Полезные материалы

Пояс для спини при грижі поперекового відділу хребта, фото, відео

  1. У чому ефективність носіння пояса, бандажа або корсета
  2. Які бувають ортопедичні пристрої для спини
  3. Який саме пояс або корсет потрібно носити при грижі хребта - вибираємо оптимальний варіант
  4. Як правильно носити пояс при грижі

Пояс для спини при   грижі   поперекового відділу   хребта рекомендовано носити всім пацієнтам Пояс для спини при грижі поперекового відділу хребта рекомендовано носити всім пацієнтам. при остеохондрозі і грижі грудного відділу також потрібен корсет, але трохи іншої конструкції. Це пристосування надає комплексний ефект на стан хребетного стовпа. Його носіння призначається на будь-якій стадії захворювання, а також в післяопераційний період.

У чому ефективність носіння пояса, бандажа або корсета

Коли у пацієнта діагностується протрузія або грижа міжхребцевого диска , Перше, що потрібно зробити - це зняти навантаження з хребта. Цей захід дозволить знизити ступінь компресії диска, мінімізувати ймовірність прориву його фіброзного кільця. Також необхідно максимально обмежити рухливість хребта, знизити рухову активність. Адже будь-який необережний рух може сприяти тому, що станеться секвестрация грижі з випаданням секвестру міжхребцевого диска в спинномозковий канал.

Носіння корсета або спеціального пояса в значній мірі вирішує ці два завдання. Навантаження на хребет і навколишні його тканини дійсно знижується за рахунок того, що жорстке підставу корсета приймає на себе частину навантаження. А рухова активність людини природним чином обмежується за рахунок особливої ​​конструкції вироби.

Також носіння спеціального бандажа дасть наступні результати:

  1. Деформаційні процеси в хребті зупиняються. У разі, коли захворювання знаходиться на ранній стадії, а носіння пояса поєднується з іншими методами терапії, патологічні процеси навіть можна повернути назад.
  2. Так як ступінь здавлювання міжхребцевих дисків знижується, вони, в свою чергу, перестають здавлювати нервові закінчення. Тому носіння вироби сприяє усунення або зниження больового синдрому в спині.
  3. Хребці витягуються і стають на своє природою призначене місце. За рахунок цього поліпшується постава.
  4. Навантаження також знімається і з м'язового корсету спини, за рахунок чого відбувається профілактика перенапруження м'язових волокон і їх спазмів.
  5. Розслаблення м'язів спини сприяє нормалізації кровообігу і трофіки тканин.

Доведено, що носіння ортопедичного пристосування під час лікування міжхребцевої грижі відчутно підвищує ефективність терапії, скорочує її тривалість. Корсет також можна носити для профілактики патології, якщо грижа міжхребцевого диска вже була у пацієнта в минулому.

Які бувають ортопедичні пристрої для спини

Є кілька видів виробів, кожен з яких призначений для носіння при певній локалізації патології:

  1. Пояс - носять ті пацієнти, у яких діагностована грижа міжхребцевого диска поперекового відділу хребта. Це пристосування дійсно виглядає як пояс, тільки дуже широкий. Конструкція виробу обов'язково передбачає наявність перехресних або поздовжніх вставок, які забезпечують поясу певну жорсткість.
  2. Корсет - різновид пояса, тільки корсет ще ширше і може охоплювати область від крижів і до нижньої частини лопаток. Крім вставок корсет може бути «обладнаний» шнурками, еластичними стрічками для затягування або іншими застібками. Такі пристосування можуть застосовуватися при грижі грудного і поперекового відділів .
  3. Корсет в вигляді жилета - таке пристосування охоплює верхню ділянку спини, і застібаються під грудьми. Жилети виготовляються з еластичного матеріалу і також обладнані жорсткими вставками.

Якщо оцінювати пояса, бандажі та корсети з точки зору жорсткості, то все пристосування можна розділити на:

  1. М'які, виготовляються з натуральних матеріалів - вовни таких тварин, як верблюд або собака. Взагалі-то такі вироби ніякої підтримки спині не забезпечують. Головне їхнє призначення - це зігрівання проблемної зони, так як при грижі міжхребцевих дисків протипоказано переохолодження. Найбільш часто призначаються при протрузии міжхребцевого диска або сколіозі.
  2. Напівтверді - орієнтовані на легку підтримку і масаж спини. Також з їх допомогою можна дати відпочити перенапруження м'язів спини. Такі моделі відмінно підходять для терапії остеохондрозу і грижі .
  3. Жорсткі - в більшості випадків ці ортопедичні пристрої носять за призначенням лікаря після хірургічного лікування грижі , В тому числі із застосуванням імплантації. Забезпечують максимальну фіксацію і розвантаження пошкоджених тканин.

