Полезные материалы

Тренажери при грижі хребта

  1. Тренажер Долінова: коли застосовувати, користь тренувань з ним, відгуки споживачів Багато років безуспішно...
  2. Коли можна застосовувати тренажер?
  3. Що дадуть тренування для організму людини?
  4. недоліки
  5. Які вправи можна виконувати за допомогою даного тренажера?
  6. Відгуки споживачів про тренажер Миколи Долінова
  7. Лікування грижі хребта народними засобами - шлях до одужання чи шкода?
  8. Причини і симптоми грижі
  9. Грижа диска шийного відділу хребта
  10. Грижа грудного відділу хребта
  11. Грижа поперекового відділу хребта
  12. діагностика захворювання
  13. Методи терапевтичного впливу
  14. Застосування засобів народної медицини
  15. Які тренажери корисні для лікування і розробки суглобів після травм
  16. Фізичне навантаження: корисно, якщо з розумом
  17. Перш, ніж почати: загальні поради
  18. Кардіотренінг з користю для всього організму
  19. Велосипед - найкращий вибір
  20. Бігова доріжка - теж можливий варіант
  21. Орбитрек - нічим не гірше, але дорожче
  22. Райдер і степпер - просто, але ефективно
  23. Коли стоїш перед нелегким вибором ...

Тренажер Долінова: коли застосовувати, користь тренувань з ним, відгуки споживачів

Багато років безуспішно боретеся з болями в суглобах?

Глава Інституту захворювань суглобів: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати суглоби просто приймаючи кожен день ...

Читати далі "

Свою популярність тренажер Долінова заслужив не тільки завдяки своїй ефективності. З огляду на простоту будови даного пристосування, тренажер можна зібрати самостійно в домашніх умовах. Це пристосування вимагає мінімальний набір матеріалів для збірки, а результати виробник обіцяє приголомшливі при правильному використанні.

Микола Долинов, творець цього механізму, пропонує споживачам регулярно займатися з застосуванням цього тренажера для схуднення і розробки всіх суглобів. Творець обіцяє при регулярних заняттях скидання ваги від 4 до 9 кг протягом місяця. Сам автор даної методики на своєму прикладі довів, що пристосування, дійсно, працює - він схуд на 30 кг протягом 3 місяців.

Зміст статті:
лікувальні ефекти
Коли застосовувати, користь тренувань
Переваги і недоліки
Відгуки

Лікувальні ефекти тренажера

Тренажер «Схудни» Долінова є незамінним пристосуванням для занять не тільки людей, які мають зайву вагу, але і тих, хто страждає різними патологіями суглобів і хребетного стовпа. Тренажер є відмінним засобом для лікувальної гімнастики в реабілітаційний період після перенесених травматичних пошкоджень або хірургічного втручання.

Добре зарекомендував себе тренажер у використанні постінсультнимі хворими для відновлення функціональності кінцівок Добре зарекомендував себе тренажер у використанні постінсультнимі хворими для відновлення функціональності кінцівок. Однак слід враховувати, що, в будь-якому випадку, краще заздалегідь проконсультуватися з лікарем з приводу використання цього механізму. Це пов'язано, перш за все, з тим, що в певних випадках фізичне навантаження може виявитися вкрай небажаною на певний період часу.

Коли можна застосовувати тренажер?

Найбільш часто тренажер Долінова схудни використовується як засіб для схуднення. Однак на цьому спектр використання його не обмежується. Тренажер може виявитися вельми корисним при наступних патологіях:

  • стан після перелому кісток компресійного типу;
  • патології суглобів;
  • викривлення хребетного стовпа (сколіоз);
  • погіршення постави;
  • постійні запори;
  • метаболічні порушення в організмі.

Завдяки регулярним заняттям з тренажером, поліпшується координація рухів, а також тренується м'язовий апарат організму. Фахівці також стверджують, що ритмічні рухи при заняттях під час тренування сприяють підвищенню стресостійкості та забезпечують міцний сон.

Що дадуть тренування для організму людини?

  1. Щоденні тренування допоможуть зміцнити м'язи ніг, живота, грудної клітини, завдяки чому фігура стане більш підтягнутою і стрункою.
  2. Тренування із застосуванням даного тренажера допоможуть виправити придбані порушення постави.
  3. Вправи з тренажером Долінова допомагають зміцнити найбільш рухливі суглоби людського організму: хребетного стовпа, верхніх і нижніх кінцівок, тазостегнової області.

