Полезные материалы

Міжхребцева грижа і протрузія

  1. Як позбутися від грижі і протрузії Протрузії і грижі міжхребцевого диска поряд з остеохондрозом -...
  2. грижа Шморля
  3. Ознаки протрузии і грижі
  4. Причина освіти протрузии і грижі
  5. Лікування міжхребцевої грижі
  6. Операція з видалення грижі
  7. Як вилікувати грижі і протрузії без операцій?
  8. Як усунути першопричину?
  9. Застосування вакуумного і УДМ масажу
  10. Лікування грижі поперекового відділу без операції
  11. Відновлення міжхребцевого диска

Як позбутися від грижі і протрузії

Протрузії і грижі міжхребцевого диска поряд з остеохондрозом - це найпоширеніші проблеми хребта. Дамо визначення цих явищ.

Що таке протрузія і грижа?

Міжхребцевий диск - це суглоб між хребцями. Він скріплює сусідні хребці, забезпечує рухливість хребта в цілому і служить амортизатором навантажень.

Протрузія - патологічний процес в хребті, при якому міжхребцевий диск вибухає в хребетний канал без розриву фіброзного кільця Протрузія - патологічний процес в хребті, при якому міжхребцевий диск вибухає в хребетний канал без розриву фіброзного кільця. Чи не є самостійним захворюванням, так як це лише стадія деформації диска.

Грижа - більш широке поняття, яке має відношення не тільки в міжхребцевих дисків, але і до органів. Це виходження органів з порожнини, в нормі ними займаної.

Міжхребцева грижа - це розрив фіброзного кільця (оболонки диска) і випинання пульпозного ядра (вмісту) за межі оболонки.

Таким чином, ці патології - різні стадії остеохондрозу (хондроза хребетних суглобів). Це серйозна патологія, яка призводить до зниження рухливості, защемлення нервових корінців, до запальних процесів. Часто призводить до порушення іннервації внутрішніх органів і пов'язаної з цим їх дисфункцією.

Грижі і протрузії класифікуються по локалізації. А також у напрямку випинання. Локалізація грижі позначається латинською літерою, що позначає відділ хребта, і номером хребця в цьому відділі, наприклад C5-C6 (в шийному) або L5-S1 (в поперековому).

грижа Шморля

Варто окремо виділити грижу Шморля Варто окремо виділити грижу Шморля. Це видавлювання міжхребцевого диска всередину тіла сусіднього з ним хребця. Вона може привести до розриву фіброзного кільця і ​​видавлювання пульпозного ядра; деформації або навіть до компресійного перелому хребця. Виявити грижу Шморля можна по рентгенівському дослідженню або по МРТ.
Хірургічне втручання вкрай обмежена і проводяться тільки при значному ускладненні. Протипоказані значні фізичні навантаження. Рекомендована багата кальцієм дієта для відновлення структури хребця.

Ознаки протрузии і грижі

Протрузія може довгий час не проявляти себе Протрузія може довгий час не проявляти себе. Лише зрідка може виникати біль, що коле від защемлення, наприклад, при різких рухах, чханні, кашлі, фіз. вправах. Іноді супроводжується порушенням іннервації і пов'язаної з цим «невловимою» болячкою в якомусь органі або системі. Часто її супроводжує ішемія або оніміння в зоні проходження защемленного нерва. Біль при тривалому знаходженні в одній позі.

При грижі основний сигнальний ознака - гострий біль в зоні ураження, яка посилюється при русі і затихає в спокої. Цей біль майже завжди віддає в кінцівки прострілом. Набряклості і зміна кольору шкіри в зоні виходу її локалізації. Зміна постави, поява сколіозу і інші видимі ознаки.

Причина освіти протрузии і грижі

Диск випинається через тиск, що чиниться на нього суміжними хребцями. Чому виникає такий тиск, який перевищує межу його міцності? Хребет може витримувати приблизно 400 кг вертикального навантаження, якщо вона розподілена рівномірно по всіх дисках і наростає поступово. Причина - в нерівномірності навантаження на хребет в цілому або в окремих його областях.

Навантаження буває:

  • Короткочасної різкою (наприклад, при спортивних вправах або травмах);
  • регулярної (неправильний стереотип руху, наприклад, при ходьбі);
  • тривалої (сколіоз, неправильне положення тіла і т.д.).

