Полезные материалы

Тренування при грижі хребта: які можна

  1. ЯК МОЖНА ТРЕНУВАТИСЯ ПРИ ГРИЖІ?
  2. КОМПЛЕКС ВПРАВ - ЩО ДОЗВОЛЕНО?
  3. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ
  4. КОМПЛЕКС СИЛОВИХ УПРАЖНЕНИЙ
  5. БОДІБІЛДІНГ ПРИ хребетна грижа
  6. ВИСНОВКИ

Люди, які звикли до активного способу життя, яким був поставлений діагноз - грижа хребта, змушені були розпрощатися зі спортом

Люди, які звикли до активного способу життя, яким був поставлений діагноз - грижа хребта, змушені були розпрощатися зі спортом. АЛЕ, не потрібно так категорично, деякі тренування при грижі хребта дозволені, і навіть корисні. Дане захворювання - це ще не привід повністю розпрощатися зі спортивними вправами. Безперечно, тренування будуть відрізнятися від колишніх, звичних Вам. З'являться деякі обмеження. Давайте з них і почнемо:

ЯК МОЖНА ТРЕНУВАТИСЯ ПРИ ГРИЖІ?

Отже, докладніше зупинимося на обмеженнях під час тренування.

У найпершу чергу, це стосується прямих навантажень, спрямованих на хребетний стовп. Особливо необхідно відмовитися від рухів з осьовим навантаженням - повороти і нахили з вагами. Вони є найнебезпечнішими. З дозволу лікаря можна тренуватися зі штангою або гантелями в положенні лежачи на лаві.

Бажано не виконувати ті комплекси вправ, які передбачають, що тулуб буде перебувати у вертикальному положенні, наприклад бігова доріжка, тривалий час.

Класичні вправи для черевного преса і нижньої частини спини строго заборонені. Під час виконання цього комплексу вправ, у людини з поперекової грижею, може виникнути компресія міжхребцевих хрящів, в результаті чого захворювання загостриться.

Вибираючи тренажер для вправ, звертайте увагу на те, щоб під час заняття спина на ньому максимальна розслаблялася. Тренування в залі при грижі хребта повинна проходити під наглядом і керівництвом особистого тренера, він вибере ті силові вправи, які дозволені при вашому недугу. У разі якщо Ви не можете з якихось причин тренуватися з тренером, то консультація лікаря перед початком комплексу вправ просто обов'язкова!

КОМПЛЕКС ВПРАВ - ЩО ДОЗВОЛЕНО?

Обмеження в тренуваннях при хребетної грижі, звичайно ж, є, але вправ, які дозволено виконувати, досить багато:

Жим верхній частині спини

Сприяє зміцненню рук і плечей. У виконанні даної вправи важливим моментом є те, щоб верстат був з сидінням з високою спинкою. Це необхідно для того, щоб не вийшло скручування в момент жиму. До речі, при такому захворюванні як грижа хребта, наявність сидіння з високою спинкою в верстаті для виконання вправи обов'язково.

Жим штанги в вертикальному положенні проводити тільки після консультації лікаря і з обмеженим вагою.

А ось вичавлювати штангу в положенні лежачи дозволяється, але при цьому тренер повинен стежити за тим, щоб поперек не прогиналася і щільно прилягала до лави. Лежачи на спині можна також і виконувати вправи з гантелями.

велотренажер

Займатися на велотренажері допустимо, тільки пам'ятайте, що спина повинна знаходитися в положенні прямо або напівлежачи. Через брак подібного виду велотренажера, краще тоді зовсім не займатися на ньому.

Гребля

Варто підкреслити, що силові тренажери, які імітують веслування, при наявності даного захворювання надають найбільшу користь, і до того ж є безпечними. Завдяки їм створюється природний м'язовий корсет в хребетному стовпі, і при роботі на них ризик здавлення диска мінімальний.

качаємо спину

Вам хочеться «підкачати спину», тоді варто звернути увагу на спеціальний верстат для гиперєкстензии, нахили і повороти з вагами заборонені. Виконувати вправи на такому обладнанні можна лише тим, у кого грижа розташовується в області шиї або грудному відділі.

Підтягування на турніку

Дане фіз.упражненіе можна виконувати при будь-якому розташуванні грижі в хребті, оскільки воно сприяє зміцненню майже всіх спинних м'язів, за винятком нижньої частини спини і сідниць.

упражненіе можна виконувати при будь-якому розташуванні грижі в хребті, оскільки воно сприяє зміцненню майже всіх спинних м'язів, за винятком нижньої частини спини і сідниць

Прес, ноги ...

Для того щоб качати прес, ноги, низ спини, необхідно все вправи виконувати дуже обережно і слідувати рекомендаціям лікаря. З'явилися сумніви щодо безпеки обладнання, в такому випадку краще утриматися від виконання на ньому вправ.

Безперечно, силові навантаження допомагають зміцнити м'язи і підтягнути фігуру, але завжди слід дотримуватися заходів безпеки. Навіть при виконанні тих вправ, які Ви узгодили з лікарем.