переваги

Їх цілий ряд:

  • займатися з його застосуванням можуть навіть діти старше 4 років (вправи при цьому підбираються найпростіші);
  • всього 10 хвилин занять на тренажері можуть замінити тренування, що складається з: 320 нахилів тулуба, 130 присідань;
  • щоденні тренування дозволяють втратити близько 9 кг ваги протягом 1 місяця;
  • на хребет навантаження мінімальне при використанні тренажера для занять;
  • безпечно стимулюється діяльність серцево-судинної системи;
  • якщо втомлюються м'язи ніг або живота, наприклад, фізичне навантаження під час тренування розподіляється більше на руки або спину;
  • заняття на тренажері не доставляють шуму;
  • тренуватися з пристосуванням Долінова можуть особи вагою до 200 кг (чого більшість тренажерів не витримує);
  • дане пристосування компактне, а значить, заховати його можна в будь-якому зручному місці;
  • тренажер Долінова відмінно підходить для занять в період реабілітації ослаблених після травми або оперативного втручання пацієнтів.

недоліки

Основним недоліком завзяті любителі тренажерних залів вважають мінімальне навантаження на спину. Однак, ті, хто користувався цим тренажером доводять зворотне.

Ще одним серйозним недоліком даного пристосування є завищена вартість на тренажер в спеціалізованих установах або в інтернет-магазинах, а також наявність великої кількості неякісних товарів. Саме тому фахівці рекомендують купувати тренажер лише на офіційному сайті виробника або в перевірених магазинах.

Середня вартість тренажера Миколи Долінова становить від 2,5 до 4 тис Середня вартість тренажера Миколи Долінова становить від 2,5 до 4 тис. Рублів. Для тих, кому ціна на цей тренажер здається занадто високою, існує безліч покрокових інструкцій по збірці цього механізму в домашніх умовах з підручних матеріалів. У разі відсутності елементів для складання тренажера будинку, їх можна придбати на ринку або в магазинах господарських товарів. При створенні тренажера в домашніх умовах потрібно подумати про міцність підібраних матеріалів.

Які вправи можна виконувати за допомогою даного тренажера?

Пристосування Долінова дозволяє виконувати найрізноманітніші фізичні комплекси вправ. Серед них можуть бути такі варіанти:

  • попеременний підйом ніг в положенні лежачи на боці;
  • вправу по типу «їзда на велосипеді» або імітація бігу в положенні лежачи на спині;
  • попеременний підйом однієї руки і протилежної їй ноги, підйом обох ніг при притиснутих до підлоги руках в положенні лежачи на животі;
  • вправи на розведення і зведення рук з підйомом ноги в положенні стоячи;
  • вправи для рук або ніг із застосуванням утяжеляющих вантажів.

Відгуки споживачів про тренажер Миколи Долінова

«Придбав дане пристосування для дружини. Вона почала активно займатися, хоча і не відразу. Спочатку трохи плуталася в петлях, але потім начебто звикла. Я просто спостерігав за нею. Щоденні тренування у неї займали не більше 10 хвилин в день. За місяць їй вдалося скинути близько 7 кг. Я теж потихеньку почав займатися. Спочатку незвично, але потім дуже навіть комфортно. Так, я позбувся «пивного» живота, фігура трохи підтяглася (хоча займався не кожен день, чесно сказати) ».

Миколай

« «   Позбувся болів в колінному суглобі, займаючись за допомогою тренажера Миколи Долінова Позбувся болів в колінному суглобі, займаючись за допомогою тренажера Миколи Долінова. Лікуюся вже багато років, ефект, на жаль, завжди тимчасовий. Останнім часом не міг навіть вийти з дому через сильний біль у правому коліні. Дочка приїхала в гості і привезла з собою цей тренажер. Спробував на ньому позайматися, мені сподобалося. Можна сказати, що його використання забезпечує щадну тренування для хворих суглобів. Через кілька місяців про болях забув. Сподіваюся, ефект буде тривалим ».

Костянтин

«За допомогою тренажера поступово повернув рух паралізованою нозі. Гарна задумка. Єдиний недолік - це недовговічність пристосування. Буквально через 2 місяці експлуатації мотузка перетерлась, а трохи пізніше полетів блок. Поломки усунув, користуюся далі ».

