Полезные материалы

Від чого виникає міжхребцева грижа

  1. методи лікування
  2. Що може послужити причиною грижі
  3. Як виявити міжхребцеву грижу

Сьогодні від міжхребцевої грижі страждає велика кількість людей. Щоб уникнути захворювання і мінімізувати наслідки, коли воно вже є, необхідно знати причини виникнення, як себе вести, коли і як лікувати? Сьогодні від міжхребцевої грижі страждає велика кількість людей

Міжхребцева грижа - це наслідок порушеною роботи м'язів, які оточують диски хребетного стовпа. Так як доступ рідини до хребетного диска стає більш обмеженим, то останній поступово починає зсихатися.

У разі регулярних фізичних навантажень або при отриманні травми, зневоднений, висохлий диск руйнується остаточно. Дане явище і називають міжхребцевої грижею.

методи лікування

Міжхребцеву грижу неможливо вилікувати, вдаючись до медикаментів. Лікується дане захворювання двома шляхами - хірургічним і консервативним.

Вилікувати грижу хірургічним шляхом можна лише в спеціалізованому нейрохірургічному відділенні, в якому є все необхідне для даного процесу обладнання. Дана методика лікування призначається виключно в певних ситуаціях, після того, як хворим були пройдені всі необхідні обстеження. Головними показниками, за якими фахівці судять про необхідність лікування міжхребцевої грижі хірургічним шляхом, є:

  • наявність у пацієнта паралічу верхніх або нижніх кінцівок;
  • атрофія м'язів і відсутність рухової активності корінця;
  • марне тримісячне лікування грижи консервативними методами.

Але хірургічне втручання далеко не завжди проходить безслідно і приносить тільки хороші результати. Операція є останнім способом вилікувати настільки неприємне захворювання як грижа.

Консервативне лікування допомагає виправити ситуацію, що склалася і відновити колишнє здоров'я в дев'яноста випадках зі ста. Для лікування широко застосовується мануальна терапія, можливості якої значно розширені в сучасності. Таке лікування призначається в комплексі - пацієнт повинен приймати виписані йому препарати і відвідувати спеціальний лікувально-фізкультурний кабінет. Якщо ж по закінченні трьох місяців така тактика не приносить ніякого результату і пацієнт не відчуває від відбуваються маніпуляцій значного полегшення свого стану, це є причиною для того, щоб призначити неминуче в такому випадку хірургічне втручання.

без операції хребет згодом стане ще менш міцним і рухомим. Кожен рух буде приносити лише хворобливі відчуття. Для того щоб цього уникнути, потрібно погодитися на хірургічне втручання. Зараз розроблені методики мікровмешательства, після яких негативні наслідки менше, ніж після звичайної операції, а часом такі і зовсім відсутні, роблячи лікування ще більш вдалим і приносить позитивні результати.

Що може послужити причиною грижі

Причиною появи міжхребцевої грижі може стати сколіоз, регулярні фізичні навантаження. Також під ударом знаходяться ті люди, які ведуть в основному сидячий спосіб життя - співробітники офісів і водії, так як, затікаючи, спинні м'язи погіршують прохідність води до міжхребцевих дисків, внаслідок чого відбувається їх протрузія - пересихання.

Також міжхребцева грижа може загрожувати людям, які курять, так як під час куріння також відбувається порушення в повноцінній роботі м'язового скелета. Нерідко від грижі страждають спортсмени, які частіше за інших схильні до надмірного навантаження хребетного стовпа і отримання серйозних травм під час тренувань і змагань.

Як виявити міжхребцеву грижу

Варто турбуватися і пройти негайне обстеження на наявність міжхребцевої грижі в тих випадках, якщо ви регулярно стали помічати у себе такі ознаки як:

  • хворобливі відчуття в області спини вранці, яка поступово вщухає після невеликої зарядки;
  • виникнення болю при спробі встати зі стільця, навіть в тому випадку, якщо ви присіли на короткий проміжок часу;
  • хворобливі відчуття при чханні і кашлі, які сильнішає;
  • оніміння верхніх і нижніх кінцівок;
  • біль у спині , Коли тіло знаходиться в неправильному положенні. Коли ж положення тіла змінюється - настає значне полегшення симптомів хвороби.

Щоб уникнути захворювання і мінімізувати наслідки, коли воно вже є, необхідно знати причини виникнення, як себе вести, коли і як лікувати?