Полезные материалы

Сколіоз психологічні причини

  1. Наслідки сколіозу - чим небезпечне викривлення хребта?
  2. 4 стадії сколіозу
  3. Чим небезпечний сколіоз?
  4. У грудному відділі
  5. У поперековому відділі
  6. Сколіоз і інвалідність
  7. Психологія хвороб: Хребет
  8. 2. ХРЕБЕТ - (Луїза Хей)
  9. 3. ХРЕБЕТ - (Ліз Бурбо)
  10. Сколіоз психологічні причини
  11. Психосоматика остеохондрозу: причини і лікування
  12. Чому болить спина?
  13. «М'язовий панцир» характеру
  14. Особливості захворювань хребта
  15. шийно остеохондроз
  16. грудної остеохондроз
  17. поперековий остеохондроз
  18. сколіоз
  19. Міжхребцева грижа

Зміст статті

Наслідки сколіозу - чим небезпечне викривлення хребта?

Неправильна постава не тільки виглядає неестетично, а й може призвести до інвалідності. Наслідки сколіозу глобальні і поширюються на всі органи і системи організму. Сколіоз на початкових стадіях добре піддається лікуванню, тому, помітивши перші ознаки викривлення у себе або у дитини, задумайтеся, чим небезпечний сколіоз і до чого може привести ігнорування проблеми.

У ранньому віці викривлення хребта може бути викликано неправильним сидінням за столом, під час роботи на комп'ютері, коли одна рука клацає мишкою, тому трохи випирає вперед. Навіть невинні заняття музикою можуть обернутися розвитком сколіозу. Організм дитини настільки гнучкий і рухливий, що навіть постійні руху смичком можуть привести до мимовільного зміщення хребців. Серед інших причин виділяють: порушення обміну речовин, підвищений обсяг рухів в суглобах, вроджену патологію хребта, погану спадковість.

4 стадії сколіозу

Наслідки сколіозу залежить від того, наскільки хвороба прогресувала:

  1. Перша стадія найлегша. Викривлення становить не більше десяти градусів. Патологію нелья діагностувати візуально, зміни помітні лише на рентгенівському знімку. Перша ступінь сколіозу не представляє великої небезпеки, так як не впливає на якість життя;
  2. При другій стадії кут більше 10 градусів і може досягати 25. Відхилення помітно при візуальному огляді: одне передпліччя стає нижче іншого. Це проміжна стадія, сколіоз легко піддається лікуванню за допомогою лікувальної фізкультури;
  3. При третій стадії кривизна досягає 50 градусів. Фігура людини стає асиметричною. Терапія при 3 ступеня має на увазі носіння спеціального корсета. Назріває необхідність хірургічного втручання;
  4. При четвертій стадії кут викривлення перевалює за позначку в 50 градусів. Патологія впливає на роботу внутрішніх органів. Консервативна терапія вже безрезультатна, хворим показано оперативне втручання.

Консервативна терапія вже безрезультатна, хворим показано оперативне втручання

Чим небезпечний сколіоз?

На перших порах з'являється сутулість, порушення постави, разноуровневость плечей, асиметрія частин тіла. На пізніх стадіях з'являється міжреберних горб, деформується грудна клітка. Сколіоз хребта супроводжується больовими відчуттями, які виникають після фізичних навантажень і при довгому статичному положенні тіла. Пацієнти скаржаться на швидку стомлюваність.

Викривлення хребта змушують людей коригувати свій спосіб життя: не можна робити різких рухів, піднімати важкі предмети. Під забороною такі види спорту, як бадмінтон, баскетбол і волейбол. У спортсменів більше розвивається одна сторона тіла, а це може погіршити перебіг хвороби. До занять танцями і гімнастикою слід підходити обережно, адже вони мають на увазі наявність обертальних рухів, яких слід уникати при бічному зміщенні хребетного стовпа.

При сколіозі хребет може викривлятися як вправо, так і вліво. При цьому починають виступати лопатки і ребра. Найчастіше в грудному відділі зміщення відбувається в ліву сторону, а в поперековому - в праву. Тоді хребет набуває S-подібну форму.