Денис

«Коли стали боліти суглоби, лікар сказала, що це все через зайвої ваги. Я поставила собі за мету - скинути вагу за всяку ціну. Випадково натрапила на цей тренажер. Користуюся вже чотири місяці щодня, за цей час втратила 18 кг ваги. Думаю, якщо продовжу тренування, то зможу ще схуднути. Варто сказати, що будь-якої суворої дієти я при цьому не дотримувалася ».

Світлана

Лікування грижі хребта народними засобами - шлях до одужання чи шкода?

Грижа хребта є вторинним захворюванням опорно-рухової системи. Найчастіше дана патологія виникає у людей, які страждають на остеохондроз. Вік людей, найчастіше схильних до грижам хребта, в середньому становить від 20 до 50 років.

зміст:

  • Причини і симптоми грижі
  • діагностика захворювання
  • Методи терапевтичного впливу
  • Застосування засобів народної медицини

Хребет людини складається з невеликих хребців, які розділені міжхребцевими дисками. Дані диски служать свого роду амортизаторами в організмі людини, дозволяючи хребту рухатися з необхідним ступенем гнучкості. Міжхребцевий диск складається з драглистого ядра і фіброізной оболонки. Випадки, коли дана оболонка буває сильно пошкоджена і ядро ​​випинається в область хребців, називаються міжхребцевими грижами. Лікування грижі диска хребта залежить від того, де саме розташоване дане новоутворення.

Взагалі можливі три варіанти розташування міжхребцевої грижі:

  • шийний відділ,
  • грудний відділ,
  • поперековий відділ.

Причини і симптоми грижі

Причинами розвитку грижі диска одного з відділів хребта можуть бути:

  • перенесені раніше захворювання, наприклад остеохондроз. при даному захворюванні порушується обмін речовин, що призводить до швидкого руйнування диска;
  • малорухливий спосіб життя, що веде до розвитку остеохондрозу;
  • перенесені інфекції, що ведуть до ослаблення більшості механізмів опорно-рухової системи;
  • травми, що ведуть до пошкодження міжхребцевого диска, за яким слід випинання ядра, що утворює грижу;
  • підвищені фізичні навантаження, які, як і в попередньому випадку, ведуть до пошкодження диска.

Симптоми грижі на початкових етапах, як правило, не є яскраво вираженими. Варто врахувати той факт, що симптоматика захворювання безпосередньо залежить від того, в якому з трьох відділів хребта розташоване новоутворення.

Грижа диска шийного відділу хребта

Крім болю з концентрацією безпосередньо в області виникнення новоутворення, хворого можуть турбувати головні болі різного ступеня тяжкості, слабкі і сильні запаморочення, різкі перепади тиску. Крім цього, можливо прояв таких ознак, як оніміння пальців рук або болю в руках.

Грижа грудного відділу хребта

Як правило, характеризують неяскраво виражені болі в області грудей. Крім цього захворювання, сконцентроване на даній ділянці хребта, часто викликає утруднення дихання або біль у ділянці серця. Лікування грижі грудного відділу хребта буває проблематичним через складнощі в постановці діагнозу, оскільки симптоматика даного захворювання сильно схожа з деякими хворобами серця і легенів.

Грижа поперекового відділу хребта

Відрізняється від попередніх найбільшою кількістю симптомів. До них відносяться болю в області попереку, болі в ногах або області паху, а також оніміння пальців однієї або обох ніг. Грижі поперекового відділу хребта зустрічаються у хворих найчастіше.

діагностика захворювання

Діагностування новоутворень в області хребта проводиться в кілька етапів, тобто є комбінованим. Початок лікування грижі диска хребта можливо тільки після того, як лікар поставив вам точний діагноз, спираючись на дані всіх проведених досліджень.

