Полезные материалы

Міжхребцева грижа. Симптоми і лікування міжхребцевої грижі поперекового, шийного і грудного відділів хребта.

  1. Що таке міжхребцева грижа
  2. Причини міжхребцевої грижі
  3. Симптоми міжхребцевої грижі
  4. Симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу хребта
  5. Симптоми міжхребцевої грижі шийного та грудного відділу хребта
  6. Лікування міжхребцевої грижі
  7. Перша допомога при міжхребцевої грижі
  8. Методи лікування міжхребцевої грижі в гострий період
  9. Методи лікування міжхребцевої грижі в підгострий період
  10. Методи лікування міжхребцевої грижі в відновлювальний період
  11. Питання та відповіді
  1. Головна
  2. Діагноз за симптомами
  3. список захворювань
  4. аутоімунні захворювання
  5. Міжхребцева грижа
  6. Що таке міжхребцева грижа

    Міжхребцева грижа - це випинання частин міжхребцевого диска в спинномозковий канал, що виникає внаслідок остеохондрозу хребта або отриманої травми. Випирання міжхребцевого диска в хребетний канал призводить до здавлення нервових корінців і спинного мозку. Хребці з'єднуються один з одним міжхребцевими дисками, які надають хребту гнучкість і міцність. Оскільки основне навантаження на хребет поширюється на його поперековий відділ, найчастіше міжхребцева грижа з'являється саме в цьому відділі хребта.

    Крім того, міжхребцева грижа може виникати в шийному і грудному відділах хребта, але відбувається це набагато рідше. У дитячому і літньому віці випадки грижі міжхребцевого диска рідкісні - найчастіше захворювання страждають люди у віці 25-50 років. Біль у спині при міжхребцевої грижі обмежує діяльність людини, а в деяких випадках може стати причиною інвалідності.

    Біль у спині при міжхребцевої грижі обмежує діяльність людини, а в деяких випадках може стати причиною інвалідності

    Причини міжхребцевої грижі

    Найбільш поширені причини міжхребцевої грижі: остеохондроз, інфекції, порушення обміну речовин, порушення постави і травми. Як правило, міжхребцева грижа виникає при збільшенні тиску в міжхребцевого диска. Найбільше схильні до виникнення міжхребцевих гриж: люди проводять за кермом більше 2 годин на день; люди, які проводять за столом більше 4 годин на день і люди, кожен день піднімають тяжкості.

    Симптоми міжхребцевої грижі

    Симптоми міжхребцевої грижі: біль в спині, яка з часом починає віддавати в руки або ноги; напруга м'язів спини і обмеження рухливості в попереку; слабкість, оніміння і поколювання в руках чи ногах; рідше можуть спостерігатися порушення сечовипускання, запори, запаморочення.

    Симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу хребта

    Біль у спині і попереку - це основний симптом при грижі міжхребцевого диска поперекового відділу. На ранніх стадіях захворювання, коли розміри грижі ще порівняно невеликі, і тиск на корінці спинного мозку ще не дуже велике, хворий скаржиться на тупий біль в попереку, який посилюється при бігу і інших фізичних навантаженнях, кашлі, тривалому сидінні або стоянні. У міру збільшення розмірів міжхребцевої грижі болю стають інтенсивнішими і починають поширюватися на ногу від сідниці і нижче, набуваючи стріляючий характер.

    Найчастіше стріляли біль при міжхребцевої грижі поперекового відділу виникають після підняття важких предметів, різкої зміни положення тіла, і можуть супроводжуватися онімінням ділянок шкіри на ногах. Біль при міжхребцевої грижі поперекового відділу веде до напруження м'язів спини, що з часом може призвести до порушення постави. Слабкість, поколювання й оніміння в ногах вказує на здавлення грижею корінців спинного мозку. Крім того, при грижі міжхребцевого диска поперекового відділу хребта можуть спостерігатися нетримання сечі, проноси, запори, а також імпотенція.

    Симптоми міжхребцевої грижі шийного та грудного відділу хребта

    Основні симптоми міжхребцевої грижі шийного і грудного та відділу хребта: біль в спині, иррадирует в плече і / або руку; болі в спині; поколювання й оніміння пальців рук, викривлення хребта і запаморочення.