У грудному відділі

При сколіозі грудного відділу страждають всі органи, розташовані в межах грудної клітки. Наслідки сколіозу в грудному відділі:

  • Защемлення нерва;
  • Синдром хребетної артерії;
  • Зсув органів;
  • Порушення метаболізму;
  • Розвиток патологій внутрішніх органів.

При деформації хребетного стовпа страждають майже всі системи організму: від сечостатевої до дихальної.

Грудний сколіоз на всіх стадіях крім першої призводить до дихальної недостатності і до серцевої. Ребра з'єднані з хребтом, тому при деформації шийно-грудного відділу спостерігається їх зміщення. Це призводить до зміни форми легких, при максимальному вдиху кількість забраного повітря зменшується. Бічна деформація небезпечна патологією серця, що виявляється у вигляді дисфункції правого відділу органу, викликаної здавленням і порушенням кровопостачання легенів.

Порушення в роботі серця і легенів помітні не відразу. Перший дзвіночок - утруднене дихання при фізичних навантаженнях. Досить піднятися по сходах і вже з'явиться задишка. Далі у хворого спостерігається підвищений артеріальний тиск, збільшується частота серцевих скорочень. При електрокардіографії може діагностуватися порушення ритму серцебиття і навіть пошкодження міокарда.

Люди, які мають сколіоз, страждають від ішемічної хвороби серця. При ІХС лікарі призначають ліки, що сприяють поліпшенню кровообігу серцевого м'яза.

Підвищений артеріальний тиск, що виникає внаслідок зміщення хребетного стовпа, що не нормалізується при прийомі лікарських засобів. При лікуванні гіпертонії фахівці рідко звертають увагу на стан хребта пацієнта. А тим адже гіпертонія може бути явним симптомом сколіозу.

У поперековому відділі

Викривлення в області попереку обертаються цілим комплексом порушень. Наслідки сколіозу в поперековому відділі:

  • З'являється набряклість в нижніх кінцівках;
  • Слабшає м'язової тонус живота;
  • метеоризм;
  • Порушення стільця, що виявляється у вигляді частих запорів;
  • Часте сечовипускання;
  • Застійні явища в органах малого тазу, а також в органах шлунково-кишкового тракту.

При сколіозі наблюдется підвищена ламкість кісток, іменована остеопорозом. Найважчим ускладненням є здавлювання спинного мозку і подальший параліч ніг, аж до повного знерухомлення.

Страждає і нервова система. Психічні розлади - часті супутники сколіозу. Особливо шкідливим вважається викривлення хребта в періоди зростання і розвитку. Це небезпечно тим, що призводить до психологічних травм, наприклад, у вигляді комплексів з приводу недосконалості зовнішності. Підліток може відчувати себе неповноцінним через глузувань однолітків. Дитина боїться прогресування хвороби, можливого хірургічного втручання.

Юнацький ідіопатичний сколіоз обертається погіршенням зору, сіпанням м'язів, патологією рефлексів, а також втрати чутливості.

Сколіоз і інвалідність

Сколіоз дійсно може обернутися інвалідністю. Половина людей, у яких діагностували 4 стадію, стає непрацездатною. Хворі не здатні робити навіть просту роботу по дому, часто не завжди можуть себе обслуговувати. Хворий потребує сторонньої допомоги. Людина втрачає працездатність через екстравазальної компресії хребетних артерій, порушуються розумові процеси внаслідок недостатнього харчування мозку. Сколіоз і його наслідки можуть призвести до втрати рухової активності.

Наявність деформацій хребта у дітей шкільного віку призводить до проблем із запам'ятовуванням і засвоєнням нового матеріалу.

Важливо вчасно звернутися в медичний заклад, адже хвороба на перших етапах відмінно піддається консервативному лікуванню, при якому хребту повертається первозданний вигляд. Діагностика на ранніх стадіях допомагає уникнути серйозних наслідків викривлення хребта.

Чи допомагає лікувальна фізкультура при сколіозі 1 ступеня?

Як виконувати вправи при кіфозі хребта?

Як виконувати вправи при кіфозі хребта

Як виконується транспедикулярної фіксація хребта?

