Полезные материалы

Протрузія диска Лікування Київ

  1. види протрузий
  2. Стадійність розвитку протрузії
  3. Симптоматика протрузії диска
  4. Характеристика і симптоматика локальних протрузий
  5. Причини протрузий дисків
  6. Група ризику
  7. Профілактика даного захворювання
  8. Діагностика протрузії диска
  9. Лікування протрузії диска в «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС»

При такому патологічному стані хребта як протрузія диска відбувається певний вихід його вмісту за анатомічні межі без розриву навколишнього сполучно-тканинної кільця. При протрузія диска лікування може мати деякі складності.

Якщо у Вас є протрузія диска, то Ви страждаєте найчастіше від того, що називається « дискогенной болем ». У медичній літературі найбільш поширеними термінами при ураженні міжхребцевого диска є «грижа диска», «протрузія диска», а також «екструзія диска» або «секвестр».

У медичній літературі найбільш поширеними термінами при ураженні міжхребцевого диска є «грижа диска», «протрузія диска», а також «екструзія диска» або «секвестр»

Протрузія диска Лікування Київ

Протрузія диска є поширеною формою погіршення стану спинного диска (міжхребцевого диска), яка, в залежності від місця локалізації, може викликати появу болів в шиї , Грудному відділі спини, попереку, а також деякі незвичні відчуття. Зміни, що відбуваються з віком в міжхребцевого диска, є одним з основних чинників утворення протрузії диска, а травмування спини сприяє прискоренню дегенеративного процесу. Проте, проблема, що виникла з міжхребцевих диском, може залишитися непоміченою, якщо не зачіпається сусідній нерв.

види протрузий

Протрузію на сьогоднішній день класифікують за досить простою схемою, в основі якої лежить її локалізація. В першу чергу враховується відділ, в якому виникло дане стан, а потім відношення протрузии до самого хребетного стовпа. Таким чином, протрузія диска може зачіпати шийний, грудний, поперековий відділи, а по відношенню до хребта протрузии можуть бути:

Протрузія міжхребцевого диска

При бічній протрузии вміст рухається в право або вліво по відношенню до хребта. Небезпечні дані види протрузии великою ймовірністю пошкодження корінців нервів, що виходять зі спинного мозку. При цьому симптоматика часто і починається саме з того моменту, як торкнеться нерв.

На відміну від бічної, центральна протрузія може торкнутися не просто корінець спинного мозку, а й сам спинний мозок. Часто поки не торкнуться спинний мозок, протрузія може і не проявлятися.

Часта локалізація даного виду патології - заднебоковая. Як видно з назви, освіта рухається в сторону і назад. Також можливо здавлення спинномозкового корінця з досить довгим безсимптомним періодом.

Чітко вкінці рухається задня протрузія з подальшим пошкодженням спинного мозку і появою хворобливості, слабкості, рухових порушень, статевих та сечовивідних дисфункцій.

Стадійність розвитку протрузії

Стадії формування протрузії диска

Диски зазвичай уражаються в кілька етапів:

  • З віком всі частини тіла зазнають змін в тому чи іншому обсязі, в тому числі і компоненти міжхребцевого диска, які зневоднюються і втрачають свою еластичність. Це послаблює диск і робить його більш вразливим до різних навантажень і змін, підвищує ймовірність протрузії диска.
  • Початковий етап природного ослаблення диска може бути описаний як протрузія диска, коли ядро диска, що міститься всередині фіброзно-ластичні оболонки у формі кільця, кілька просувається в бік хребта. Дискові виступи можуть досягати 180 градусів, або менше по відношенню до кола диска. Подальше погіршення стану диска - освіту опуклості, коли внутрішній матеріал диска (його драглисте ядро) рухається все далі від природного свого перебування і штовхає собою фіброзно-еластичне кільце, і викликаючи формування опуклого ділянки.
  • Заключним етапом може бути формування грижі міжхребцевого диска, що означає, що зовнішня стінка диска (фіброзне кільце) і поздовжня зв'язка хребта «здаються» і руйнуються, що дозволяє студенистому ядру випинатися з формуванням грижі міжхребцевого диска.

Важливо пам'ятати, що різні медичні працівники можуть по-різному називати інформацію, що з'явилася проблему з міжхребцевих диском, описуючи цю ситуацію як «опуклий диск», «протрузія диска», « грижу міжхребцевого диска ». Для постановки точного діагнозу в даній ситуації слід застосовувати додаткові методи діагностики, такі, як КТ, МРТ.

Симптоматика протрузії диска

Виступаніє диска і поява опуклості може відбуватися в будь-якому місці по довжині хребта від шиї і до нижньої частини спини. Симптоматика може локалізуватися в шийній частині, грудної, або поперекової. Найбільш часті локалізації патологічного процесу - в поперековому і шийному відділах хребта.

При протрузії дисків можуть спостерігатися загальні симптоми:

Характеристика і симптоматика локальних протрузий

Протрузія в шийному відділі не залишається непомітною в результаті значної рухливості цього відділу хребетного стовпа. Це обумовлено також і ранимою шиї, а проявляється це в наступних симптомах:

Якщо протрузія трапилася з грудними міжхребцевими дисками, то відчуватися це може не відразу, адже даний відділ не такий рухливий, а проявляється це так:

Протрузія диска на рівні попереку - одне з частих явищ. Відділ, звичайно, менш рухливий, ніж шийний, але відчуває величезне навантаження, що і сприяє пошкодження диска (його функції і будови). Симптоматика буде наступною:

Причини протрузий дисків

З огляду на велику кількість шкідливих факторів: забруднення навколишнього середовища, шкідливі харчові продукти і вода, негативні наслідки урбанізації, протрузія диска в наш час виникає досить часто. По суті, ми маємо прекрасну грунт для розвитку захворювань всіх органів і систем. Опорно-рухова система страждає не менше часто.

