Полезные материалы

Що таке міжхребцева грижа і чим це небезпечно для дитини?

Багато мам лякаються від одного тільки слова міжхребцева грижа, тут важливо знати і розуміти що це таке і чим це небезпечно для дитини?

Багато мам лякаються від одного тільки слова міжхребцева грижа, тут важливо знати і розуміти що це таке і чим це небезпечно для дитини

Що являє собою міжхребцева грижа у дитини? Як правило, така грижа утворюється у дітей через надмірних фізичних навантажень на хребет, як наслідок таких навантажень деформується сам диск між хребцями.

Більш докладно про міжхребцеву грижу поперекового відділу можна прочитати тут: http://backlanov.ru/clauses/mezhpozvonochnaya-gryzha-poyasnichnogo-otdela/

Які основні ознаки?

  • З'являється у дітей біль в області попереку, при фізичному навантаженні вона посилюється і може віддавати в ногу або стегно, біль сама по собі стріляє і сильна.
  • Може спостерігатися поколювання іноді оніміння в області хребта і поперекового відділу
  • У дитини, як правило, змінюється постава, з'являється викривлення хребта
  • З'являється стомлюваність, головні болі, запаморочення, слабкість

Чому виникає міжхребцева грижа у дітей?

Вона виникає, як правило, внаслідок:

  • травм хребта, або сильних ударів в область хребта
  • як наслідок фізичних сильних навантажень, наприклад, якщо ваша дитина займається спортом, де є такі навантаження
  • якщо у дитини слабкі м'язи в хребетному відділі
  • неправильне харчування, екологія регіону, в якому ви проживаєте, спосіб життя дитини, раніше перенесені хвороби - все це теж може вплинути на розвиток міжхребцевої грижі
  • може сприяти і спадковість, а точніше генетика
  • маса тіла дитини, теж як фактор може вплинути на розвиток
  • травму можна отримати і при іграх або в спорті, наприклад, в художній гімнастиці, на заняттях фізкультури при виконанні перекидів і т.д.

До якого лікаря звернутися? Такими проблемами займаються вертебролог, нейрохірург, ортопед.

Як визначити, що у дитини міжхребцева грижа? Для цього необхідно зробити рентген, можна також зробити комп'ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію.

У чому полягає лікування? Лікар призначає спеціальні препарати для лікування, також добре допомагає масаж, гімнастика, лікувальна фізкультура, мануальна терапія.

Дорогі мами й тата! Будьте уважні до своєї дитини! Звертайте увагу на те, чи турбують вашої дитини болю в спині чи ні, чи є у нього порушення постави, скаржиться він на болі в спині, якщо симптоми присутні звертайтеся до лікаря негайно, не тягніть час!

Будьте здорові!

Багато мам лякаються від одного тільки слова міжхребцева грижа, тут важливо знати і розуміти що це таке і чим це небезпечно для дитини?
Що являє собою міжхребцева грижа у дитини?
До якого лікаря звернутися?
Як визначити, що у дитини міжхребцева грижа?
У чому полягає лікування?