Використані джерела: pozvonochnik.guru

Психологія хвороб: Хребет

1. ВИКРИВЛЕННЯ ХРЕБТА - (Луїза Хей)

Нездатність плисти за течією життя. Страх і спроби утримати застарілі думки. Недовіра до життя. Відсутність цілісності натури. Ніякої сміливості переконань.

Можливе рішення, що сприяє зціленню

Я забуваю про всі страхи. Відтепер я довіряюсь життєвого процесу. Я знаю, що життя - це для мене. У мене пряма і горда від любові постава.

2. ХРЕБЕТ - (Луїза Хей)

Гнучка опора життя.

Перенесення життєвих тягот. Безпорадність і безнадійність.

Можливе рішення, що сприяє зціленню

Мене підтримує Життя. У мене пряма і вільна постава. Я люблю і схвалюю себе. Моє життя поліпшується з кожним днем.

3. ХРЕБЕТ - (Ліз Бурбо)

4. ХРЕБЕТ: викривлення - (В. Жикаренцев)

Гнучка підтримка життя.

Нездатність слідувати підтримки, одержуваної від життя. Страх і спроби дотримуватися старих, віджилих ідей. Недовіра до життя. Відсутність цілісності, повноти. Відсутність мужності визнати свою неправоту.

Можливе рішення, що сприяє зціленню

Я відпускаю свої страхи. Тепер я довіряю процесу життя. Я знаю, що життя - для мене. Я стою прямо і високо піднявши голову, несучи всередині любов.

Використані джерела: tragos.ru

Сколіоз психологічні причини

Сколіоз Сколіоз. За енергетику тут відповідальна чакра Муладхара.

Трохи про чакри:

Муладхара розташована: біля основи хребта.
Фізичне відображення енергії чакри: хребетний стовп, кишечник, ноги, кістки, ступні, імунна система. Перша чакра є основою емоційного і ментального здоров'я.
Психологічні причини нестачі енергії в чакри:

  • Невіра в себе, відсутність життєвих сил
  • Пригніченість, прагнення до суїциду
  • Відраза, презирство до фізичного тіла
  • Уникнення відповідальності, пасованіе перед складною ситуацією
  • Заздрість і ненависть до чужого енергійності

Ось що думають про хвороби сколіоз і її психологічні причини різні джерела, люб'язно зібрані тут:

У книзі «Причини хвороб і витоки здоров'я», її автор Наталя Віторская пише:

Однією з причин сколіозу є порушення постави. Осаночний сколіоз з'являється у дітей найчастіше до кінця першого десятиліття життя. Формування постави подібно становленню світогляду. У коригуванні вигинів вирішальне значення відіграє м'язовий апарат подібно до того, як наш розум допомагає нам побачити закономірність у виникненні тієї чи іншої ситуації і безболісно прийняти її. При бічному викривленні або сутулості зміщується центр ваги. Нерівномірне навантаження на м'язовий, зв'язковий і суглобової апарати призводить до структурних змін - заміщення частини м'язових волокон сполучною тканиною, часткового звапнінню зв'язок, деформирующему спондилоартроз. Обсяг рухів скорочується. Так і людина згинається під тягарем відповідальності, яку він не в силах винести.

У вихованні дитини основну опорну функцію виконує підтримка батьків, прагнення бути поруч в скрутну хвилину, знати про його внутрішніх проблемах і співпереживати йому. Але головним гарантом успішного росту особистості стає прагнення батьків виховати в дитині самостійність, внутрішній стрижень. Важливо виробити звичку шукати джерело проблем не тільки в навколишньому світі, але і в собі і вчитися їх долати.

Крім того, викривлення хребта подібно сумнівам, коливанням, невпевненості в собі, що перешкоджає нормальному росту і розвитку особистості. Пряма постава характерна для людини з гідністю, з гнучким і стійким світоглядом, яке спирається на універсальні закономірності розвитку і допомагає запобігати стреси та кризи. Гнучкість, м'якість, інтелігентність і тактовність у спілкуванні пом'якшують життєві удари подібно до того, як міжхребцеві диски пом'якшують тиск ваги тіла на хребет при рухах.

