Полезные материалы

Світлана Турчина: «Потрібно бачити, що все практики - єдині!»

Світлана Турчина   - професійний спортсмен, Чемпіонка Росії по кайтсерфінг:   «Йогу практикую з 2007 року

Світлана Турчина - професійний спортсмен, Чемпіонка Росії по кайтсерфінг:

«Йогу практикую з 2007 року. (Хатха-йога, йога-терапія). Починала практикувати для поліпшення спортивних результатів, а в підсумку це стало частиною шляху. Симбіоз кайта, йоги і прекрасних вчителів ... допомогли створити програму, наповнену всім необхідним для відчуття радості. На заняттях ми опрацьовуємо верхню частину спини: трапеція, шия, плечі. Знімаємо напругу, яка неминуче накопичується в темпі великого міста. Також вчимо хребет бути гнучким, а м'язи спини сильними. Заняття підходять для різних рівнів підготовки: початковий, середній рівні ».

Хануман.ру: Світлана, добрий день! Розкажіть будь ласка про себе. Як прийшли в йогу, в спорт, в екстрим. Ви - Чемпіонка Росії по кайт-спорту. Як вийшли на цей «гребінь» хвилі?)

Світлана: Я побачила Кайт, коли ще жила в місті Таганрозі. З балкона мого будинку можна спостерігати за цими кольоровими птахами. Але я навіть мріяти не могла про те, що відправлюся в подорож, яке триває вже більше 11 років. Просто я хотіла по-іншому, я бачила «алко-життя» моїх однолітків і точно розуміла, що немає ... Я так не хочу. І «пішла в аскезу» - це я вже потім дізналася назва цього процесу. Майже рік я ні з ким не спілкувалася, пішла від усього, що було не до шмиги. Займалася легкою атлетикою 5 разів на тиждень, вчилася і читала книги. І на мій погляд завдяки цьому періоду в моє життя прийшли нові люди і подорожі. Мене немов винесло потоком і все складалося - не зовсім просто, але швидко. Все навколо допомагало. Почалися змагання, подорожі, і в 2006 році я знайомлюся зі своїм учителем, і він мені розповідає про йогу. Брав займатися з собою на пляж. «Хочеш? Повторюй! »- говорив він мені. Саме він багато в чому допоміг брати верхівки змагань.

Хануман.ру: Ви подорожували по Європі і Азії. Шукали себе в різних стилях йоги. Трохи про цей етап життя.

Світлана: Подорож передбачає завжди багато знайомств. Я не прагнула стрибати по різним стилям. Я до сих пір бачу, що основу заклав мій перший учитель, а далі вже самостійна робота, щоб тіло згадало. Але зустрічалися приголомшливі люди, які направляли практику і показували нові її аспекти. Наприклад приголомшлива Американка Марина Алби (власника кафе «ботаніка» в Санкт-Петербурзі) вона викладає йога за донейшен і просто працює в потоці, веде практику, а ви повторюєте. Що мені дуже близько. Акцент на роботу по чарці. Потім був Непал і баба ... Там вже глибші подорожі від тіла до глибини. Робота з землею.

Хануман.ру: Ви сказали, що були травми. Як це сталося? Які трансформації відбулися завдяки цьому?

Світлана: Я поїхала на міжнародні змагання до Венесуели, і це яскравий приклад, коли ми беремо на себе більше, ніж можемо дозволити. Я отримала вивих колінного суглоба, з пошкодженням меніска і вертикальним переломом великої гомілкової кістки (на кшталт так називається))) Це був хороший урок. На той момент мені оплачували всі. Змагання, тренування, поїздки, платили зарплату. І це було меценатство. Я відчувала велике напруження від цього. Серце було зовсім не розкрито, і я не могла навіть чисто дякувати. І вийшло що вийшло: перерва в катанні на рік, і завдяки йоги у мене «виросла нова нога». Також серед про кайтеров часта травма - компресія хребта - і тут йога теж прийшла на допомогу.

Хануман.ру: Міжхребцева грижа - це дуже неприємно і серйозно !! Що треба зробити, щоб «заробити» грижу? Як кайтери від цього рятуються? Я так розумію, Ви розробили на основі особистого досвіду і осмислення спорту і може бути йоги, свої методи корекції дрібних травм і запобігання нових?

