Полезные материалы

Вправи для хребта Шаміля Аляутдінова: відео та опис

  1. Досвід позбавлення від болю в спині Шаміля Аляутдінова
  2. Показання та протипоказання
  3. комплекс вправ
  4. Вправи в горизонтальному положенні
  5. Вправи на турніку

970 0

Багато з тих, кому поставили діагноз   остеохондроз   ,   спондилез   , А тим більше   міжхребцева грижа   , Знають, наскільки важко вилікуватися від подібних недуг Багато з тих, кому поставили діагноз остеохондроз , спондилез , А тим більше міжхребцева грижа , Знають, наскільки важко вилікуватися від подібних недуг. Хребетний стовп подібний антени, від роботи якої залежить стан усього організму. Захворювання хребта доставляють людині нестерпний біль, і, якщо вчасно не розпочати лікування, навіть можуть призвести до інвалідності.

Досвід позбавлення від болю в спині Шаміля Аляутдінова

На перших стадіях хвороби неврологи зазвичай призначають пацієнтові різні медикаменти. Найчастіше це знеболюючі препарати. Їх завдання - лікувати біль. Але вилікувати нездужання подібним чином не можна.

Нерідко при діагнозі хребцевих грижа лікарі пропонують зробити операцію. Але, на жаль, дана радикальна міра не завжди рятує від цієї важкої хвороби, а в деяких випадках навіть призводить до знерухомлення. Залишається один вихід - зміцнити м'язовий корсет, що можливо тільки за допомогою фізичних вправ. Такі заняття вимагають від людини чимало часу, терпіння і сили волі, яка змушує подолати лінь.

Серед численних методик лікування хвороб хребта за допомогою лікувальної фізкультури великою популярністю користується комплекс вправ для хребта Шаміля Аляутдінова, зі свого досвіду знає, яке це тяжке випробування - грижа міжхребцевого диска Серед численних методик лікування хвороб хребта за допомогою лікувальної фізкультури великою популярністю користується комплекс вправ для хребта Шаміля Аляутдінова, зі свого досвіду знає, яке це тяжке випробування - грижа міжхребцевого диска.

Через сильний біль в попереку він падав на коліна, його права нога німіла. У нього порушилося функціонування кінцівки через здавлювання нерва грижею. А цій молодій людині було всього 30 з невеликим років! Лікарі пророкували йому в майбутньому безперспективне існування інваліда. Допомогти йому, на їхню думку, могла тільки операція.

Розуміючи, що оперативне втручання може призвести до паралічу, Шаміль став шукати інший вихід. Ретельно вивчивши будову хребта, причини появи міжхребцевої грижі і її наслідки, ця людина створила і випробував на собі комплекс вправ, що сприяють усуненню болю в спині. Кожне з них направлено на відновлення правильного функціонування міжхребцевих дисків.

В основі запропонованої Шамілем Аляутдінова гімнастики для спини знаходиться знання про те, що хребет, будучи опорою організму, повинен відчувати рівномірне навантаження завдяки добре розвиненим м'язам спини і грудей, що підтримує його в рівному положенні.

Автор методики порівнює проблеми в роботі хребта з замиканням, внаслідок якого лампочка або блимає, або перегорає, не отримуючи повноцінного харчування від мережі. Те ж саме відбувається з організмом людини, коли нерв хребетного стовпа з якої-небудь причини стискається. Міжхребетні диски - це живий матеріал, а не мляві прокладки. У них відбувається обмін речовин. При зсувах хребців або хребетної грижі цей процес порушується.

Практикуючи вправи для спини за цією методикою кожен день, приділяючи цим заняттям близько півгодини свого часу, людина день за днем ​​дарує собі можливість жити без болю в спині.

Шаміль Аляутдінов, вважає, що при виконанні цього комплексу потрібно прислухатися до свого організму, стежити, як реагує хребет на кожне з вправ, вибирати ті, які допомагають зменшити больові відчуття. Рухи не повинні бути різкими. Зарядка для хребта повинна проводиться в повільному темпі, що дозволяє розтягнути м'язи спини, зробити їх еластичними, а, отже, рухливими і міцними.

Показання та протипоказання

Починаючи займатися по системі Шаміля Аляутдінова, важливо проконсультуватися з лікарем, інструктором по ЛФК, які виберуть з цього комплексу корисні і нешкідливі вправи, так як у кожної людини захворювання протікають індивідуально: те, що дозволено одним, неприпустимо для інших Починаючи займатися по системі Шаміля Аляутдінова, важливо проконсультуватися з лікарем, інструктором по ЛФК, які виберуть з цього комплексу корисні і нешкідливі вправи, так як у кожної людини захворювання протікають індивідуально: те, що дозволено одним, неприпустимо для інших.

Здебільшого така зарядка призначена всім людям для попередження недуг хребта, а також пацієнтам, у яких хвороба перебуває в стадії ремісії.

Якщо вправи робити з метою профілактики, коли не турбують больові відчуття, немає серйозних діагнозів, то можна використовувати весь комплекс, включаючи заняття на турніку.