Коли таке навантаження перевищує запас міцності фіброзного кільця, то відбувається його деформація або разволокнение з розривом. Пульпозне ядро ​​при розриві видавлюється за межі диска. Багаторазово наростає тиск на спинний мозок або на корінець Спиномозкових нерва. Вихід пульпозного ядра завжди супроводжується запальним процесом в цій області. Якщо запалення зачіпає нервовий корінець, то це призводить до радикуліту. Також виникає неврологічна симптоматика, порушення іннервації внутрішніх органів. Таким чином, грижа і викликається їй порушення іннервації здатне привезти до серйозних проблем зі здоров'ям.

Лікування міжхребцевої грижі

Те, заради чого писалася ця стаття - виділити основні підходи до питання лікування.

На сайтах клінік з лікування спини міститься багато інформації, але часто не вистачає конкретики. Зазначено, до якого лікаря звернутися. Зрозуміло, що якщо звернутися до хірурга, то він запропонує операцію. Якщо до фахівця з ЛФК - рекомендації будуть передбачуваним. Як звичайній людині розібратися в питанні вибору стратегії?

Операція з видалення грижі

Протрузії операції не піддавалося.

Операція полягає найчастіше в вишкрібання пульпозного ядра і скріплення сусідніх з диском хребців спеціальними скобами, щоб обмежити рухливість. Це призводить до звуження диска. Він перестає виконувати свої амортизаційні функції і навантаження з нього переноситься на інші диски.

Операція близько спинного мозку, особливо в шийному і поперековому відділі, де висока щільність нервових пучків, вкрай небезпечна. Найменше неточний рух скальпелем призведе до інвалідності. У багатьох випадках операція на одному диску призводить до утворення грижі на сусідньому з ним. На жаль, часто такі операції - це квиток в один кінець на поїзд під назвою «регулярне хірургічне втручання».

Якщо Ви твердо вирішили робити операцію, то на цю тему рекомендую звертатися до фахівців найвищого класу.

Як вилікувати грижі і протрузії без операцій?

Перше завдання - усунути запалення, особливо коли воно зачіпає корінець нерва або хребетний стовп. Застосовують симптоматичне лікування знеболюючими і протинабрякову препаратами. Часто таким симтоматична лікуванням намагаються замінити рішення ключової проблеми.

Щоб усунути саму причину утворення патологій потрібно відмовитися від механістичного підходу. Потрібно зрозуміти, що патологія розвивалася тривалий час і на те була і є певна причина. Найпростіший підхід - «Розтиснути те, що стисло», витягнути хребет за допомогою ЛФК вправ, тренажерів, ортопедичного устаткування. Це, дієвий, але тривалий процес. З точки зору комерції він найбільш вигідний клінікам, так як прив'язує пацієнта на довгий час. Але чи вигідно це самому пацієнту? Чи багатьом доступний такий спосіб?

Як усунути першопричину?

Першопричина утворення цих патологій одна, тому все нижческазане буде ставитися також і до протрузія.

Потрібно вирішити найважливіше завдання, а саме, прибрати фактор, через який на диск чиниться тиск. Через якого пульпозное ядро ​​видавлюється назовні. Зрозуміло, що цей фактор не може бути короткочасним.

Що може довгий час чинити такий тиск? Відповідь очевидна - м'язи. Чому вони тиснуть з такою силою і такий тривалий час? Тому, що отримують сигнал від нервової системи, яка ними керує. Чому ж нервова система подає такий сигнал? Причин може бути декілька:

  • Невралгія - защемлення нерва, який керує цими м'язами. Не обов'язково їм повинен бути саме той корінець, на який тисне грижа. Часто це зовсім інший нерв.
  • Проходження нерва, керуючого спазмованними м'язами через запалену зону, де на оболонку нерва виявляється подразнюючу дію.
  • Застуджені нерва, який управляє м'язами, що призводить до спотворення сигналів.
  • Перераховані вище фактори, але діють на м'язи-антагоністи. Порушення в їх іннервації призводить до перерозподілу навантаження на інші групи м'язів, які, в свою чергу і видавлюють мужпозвоночний суглоб.
  • Ішемія кровоносних судин в локальній зоні.
  • Психосоматичні чинники, пережиті стресові ситуації, що призвели до м'язового спазму. Це не тільки м'язи опорно-рухового апарату, а й гладка мускулатура органів і кровоносних судин.