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ

Для того щоб мінімізувати ризик виникнення компресії диска або стискання нервового відростка, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

• Чи не проводити тренування при наявності больових відчуттів або дискомфорт в області хребта.

• Спортивне обладнання повинно знаходитися в положенні, яке відповідає зростанню. Це необхідно для того, щоб силове навантаження розподілялася рівномірно.

• Використовуйте спеціальні підставки і лавочки для зручності.

• Використовуйте спеціальний м'який ортопедичний корсет під час занять. Його носіння запобіжить зміщення хребців. Ортопедичне виріб Ви зможете придбати в аптеці, заздалегідь порадьтеся з лікарем щодо вибору.

• При виконанні вправ виникли неприємні відчуття в хребетному стовпі, негайно припиніть тренуватися.

• Правильно виконуючи силові вправи при хребетної грижі, Ви зміцните м'язи, поліпшите стан деформованої тканини. Але якщо проводити тренування безконтрольно і не дотримуватися правил безпеки, Ви ризикуєте отримати загострення захворювання.

КОМПЛЕКС СИЛОВИХ УПРАЖНЕНИЙ

Виконання силових вправ ефективно, це допоможе розвинути і зміцнити ті м'язи, на які вони спрямовані. І ще, завдяки їм підвищується тонус і витривалість.

Програма тренувань при грижі хребта кілька обмежена. Дозволені вправи, направлені на посилення преса - підйом нижніх кінцівок, в положенні лежачи, при цьому відбувається «скручування тулуба».

Спеціальний тренажер для комплексу вправ гиперєкстензии є практично в кожному спортивному залі. Ці вправи відмінно справляються зі стабілізацією хребта.

Підтягуватися на турніку можна різними способами: широким і вузьким хватом Підтягуватися на турніку можна різними способами: широким і вузьким хватом. Так Ви зможете пропрацювати майже всі групи м'язів, крім сідниць і ніг.

Комплекс силових вправ при хребетної грижі виконувати можна, але з обережністю. Так, віджимати штангу дозволено тільки після консультації з лікарем, і тільки в положенні лежачи. Але навантаження велику робити не варто, краще всього віджимати порожній гриф.

Для того щоб задіяти м'язи плечового пояса, слід виконувати тягу, спрямовану на верхній блок.

В принципі, при даному захворюванні дозволяється виконувати всі види вправ для рук і плечей. Виключити варто тільки ті, які сприяють осьової навантаженні на хребет.

До занять на велотренажері ставитеся обережно. Краще займатися на такому, на якому Ви зможете прийняти положення напівлежачи.

До безпечних видів тренажерів відносяться ті, на яких імітується веслування. Таке тренування зміцнить м'язи спини.

Таке тренування зміцнить м'язи спини

Неважливо, який вид тренажера Ви оберете, варто завжди пам'ятати про свою безпеку під час виконання вправ. З цією метою рекомендовано використання підставок, лавочок, регуляторів положення, корсетів тощо.

БОДІБІЛДІНГ ПРИ хребетна грижа

На жаль, займатися бодібілдингом, якщо Вам озвучили діагноз хребцевих грижа, суворо ЗАБОРОНЕНО. Тому, для того щоб не допустити погіршення такої хвороби, необхідно з усією серйозністю ставиться до питань профілактики та безпеки. Як відомо, багатьом бодібілдерам довелося розпрощатися назавжди з цим видом спорту через даного діагнозу.

Просто тренування в тренажерному залі при грижах хребта - дозволені. Вони повинні проходити під керівництвом досвідченого інструктора. Хоча б на початковому етапі занять, після того як Ви вже звикнете і будете виконувати правильно все вправи, можете тренуватися самостійно.

Важливо завжди контролювати своє тіло, силове навантаження повинна зачіпати всі групи м'язів. Не варто соромитися носити корсет, що підтримує поперек. До речі, корсет дуже ефективний засіб з метою профілактики міжхребцевої грижі.

ВИСНОВКИ

Мабуть, головним правилом, яким всім нам слід дотримуватися - «Рух це життя!»

Якщо людина мало рухається - це вже може стати причиною виникнення міжхребцевої грижі. Однак навіть якщо Вам вже винесли вердикт «міжхребцева грижа», це ще не привід впадати в зневіру, а навпаки має стати «відправною точкою» до переглянутої всього свого способу життя. Спробуйте зробити зусилля над собою і рушайте в спортивний зал, поговоріть з тренером і разом з ним погоджуйте план занять. Також варто навідатися до лікаря, він проконсультує Вас з приводу вашого захворювання.

Удачі вам і міцного здоров'я!


ЯК МОЖНА ТРЕНУВАТИСЯ ПРИ ГРИЖІ?
КОМПЛЕКС ВПРАВ - ЩО ДОЗВОЛЕНО?
КОМПЛЕКС ВПРАВ - ЩО ДОЗВОЛЕНО?