Діагностика починається з походу хворого на консультацію до лікаря. Уже в цей час досвідчений фахівець по наявності тих чи інших симптомів ставить попередній діагноз, визначаючи необхідність проведення певних досліджень:

  1. МРТ або магнітно-резонансна терапія дозволяє зробити детальний знімок хребта. На МРТ-знімку, як правило, видно не тільки вже наявні грижі, а й протрузії, які свідчать про те, що фіброізная оболонка вже почала руйнуватися. Дане дослідження є найбільш ефективним для визначення грижі міжхребцевого диска.
  2. Рентгенограма не здатна виявити наявність грижі міжхребцевого диска, але з її допомогою можливе виявлення остеохондрозу, що є причиною руйнування фіброізной оболонки і випинання ядра, що веде до появи новоутворень.
  3. За допомогою комп'ютерної томографії, або КТ, також можливе виявлення грижі міжхребцевого диска, проте знімок буде менш детальним, ніж при магнітно-резонансному дослідженні.

Методи терапевтичного впливу

Найпоширенішим спосіб позбавлення від захворювання є хірургічне втручання, проте якщо даний метод з якихось причин протипоказаний або новоутворення не досягло великих розмірів, можливо провести лікування без операції.

  1. Медикаментозний метод лікування застосовують, як правило, в стаціонарах, в випадках, коли хворий доставлений в лікарню з нестерпними болями. Першими кроками в лікуванні є зняття больових відчуттів за допомогою протизапальних і знеболюючих препаратів. Час прийому ліків при грижі міжхребцевого диска залежить від того, які розміри новоутворення і наскільки сильні больові відчуття. Можливо також застосування мазей і гелів, здатних зняти запалення і біль, проте варто пам'ятати, що при даному захворюванні позбутися неприємних відчуттів за допомогою одних тільки коштів зовнішнього застосування не вдасться. Лікування в домашніх умовах можливо, якщо хворому буде наданий належний догляд.
  2. Лікування грижі лазером має на увазі застосування лазерної енергії для зменшення новоутворення в розмірах або його ліквідації. Тривалість процедури, як правило, становить 30-40 хвилин, а вартість її проведення коливається від 550 до 900 євро. Ефективність застосування лазерного лікування становить приблизно 85%.
  3. Застосування масажу або голковколювання - методи, що відносяться до мануальної терапії. Ефективність їх застосування не до кінця доведена, серед провідних фахівців ведуться суперечки на цю тему. Якщо ви все ж таки зважитеся на застосування даних процедур, обов'язково порадьтеся з лікарем.
  4. Методика Євмінова, яка останнім часом часто стала використовуватися при лікуванні захворювань хребта, є комплексом спеціальних вправ, що виконуються на особливому тренажері (дошці). Дані вправи відносяться до лікувальної фізичної культури, проведення їх сприяє не тільки профілактиці, але і лікування багатьох недуг опорно-рухової системи. Лікування на дошці Євмінова можливо як на початкових етапах, так і при більш серйозних стадіях захворювання, найчастіше дана методика застосовується спільно з медикаментозним способом.

На відео лікування грижі можна побачити, що ефект досягається тільки при регулярних заняттях і прийомі рекомендованих препаратів.

Застосування засобів народної медицини

Багатьох людей, які страждають від цієї недуги, цікавить, чи можливо вилікувати народними засобами. Застосування деяких засобів, що використовуються в народі, може полегшити стан при міжхребцевої грижі, проте використання даного методу лікування можливо лише за погодженням із лікаря. Ось деякі популярні рецепти, які сприяють зниженню больових відчуттів і запалень.

  • Приготувати настойку шабельника: 100 г кореня наполягати на 1 літрі горілки 21 день темному місці. Застосовувати дану настойку слід три рази на день за 30 хвилин до їжі, розводячи чайну ложку шабельника в 50 г води.
  • 300 г часнику подрібнити м'ясорубкою або блендером, і настояти на 150 г горілки протягом 10 днів. Даний склад прикладати до хворого місця, замотавши плівкою і вовняною тканиною, на 1 - 1,5 години. Далі хворий ділянку протерти сухою ганчіркою. Застосування даного компресу можливо з інтервалом в один або два дні.
  • 4 столових ложки меду слід змішати з 5-6 г муміє, розведеними в столовій ложці води. Втирати складу в хворе місце, і укутують теплою тканиною. Проводити процедуру можна кілька разів на день.
  • Компрес з кінського жиру допомагає впоратися з болем при грижах. Слід докладати даний продукт до хворого місця, укутують плівкою, потім фланелевою тканиною і закріплювати за допомогою пластиру. Даний компрес можна залишати на 1,5 - 2 доби.

