за допомогою мануальної терапії має більше переваг, ніж недоліків. Головний недолік - це недосвідченість терапевта. В іншому ж дана процедура дає тільки позитивний ефект. Так як активізуються внутрішні захисні сили організму, він може впоратися з проблемою самостійно.

Як і будь-який вид терапії, мануальної теж має деякі протипоказання до застосування Як і будь-який вид терапії, мануальної теж має деякі протипоказання до застосування. Нехтувати ними не можна, щоб уникнути ускладнень і побічних явищ. Так, здійснювати маніпуляції при міжхребцевої протрузии забороняється в стадії загострення хвороби. Якщо у хворого є утворення онкологічного характеру або будь-які інфекції в організмі, від сеансів теж потрібно відмовитися. До протипоказань відносять і наявність свіжих травм, а також артеріальну гіпертензію.

Перш ніж починати лікування описуваних методом, слід упевнитися, що в організмі хворого відсутні будь-які запальні процеси. Якщо вони все-таки є, необхідно їх усунути. Найкраще в даному випадку вдатися до застосування медикаментів і голковколювання. Спочатку пацієнт приймає лікарські препарати, щоб зняти больові відчуття, а потім йому призначається голковколювання. Його метою є стимулювання відновних процесів, відновлення кровообігу і м'язового тонусу. За своєю дією дана процедура кілька схожа з мануальною терапією.

Однак основна відмінність полягає в тому, що ефективність акупунктури не підтверджена лабораторними дослідженнями, хоча користь від нього є однозначно Однак основна відмінність полягає в тому, що ефективність акупунктури не підтверджена лабораторними дослідженнями, хоча користь від нього є однозначно. Під час рефлексотерапії лікар впливає на біологічно активні точки тіла пацієнта за допомогою голок. Вдаватися до такої процедури чи ні, людина повинна вирішувати сам, використовуючи підказки та поради досвідчених фахівців.

Отже, коли запальні процеси усунені, можна починати сеанси мануальної терапії. Однак необхідно знати, що якщо протрузии досить старі, тобто їм близько 5 років або більш того, то даний метод навряд чи допоможе. За статистикою, кожен п'ятий випадок його застосування при таких обставинах є незадовільним.

Якщо ж процедура була ефективною і виправити деформацію вдалося, то сеанси необхідно припинити. В іншому ж випадку може виникнути рецидив захворювання.

Щоб упевнитися в тому, що вироблені маніпуляції допомогли вправити протрузія, потрібно звернути увагу на наступні зміни:

  • зникає больовий синдром;
  • повертається нормальна чутливість спини;
  • тепло починає поширюватися в усі кінцівки.

Таким чином, лікувати протрузию шляхом мануальної терапії не тільки можна, а й треба. Важливо пам'ятати про протипоказання, а також ретельно підходити до вибору мануального терапевта.

Як проводиться процедура?