Світлана: «Дуже багато стрибати і не зміцнювати м'язи вздовж хребта. І ще після катання забувати про компенсуючі вправи ». Ось приблизно так і можна прийти до грижі! На основі власного досвіду і допомоги вчителів в відчутті свого тіла, мені вдалося зробити комплекс щодо запобігання та роботі з цими небезпечними моментами.

Хануман.ру: Концепція Ваших кайт-йога-турів - «відчувати своє тіло, усвідомлювати думки, грати з вітром і робити своє життя більш радісним». Звучить дуже цікаво! А як це реалізується на практиці, що люди роблять в такому турі? Які практики йоги, в тому числі?

Світлана: Йога допомагає відчувати тіло. Але дуже важливо усвідомлювати його не тільки на килимку, а й за його межами, в житті. Кайт - це прекрасний інструмент, що допомагає в цьому. Навчаючись кайту, ви в моменті, так як інакше неможливо. І цей момент, завдяки стихіям, весь час тече і різний. Вам постійно потрібно відчувати, усвідомлювати і здійснювати якісь дії. І це все ще потрібно навчиться робити не напружуючись в розслабленні, інакше знову нічого не вийде.

Так само побудований і режим дня. Завдання, щоб люди довірилися і відключилися. Природа дає ставити наміри, але планувати щось складно. У турі ви, дотримуючись скелета дня, вчіться плисти в потоці. Завдання, які я даю - це такі маленькі психологічні прийоми, які допомагають приймати, усвідомлювати і творити своє життя.

Хануман.ру: ц��каво буде в такому турі початківцям (в йозі)? А досвідченим і «просунутим» йогини і йогів?

Світлана: У тур приїжджають дуже різні люди, різного віку: 23-60 років. І різного рівня. Хто ви і що вже маєте - ніякої ролі не грає. Якщо ви хочете щось нового, просто дозвольте собі пограти. Я даю практику починаючи з найпростішого варіанту асани, і показую ускладнений варіант для вже практикуючих.

Хануман.ру: Які техніки хатха-йоги, дихальні, релаксаційні використовуються в Ваших кайт-йога-турах? «На що розраховувати»?)

Світлана: З ранку ми робимо досить динамічний комплекс: Аштанга-віньяса, Хатха і початкову 3-х-рівневу пранаяму, щоб зарядиться на цілий день. Увечері практика на опрацювання скупчився напруги за день. Медитації - різні в залежності від групи. І пару раз за тур - Йога-нідра.

Хануман.ру: Як відбувається інтеграція екстремального спорту і йоги? Точка дотику - усвідомленість? Або щось інше? Чув думку, що йога нібито не дуже-то поєднується зі спортом, це можна сказати така «загальна» рекомендація зазвичай інструкторів початківцям Йожик. Де тут правда? Ваше експертну думку.

Світлана: Мій учитель, на момент нашого знайомства, займався Кекусинкай карате вже більше 12 років, а йогою - близько 11. Його вчителі по карате спеціально вводили йогу в їх тренування, щоб підвищувати результати. Також їх щоліта відправляли займатися віндсерфінгом. І поєднання цих різних методів давали відмінні результати! Так само і зі мною. Перший рік я просто поринала в асани. Потім ми стали експериментувати і відслідковувати, як ті чи інші асани впливають на мій настрій і катання. Наступним кроком підключили пранаями і медитації. Вони допомогли мені поліпшити результати в катанні, освоїти нові елементи. І зараз я консультую спортсменів або просто людей, які бажають розвиватися в спорті. Це зрозуміла і дійсно діюча система! Ви просто працюєте з тілом, свідомістю, наміром. Всі вже давно придумано за нас, потрібно лише застосовувати це і бачити, що все практики єдині, потрібно дивитися глибше і користуватися цим для своїх потреб. А якщо пощастить, то й на благо всіх живих істот.

Російськомовне йога співтовариство тепер є в Telegram!
Приєднуйтесь - https://telegram.me/ru_yoga Російськомовне йога співтовариство тепер є в Telegram

Як вийшли на цей «гребінь» хвилі?
«Хочеш?
Як це сталося?
Які трансформації відбулися завдяки цьому?
Що треба зробити, щоб «заробити» грижу?
Як кайтери від цього рятуються?
Я так розумію, Ви розробили на основі особистого досвіду і осмислення спорту і може бути йоги, свої методи корекції дрібних травм і запобігання нових?
А як це реалізується на практиці, що люди роблять в такому турі?
Які практики йоги, в тому числі?
?каво буде в такому турі початківцям (в йозі)?