    Лікування міжхребцевої грижі

    Освіта міжхребцевої грижі завжди відбувається стрімко і супроводжується сильним болем. Як правило, руйнування міжхребцевого диска трапляється через різку і сильного навантаження на хребет: падіння, удар в спину, підняття тяжкості. Освіта грижі відчувається як хрускіт або клацання в спині, відразу після якого з'являються болі. Часто в першу ніч після появи грижі пацієнти не можуть заснути, а через 3-4 дні болі в спині починають зменшуватися. Негайно після появи сильних болів в спині необхідно викликати швидку допомогу або доставити хворого до медичного закладу.

    Перша допомога при міжхребцевої грижі

    До приїзду лікаря потрібно зробити наступне: укласти хворого на рівну жорстку поверхню; накласти фіксує корсет з простирадла або покривала на поперек для полегшення болю і обмеження рухливості; до найбільш хворобливої ​​ділянки можна прикласти теплу грілку.

    Методи лікування міжхребцевої грижі в гострий період

    Лікування міжхребцевої грижі в гострий період проводиться тільки в медичній установі. Як правило, біль в спині при грижі міжхребцевого диска усувають лікарськими препаратами з протизапальною і знеболюючим ефектом. Основними лікарськими засобами в лікуванні больового синдрому при міжхребцевої грижі поперекового відділу є протизапальні нестероїдні препарати: «Мелоксикам», «Диклофенак», «Індометацин», «Ібупрофен».

    Крім того, для усунення болю при міжхребцевої грижі застосовуються препарати з групи оксикамов, наприклад «Мелоксикам». Тривалість використання болезаспокійливих лікарських засобів залежить від інтенсивності больового синдрому. Лікарські препарати, що використовуються для знеболення при міжхребцевих грижах можна застосовувати і у вигляді мазей і гелів. Препарати при грижі міжхребцевого диска призначаються лікарем і приймаються під його наглядом. Іноді больовий синдром при міжхребцевої грижі не піддається лікуванню звичайними знеболюючими препаратами.

    Тоді пацієнтам роблять блокади: ін'єкції знеболюючих розчинів в тканини, які розташовані поруч з грижею. Для зменшення запалення при міжхребцевої грижі призначають «Пентоксифілін», який покращує кровопостачання пошкоджених тканин і зменшує набряк. Крім того, застосовують «Актовегін», який сприяє інтенсивному постачання пошкоджених клітин киснем і глюкозою, що прискорює їх відновлення.

    Методи лікування міжхребцевої грижі в підгострий період

    З 2-3 тижні після виникнення міжхребцевої грижі починається підгострий період її розвитку, який характеризується поступовим зникненням болів в спині. На цьому етапі також актуально лікування знеболюючими і протизапальними засобами, а застосовують масаж і фізіопроцедури: електрофорез, магнітотерапія, ДМВ-терапія, фонофорез.

    Методи лікування міжхребцевої грижі в відновлювальний період

    З 4-6 тижні після виникнення міжхребцевої гриж починається ранній відновний період, при якому поступово зменшують дозування протизапальних знеболюючих лікарських препаратів, збільшуючи сеанси фізіотерапії та масажу. Потім йде пізній відновний період, який триває до півроку. Пошкоджений міжхребцевої диск потроху заживає і відновлюється стабільність хребта. У цей період рекомендується масаж і санаторної лікування.

    Якщо терапевтичні методи лікування міжхребцевої грижі не дають позитивного результату, операція з видалення грижі є єдиним засобом попередження розвитку серйозних ускладнень.

    Обговорення на форумі

    Питання та відповіді

    Питання: Доброго дня! Мене турбує міжхребцева грижа діаметром 0,8 см. Захворювання почалося 20 років тому. Особливо мучать болі останні три роки. Уже півроку кожен день приймаю знеболююче. Уже два місяці знаходжуся на лікарняному. Призначено лікування електрофорезом з папаїном, пройшла 4 сеансу, є поліпшення. Сьогодні послизнулася на вулиці, впала, відчуваю різке погіршення стан. Гостра тягне біль, що віддає в ліву ногу. Підкажіть, будь ласка, чим можна зняти біль ?! Будь ласка, порадьте, як лікуватися далі!

    Відповідь: Реально Вам допоможе тільки хірургічне видалення грижі.

    Питання: З чим пов'язаний больовий синдром при грижі хребта?

