Полезные материалы

Пілатес при грижі поперекового відділу хребта: чи можна займатися

  1. Користь пілатесу при грижі поперекового відділу хребта
  2. Чи можна займатися пілатесом при грижі?
  3. Загальні принципи тренування
  4. Корисні вправи
  5. шийний відділ
  6. Комплекс для попереку
  7. Комплекс для грудного відділу
  8. Які є протипоказання?

У терапії патологій попереку не тільки медикаменти займають основне місце. Пілатес при грижі хребта допомагає зміцнити м'язовий корсет, підтримує поставу і допомагає відновити гнучкість, що позитивно впливає на одужання. Комплекс вправ нескладно виконати, і можна помітити швидкий результат від систематичного їх виконання.

Комплекс вправ нескладно виконати, і можна помітити швидкий результат від систематичного їх виконання

Користь пілатесу при грижі поперекового відділу хребта

Унікальність пілатесу - це поєднання корисних вправ. Для їх пророблення знадобиться не сила, а концентрація, рівновагу і загальне розуміння роботи м'язів. В результаті занять підвищується напруга м'язів, збільшується кровопостачання проблемної області, і опрацьовуються «глибокі» м'язи, які практично не задіяні в життя.

Для хребта ця система тренувань корисна наступними моментами:

  • Необхідний рівень навантаження покращує кровопостачання.
  • Опрацьовуються і формуються м'язи хребетного каркаса.
  • Знімається спазм м'язів, відновлюючи їх роботу.
  • Зниження ваги допомагає прибрати зайве навантаження.
  • Немає небезпечного навантаження для спини.

Чи можна займатися пілатесом при грижі?

Лікувальну методику рекомендують пацієнтам для усунення багатьох проблем хребта. Чи не дозволено її використовувати в періоди запалення, загострення, які вимагають проведення спеціальних хірургічних операцій. Можливість виконувати вправи без застосування сили і вертикального впливу на поперек вважається головною перевагою для пацієнтів з хворим хребтом.

Перед початком використання методики необхідно проконсультуватися з лікарем, який призначить тренування відповідно до специфіки захворювання.

Загальні принципи тренування

При виконанні вправ важливо весь час тримати прес напруженим.

Основні правила виконання вправ, які розроблені Джозефом пілатесом, перевірені часом:

  • Зосередження. Досягнення позитивного результату за рахунок концентрації уваги на роботі м'язів.
  • Стабілізація. Задіяти м'язи очеревини, які формують силовий пояс. Щоб змусити працювати поперечні м'язові волокна, потрібно постійно втягувати живіт.
  • Дихання. Правильний ритм дихання допомагає регулювати ритм руху, в результаті легкі насичуються киснем, дихання розширюється, відбувається очищення крові.
  • Контроль м'язів. Виконання вправ відбувається без напруги. Працює та група м'язів, на яку вони спрямовані. Решта перебувають в розслабленому стані.
  • Правильність виконання. Кожна вправа направлено на досягнення певної мети, важливо дотримуватися техніки виконання.
  • Пластика. Гармонійна тренування визначається повільними рухами, які плавно змінюють одна вправа іншим.
  • Систематичність. Завдяки безпеки займатися можна кожен день, оптимальний варіант 3-4 рази в тиждень.

Корисні вправи

Пілатес - це спеціально підібраний комплекс вправ, виконання якого залучає до роботи всі відділи хребта. Розтягнення м'язів, випрямлення хребта без силового навантаження - саме цим обумовлюється багатосторонній результат. Проте, для кожного з відділів рекомендують спеціально підібраний комплекс гімнастики.

шийний відділ

Для шийного відділу корисно робити обертання головою.

Сидяча робота призводить до того, що в організмі людини включаються функції компенсації, що супроводжуються больовими відчуттями в плечовому поясі. При патологіях шийного відділу хребта рекомендують виконувати наступний комплекс:

  • Початкове положення сидячи на стільці. Голова перекочується в одну сторону, потім в іншу. Повільно піднімаємо голову вгору (вдих) і опускаємо (видих).
  • У положенні сидячи робимо кругові обертання головою, спочатку в одну сторону, потім в іншу.

Комплекс для попереку

Наступне сполучення вправ допомагає при грижі поперекового відділу впоратися з супроводжуючими її симптомами і позбутися від самого захворювання:

  • Лежачи на підлозі, живіт втягнутий, носочки ніг натягнуті. На вдиху корпус повільно піднімається м'язами черевного преса. Плавно кінчиками пальців дотягнутися до шкарпеток, зафіксуватися і не поспішаючи повернутися на видиху.
  • Сидячи, упор на коліна, таз опущений на п'яти. Плавний нахил вперед, руки витягнуті. М'язи спини в напрузі.
  • Перебуваючи в горизонтальному положенні, коліна підтягти до тазу. Спираючись на лопатки піднімаємо поперек вгору, плечі розслаблені.
  • Положення тіла, як в попередній вправі. Коліна по черзі схиляємо вправо і вліво. При скручуванні концентрація на бічних м'язах спини.

Комплекс для грудного відділу

Для грудного відділу корисно виконувати скручування хребта назад і вперед.

Для їх виконання знадобиться стілець. Сідаємо на нього, спина повністю спирається на спинку. Повільно прогинаємо хребет, так, щоб лопатки лягли на верхівку стільця. Повертаємося в попереднє положення, починаємо скручування вперед, голова опускається. Систематичне виконання вправи знижує больові відчуття і сприяє зменшенню грижі в розмірах.

Які є протипоказання?

Виконання гімнастичного комплексу не повинно викликати біль.

Пілатес не має обмежень, підходить для виконання в будь-якому віці і при різноманітних діагнозах. Існують вимоги, недотримання яких може виступати перешкодою до його використання. Це плавність дій, дихання і концентрація. Важливо розуміти, що не можна починати заняття самостійно. Призначення лікувального комплексу може робити тільки лікар.

Чи можна займатися пілатесом при грижі?
Які є протипоказання?