Полезные материалы

Міжхребцева грижа грудного відділу: симптоми і лікування

  1. Що називають грижею грудного відділу
  2. Через що буває
  3. симптоми захворювання
  4. Наслідки міжхребцевої грижі грудного відділу
  5. лікування захворювання
  6. спеціальні вправи
  7. Профілактика гриж міжхребцевих дисків

Вітаю вас, дорогі читачі блогу! Зовсім недавно я писала про міжхребцевої грижі поперекового відділу . А сьогодні ми спробуємо дізнатися про схожий, не менше небезпечне захворювання. Міжхребцева грижа грудного відділу теж досить часто зустрічається. Я розповім про симптоми захворювання, про те, як його лікувати, а також ви дізнаєтеся, чим небезпечна грижа. Недуга дуже «помолодшав» за останній час. Виною тому малорухливий спосіб життя і інші несприятливі чинники.

Не можна залишати без уваги це захворювання, і давайте дізнаємося, чому.

Зміст статті

Що називають грижею грудного відділу

Грижа середній частині хребта виникає, коли диск між хребців виходить за межі міжхребцевої області. Грижі в поперековому і шийному відділі хребта зустрічаються частіше, але і в грудному відділі міжхребетні диски можуть деформуватися.

Грижа розростається і тисне на корінець спинного мозку, провокуючи різні порушення. На фото нижче представлено, як виглядає захворювання.

На фото нижче представлено, як виглядає захворювання

Через що буває

Серед основних причин грижі середньої частини хребта лікарі виділяють остеохондроз. про лікування остеохондрозу народними методами можете почитати в іншій статті блогу. Але також спровокувати деформацію дисків в цій області можуть інші чинники:

  • Гіподинамія, сидяча робота.
  • Куріння, прийом алкоголю.
  • Генетична обумовленість.
  • Зайва вага.
  • Травми хребетного стовпа.
  • Деякі інфекційні захворювання.
  • Порушення обміну речовин.
  • Сколіоз, порушення постави.
  • Надмірне навантаження на хребет.
  • Вагітність.
  • Високий зріст.
  • Переохолодження.

Хвороба помолодшала, тому люди після 30 років повинні звертати увагу на своє здоров'я. Як зрозуміти, що у вас можливо грижа грудного відділу хребта?

симптоми захворювання

У початковій стадії хвороби людина відчуває печіння, дискомфорт і скутість в районі грудей. До речі, міжхребетні грижі частіше з'являються в нижніх хребцях відділу. Так як в верхніх хребцях є досить сильний м'язовий корсет, а ось нижні хребці розташовані поруч з поперековим відділом. Тут навантаження на хребетний стовп вище.

Також характерні ознаки захворювання такі:

  • Болі між лопаток і верхньої частини спини.
  • Болі в серці та шлунку.
  • Різний характер болю: від ниючий і тягне, до гострої і оперізує.
  • Задишка.
  • М'язова слабкість, труднощі в роботі рук при більш пізній стадії хвороби.
  • Зниження чутливості в руках.
  • Парез рук (не плутати з порізами).

Болі можуть виникати при піднятті рук, при рухах. Навіть звичайна ходьба викликає неприємні відчуття і больовий синдром. Інтенсивність симптомів багато в чому залежить від тяжкості захворювання і розміру грижі. Чим більше деформований диск тисне на спинний мозок, тим різноманітніше і сильніше симптоми.

Часто біль віддає в серці і шлунок. Тому важливо зробити всебічне обстеження. Утруднене дихання також іноді супроводжує захворювання.

При появі перших ознак недуги важливо зробити діагностику і приступити до лікування. Якщо грижу не лікувати, наслідки можуть бути серйозними.

Наслідки міжхребцевої грижі грудного відділу

Грижа в середній частині хребта - дуже підступна недуга, так як його симптоми часто приймають за інші захворювання. В результаті грижа все більше розростається, стискаючи корінці спинного мозку.

Чим небезпечна грижа в середній частині хребта? Може виникати парез рук, коли різко обмежується їх рухливість. Грижі чреваті паралічем кінцівок, коли допоможе тільки хірургічне втручання. Також часто відбуваються порушення постави. На сторінках блогу я якось писала про сколіоз . Можете почитати про лікувальній гімнастиці при викривленні хребта.

Щоб не було обмежень в русі і повноцінного життя, важливо лікувати захворювання.

Як сьогодні лікують міжхребцеві грижі в грудній частині хребта?

лікування захворювання

Перед зверненням до лікаря не варто заздалегідь лякатися. Операції показані зазвичай тільки при утвореннях досить великого розміру або при серйозному стисненні спинного мозку. В інших випадках консервативне лікування і спеціальні вправи цілком допомагає повернути здоров'я хребту. Хірургічне втручання також може знадобитися при неефективному консервативному лікуванні.

