Полезные материалы

Симптоми міжхребцевої грижі шийного відділу

  1. судинні порушення

Грижа міжхребцевого диска шийного відділу - патологічний стан, який ускладнює перебіг остеохондрозу - дистрофічно-дегенеративних змін міжхребцевого зчленування

Грижа міжхребцевого диска шийного відділу - патологічний стан, який ускладнює перебіг остеохондрозу - дистрофічно-дегенеративних змін міжхребцевого зчленування. При цьому відбувається розрив зовнішнього фіброзного кільця диска, через дефект якого назовні або всередину хребетного каналу випинається внутрішнє драглисте пульпозне ядро.

Лікарі-вертеброневролога «Клініки доктора Ігнатьєва» м.Києва вважають грижу диска в шийному відділі хребта одним з найважчих проявів дегенеративних змін, оскільки саме тут знаходяться життєво важливі органи, діяльність яких піддається порушення. При наявності ознак грижовоговипинання шийного диска необхідна негайна лікарська допомога. Досвідчені фахівці ведуть прийом щодня за попереднім записом.

Всі симптоми грижі міжхребцевих дисків у шийному відділі можна розділити на неврологічні та судинні. Це досить рідкісна локалізація для міжхребцевої грижі . Вона розвивається найчастіше в результаті травм шийного відділу хребта.

корінцевий синдром при шийної грижі залежить від місця її локалізації. При цьому утворюється компресія корінця спинномозкового нерва, відповідального за іннервацію певної зони.

  • При стисненні корінця нерва у 5-го диска виникає біль в області плеча, слабкість у верхній частині руки, точніше - в дельтоподібного м'язі.
  • Компресія нервового корінця у 6-го диска призводить до слабкості м'язів передньої частини плеча - біцепса, а також м'язів зап'ястя. Біль поширюється від плеча до великого пальця кисті, при цьому больові відчуття супроводжуються почуттям печіння, оніміння, поколювання і іншими порушеннями чутливості.
  • Здавлювання нервового корінця у 7-го диска веде до розвитку слабкості м'язів задньої поверхні плеча - трицепса, з поширенням її на область передпліччя і розгинальні м'язові волокна пальців. Зміни чутливості і біль спостерігаються від трицепса до середнього пальця кисті на стороні компресії.
  • Здавлювання кореня нерва у 8-го диска викликає слабкість м'язів передпліччя, згиначів пальців, що виявляється при стисканні кисті. Больовий синдром, оніміння, печіння, повзання мурашок і інші типи парестезії поширюються від плеча до мізинця.

Найчастішою локалізацією грижі міжхребцевого диска в шийному відділі вважається зона 6-го і 7-го зчленування між хребцями. Больовий синдром при цьому виникає несподівано, має гострий, навіть пронизливий характер. М'язова слабкість і парестезії також дуже виражені, нерідко спостерігається випадання або різке ослаблення сухожильних рефлексів. Рухи руки, повороти шиї і нахили утруднені, так як призводять до посилення хворобливості. Спостерігається рефлекторний м'язовий спазм у верхній частині спини.

судинні порушення

Одним з найважчих і небезпечних проявів шийної грижі є симптом компресії хребетної артерії, що забезпечує харчування задньої частини головного мозку - потиличної частки, внутрішнього вуха, стовбура мозку, довгастого мозку, а також верхній частині спинного мозку. Гіпоксія в цих важливих відділах центральної нервової системи з центрами регуляції артеріального тиску, дихання, ковтання, терморегуляції і іншими призводить до формування ряду симптомів, які істотно позначаються на загальному стані хворого.

При цьому спостерігаються перепади тиску - від зниження до різкого підвищення, постійні головні болі і запаморочення, втрати свідомості, шум у вухах, мушки перед очима. Порушення зору відзначаються у вигляді звуження поля зору, туману перед очима, розпливчастість зображення. З боку органів слуху та внутрішнього вуха - зниження гостроти слуху, похитування при ходьбі, нудота, блювота, сіпання очних яблук, погана орієнтація в просторі.

З боку органів слуху та внутрішнього вуха - зниження гостроти слуху, похитування при ходьбі, нудота, блювота, сіпання очних яблук, погана орієнтація в просторі

Міжхребцева грижа шийного відділу супроводжується значними порушеннями мозкового кровообігу. У хворого при цьому різко знижена працездатність, нормальний ритм життя суттєво змінений. Грижа у молодих людей після ушкодження шийного відділу хребетного стовпа нерідко стає причиною інсульту, що само по собі є нонсенсом в медицині, оскільки такі патології характерні більше для осіб старше 50 років.

Лікарі-вертебрологи київської «Клініки доктора Ігнатьєва» настійно рекомендують починати лікування шийного відділу хребта ще на стадії остеохондрозу або відразу після травми. Не варто доводити патологічний процес до ускладненого перебігу. При наявності в анамнезі шкідливого чинника, що впливав на шию в минулому, необхідно регулярно спостерігатися у досвідченого лікаря. Кращим рішенням для хворого є профілактика грижі шийного відділу, так як, на жаль, вона найгірше піддається консервативному лікуванню і вимагає оперативного втручання.

схоже:


Найактуальніші теми:

Запис на консультацію в Клініку Доктора Ігнатьєва по тел .: +38 (044) 227-32-51

Статті по темі:

  1. Міжхребетні диски - це мягкоткание освіти хрящової консистенції, які складаються з ...
  2. Протрузія шийного відділу - це важке захворювання хребта, яке виникає через ...
  3. Грижею шийного відділу може захворіти практично кожен, але від цього ...