Полезные материалы

NEBOLEI | Що таке лазерне видалення міжхребцевої грижі Не хворій: медичні новини, профілактика хвороб, лікування, психологія, краса, медичний довідник, народна медицина, здоров'я, сім'я, діти, аптеки, харчування, санаторії, поліклініки, соціоніка, любов, дерматолог, стоматолог, терапевт , пансіонати, диспансери

Міжхребцевої грижею в медицині називається розрив фіброзного кільця хребетного диска, внаслідок якого фрагменти диска випинаються в хребетний канал. Дана патологія проявляється найсильнішими «стріляють» болями в попереку, сковуванням рухливості хребта, а в занедбаному стані можуть розвиватися неврологічні порушення, що загрожують хворому паралічем. В такому стані йому необхідна операція з видалення грижі, причому в останні роки лікарі все частіше схиляються до методу, який не вимагає відкритого оперативного втручання. Така операція називається вапоризация або лазерне видалення міжхребцевої грижі. Детальніше про цей метод розповімо нижче.

Що являє собою вапоризация

Термін вапоризация в перекладі означає «випарювання». Це означає, що лазер впливає на міжхребцеву грижу, руйнуючи її за допомогою високої температури. При цьому медичний лазер точно наведений на диск, що дозволяє захистити від пошкодження навколишні тканини.

При цьому вплив температурою дозволяє не тільки видалити грижу, а й активізує процес відновлення тканин міжхребцевого диска, тобто регенерацію хрящів. Тут важливий той факт, що під час всієї операції пацієнт перебуває в свідомості і може відстежувати хід процесу операції на моніторі.

плюси вапоризації

1.Можливість проведення даної процедури без загального наркозу є великою перевагою лазерного видалення грижі, так як дозволяє допомогти тим пацієнтам, яким інші види операцій просто протипоказані. В цьому плані вапоризацію призначають людям похилого віку, вагітним жінкам, а також особам, які страждають хронічними недугами;
2.Длітельность процедури не перевищує 20 хвилин;
3.Большой плюсом даної операції є можливість відновлення диска в будь-якому з відділів хребта;
4.Іспользованіе медичного лазера для проведення операції виключає нанесення травм або поява післяопераційних шрамів;
5.Удаленіе грижі таким методом має ефект знеболення, а значить оперований людина відчуває набагато менше больових відчуттів, ніж при полосном хірургічному втручанні;
6.Ріск рецидивів після відновлення хряща лазером повністю виключається;
7.Восстановленіе в даному випадку також відбувається в рази швидше. У загальному випадку пацієнт проводить в стаціонарі не більше 3 днів.
Як відбувається вапоризация

Дана операція виглядає таким чином. В пошкоджений міжхребцевий диск фахівець вводить тонку голку, через яку і здійснюється опромінення лазером. Вплив при цьому відбувається на кілька точок хряща, в яких відбувається кровенакопленіе тканин і розвиток нових хрящових клітин.

Відновлення після вапоризації

Кожному пацієнту, якому було проведено лазерне видалення міжхребцевої грижі, лікарі призначають лазерне терапевтичне випромінювання, що дозволяє прискорити процес регенерації хряща, а значить, і відновити пошкоджений диск. Крім того, для якнайшвидшого повернення до повноцінного життя фахівці рекомендують пройти процедуру голковколювання, курс масажу, фізіотерапію та інші процедури, що благотворно впливають на м'язи і зв'язки спини.

Варто лише розуміти, що лазерне видалення грижі на хребті - крайній захід, на яку лікарі погоджуються тільки в тих випадках, коли всі застосовувані консервативні методи лікування не принесли позитивних результатів. Бережіть своє здоров'я!

Інф. ja-zdorov.ru

Ключові слова: