Полезные материалы

Міжхребцева грижа диска - Лікування Київ, Грижа хребта

  1. Грижа хребта
  2. Причини виникнення міжхребцевої грижі
  3. Як зняти біль, яку викликає міжхребцева грижа до прийому у лікаря?
  4. Методика лікування міжхребцевої грижі в Центрі «NewSpine»

Для більшості пацієнтів цей діагноз звучить як вирок і змушує впадати в паніку

Для більшості пацієнтів цей діагноз звучить як вирок і змушує впадати в паніку. Лікування захворювань опорно-рухового апарату - це дійсно серйозно, але не складніше, наприклад, грипу з його можливими ускладненнями і наслідками. Але для початку, давайте розберемося, що ж це за недуга і чому він виникає?

Міжхребцева грижа - нозологічна одиниця, що характеризується розривом фіброзного хряща і подальшим зміщенням пульпозного ядра, яке утворює випинання і деформацію хребетного стовпа в тому чи іншому відділі хребта.

Грижа хребта

Симптоми міжхребцевої грижі

Як правило, основним симптомом грижі є локалізована постійний біль в спині, що віддають гострі болі в кінцівки, оніміння пальців і навіть втрата відчуття дотику. Показовим при грижі поперекового відділу є больовий синдром при поворотах і нахилах. Але не тільки гострий біль характерна для гриж, часто тривале сидіння або стояння викликає тупий ниючий біль, яка на тривалий час сковує ваші рухи.

Залежно від локалізації грижі хребта виділяють наступні види патології:

  • Грижа поперекового сегмента хребетного стовпа - це хворобливі відчуття в нижній частині спини, які супроводжуються віддають болями в сідничні м'язи або ж в ступню, онімінням пальців ступні і «мурашками» в ногах;
  • Грижа грудного сегмента часто нагадує серцеві або гастрітние болю, але як правило, не реагує на прийом відповідних ліків;
  • Шийний сегмент хребта хоч і рідше, але все ж страждає від появи гриж, при цьому хворий скаржиться на головний біль, часті запаморочення, шум у вухах, оніміння пальців рук.

Звичайно, більшість людей у ​​віці після 35 років скаржаться на ті чи інші больові відчуття, але тільки лікар може поставити діагноз « міжхребцева грижа ». Для цього не досить простого огляду. Обов'язковою буде проведення МРТ (магнітно-резонансної томографії), МСКТ або КТ-мієлографії, рентгена, УЗД внутрішніх органів для виключення інших захворювань з подібною симптоматикою та ін. Ви повинні розуміти, що для постановки такого серйозного діагнозу у лікаря повинні бути всі підстави, при цьому в ході обстеження буде зібрана максимально докладна клінічна картина, що в підсумку дозволить встановити точний діагноз і призначити саме відповідне лікування.

Причини виникнення міжхребцевої грижі

Немає однозначної думки щодо того, кого частіше вражає ця недуга: активних і рухливих людей або ведуть сидячий спосіб життя? І в кожному випадку першопричиною хвороби стають інші приховані або хронічно протікають патології.

Найчастіше грижа виникає як наслідок таких патологій:

  • остеохондроз;
  • радикуліт;
  • дисплазія;
  • сколіоз;
  • ожиріння;
  • порушення обміну процесів в організмі.

Тривалі надмірні навантаження (підняття важких предметів, заняття спортом без обмежень по конституції і загальної фізичної підготовки) призводять до перерастяжению тканин, розвитку неінфекційного запалення з переходом в хронічний стан. Погіршення трофіки тканин (через наявність шкідливих звичок, незбалансованого харчування) може також стати причиною грижової патології. При цьому міжхребцевий диск утоньшается з утворенням узури. Така структура гірше витримує навантаження, згодом між дисками і хребцями слабкіше зв'язок, міжхребцевий диск деформується і випинається. Іноді грижа виникає на місці травми хребта, а також з-за переохолодження або неправильної постави.

