Полезные материалы

Перші ознаки міжхребцевої грижі спини: симптоми у чоловіків. Як визначити грижу поперекового відділу хребта в домашніх умовах?

  1. Що таке грижа хребта
  2. Симптоми грижі хребта
  3. Симптоми грижі в шийному відділі
  4. Симптоми грижі в грудному відділі
  5. Симптоми грижі в поперековому відділі
  6. Апаратні методи діагностики грижі хребта
  7. Діагностика грижі в домашніх умовах
  8. висновок

Патологічні процеси в хребті можуть виникати з ранніх років Патологічні процеси в хребті можуть виникати з ранніх років.

Структура хребта влаштована таким чином, що при порушенні постави, слабкого м'язового каркаса відбувається навантаження на певний відділ хребта.

В результаті рухова здатність хребців порушується, виникають дистрофічні явища в хребті.

Хребетний стовп несе на собі основну фізичне навантаження всього тіла, тому будь-які перевантаження, носіння важких предметів, надмірні тренування або непосильна праця на виробництві можуть спровокувати руйнування тканин.

Захворювання хребта можуть виникати і формуватися протягом декількох років під впливом провокуючих чинників. Одним з поширених і серйозних захворювань хребта є міжхребцева грижа .

Що таке грижа хребта

Міжхребцева грижа являє собою патологічний процес в хребті, який обумовлений наявністю деструктивно-дегенеративного течії в міжхребцевих дисках. При цьому кісткова тканина хребців схильна до руйнування, структура міжхребцевого диска деформована, або відбувається розрив хрящової тканини фіброзного кільця, а пульпозное ядро ​​диска зміщується в бік від осі хребетного стовпа.

Пульпозне ядро ​​випадає назовні через дегенеративно-деструктивних змін в міжхребцевих диску Пульпозне ядро ​​випадає назовні через дегенеративно-деструктивних змін в міжхребцевих диску

Деструктивні процеси подібного роду переважно формуються в попереково-крижовому відділі хребта, рідше - в шийному. Міжхребцева грижа грудного відділу зустрічається досить рідко через малорухомості самого відділу, а також статичного утримування амплітуди руху ребровим каркасом.

Розвиток грижового освіти може відбуватися довгий час. Систематичні навантаження на хребет, малоактивний спосіб життя, багато жирної і калорійної їжі в раціоні і інші чинники можуть провокувати розвиток деструктивних процесів, які не тільки завдають наростаючий біль, але також негативно позначаються на рухливості всього хребта, а також на роботі внутрішніх органів.

Симптоми грижі хребта

Найчастіше ознаки наявності грижі починають відчуватися, коли почалося руйнування міжхребцевого диска. Залежно від того, в якому відділі відбувається патологічний процес, симптоматика захворювання трохи відрізняється. Однак, першим симптомом неправильної роботи хребетного стовпа через виникнення грижі є на початкових етапах розвитку несильний, а згодом гострий біль в районі локалізації патологічного процесу.

Симптоми грижі в шийному відділі

Грижа в шийному відділі хребта є найбільш небезпечна, ніж ті, які формуються в інших відділах хребетного стовпа. Це пов'язано з тим, що всі кровоносні судини і нервові сплетення, що ведуть до голові, зосереджені саме в шийному відділі.

Протрузія диска в районі шиї дуже небезпечна, тому що в даній зоні є велика кількість сплетінь судин і нервів Протрузія диска в районі шиї дуже небезпечна, тому що в даній зоні є велика кількість сплетінь судин і нервів

Важливо! Збільшення грижі, защемлення кровоносних судин в шийному відділі може не тільки порушити кровопостачання головного мозку, але і привести до повного паралічу. Тому, при появі будь-якого із симптомів грижі шийного відділу слід пройти обстеження. Грижа в шийному відділі може стати причиною інсульту.

Симптомами грижі шийного відділу є:

  • дискомфорт, нездатність завжди безболісно повернути головою;
  • неможливість опустити голову до торкання підборіддям грудей без напруги м'язів і тягне в шиї відчуття;
  • систематичні головні болі;
  • які раніше не виникає підвищений артеріальний тиск;
  • оніміння кінчиків пальців, верхніх кінцівок;
  • систематично виникає запаморочення;
  • сильна стомлюваність, тяга до сну;
  • нудота блювота;
  • порушення пам'яті.

З розвитком грижі (її збільшенням) можливе посилення болю і посилення симптомів.

Симптоми грижі в грудному відділі

При грижі в грудному відділі біль виникає в районі лопаток або трохи нижче   Грижа грудного відділу   найчастіше виникає у жінок, і то в одиничних випадках При грижі в грудному відділі біль виникає в районі лопаток або трохи нижче Грижа грудного відділу найчастіше виникає у жінок, і то в одиничних випадках.

Симптомами грижі грудного відділу є:

  • безперервна біль в області трохи нижче лопаток або в грудях (грудній клітці);
  • біль може супроводжуватися онімінням в області локалізації грижі;
  • біль в області серця при русі, яка не знімається препаратами проти сердечного болю.

Найчастіше грудна грижа розвивається при сколіозі , Наявності викривлення хребта.

Грудна грижа також може виникати при вагітності.

Симптоми грижі в поперековому відділі

наступний факт

Поперековий відділ є найбільш вразливим для розвитку деструктивних процесів через його рухливості, навантаження, яку він витримує. часто міжхребцева грижа поперекового відділу є результатом сидячої роботи, нераціональної фізичного навантаження, може пов'язана з ожирінням.