На виникнення протрузії диска великий вплив робить різні аномалії хребта як вроджені, так і придбані. До таких аномалій можна віднести слабкість кісткових структур, недосконалість зв'язкового апарату хребта, поява патологічних вигинів в різні боки (патологічний кіфоз , Патологічний лордоз, сколіоз).

Сьогодні часто розвивається і остеохондроз (Який правильніше називати «дегенеративно-дистрофічні ураження хребта», скорочено - ДДПП), що вражає як старші вікові групи, так і більш молодих людей.

Травмування ділянок хребта масивні і локальні в результаті падінь, аварій, неправильно виконаного фізичного зусилля і так далі.

Погана натренированность м'язів спини - важливий фактор розвитку протрузії, тому всі лікарі радять в першу чергу зміцнювати саме цю групу м'язів.

Група ризику

Протрузія диска частіше виникає у досить активних і працьовитих людей, які перевантажують себе роботою та іншими проблемами. Не дивлячись на це, в групу ризику потрапляють і малоактивні люди, в основному, через м'язової слабкості (слабкість м'язового корсету). Наявність викривлень хребта також грає важливу роль у формуванні протрузії диска.

Профілактика даного захворювання

Ведення активного способу життя становить основу профілактики виникнення проблем з міжхребцевими дисками. Для цього варто якщо не кардинально, то якимось чином змінити ставлення до фізичних навантажень, перестати лінуватися. Словосполучення «жаліти себе» в даному випадку підходить, мабуть, не в плані відмови від вправ, пролежування годин на дивані. В даному випадку варто пожаліти себе і свій хребет, адже проблеми з ним призводять до порушення загального стану організму: з'являється втома, різні болі і значно погіршується якість життя.

«Золоті» рекомендації щодо профілактики протрузії диска (лікування при дотриманні цих правил буде більш легким і швидким):

Діагностика протрузії диска

Протрузія дисків L4-L5 і L5-S1 на МРТ-знімку

Для того щоб достовірно встановити наявність міжхребцевої протрузии, варто провести ретельне неврологічне обстеження. Це дає інформацію про поразку нервових корінців, сегментні ураження для надання цілеспрямованого лікування.

Лікуючий лікар може визначити пошкодження нервових волокон і призначити відповідну терапію при протрузії диска. З цією метою він перевіряє рефлекси, чутливість, рухливість спини і кінцівок. Залежно від того, де локалізується біль і куди поширюється, лікар може зробити висновки про те, які нервові корінці страждають від протрузії міжхребцевого диска.

Крім того, лікар перевіряє пульс на нижніх кінцівках, виключаючи розлади кровообігу, при яких також буває оніміння, поколювання (наприклад, облітеруючий ендартеріїт). Таким чином, можна сплутати два цих захворювання в зв'язку з наявністю подібної симптоматики.

Якщо підозрюється наявність протрузії міжхребцевого диска, то варто провести рентгенологічне обстеження. Людина під час такого обстеження знаходиться в різних позиціях (передня, бічна). Так лікар може оцінити деформування хребта, знос його частин. Проте, даний метод не є повноцінним, адже показує лише зміни в кісткових структурах.

Застосовуються також методи візуалізації при протрузії диска такі, як комп'ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), мієлографія. Дані методи дозволяють розглянути спинний мозок і нервові корінці. Дуже корисно і те, що можна при цьому зробити контрастування, що покращує видимість патологічних структур. Таким чином, можна краще розглянути очерченность тієї ж протрузии або пухлини.

Лікування протрузії диска в «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС»

Найбільш сприятливим і зручним методом лікування для пацієнта з діагнозом «протрузія диска» є консервативний. Таке лікування займає приблизно від двох-трьох тижнів. До такого лікування відноситься відпочинок, купірування больового синдрому, усунення причин виникнення протрузії і корекція способу життя.

У гострій стадії захворювання важливо иммобилизировать хребет. Залежно від того, де розташувалося випинання, застосовують шийний, грудної або поперековий медичний ортопедичний корсет, або навіть спеціальні ліжка. Проте, тривалий постільний режим також не принесе позитивного результату без супутньої терапії. Також важливим буде щадне звернення зі своїм хребтом протягом лікувального курсу.

Знеболити гостру стадію протрузії диска можна шляхом розслаблення м'язів і зняття запалення, для чого застосовуються міорелаксанти, нестероїдні протизапальні засоби, масажі і фізіопроцедури. Важливо також проводити малоінвазивні процедури, щоб не погіршити стан хворого. також застосовується мануальна терапія ( остеопатія і хиропрактика ), лікувальна фізкультура.

У «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» комплексно застосовуються тільки ті всі ці лікувальні методики, які разом формують унікальну Нетравматичность методику безопераційного лікування захворювань хребта і суглобів , Складену нашими фахівцями більше 12 років тому. Нетравматичность і безпеку даного терапевтичного методу принесли йому загальну признанность.

Близько 10 - 15 комплексних сеансів необхідно провести для стабілізації стану хребта і приведення його в норму. Варто також не забувати про те, що протрузія - це досить складна проблема, хоча це ще і не грижа диска, так що протрузія диска лікування київ часто буває копіткою і не таким швидким. Варто набратися терпіння, виконувати рекомендації лікаря і тоді одужання настане значно швидше.

Завдяки вишейуказанному комплексному підходу в «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» здійснюється безоператівное лікування протрузий дисків в Києві на високому рівні.