Негнучке світогляд. Безпорадність, незахищеність перед критичними ситуаціями, нерозуміння їх трансформує суті. Недостатня творча реалізація. Боязнь відповідальності.

Є притча про дівчину, яка ростила бичка. Так як густа і соковита трава росла тільки на вершині пагорба, їй доводилося носити його на пасовище на плечах. Вона робила це з дня на день і через кілька місяців з подивом помітила, що з легкістю піднімає великого бика. Так і в житті, старанно виконуючи свої щоденні обов'язки, людина стає зрілим, здатним винести тягар відповідальності завтрашнього дня. Звалювати на себе завчасно те, до чого не готовий, - означає заздалегідь прирікати себе на невдачу.

Систематичне, регулярне виконання щоденних обов'язків. Важливо не відкладати на потім насущні справи, які все одно доведеться виконувати, але з надмірним зусиллям, з надривом.

Профілактикою сколіозу на фізичному плані є систематична м'язова гімнастика, активний і рухливий спосіб життя.

Питання для роздумів

1. Як часто я беруся за справу проти своєї волі?

2. Чи можна на мене покластися?

3. Як у мене виходить співпрацювати з людьми?

4. Яка ідея допомагає мені долати труднощі?

Сколіоз - не привід здаватися. Сильно посприяти одужанню і знайти відповіді на багато свої питання ви зможете, прочитавши цю невелику книгу. Це система автоматичного відновлення здоров'я, показує кращі на даний момент результати, а також техніка вирішення психологічних проблем. Будьте здорові і енергії вам!

Використані джерела: mmgtd.ru

Психосоматика остеохондрозу: причини і лікування

Психосоматика остеохондрозу: причини і лікування

Остеохондроз і психосоматика хребта - що пов'язує ці поняття, в чому причина болю в спині? Багатьом пацієнтам складно уявити, що існує щось спільне між дегенеративними порушеннями хребта і психікою.

Є ряд психологів, які не впевнені, що психосоматика і хребет пов'язані. Болі в спині, сколіоз або міжхребцева грижа мають дещо інше походження.

Чому болить спина?

Психосоматика остеохондрозу - з наукової точки зору не зовсім коректне поняття. Захворювання хребта виникає не так, як істинно психосоматичні хвороби. Відмінність полягає в механізмі формування хвороби.

До остеохондрозу призводить довгий перелік причин, серед яких і спадкова схильність, і високі фізичні навантаження, і спосіб життя. А крім цього провокуючим фактором виступає неадекватно високий рівень психічної напруги і порушення контакту зі своїм тілом.

А крім цього провокуючим фактором виступає неадекватно високий рівень психічної напруги і порушення контакту зі своїм тілом

Автор: Meredith O'Neal

Людина може навіть не усвідомлювати свій стан (оскільки ніколи не був в іншому стані), крім того, він не завжди правильно інтерпретує сигнали свого тіла про втому або перевтому.

У розвитку остеохондрозу важливу роль відіграють м'язові затиски. Людина відчуває хронічно високу тривогу, організм реагує на це перенапруженням певних груп м'язів, в результаті чого виникає нераціональна навантаження на суглоби і хребет.

Болі в спині можуть виникати після перенесеного стресу, після конфлікту або при вирішенні складної для людини завдання. Але не завжди вдається самостійно встановити і правильно інтерпретувати причину загострення хвороби. Психотерапевт, маючи відповідну освіту і навички, може допомогти впоратися з першопричиною психічної напруги.

Усунення внутрішніх конфліктів здатне значно підвищити працездатність людини, відкрити нові можливості для реалізації своїх талантів і для встановлення гармонійних відносин з іншими людьми. Але сама по собі психотерапія не може усунути шкоду, вже завдану організму. Для цього буде потрібно комплексний підхід.

На певній стадії остеохондроз буде давати про себе знати незалежно від того, в якому психічному стані людей. Дегенеративні зміни провокують болі і утруднення рухливості.

