Полезные материалы

Медіанна грижа диска, що це таке і як лікується?

  1. Короткий опис, характеристики і симптоматика захворювання
  2. Методи лікування медіанної грижі
  3. Як уникнути операції?

Більшість пацієнтів, яким був поставлений діагноз грижа хребетного диска, можуть переживати з приводу результату даного захворювання. Тривога стає ще сильніше завдяки численним статтям, в яких описані досить серйозні наслідки. Так чи все погано насправді? Що говорить лікарська практика? У цій статті дається відповідь на один з найпоширеніших питань: «Медианная грижа диска, що це таке?»

Короткий опис, характеристики і симптоматика захворювання


Міжхребцева грижа утворюється в результаті зсуву одного з дисків хребта. Цей процес в більшості випадків супроводжується розривом фіброзного кільця. У разі медіанної грижі таке зміщення відбувається не вбік як у всіх інших випадках, а в середину. В результаті виходить важкодоступне освіту, що ускладнює проведення хірургічного лікування.

Хоча найбільш часто зустрічається медіанна грижа диска L5 S1 попереково - крижового відділу, болі і яскраво виражені симптоми в шиї або грудях пацієнта можуть вказувати на наявність аналогічної патології. Правильний діагноз зможе поставити тільки грамотний лікар невролог після повного обстеження.


Іноді пацієнти можуть плутати медіанну або серединну патологію з грижею Шморля . Хоча ці зміни в хребті і є спорідненими, але їх симптоматика і наслідки абсолютно різні. У разі загострення медіанна грижа диска L4 L5 випинається в бік хребетного просвіту, погрожуючи нормальної життєдіяльності пацієнта.
Період, від появи порушень до повної паралізації, може скласти близько півроку. Патологічні зміни при грижі Шморля можуть і не відбутися, саме з цієї причини лікар часто розглядає її лише як симптому вказує на певні порушення в організмі людини.
В якості основних симптомів може спостерігатися наступні ускладнення:

  • Сильні болі в місці ураження.
  • Поколювання в пальцях рук і ніг, поколювання.
  • Слабкість в кінцівках.
  • Мігруючі больові відчуття, згодом опускаються в область таза, сідниці, гомілки.
  • Порушення в тактильних відчуттях, часткова втрата чутливості.
  • Проблеми сечовипускання.
  • Потенція.
  • У запущених випадках спостерігаються довільні випорожнення.
  • У жінок знижується тонус піхви.

Не всі симптоми проявляються відразу ж після початку грижеобразованія, деякі формуються по мірі деформації. Якщо не призначити своєчасну і грамотну терапію, тоді медіанна грижа шийного відділу або попереково - крижової зони є найбільш небезпечною з усіх видів грижеобразованія.



Методи лікування медіанної грижі


Радикальних методів пов'язаних з видаленням грижі рекомендується уникати, причому в цьому зацікавлені як самі лікарі (через складність проведення операції) так і пацієнт. Ускладнення від такого лікування не гарантують повного одужання і поліпшення самопочуття хворого. З цієї причини в першу чергу рекомендують зосередитися на консервативних методах терапії. Пацієнту призначається прийом нестероїдних препаратів, які знижують запалення і набряк і сприяють нормалізації обміну речовин. При сильних і інтенсивних болях можуть бути рекомендовані блокади.
Відразу ж після четвертого тижня від початку загострення лікар може дозволити проведення фізіотерапевтичних процедур і методів мануальної терапії. Зазвичай такий підхід допомагає одужати 90% всіх пацієнтів, що звернулися за допомогою.
Після тривалого терапевтичного впливу (близько 6 місяців), за умови, що стан пацієнта не стабілізувався, не спостерігається ремісія, може бути призначено хірургічне втручання. У випадках тих пацієнтів, у яких спостерігається задня медіанна грижа міжхребцевого диска L4 L5, немає можливості використовувати звичайну дискектомію. На сьогоднішній день набули широкого застосування такі операції:

Перед тим як погодитися на проведення тієї чи іншої операції необхідно дізнатися чи існують альтернативні методи лікування. Так вже чи необхідно хірургічне втручання. Якщо так то, як воно буде проходити і який вірогідний ризик проведення операції.


Як уникнути операції?


Більшість з пацієнтів, яким вдалося уникнути операції при виникненні медіанної грижі диска С5 С6, L4 L5, L5 S1 використовували загальні принципи лікування. А саме:

  • Зверталися до лікаря відразу ж після появи перших ознак захворювання.
  • Отримали детальну інформацію про медіанної грижі диска, що це таке; які наслідки; що необхідно робити, щоб лікування виявилося ефективним.
  • Дотримувалися приписи фахівців.
  • Проходили комплексну терапію, що включає прийом лікарських засобів і методу мануального впливу.

Якщо після чергового відвідування невролога зі скаргою на болі в спині або грудному відділі хребта пацієнт почув діагноз медіанна грижа, це ще не вирок. При правильно призначене лікування цілком можливо довести захворювання до стану ремісії і обійтися без небезпечної операції. Головне, ні в якому разі не займатися самолікуванням!

Так чи все погано насправді?
Що говорить лікарська практика?
У цій статті дається відповідь на один з найпоширеніших питань: «Медианная грижа диска, що це таке?
Як уникнути операції?