Сьогодні міжхребцеву грижу в грудному відділі лікують наступними способами:

  • Медикаментозно.
  • Фізіотерапія.
  • ЛФК.
  • Корсети.
  • Масаж.
  • Народні методи.

По кожному методу ми ще детальніше поговоримо окремо в наступних статтях. У загальних рисах, коротко можна розповісти наступне:

Медикаментозна терапія включає зняття болів, набряків і запалення навколо грижі. Зазвичай лікар призначає нестероїдні препарати. Також часто не обійтися без знеболюючих ліків. При медикаментозному лікуванні призначають уколи, мазі і спеціальні гелі.

Допоміжне лікування включає різні фізіотерапевтичні процедури. Голковколювання, вплив тепла, холоду, ультразвук і магнітна терапія знімають біль, запалення, покращують тонус м'язового корсету.

Хірургічне лікування дуже різноманітне. Сьогодні широко застосовуються малоінвазивні методики. Але навіть після них необхідний комплекс відновлювальних заходів і спеціальна реабілітація.

Як вилікувати міжхребцеву грижу за допомогою вправ? ЛФК є відмінним комплексним засобом для лікування утворень хребетного стовпа.

спеціальні вправи

Прості вправи зміцнюють м'язовий корсет, знімають утиски і спазми. Але виконання комплексу вправ не повинно викликати сильний біль. Головне для досягнення ефекту - це регулярність. Також ці вправи допоможуть для профілактики захворювання. Але про запобігання хвороби ми ще поговоримо трохи нижче.

Поки давайте подивимося, які вправи ефективні при даній проблемі.

  1. Перша вправа. Встаньте, поставте ноги на ширину плечей. Руки краще розмістити на талії. Підніміть плечі якнайвище нагору. Долічіть до 3 і опустіть плечі. Зробіть 8 повторів. На завершення вправи зведіть плечі вперед, наскільки зможете, а потім відведіть їх назад, також максимально. Повторіть вправу 8 разів.
  2. Друга вправа. Початкове положення таке ж. Підніміть руки над головою. Прогніть трохи спину і затримайте положення 3 секунди. Після цього нагніться і опустіть руки. Робіть вправу плавно. 8 повторень буде достатньо.
  3. Третя вправа. Встаньте на коліна, руки прямі. Округлите спину, а потім прогните її в поперековому відділі. Повторіть вправу 10 разів. Не забувайте про дихання, не затримуйте його, дихайте рівно. Основне зусилля робіть на видиху.
  4. Для виконання четвертого вправи потрібно лягти на спину, на килимок. Обхопіть коліна руками і притисніть їх до грудей. Зробіть 6-8 перекатів на спині в такому положенні.

Зробіть 6-8 перекатів на спині в такому положенні

Найкраще виконувати цей простий комплекс, попередньо розігрів м'язи і зв'язки. Підійде будь-яка розминка.

Є інша методика виконання вправ при міжхребцевої грижі грудного хребта, яку ви можете переглянути за цим відео:

Профілактика гриж міжхребцевих дисків

Так як частою причиною гриж у хребті є остеохондроз, важливо його вчасно лікувати. Знаю особисто по які чуток, що є таке цікаве пристосування, яке можна застосовувати вдома під контролем лікаря. Це свінг машина RestArt Healthy Spine.

На ділі - це звичайний домашній тренажер. Потрібно лягти на підлогу, ноги покласти на цей масажер і розслабитися. Масажер нормалізує стан хребців в хребетному стовпі. Відмінний засіб для лікування і профілактики хвороб хребта. Можете почитати про нього детально за посиланням вище.

Щоб грижі в хребті обійшли вас стороною, прислухайтеся до наступних порад:

  • Контролюйте вагу.
  • Ведіть активний і здоровий спосіб життя, позбудьтеся від шкідливих звичок.
  • Слідкуйте за харчуванням.
  • Обов'язково зміцнюйте м'язи спини, тримайте спину рівно.
  • Виконуйте спеціальні вправи.
  • Уникайте травм і перевантажень хребта.
  • Більше плавайте.
  • Боріться зі стресами і перевтомою.

Дотримуючись цих простих правил, ви дуже допоможете своєму хребту. Якщо хочете до глибокої старості вести активний спосіб життя, думайте про профілактику вже зараз. Здоров'я вам і вашим близьким! Як завжди, буду рада коментарям і питань! До зустрічі на сторінках блогу!

Як зрозуміти, що у вас можливо грижа грудного відділу хребта?
Чим небезпечна грижа в середній частині хребта?
Як сьогодні лікують міжхребцеві грижі в грудній частині хребта?
Як вилікувати міжхребцеву грижу за допомогою вправ?