Полезные материалы

Тренажери при грижі хребта: види, правила використання

  1. Основні правила кинезитерапии
  2. Які тренажери ефективні при грижі хребта?
  3. Як правильно використовувати тренажери

Лікування грижі хребта проводиться багатьма методами

Лікування грижі хребта проводиться багатьма методами. Це і ЛФК, і лікувальна гімнастика, і фізіотерапія, і гірудотерапія, і масаж .... Всі вони по-своєму впливають на тканини, на органи нашого організму і по-своєму ефективні. Крім цього досить популярним і також ефективним при міжхребцевої грижі вважається метод кінезітерапії, тобто лікування рухом. Даний метод відмінно відновлює функції ОДА, попереджає ускладнення захворювання, його рецидиви, а також прискорює одужання хворого. Для проведення кінезітерапії використовуються спеціальні тренажери. А ось один великий бовван тренажер при грижі хребта найбільш ефективний, і як правильно проводити лікування міжхребцевої грижі рухами, давайте розбиратися разом:

Основні правила кинезитерапии

Курс лікування кінезітерапією в обов'язковому порядку повинен призначатися лечащими лікарем і розроблятися фахівцями. При цьому тренування проводяться тільки в період ремісії захворювання, і тільки при відсутності серйозних хвороб. Всі заняття контролюються інструктором, який повинен пояснювати хворому, як виконується той чи інший рух і як правильно дихати. Адже тільки при правильному диханні пацієнта не страшні негативні наслідки таких навантажень. Між підходами робиться перерва.

Правильне дихання при кинезитерапии: сильний вдих на піку напруги і повільний видих - після нього!

Заняття займають, як правило, близько 3 годин, серед яких активні дії повинні займати не більше однієї години. Лікувальний ефект стає помітний вже після десятого заняття.

Які тренажери ефективні при грижі хребта?

Всі тренажери для хребта можна класифікувати за двома напрямками:

  • За функціональністю - все тренажери діляться на універсальні (для розробки різних суглобів, частин ОДА) і на імперативні (для окремого, конкретного суглоба). В обох випадках обтяження відбувається за допомогою блоків.

Всі вони по-своєму дієві і ефективні, тому призначаються тільки лікарем-фахівцем в індивідуальному порядку, після повного обстеження, діагностики, враховуючи загальний стан здоров'я хворого і наявності інших супутніх захворювань.

Якщо ж говорити про конкретні види тренажерів, які найбільш затребувані при лікуванні грижі хребта, то до них відносяться:

1. Тренажер МТБ1-4 Бубновського - складається з вертикальної стійки довжиною більше двох метрів, з розташованим зверху одним стаціонарним блоком, і двома блоками з боків, які обертаються по колу. Через блоки проходить трос з підвішеним вантажем більше 2,5 кілограма. тренажер Бубновського при грижі хребта досить ефективний і допомагає швидко відновити активність, стабілізувати кровообіг, а також поліпшити регенерацію в сухожиллях.

2. Спинальний тренажер КС-500 і свінг-машина - забезпечує вібраційний вплив на хребет і на всі м'язи спини. За допомогою такої вібрації активізуються регенераційні процеси в хребті, зміцнюються зв'язки, суглоби і м'язи. В результаті йдуть болі, втому, хребет розвантажується і вирівнюється.

3. «П'ятий хребець» - сприяє формуванню м'язового корсету, зміцненню спини, поліпшення кровотоку, кровопостачання .... Результат проявляється вже після першого заняття.

4. «Гойдалки Яловіцина» - призначаються дані тренажери для лікування грижі хребта, також при остеохондрозі, при корінцевих синдромах, при болях і набряках в ногах. Відновлює рухливість, знімає болі і інші прояви захворювання.

5. 5 Тренажер еліптичний - використовується для низько-інтенсивних занять. Еліптичний тренажер при грижі хребта зміцнює м'язів спини, розвантажує хребет і попереджає рецидиви захворювання. Механізм роботи - рух хворого по овальної траєкторії, з використанням педалей, які розташовані над підлогою (висять). Рухи виходять плавними, легкими, і відповідно менш хворобливими в порівнянні зі звичайною ходьбою. Перевага - в зміцнюють рухах з опором + аеробне навантаження.

6. Кушетка Греветрін - відноситься до Аутогравітаційний пристроїв. Зменшує біль, знімає втому з ніг, спини .... Основна дія тренажера Греветрін - це витягування хребта на 2 сантиметри, завдяки чому швидше вдається впоратися з радикулітом, грижею і остеохондрозом.

7. Велотренажер - має свої програми, велотренажер при грижі хребта може застосовуватися як вдома, так і в спеціальних тренажерних залах. Основне завдання - зміцнення м'язів і активізація кровообігу.

8. Тренажер Горбоконик - найбільш результативним під час реабілітації після хребетних травм. Призначається тренажер для лікування міжхребцевої грижі, при м'язової атрофії, при обмеженні спинномозкового нерва, при остеохондрозі, сколіозі, при зсувах міжхребцевих дисків, а також при болях а попереку, в шиї ....

9. Гіпер-екстензія - це застосування найефективнішого, універсального тренажера для спинних м'язів. Вправи можуть виконуватися як з фіксацією ніг і підйомом корпусу, так і навпаки - з фіксованим корпусом і підйомами ніг.

Як правильно використовувати тренажери

Як і у всіх методиках лікування, використання тренажерів при грижі хребта теж має свої попередження і обмеження. А саме:

  • використання знеболюючих вправ, якщо присутні больові синдроми (наприклад, пасивного розтягування м'язів, рефлекторно-сегментарного масажу ...),
  • виключення осьових навантажень на хребет (з вектором сили від голови до таза), від чого заборонені наступні види спорту:
  • Футбол, баскетбол, лижі, волейбол
  • марафонська ходьба
  • Важка атлетика
  • Гирьовий спорт
  • Стрибки в довжину, у висоту.

Як бачите, тренажери при грижі хребта зовсім не страшні, навіть корисні. Головне, все робити за призначенням лікаря, з кваліфікованим інструктором і дотримуватися правил виконання вправ при хребетної грижі. Тільки так захворювання швидко відступить і більше Вас не потурбує. Займайтеся із задоволенням! Будьте здорові!

Які тренажери ефективні при грижі хребта?