Коли патології вже є, а тим більше є грижа хребця, варто строго дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Робити зарядку тільки тоді, коли немає загострень: в цей період фіброзне кільце не постраждає.
  2. Фізичні тренування повинні бути посильними для хворого.
  3. Заняття в горизонтальному положенні підходять людям будь-якого віку, різної вагової категорії, з різним ступенем тяжкості захворювання: коли людина лежить, хребет не відчуває особливого навантаження, а, отже, і сильного болю немає.
  4. Перед тренуванням потрібно зробити невелику розминку, щоб розігріти і розтягнути м'язи.
  5. Починати заняття з простих вправ, поступово збільшуючи їх складність і кількість виконуваних рухів.
  6. Перш ніж приступати до комплексу вправ, важливо ознайомитися з протипоказаннями.
  7. Різкий прогин тіла вперед сприяє збільшенню грижі: м'язи не розтягуються, а скорочуються, в результаті диск затискається сильніше.
  8. Рухи тазу в сторони може видавити диск назовні, так як через різке стиснення вміст диска випинається через фіброзне кільце, що може спровокувати навіть гострий приступ.
  9. Скручування тулуба призводить до зменшення відстані між хребцями, а значить, до сильного здавлення міжхребцевого диска, що сприяє прискоренню руйнування і збільшення розмірів грижі.
  10. Віс на турніку викликає виштовхування пульпозного ядра, оскільки, утримуючи вагу тіла на перекладині, м'язи напружуються, хребет витягується нерівномірно.
  11. Таке ж негативний вплив відбувається при горизонтальному витягуванні хребетного стовбура.
  12. При поперекової грижі не можна робити нахили вниз, не згинаючи колін.
  13. Вправи на турніку в положенні вниз головою викликають прилив крові і, як правило, підвищення тиску, а іноді навіть крововилив і серцевий напад.

комплекс вправ

Зваживши всі за і проти, отримавши рекомендації фахівця, можна приступити до зарядки. Розглянуті вправи діляться на дві групи: одні виконуються, лежачи на животі, спині, стоячи на четвереньках, інші - на турніку.

Вправи в горизонтальному положенні

Завдяки такій зарядці зміцнюються м'язовий корсет навколо хребта і косий м'яз преса, підтримуюча стійкий стан поперекового сегмента.

Шлях до поліпшення здоров'я хребта довгий, швидкого результату не буде. Але також необхідно врахувати, якщо вправу викликає біль, дискомфорт, від нього потрібно відмовитися.

Комплекс включає в себе наступні вправи:

  1. Положення - лежачи на животі; руки зімкнуті на попереку. При глибокому вдиху піднімається корпус і одночасно права і ліва нога по черзі.
  2. Позиція колишня; руки - за головою, ноги широко розставлені, притиснуті до підлоги, а торс піднятий максимально. У цьому положенні тягнути спину вперед, вгору, назад, але рухи робити обережно, плавно і повільно. Дихати потрібно в живіт, роблячи глибокий вдих. Потім верхню частину тулуба опустити на підлогу. Спочатку вправа робиться в залежності від стану, потім навантаження поступово збільшується до 30 разів. Згодом відбувається три заходи по 30 раз.
  3. Повільно розпрямити руки, лежачи на спині, притискаючи таз до підлоги, вигинати корпус назад, а руки тягнути вперед. Темп виконання рухів розмірений, спокійний.
  4. Сісти на коліна, притискаючи сідниці до п'ят, руки зімкнути на потилиці, спробувати торкнутися підлоги лобом. Рухи робити в уповільненому темпі.
  5. Лежачи на спині, дотягнутися пальцями до ніг, причому дістати животом стегон.
  6. Встати на карачки, але ступні не опускати на підлогу. Перебуваючи в цьому положенні, повертати то вправо, то вліво таз, голову і ноги, намагаючись побачити стопи.
  7. Сидячи на ступнях ніг, розсунути коліна і, маючи в своєму розпорядженні руки між ними, обхопити п'яти. Розслабляючи тіло, опустити голову, тягнути її вниз, намагаючись якомога довше утримувати рівновагу.
  8. На завершення зробити розтяжку: лежачи на животі, ноги широко розсунути, одну руку підняти, іншу витягнути в сторону. Притискаючи стопи до підлоги, повільно розвернутися на спину, спочатку вправо, потім вліво.

Вправи на турніку

Розроблені Ш Розроблені Ш. Аляутдінова заняття на перекладині допомагають виробляти розтяжку міжхребцевих дисків, підтягувати м'язи завдяки вазі власного тіла. Для цієї мети призначені пристосування, що кріпляться на ногах.

Тільки люди, що володіють хорошою спортивною підготовкою і не мають серйозних захворювань хребта, серцево-судинної системи, можуть приступити до виконання описаних нижче вправ:

  1. Повиснувши вниз головою і зачепившись ногами за поперечину з допомогою власників, опустити руки, розслабити спину. Для більшою мірою розтягування можна скористатися трикілограмова гантелями.
  2. Перебуваючи в тому ж положенні, кладемо руки за голову, прогинає поперек назад.
  3. Нахили з висячого положення до живота, руки - за головою.
  4. Вхопившись кистями за перекладину, не знімаючи з неї ніг, висіти кілька хвилин, розслабивши спину, розтягнувши хребет.
  5. Відчепивши ноги, висіти за допомогою рук, повільно розгойдуючи тіло назад і вперед. Рухи повинні бути спокійними. Завдяки цим рухам навантаження відчувають м'язи спини.

На відео можна більш наочно вивчити комплекс вправ для оздоровлення спини.

На закінчення слід зауважити: Шаміль Аляутдінов має чимало послідовників, але офіційно його методика не затверджена. Ця людина ділиться тим, що допомогло йому. А ось те, як розумно застосувати його досвід, потрібно це робити чи ні, кожен з нас вирішує самостійно.

Автор даної методики пояснює, що на додаток до фізичних тренувань потрібно змінити режим харчування, прибрати зайву вагу, робити щоденні прогулянки, плавати в басейні, тобто вести правильний спосіб життя.

Навряд чи хтось сперечатиметься з тим, що займатися посильною зарядкою щодня по 30 хвилин - це все-таки шанс повернути собі здоров'я, жити без хворобливих відчуттів в спині, дарувати гарний настрій собі і близьким людям.