Який саме пояс або корсет потрібно носити при грижі хребта - вибираємо оптимальний варіант

Вибір виду ортопедичного пристосування при міжхребцевої грижі - це компетенція фахівця. Тільки лікар знає, який саме хребець потребує фіксації. А також наскільки сильною повинна бути ця фіксація. Тому, перш ніж купувати пояс або корсет, потрібно проконсультуватися з лікарем.

Коли стане зрозуміло, який вид вироби купувати, можна приступати до вибору, відштовхуючись від наступних рекомендацій:

  1. Розмір пристосування повинен відповідати комплекції і іншим фізіологічним особливостям тіла хворого. Пояс не повинен створювати надмірного тиску, що трапляється, коли його розмір менше, ніж потрібно. Сильний тиск не сприятиме оздоровленню, а тільки спровокує порушення кровообігу, утворення набряків і додаткового дискомфорту в спині. Якщо пояс занадто великий, то він взагалі не робить ніякого терапевтичного ефекту.
  2. Якість матеріалів, з яких робиться корсет. Ці матеріали повинні бути гіпоалергенними, добре пропускати повітря і вологу. Перевагу потрібно віддавати натуральним м'яких тканин. Вставки можуть бути металевими або виготовленими з міцного гнучкого пластику. Якщо пояс з повністю природних матеріалів придбати не вдалося, то хоча б внутрішня поверхня вироби повинна бути покрита тканиною.
  3. Наявність і функціональність застібок - це дозволяє регулювати ступінь щільності облягання корсета в залежності від конкретних потреб. Шнурки, застібки і липкі стрічки повинні бути розташовані в зручних місцях, щоб людина могла сама затягнути корсет. А також повинні забезпечувати надійну фіксацію.

Мало просто купити пояс або корсет. Його потрібно також правильно і вчасно одягати. В іншому випадку таке ортопедичне пристосування може виявитися неефективним або навіть небезпечним для здоров'я.

Як правильно носити пояс при грижі

Приступаючи до експлуатації ортопедичних пристосувань, потрібно ознайомитися з інструкцією (якщо вона є в комплекті), а також згадати всі рекомендації лікаря на цю тему Приступаючи до експлуатації ортопедичних пристосувань, потрібно ознайомитися з інструкцією (якщо вона є в комплекті), а також згадати всі рекомендації лікаря на цю тему. Швидше за все, доктор порадив носити пояс за певним графіком. Є основні правила, яких потрібно дотримуватися, щоб носіння пояса або корсета принесло користь, але не шкода. Носити пояс або корсет потрібно за потребою, в певних ситуаціях. Наприклад, коду передбачається будь-яка фізична навантаження або активність. Носити пояс або корсет постійно категорично не можна. Найжорсткіші корсети допустимо використовувати не більше 2-3 годин підряд. А максимальний час безперервного застосування - 6 годин. Справа в тому, що в разі постійного застосування виробу, м'язи спини взагалі перестануть брати на себе навантаження, а значить, перестануть виконувати свою функцію, ослабнуть. В подальшому це призведе до підвищення навантаження на хребетний стовп з наступною деформацією хребта, рецидивом захворювання. Також не можна спати в корсеті. Це буде сприяти погіршенню якості сну. Також в положенні лежачи, під час відпочинку пояс просто не потрібен, тому що не виконує свою функцію. Заборонено носити пояс або корсет іншу людину - родича, знайомого. По-перше, це не гігієнічно, а по-друге, виріб напевно буде невідповідним за розміром.

Якщо пояс або корсет при носінні прокручується, з'їжджає або якось ще зміщується зі свого місця - значить, він не досить надійно зафіксований або просто більше ніж потрібно за розміром. Якщо з розміром все нормально, тоді зав'язки вироби потрібно трохи підтягнути, щоб він сидів щільніше. Якщо носіння ортопедичного вироби заподіює сильний дискомфорт або навіть біль - потрібно зняти його, а потім повідомити про свої відчуття лікаря. А якщо під поясом відчувається пульсація, досить трохи послабити натяг фіксують шнурків або еластичних стрічок.

Пояс або корсет при грижі спини зазвичай рекомендують носити всім пацієнтам. Використання ортопедичних пристосувань входить в комплекс терапевтичних заходів в період лікування і реабілітації після перенесеного захворювання. Однак вибирати виріб потрібно не самостійно, а разом з лікуючим лікарем. Адже невідповідний за типом або розміром пояс може як мінімум виявитися марним, а як максимум, сприяти погіршенню стану хворого з міжхребцевої грижею .