Як правило, ці чинники діють не окремо, а присутні в тій чи іншій комбінації. Стає зрозуміло, що цей Гордіїв вузол зовсім не просто розв'язати. Потрібен загальний підхід, який дозволить одночасно і виявити, і усунути першопричину.

Застосування вакуумного і УДМ масажу

Застосування багатьох видів масажу, мануальної терапії при грижах протипоказано. Класичний масаж, можливо, посилить ситуацію, посилить ішемію судин, надасть збудливу дію на нервовий пучок і т. Д.

Вакуумний і УДМ масаж надає зворотну дію. Він вивільняє нервові пучки шляхом створення локального розрядження. Він дозволяє виявити і усунути першопричину защемлення нервового пучка, прибрати набряклість, усунути ішемію судин. Проблемна зона, немов на рентгенівському знімку, проявляється на шкірі.

УДМ і вакуумний масаж - це вплив на всю поверхню тіла, без розбивки на області і зони. Часто першопричина ховається зовсім не в тій області, яка болить. На сайті можна прочитати про відмінності УДМ від класичного масажу , і список показань і протипоказань до УДМ .

Лікування грижі поперекового відділу без операції

Візьмемо типову проблему - поперекову грижу. Вона виникає, як правило, через спазм м'язів спини, квадратних поперекових м'язів або, рідше, косих м'язів живота. Цей спазм буває викликаний защемлением стегнової-статевого нерва, який проходить від L1-L2 по гребеню клубової кістки; сідничного нерва L4-L5, який проходить під сідницями по задній поверхні стегна. Пошук першопричини, що призвела до такого затискання легко виконати за допомогою постановки вакуумних банок або прохлопиваніем цієї зони, використовуючи УДМ. Організм сам показує і підказує місце впливу.

Звільнення нерва веде до розслаблення спазмованих м'язів і зменшення тиску на грижу. Крім того, відновлюється іннервація органів, залежних від цього защемленного нерва. Частково або повністю повертаються їх функції.

Усунення причини виникнення шийної грижі веде до розслаблення шийних м'язів, до відновлення венозного відтоку від голови, до прояснення в голові, до припинення головного болю і запаморочення, поліпшення зору, до істотного зниження ризику інсульту. Ось чому так важливо прибрати їх.

Відновлення міжхребцевого диска

Після усунення першопричини, по якій на диск чинився тиск, включаються механізми саморегуляції. Запальний процес в зоні випинання затихає. Вимучив пульпозное ядро ​​знищується імунною системою. Розрив фіброзного кільця заростає. Для того, щоб цей процес йшов у потрібному напрямку необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Достатня кількість води, яка здатна «напоїти» міжхребцевий суглоб. Як і всі суглоби, міжхребцевий диск потребує придатною для нього воді. Організм отримує його через їжу, багату вологою. Особливо придатні для цього фрукти і овочі.
  • Будівельний матеріал у вигляді мікроелементів, що підживлюють суглоб. Для цієї мети відмінно підійде їжа, багата кальцієм, наприклад холодець, холодець, бульйони з кісток, азу, національні страви з м'яса і хрящів.
  • Рухливість в суглобі. Мова не йде про значне навантаження, але рух будь-якого суглоба життєво необхідно. Справа в тому, що суглоби не мають власної сітки кровоносних судин. Їх харчування забезпечується за рахунок сусідніх з ними м'язів. А м'яз здатний забезпечити суглоб за умови, що сама вона насичена кров'ю, тобто знаходиться в русі і не спазмована.

При дотриманні цих простих умов, відновлення хребта можливо за 3-6 місяців.

Як усунути першопричину?
Що таке протрузія і грижа?
Чому виникає такий тиск, який перевищує межу його міцності?
Як звичайній людині розібратися в питанні вибору стратегії?
Як вилікувати грижі і протрузії без операцій?
Але чи вигідно це самому пацієнту?
Чи багатьом доступний такий спосіб?
Як усунути першопричину?
Що може довгий час чинити такий тиск?
Чому вони тиснуть з такою силою і такий тривалий час?