Полезные материалы

Міжхребцева грижа грудного і шийного відділів: симптоми і лікування

  1. Симптоми міжхребцевої грудної грижі
  2. Лікування міжхребцевої грижі
  3. Оперативне втручання при грижах

міжхребцева   грижа грудного відділу   зустрічається при діагностиці значно рідше, ніж грижі інших відділів міжхребцева грижа грудного відділу зустрічається при діагностиці значно рідше, ніж грижі інших відділів. Частково це пояснюється тим, що грудина є істотно укріпленим відділом, при цьому центр ваги припадає на поперековий відділ. Тому в цьому відношенні грудний відділ більше захищений від виникнення гриж, протрузій. Наприклад, міжхребцева грижа шийного відділу зустрічається в кожному четвертому випадку звернення при скаргах на болі в шиї. А ось коли людина скаржиться на біль в грудині , Тут просто неможливо визначити швидко причину.

Складність в тому, що на цій ділянці хребет сусідить з безліччю внутрішніх органів. Саме тому пацієнти можуть скаржитися на фантомні болі: на шлунок, на кишечник, на підшлункову. Але причина з однаковою легкістю може виявитися і в порушенні функцій органів, і у розвитку остеохондрозу грудного відділу, появі грижі. Міжхребцева грижа грудного та шийного відділів: симптоми і лікування завжди розбираються індивідуально. Спеціаліст в скаргах намагається відокремити симптоматику від дійсних ознак, але зробити це складно.

Наприклад, найчастіший ознака проблем в грудному відділі - це появі ниючих або колючих болей. З якоїсь злою іронією природи, ці болі в переважній більшості локалізуються в лівому підребер'ї. І ось тут починаються складності, оскільки в лівому підребер'ї розташоване серце.

Симптоматика зовні схожа у інфаркту і нападу остеохондрозу:

  • болю в лівому підребер'ї;
  • погіршення загального стану;
  • неможливість зробити повний вдих;
  • тривалість стану;
  • характер болю.

Тому грудний відділ вимагає пильної уваги, інакше точно діагностувати причину болю буде просто неможливо. Найчастіше фахівцям доводиться діяти методом виключення, коли призначені дослідження дозволяють поетапно виключати один орган за іншим. І так до того моменту, поки не очиститься візуальна картина і не виявиться первинний осередок ураження.

Симптоми міжхребцевої грудної грижі

Ознаки міжхребцевої грудної грижі повністю залежать від того, який саме хребець страждає і який диск випав Ознаки міжхребцевої грудної грижі повністю залежать від того, який саме хребець страждає і який диск випав. Найчастіше хворі скаржаться на непроходящие болю в грудині, простріли, неможливість повноцінно управляти рукою. Так ось такі ознаки і лікування їх в подальшому більш різноманітні, їх поява залежить від ступеня ураження і зони цієї поразки.

Умовно грудний відділ можна розділити на три частини: верх, середина і низ. для верху характерні:

  1. біль між лопатками будь-якого характеру;
  2. відчуття печіння уздовж хребта;
  3. імітація серцевого нападу. Визначити це може тільки кардіограф;
  4. проблема глибокого вдиху;
  5. оніміння, "мурашки".

Середня частина грудини чітко покаже симптоми вираженої міжреберної невралгії :

  1. оперізуючий біль;
  2. неможливість чхнути або покашляти через посилення болю;
  3. тривалість стану: до трьох тижнів;
  4. біль може частково паралізувати рух рук.

Якщо грижа розташувалася в нижній частині, вона успішно буде показувати симптоми нефриту або ниркової недостатності. При цьому може порушуватися дихання, з'явиться задишка, хворий скаржиться на фантомні болі в шлунку.

Але всі перераховані ознаки і симптоми відносяться до категорії тих, що зустрічаються при грижі грудного відділу дуже часто. Але є категорія ознак, які можуть опосередковано вказувати на розвиток внутрішніх хвороб. Наприклад, довільне спорожнення кишечника або сечового говорить про те, що через утворення грижі сталося защемлення спинного мозку або нервових закінчень.
Рідко, але буває і так, що розвивається короткочасний параліч, при цьому не виключаються порушення моторики інших органів. Параліч повний буває рідко, набагато частіше зустрічається часткова паралізація. Наприклад, одна рука втрачає чутливість, їй неможливо управляти постійно.