Які тренажери корисні для лікування і розробки суглобів після травм

Згідно зі статисткою патологіями суглобів страждає до 30% людської популяції Згідно зі статисткою патологіями суглобів страждає до 30% людської популяції. Останнім часом захворювання кістково-м'язової системи все частіше діагностують у молодих людей. Нерідко хвороби ОДА розвиваються вже у віці 18-20 років, а після 45 років вони виявляються у кожного другого, після 70 майже у всіх.

З метою профілактики раннього появи хвороб локомоторною системи в продажу з'являються все більш ефективні і наворочені тренажери для суглобів рук, ніг і хребта.

Фізичне навантаження: корисно, якщо з розумом

Тренажери - це важлива частина терапії при різних дегенеративно-дистрофічних процесах в опорно-руховому апараті і для реабілітації після переломів та інших травм суглобів.

Зрозуміло, фізичне навантаження не зможе повністю позбавити від суглобової патології, для лікування доведеться приймати прописані лікарем медикаменти і проходити необхідні процедури. Але заняття на спеціальних тренажерах допоможуть розробити і зміцнити кінцівки, повернути рухливість суглобів, прискорити одужання. При артрозі спорт допоможе поліпшити трофіку пошкоджених тканин, попередити атрофію м'язів.

А ось повна нерухомість і відсутність фізичних навантажень можуть прискорити руйнування хрящової тканини.

Щоб заняття спортом принесли користь, потрібно знати які тренажери можна використовувати при патологіях опорно-рухового апарату, а які шкідливі для хворих суглобів. Фізичне навантаження повинна бути строго дозована.

Перш, ніж почати: загальні поради

Сьогодні у продажу є різні тренажери, які можна використовувати, якщо спостерігаються такі захворювання опорно-рухової системи:

Саме відсутність фізичних навантажень найчастіше стає причиною розвитку цих патологій. Малорухливий спосіб життя провокує погіршення харчування суглобів і руйнування хрящової тканини, синовіальної мембрани і інших частин скелета.

Але також слід пам'ятати, що дізнатись дегенеративно-дистрофічні зміни опорно-рухової системи можуть і надмірні фізичні навантаження. Нерідко подібні порушення зустрічаються у професійних спортсменів, так як у них існує високий ризик отримати різного роду травми, які запускаються патологічний процес. Вони в свою чергу можуть спровокувати розростання рубцевої тканини навколо суглобів, в результаті погіршується їх харчування і починається дегенеративне руйнування.

Таким чином, приступати до фізичних навантажень на тренажерах після травми, яка, наприклад, стала причиною артрозу колінного суглоба варто поступово Таким чином, приступати до фізичних навантажень на тренажерах після травми, яка, наприклад, стала причиною артрозу колінного суглоба варто поступово.

У разі, якщо дегенеративно-дистрофічні процеси супроводжуються вираженим запаленням, від занять спортом слід утриматися. Справа в тому, що у таких пацієнтів фізичні навантаження можуть спровокувати прогресування захворювання і привести до травми.

Але навіть коли запалення немає, важливо визначити тяжкість патології, так як саме від цього залежить який тренажер вибрати і інтенсивність фізичних навантажень, безпечна для суглобів.

Всі домашні тренажери можна розділити на 2 види:

  1. Кардіотренажери, які надають загальну оздоровлюючі вплив на організм. Їх функція імітувати різну рухову активність: їзду на велосипеді, біг. Вони зміцнюють серцево-судинну систему, сприяють схудненню.
  2. Силові тренажери призначені для набору м'язової маси.

З медичної точки зору для здоров'я суглобів більше підходять перші.

Кардіотренінг з користю для всього організму

Велосипед, біг і схожі їм заняття допоможуть відновити функціональні можливості ОДА, порушені внаслідок травм або хвороб.

Велосипед - найкращий вибір

До кардиотренажерам відноситься велотренажер, на якому можна займатися навіть при артрозі колінного суглоба. Для імітації їзди на велосипеді людина повинна докласти певних зусиль, в результаті тренуються м'язи. При цьому випрямлення однієї ноги змушує зігнутися іншу в коліні. Це важливо, коли рух в суглобі обмежена, а людина не може самостійно згинати й розгинати коліно.