симптомами міжхребцевої грижі поперекового відділу є:

  • біль в області попереку , Яка виникає постійно або систематично;
  • больовий синдром супроводжується прострілами в ногу, в стегнову область;
  • відчуття оніміння в руках, в ногах, поколювання кінчиків пальців;
  • при русі, поворотах, розгинанні біль наростає, обмежує рухливість, зменшує амплітуду руху;
  • при збільшенні грижі біль може переходити в коліна, гомілка, стопу;
  • порушення функціонування органів травлення (пронос, запори) через здавлювання спинного мозку.

Поперековий відділ хребта найбільш уразливий для розвитку гриж Поперековий відділ хребта найбільш уразливий для розвитку гриж

Симптоми грижі хребетного стовпа можуть бути схожі з симптомами інших патологічних процесів в хребті, тому для точного діагнозу доцільно звернутися в фахівцям.

Відео: "МРТ-скани поперекової грижі"

Зверне увагу на наступні статті:

Апаратні методи діагностики грижі хребта

діагностику міжхребцевої грижі за допомогою спеціального обладнання проводять на основі скарг пацієнта, після візуального огляду і промацування ураженої області.

До апаратних методів діагностики грижі відносять:

  • рентгенографія. Допомагає виявити зміни в структурі кісткової тканини деструктивно розвиваються хребців, виявляє можливі травми хребців, їх вроджені чи набуті аномалії, ступінь зміщення;
  • комп'ютерна томографія. Метод являє собою рентгенівське опромінення різних шарів тканин. Визначає характер зміщення дисків, можливе звуження хребетного каналу, є недостатньо інформативним методом, але в комплексі майже завжди необхідний;
  • магнітно-резонансна томографія (МРТ) . Характеризується як найбільш інформативний метод діагностики грижі: визначає не тільки деструктивні процеси, розмір грижі , Її розташування та структуру, але також виявляється ступінь пошкодження і защемлення нервових закінчень, компресія корінців хребців , Патології в структурі околодіскових тканин;
  • електронейроміографіческіх дослідження. Допомагає визначити швидкість імпульсу, проведеного по спинномозговому каналу. Оцінює ступінь зміщення патологічно розвивається диска.

Апаратна діагностика - найточніший метод виявлення грижі в хребті, що дозволяє визначити стадію і локалізацію патології Апаратна діагностика - найточніший метод виявлення грижі в хребті, що дозволяє визначити стадію і локалізацію патології

Сучасна апаратна діагностика може виявити не тільки локалізацію міжхребцевої грижі, але також оцінити ступінь її розростання, стан фіброзного кільця, хребців, можливе защемлення нервових закінчень . Найчастіше використовуються кілька методів апаратної діагностики для отримання більш точної картини захворювання. За результатами лікар оцінює тяжкість захворювання і призначає відповідну терапію.

Діагностика грижі в домашніх умовах

Самостійна діагностика міжхребцевої грижі може носити умовний характер, так як міжхребцева грижа вимагає всебічного обстеження. Причиною визначення захворювання є найчастіше больовий синдром (постійна болю або тимчасова, систематична).

При підозрі на міжхребцеву грижу можна провести ряд тестів, після чого в будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря:

  • найчастіше при наявності грижі хворий сідає на стілець не рівно, а приймає найбільш зручне положення (навіть якщо при цьому доводиться злегка зігнутися);
  • при русі біль посилюється, у спокійному стані - стихає;
  • біль поширюється на кінцівки;
  • при поворотах, нахилах біль посилюється, особливо при поверненні в початкове положення.

Важливо! Самостійна діагностика міжхребцевої грижі може бути лише підозрою на характер захворювання. Для більш чіткої картини захворювання слід звернутися до лікаря.

Сама по собі біль в хребті, не пов'язана з тимчасовою втомою, яка виникає систематично і утрудняє рух може стати причиною не тільки розвитку міжхребцевої грижі, а й інших деструктивних процесів.

Крім того, при наявності грижі її необхідно лікувати, щоб не допустити серйозних проблем з рухової здатністю хребта і всього опорно-рухового апарату.

Відео: "Як лікувати міжхребцеву грижу?"

висновок

Таким чином, міжхребцева грижа хребетного стовпа є серйозним захворюванням, яке може локалізуватися в будь-якому відділі хребта.

Хребетна грижа обумовлена ​​деструктивними процесами в хребцях, через які ядро ​​диска випинається назовні, а фіброзне кільце диска поступово руйнується. Захворювання супроводжується болем і нездатністю повноцінно рухатися. Найбільш поширена грижа в поперековому відділі. У шийному і грудному відділі хребетна грижа також може виникати.

Крім того, грижа практично завжди виявляється після постійних симптомів:

  • болів в області локалізації;
  • нерухомістю або слабоподвіжние в області патологічно розвивається междискових простору;
  • посиленням болю при фізичних навантаженнях.

Найбільш точне і чітке поняття про грижі дає апаратне дослідження:

  • МРТ ;
  • Комп'ютерна томографія;
  • рентген;
  • елетроміографія.

Самостійно не рекомендується діагностувати захворювання, так як багато хвороб хребта можуть протікати з аналогічними симптомами.

Крім того, діагностика в медичній установі допоможе не тільки оцінити ступінь пошкодження тканин і дисків, підтвердити або спростувати припущення пацієнта, але також лікар зможе призначити правильне лікування.

Вертебролог, Ортопед

Проводить лікування та діагностику дегенеративно-дистрофічних і інфекційних захворювань хребта таких як: остеохондроз, грижі, протрузії, остеомієліт.


Відео: "Як лікувати міжхребцеву грижу?