Лікування міжхребцевої грижі

Лікування міжхребцевої грижі шийного відділу передбачає значний упор на звичайну комплексну терапію Лікування міжхребцевої грижі шийного відділу передбачає значний упор на звичайну комплексну терапію. У випадках, коли мова про грудної міжхребцевої грижі, може бути відразу показано оперативне втручання. Лікування і симптоми грижі грудного відділу можуть проявляти себе настільки яскраво і критично відбиватися на здоров'я хворого, що немає іншого виходу. Зазвичай оперативне втручання призначається відразу при важких неврологічних ураженнях. Для прояву таких ознак необхідно залучення і ураження спинного мозку. Але це поодинокі випадки.

Найчастіше лікування міжхребцевої грижі грудини починається зі звичайною терапії. На перші кілька днів пацієнт зобов'язаний дотримуватися спокій, бажано навіть постільний режим. Потім терапія почне поступово діяти і пацієнт може трохи повертати свою активність. Медикаменти зазвичай призначаються з групи нестероїдних препаратів, наприклад, Ібупрофен. У цей час треба активно розтирати грудний відділ зігріваючими мазями з протизапальним ефектом. Обов'язково дотримуватися тепло і не переохолоджуватися в період лікування. Чим тепліше буде хребту, тим краще буде ефект від лікування.

Важливо!

Додатково приймають такі препарати як Диклофенак. Цей препарат дозволяє максимально знеболити уражене місце, має протизапальний ефект і допомагає усунути набряклість навколишніх тканин. Курс нестероїдних препаратів не повинен бути більше 7 днів, виняток становлять лише розігрівають гелі / мазі / креми.

Одночасно показаний прийом препаратів групи міорелаксантів. Міорелаксанти дозволяють знижувати м'язовий тонус, розслабляти їх і підтримувати природний тонус. Препарати цієї групи зазвичай розраховані на курс від двох тижнів до двох місяців. Тривалість визначається тяжкістю стану і прогресуванням самої грижі.

При сильних болях і запущених стадіях грижі можуть бути призначені стероїди короткочасним курсом. Стероїди зазвичай призначаються в мінімальних дозах, як і наркотичні знеболюючі. Завдання: полегшити стан хворого, не викликаючи звикання.

Обов'язкова допомога остеопата або ж професійного мануальщика. Спочатку масаж дозволений класичний, з часом допускається допомогу мануальщика з метою адптіровать хребет під майбутні навантаження.

Оперативне втручання при грижах

Якщо звичайна терапія марна або стан хворого так вимагає, то призначається операція Якщо звичайна терапія марна або стан хворого так вимагає, то призначається операція. Мета операції: зменшити інтенсивність тиску на нервові закінчення і зміцнити пошкоджену ділянку. У більшості випадків вдається обходитися мінімальними втручаннями.
За допомогою монітора і спеціальних ендоскопічних приладів проводиться операція з мінімальними розрізами. Далі за допомогою приладів усувається грижа. Зазвичай ще перед початком операції приймається рішення за фактом залишення самого диска. У нормі фахівці докладають всіх зусиль для збереження цілісності хребетного стовпа. Пошкоджений диск можуть зміцнювати за допомогою спеціальної конструкції або шляхом вставляння нової кістки для імплантації.

Якщо спроби зберегти не вдаються, то диск видаляється. Хребці стягуються і з часом заростають тканиною, Сростом між собою. Імплантація сторонніх предметів - небезпечний момент. Далеко не всі з них добре приживаються і організм їх приймає за своїх. Однак після видалення диска або його частини, цей відрізок стає слабким і вкрай нестабільним. Тому лікарі можуть вставляти додаткові трансплантати для стабілізації опорної функції всього хребта. Зазвичай це цілісна конструкція по типу езо-скелета з множинними шурупами і спеціальними гвинтами.

Такі операції швидко дають опору хребту, за цей рахунок загоєння йде значно швидше. Єдиний момент, його необхідно брати до уваги: ​​високий відсоток відторгнення інплантати. Зазвичай такі операції проводять при вираженій миелопатии і інших важких симптомах. Наприклад, коли хворий перестає контролювати фізіологічні потреби.

Після операції потрібно тривале відновлення і коректна терапія. Зазвичай період такого відновлення займає близько місяця. Потім призначається реабілітація, яку найкраще проводити в спеціальних профілакторіях. Реабілітація займає зазвичай після видалення міжреберної грижі від двох тижнів і до двох-трьох місяців.