Тим, кому протипоказані навантаження на хребет, варто звернути увагу на горизонтальні велотренажери. Під час занять на них людина лежить і крутити педалі одночасно, в результаті чого зміцнюються м'язи ніг, розробляються коліна, при цьому відсутнє навантаження на фасеточні суглоби.

Бігова доріжка - теж можливий варіант

Крім велотренажера для розробки суглобів можна використовувати бігову доріжку. Вона буде корисна при артрозі колінного і тазостегнового суглоба. Крім велотренажера для розробки суглобів можна використовувати бігову доріжку

Але потрібно пам'ятати, що тривалі тренування на ній не рекомендуються особливо огрядним людям. Пацієнтам з ожирінням слід спочатку нормалізувати збій вага і тільки потім приступати до бігу, в іншому випадку через надмірну навантаження патологія буде прогресувати.

Починати заняття на біговій доріжці при артрозі суглобів нижніх кінцівок слід з ходьби і тільки потім переходити на біг. Тривалість тренувань при цих патологіях не повинна перевищувати 20 хвилин.

Підходить бігова доріжка і людям, які перенесли ендопротезування.

Займатися на ній можна пацієнтам, що страждають на остеохондроз шийного відділу. Після лікування грижі поперекового відділу також можна приступати до тренувань. Біг поліпшить кровообіг і харчування пошкоджених тканин, зміцнить м'язи спини, допоможе їх розігріти і підготувати до більш серйозних навантажень.

Орбитрек - нічим не гірше, але дорожче

Ще одним тренажером, який підходить для пацієнтів, які страждають артрозом кульшових і колінних суглобів, остеохондрозом та міжхребцевої грижею є орбитрек або еліптичний тренажер. За зовнішнім виглядом він нагадує велотренажер тільки без коліс.

Під час занять на ньому опрацьовуються м'язи ніг, спини, плечового пояса. На еліптичному тренажері ноги рухаються плавно, описуючи овал, при цьому тіло не здригається як, наприклад, при ходьбі, а, отже відсутня додаткове навантаження на ноги і хребет.

Райдер і степпер - просто, але ефективно

При міалгії, артралгії і варикозі варто звернути увагу на тренажер райдер. За зовнішнім виглядом він також схожий з велотренажером, але для занять на ньому доведеться опускати і піднімати тіло.

При тренуваннях опрацьовуються всі м'язи тіла, розвивається витривалість, зміцнюється серце і судини.

Тим, у кого в квартирі мало місця, варто звернути увагу на степпер, який після тренування можна скласти і прибрати під ліжко.
Він підходить пацієнтам страждають гонартрозом і коксартрозом.

Степпер забезпечений педалями, які змушують коліна рухатися. Якщо дивитися з боку то, здається, що під час тренування людина ходить на місці.

Займатися на цих тренажерах при патологіях суглобів потрібно в щадному режимі і без силових зусиль.

Коли стоїш перед нелегким вибором ...

Перш, ніж придбати тренажер, необхідно визначити, для якої мети він потрібен:

  • з метою схуднення купувати варто кардіотренажери, а для набору м'язової маси і створення рельєфу тіла - силові;
  • після хірургічних втручань на суглобах небажано використовувати силові тренажери;
  • потрібно вирішити, скільки місця в квартирі можна відвести під тренажер, так як деякі з них дуже великі;
  • на вибір може вплинути маса тіла і вік, того хто буде займатися, існує спеціальні тренажери для дітей, які нагадують дорослі, але вони менших розмірів;
  • для людей з обмеженими можливостями, а також для розробки суглобів після травми розроблені спеціальні моделі тренажерів. Одні з них виключають навантаження на хребет, інші на пошкоджені частини тіла, треті на конкретні суглоби.

Важливо вибирати якісну модель, яка прослужить не один рік. Купивши сподобався тренажер потрібно на ньому постійно займатися і одночасно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, тільки в цьому випадку від фізичних навантажень буде користь.

Необхідно пам'ятати, що спочатку з великою часткою ймовірності заняття спортом будуть завдавати болю, але з часом вона пройде, м'язи зміцняться, покращиться харчування пошкоджених суглобів, сповільниться протягом патологічного процесу.

Коли можна застосовувати тренажер?
Що дадуть тренування для організму людини?
Коли можна застосовувати тренажер?
Що дадуть тренування для організму людини?
Які вправи можна виконувати за допомогою даного тренажера?