    Відповідь: Біль при грижі виникає в результаті міофасціального синдрому - хронічного спазму навколохребцеві м'язів і є способом інформування центральної нервової системи про порушення.

    Питання: У мене грижа у шийному відділі хребта, була госпіталізація через сильного нападу з запамороченням і блювотою. Минуло 3 місяці. Скажіть будь ласка - а можна з грижею літати літаком?

    Відповідь: Якщо вибору немає, то звичайно, можна. Раджу скористатися коміром Шанца.

    Питання: Для профілактики грижі диска і після лікування міжхребцевої грижі все радять заняття плаванням. Скажіть, чи є ще види спорту, які допомагають закріпити отриманий результат після лікування?

    Відповідь: Плавання дійсно корисно. В цілому ж для профілактики грижі диска рекомендується оздоровча фізкультура, вправи, спрямовані на зміцнення м'язів спини, що підтримують хребет, і черевного преса.

    Питання: Чи можна займатися в тренажерному залі з поперекової грижею?

    Відповідь: Ні. Не можна. Існують інші можливості занять спортом крім лікувальної гімнастики: басейн, пілатес, східні оздоровчі гімнастики.

    Питання: Доброго дня! У мене міжхребцева грижа 0,8 см в кресцовом відділі, лікарі кажуть треба робити операцію, але я знаю які можуть бути наслідки. Знайшла рецепт нарадной медецини: розтерти спину смерековим маслом, потім 100 г меду розбавити з муміем, і робити поплескуючий масаж хв 5, після чого протерти вологою серветкою, і нанести Фіналгон і укутати спину. Також знайшла ряд вправ по витягуванню хребта. Скажіть будь ласка чи допоможе мені це, і чи можна при міжхребцевої грижі користуватися таким рецептом. Заздалегідь дякую!

    Відповідь: При таких розмірах грижі народні методи лікування і гімнастика можуть (в кращому випадку) лише відкласти момент необхідності операції, так як усунути грижу не можна ніяким іншим методом крім як операцією. Однак вам варто спробувати знайдені варіанти лікування (головним чином гімнастика) - це може дати вам відстрочку на кілька років і більше.

    Питання: Доброго дня! У чоловіка міжхребцева грижа поперекового відділу, німіє права нога, сильні болі в попереку. Підкажіть, будь ласка, які методи лікування можливі і де?

    Відповідь: Доброго дня! З такими симптомами Вашому чоловікові просто необхідно, чим швидше, тим краще, звернутися до невролога. Якщо хочете, то в поліклініку за м / ж, навіть з іногородньою пропискою при наявності поліса ОМС, чинного по всій території Росії, його зобов'язані прийняти. А в будь-якій приватній клініці ваша прописка взагалі не важлива. Лікування вже призначає фахівець після огляду. Спочатку воно буде медикаментозним, далі реабілітаційним, спрямованим на зменшення числа і тяжкості можливих рецидивів.

    Питання: Поставили діагноз: міжхребцева грижа поперекового відділу. Було два загострення за 3 роки, знімалися медикаментозно. Також проходив 2 рази курс лікування препаратами. Судячи з усього, оперативне лікування неминуче. Скажіть, наскільки ймовірні і які можуть бути ускладнення? Наскільки тривалий процес реабілітації? Дякуємо.

    Відповідь: Доброго дня! Грижі міжхребцевих дисків піддаються оперативному лікуванню тільки тоді, коли консервативне лікування в період загострення неефективно. Ускладнення, саму необхідність в операції, передбачувану тривалість реабілітації можна оцінити і передбачити тільки після огляду пацієнта і даних нейровізуалізації, заочно це неможливо. Однією з проблем в подальшому може бути, наприклад, повторне грижеобразованія в тому ж місці. Більш нічого заздалегідь сказати не можна.

Підкажіть, будь ласка, чим можна зняти біль ?
Питання: З чим пов'язаний больовий синдром при грижі хребта?
Скажіть будь ласка - а можна з грижею літати літаком?
Скажіть, чи є ще види спорту, які допомагають закріпити отриманий результат після лікування?
Питання: Чи можна займатися в тренажерному залі з поперекової грижею?
Підкажіть, будь ласка, які методи лікування можливі і де?
Скажіть, наскільки ймовірні і які можуть бути ускладнення?
Наскільки тривалий процес реабілітації?