Полезные материалы

Міжхребцева грижа поперекового відділу

  1. симптоми
  2. лікування

Міжхребцева грижа поперекового відділу - результат процесу руйнування диска в поперековій зоні, що виходить від частих навантажень і постійних коливання. Після порушення цілісності фіброзного кільця, розташованого в міжхребцевого диска, ядро ​​змінює місце локалізації і утворюється опуклість.

У ранньому віці грижа поперекового відділу хребта може утворитися при вроджених аномаліях. Більш поширені випадки виникнення грижі у людей середнього віку, які проводять багато часу в сидячому положенні або постійно виконують нахили. Найнебезпечніше рух - нахил і одночасний поворот, при знаходженні важкого предмета в руках. У такій позиції хребці здавлюють диск з одного боку, ядро ​​примусово пересувається в зворотному напрямку, і фіброзне кільце під сильним натисканням втрачає свою цілісність. В результаті утворюється грижа.

Високе зростання і зайву вагу також можуть бути основами для розриву фіброзного кільця і ​​виникнення грижі.

Високе зростання і зайву вагу також можуть бути основами для розриву фіброзного кільця і ​​виникнення грижі

симптоми

Симптоми міжхребцевої грижі поперекової ого відділу залежні від величини випираючого ділянки. На першому етапі утворення грижі хворі скаржаться на незначні простріли в області попереку. коли протрузія (Грижа) виростає, болі стають сильнішими, переходять в сідниці, ноги, стопи. Больові відчуття стають відчутніше при будь-яких рухах. Починається втрата чутливості в ногах, з'являється пекуче відчуття, спостерігається оніміння. М'язи піддаються процесу атрофії, через що нога зменшується в об'ємі.

симптоми грижі має схожі з іншими захворюваннями, тому діагностувати її можна тільки провівши дослідження за допомогою рентгена, комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії.

лікування

Міжхребцева грижа поперекового відділу лікування орієнтує на усунення або послаблення больового синдрому. У випадках, коли грижа негативно впливає на роботу внутрішніх органів, призводить до повної або часткової паралізації нижніх кінцівок, призначається хірургічне втручання ( поперекова мікродискектомія ). В ході операції видаляється опукла частина освіти і інші тканини, здавлюють нервові корінці. В основному пацієнт повертається до звичайного ритму життя через 2 тижні після операції. При прийнятті рішення про оперативне лікування, потрібно врахувати всі можливі ускладнення:

  • гематоми, що провокують здавлювання нервів;
  • пошкодження нерва;
  • зараження інфекціями;
  • протікання лікворної рідини;
  • утворення рубців.

У п'яти випадках зі ста міжхребцева грижа поперекового відділу може через деякий час відновитися.

На початкових стадіях г Рижа попереково крижового відділу хребта виліковується за допомогою консервативних методів лікування :

  1. Медикаментозні препарати. Доктором призначаються протизапальні та засоби для знеболювання, м'язові релаксанти, антидепресанти, стероїди.
  2. акупунктура
  3. фармакопунктура
  4. Дозований постільний режим
  5. Спеціальна фізична розминка, розвиваюча м'язову систему
  6. Витягування хребта

Фізичні вправи ставлять перед собою завдання розсунути хребці, зняти м'язові спазми, але тільки в тих випадках, коли міжхребцева грижа поперекового відділу хребта невелика. Лікувальна фізкультура не повинна бути агресивною, провокувати больові відчуття.

Не можна робити скручують поворотів. Протипоказані стрибки, різкі поштовхи і удари в спину.

При діагнозі «міжхребцева грижа поперекового відділу» не буде зайвим застосування рецептів народної медицини для знеболювання і загальнозміцнюючих дій на організм.

Необхідно вчасно лікувати хвороби, пов'язані з хребетним стовпом. Потрібно стежити за харчуванням, вживати низькокалорійну їжу, щоб уникнути появу зайвої ваги. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі - невід'ємна частина режиму дня здорової людини!