Але за рахунок психотерапії та реорганізації способу життя можна:

  1. Зупинити прогресування хвороби.
  2. Уникнути безлічі хворобливих, небезпечних і неприємних наслідків, аж до інвалідизації.
  3. Поліпшити своє самопочуття. Людина, у якого постійно щось болить, знаходиться в групі ризику по розладів психіки.

Розумно підходячи до терапії, можна зменшити шкоду, яку хвороба заподіяла тілу. А за рахунок позитивних змін свого психічного стану, можна стати щасливішим і цілісним.

«М'язовий панцир» характеру

Відомий психоаналітик В. Райх ввів таке визначення «укладення характеру в панцир», яке обумовлено тим, що людині властиво стримувати емоції за допомогою скорочення і затиснення м'язів.

Часто можна почути про те, що людина «забороняє» (найчастіше несвідомо) собі переживати або висловлювати деякі стани (злість, смуток, відчай і багато інших), тому що вважає їх «неправильними, негідними, поганими, негативними».

Часто можна почути про те, що людина «забороняє» (найчастіше несвідомо) собі переживати або висловлювати деякі стани (злість, смуток, відчай і багато інших), тому що вважає їх «неправильними, негідними, поганими, негативними»

Переживання і вираз цих станів необхідно для вирішення актуальних психічних завдань, для душевної гармонії. Якщо протягом тривалого часу людина свідомо чи несвідомо уникає певних станів, він стикається з високим рівнем тривоги, психічної напруги і незадоволеності.

Для контролю за «забороненими почуттями» психіка застосовує безліч захисних механізмів: заперечення, витіснення, проекцію і ряд інших.

За Райху існують 3 основні стани, які призводять до формування м'язового панцира:

  1. Стан тривоги. Тривога - це НЕ всегда страх чогось конкретного (боязнь банкрутства, смерти або відкідання з боку Близько людей). У Деяк випадка тривога - це Відсутність базового почуття безпеки, нестача Відчуття, что «все буде добре, з усім можна впоратіся». Коріння цієї тривоги лежати у відносінах З першого значимими людьми в жітті будь-якої людини (з батьками або тимі, хто їх заміняв).
  2. Сексуальне збудження без задоволення потреби в прийнятті, в любові і ніжності. У деяких випадках людина не може отримати це задоволення не тому, що партнер його не дає, а тому, що йому самому складно перебувати в близьких і довірчих відносинах.
  3. Стан озлобленості, люті, високий рівень агресії. Якщо розглядати агресію, як нормальну реакцію на дискомфорт, то стане зрозуміло, що при хронічному дискомфорті буде накопичуватися роздратування, періодично будуть виникати спалахи злості. Якщо людина не хоче це відчувати, він починає витісняти або заперечувати свої почуття.

Спорт стає одним з популярних способів на час вирішити відразу три завдання (заспокоїтися, отримати фізичне задоволення, скинути напругу). А побічний ефект спорту (при недостатній чуйності до власного тіла) - це травми, в тому числі суглобів і хребта.

А. Лоуен, що проходив терапію по вивільненню з м'язового панцира у Райха, описував непередавані відчуття після роботи з певною групою м'язів. Підсвідомість саме видавало відповідь на причину затиску (крик, придушений раніше, був викликаний злістю по відношенню до матері, з якою був конфлікт ще в дитинстві).

Підсвідомість саме видавало відповідь на причину затиску (крик, придушений раніше, був викликаний злістю по відношенню до матері, з якою був конфлікт ще в дитинстві)

Особливості захворювань хребта

Виходячи з теорії Райха, тіло людини умовно ділиться на 7 сегментів, в яких відбувається придушення емоції. Ця гіпотеза дозволяє говорити про такі явища, як психосоматика грижі хребта, психосоматика сколіозу і психосоматика інших захворювань хребта.

шийно остеохондроз

Остеохондрозу шийного відділу може послужити затиск двох сегментів: рота і шиї. За що відповідають ці сегменти:

  1. Рот. У цей сегмент входять м'язи підборіддя, потиличної частини голови, горла. Вони стискаються і не дозволяють вийти назовні гніву, плачу, смоктальний рефлекс. Також м'язовий панцир утворюється, наприклад, якщо дитина отримала сильний стрес через скандал через те, що він кривився.
  2. Шия. При придушенні плачу чи гніву виникають затискачі м'язів шиї. Люди, невпевнені в собі, відчувають постійний тиск батьків або начальства, весь час втягують голову в плечі, тим самим напружуючи шию.