У розвитку патології в основному винен спосіб життя. Якщо дбати про стан м'язового корсету, міцності кісток, щодня роблячи зарядку, займаючись спортом, вживати тільки корисні продукти і відмовитися від алкоголю і куріння - можна уникнути не тільки грижі міжхребцевих дисків, але і забезпечити здоров'я всіх систем і органів. Пам'ятайте, що профілактика завжди простіше і дешевше лікування.

Як зняти біль, яку викликає міжхребцева грижа до прийому у лікаря?

Приступ болю, який провокує міжхребцева грижа виникає раптово і супроводжується неприємними відчуттями не тільки в місці локалізації патології. Якщо недуга застав вас далеко від лікарень і лікарів, можна трохи полегшити біль самостійно.

По-перше, потрібно забезпечити повний спокій. Найкраще лягти на рівну не надто м'яку поверхню. Так ви розвантажите хребетний стовп і поліпшите кровообіг.

Для зниження хворобливих відчуттів, які викликає грижа хребта можна прийняти один з нестероїдних протизапальних препаратів, який не тільки стушкувати біль, але і зніме запалення. Хоча, у цієї групи лікарських засобів є свої побічні дії, тому захоплюватися самолікуванням не варто. Не затягуйте з обстеженням і як можна швидше зверніться в клініку.

Методика лікування міжхребцевої грижі в Центрі «NewSpine»

Про природної здатності організму до відновлення відомо тисячі років, але, на жаль, ми або при лікуванні шукаємо легкі, швидкі, модні шляхи вирішення своїх проблем, або просто не знаємо, як допомогти організму самому впоратися з недугою.

У Центрі здоров'я спини «Newspine» вам НЕ запропонують в якості зняття болів при міжхребцевої грижі застосування новокаїнової блокади, голковколювання, кінезіотерапії, фармакопунктуру і інші малоефективні, але дуже поширені методи. Замість цього клініка пропонує пройти курс лікування із застосуванням тренажера «Кипарис», розробленого академіком В.П. Пекур. Пристрій, визнане ефективним при лікуванні грижі хребта, яке отримало патент і яке підтвердило свою спроможність в ряді провідних медичних установ столиці, якраз і допомагає організму відновлювати проблемні ділянки хребта в процесі виконання комплексу рухів в стані глибокого розслаблення. Виконуючи вправи і елементи спеціального дихання на тренажері Пекура, можна з одного боку домогтися повного розслаблення м'язів і зняття гіпертонусу, з іншого, сприяти зміцненню м'язів (спини і черевного преса) і підвищення їх еластичності.

При лікуванні грижі хребта за допомогою тренажера «Кипарис» організм відновлює артеріальний тиск, в процесі виконання вправ зменшується компресія дисків, знижується тиск на спинномозкової нерв, поліпшується кровообіг і обмінні процеси в проблемних ділянках м'язів і хребта.

Комплекс вправ виконується в положенні лежачи, що дозволяє глибоко розслабитися. Для лікування міжхребцевої грижі потрібно пройти курс вправ під наглядом кваліфікованих фахівців. Уже з перших сеансів ви відчуєте зменшення больових відчуттів, поліпшите свій психоемоційний самопочуття і працездатність. Кінцевим результатом занять на тренажері «Кипарис» є повне зцілення.

Який би метод відновлення здоров'я ви не обрали для себе, ще раз звертаємо вашу увагу, що позитивний ефект від лікування грижі можливий тільки в двох випадках:

  • якщо правильно поставлений діагноз;
  • і якщо правильно підібрана методика лікування.

А це можливо тільки в амбулаторних умовах, тому не займайтеся самолікуванням. Швидке реагування на розвивається патологію дає кращі результати, ніж позбавлення організму від уповільнених хронічних патологій.

Швидке реагування на розвивається патологію дає кращі результати, ніж позбавлення організму від уповільнених хронічних патологій

Але для початку, давайте розберемося, що ж це за недуга і чому він виникає?
Як зняти біль, яку викликає міжхребцева грижа до прийому у лікаря?