Постійна напруга м'язів цих двох сегментів може привести до шийного остеохондрозу.

грудної остеохондроз

Розвитку остеохондрозу грудного відділу хребта може посприяти затискання м'язів грудного сегмента і діафрагми, куди входять м'язи грудей, плечей, верхніх кінцівок.

Затримка дихання може бути наслідком купірування будь-якої емоції, але найчастіше - гніву. З грудним сегментом часто пов'язані порушення постави і проблеми з самооцінкою, яка може бути заниженою. У такому випадку людина втягує голову в плечі, зменшує обсяг грудної клітини і постійно відчуває напругу в грудному відділі хребта.

поперековий остеохондроз

За поперековий остеохондроз «відповідають» сегменти живіт і таз. Затискачі м'язів живота і спини, області тазу і нижніх кінцівок провокують поперековий остеохондроз.

Для людей, які постраждали від затискачів в області таза або живота, характерне порушення постави, при якому область таза відводиться назад або вперед щодо нормального анатомічного положення.

Для людей, які постраждали від затискачів в області таза або живота, характерне порушення постави, при якому область таза відводиться назад або вперед щодо нормального анатомічного положення

М'язовий панцир сегмента живота і таза обмежує почуття збудження, задоволення і злості, неприязні або страху.

сколіоз

Викривлення хребта, асиметрія в результаті постійного напруження м'язів - поширена патологія. Людина вибирає неправильні пози для хребта, але правильні, якщо судити з боку психіки - через невпевненість, скутості або боязні.

Візуально стискаючись, зменшуючи свою фігуру і горблячись, людина намагається уникнути небезпеки, зробитися менш помітним.

Існує версія про те, що на розвиток сколіозу впливає гніт батьків-диктаторів. Батьки, постійно нав'язують власну думку і пригнічують всі бажання дитини, іноді самі того не усвідомлюючи стають джерелом проблем. Чадо намагається ухилитися від надмірного контролю мами чи тата, стискається, як ніби намагаючись сховатися - звідси нераціональні з точки зору анатомії пози, в результаті - сколіоз.

Ту ж ситуацію можна побачити і у дорослої людини - боязнь начальства, тяжкість проблем - як ніби змушують тіло приймати незручне або принижене становище.

Ту ж ситуацію можна побачити і у дорослої людини - боязнь начальства, тяжкість проблем - як ніби змушують тіло приймати незручне або принижене становище

Міжхребцева грижа

Міжхребцева грижа може утворитися в будь-якому відділі хребта, а значить психосоматическую природу патології необхідно розглядати в залежності від області поразки.

При цьому напруга повинна бути хронічним і швидше за все, у людини вже є або остеохондроз, або сколіоз. Для освіти міжхребцевої грижі часто вистачає одного неправильного руху. Якщо посилатися на психосоматику, то для утворення патології необхідний ще сильніший, ніж зазвичай, зажим в грудному, поперековому або шийному відділі - якийсь випадок, що призвів до сильного гніву або сильному сексуального збудження.

Таким чином, так звана психосоматика болю в хребті обумовлена ​​розвитком м'язового панцира (м'язових затискачів) через різних психологічних проблем, і вирішуючи ці проблеми, можна зробити хребет більш здоровим, а життя - більш щасливою.

Вікорістані джерела: opsihike.ru

Наслідки сколіозу - чим небезпечне викривлення хребта?
Чим небезпечний сколіоз?
Чи допомагає лікувальна фізкультура при сколіозі 1 ступеня?
Як виконувати вправи при кіфозі хребта?
Як виконується транспедикулярної фіксація хребта?
1. Як часто я беруся за справу проти своєї волі?
2. Чи можна на мене покластися?
3. Як у мене виходить співпрацювати з людьми?
4. Яка ідея допомагає мені долати труднощі?
Чому болить спина?