Полезные материалы

Вправи на дошці евминова при міжхребцевої грижі: ефект, комплекс вправ, протипоказання, виготовлення, відгуки

  1. Терапевтичний ефект занять
  2. Вправи на дошці Євмінова
  3. базові вправи
  4. Комплекс середньої інтенсивності
  5. Протипоказання
  6. Виготовлення дошки своїми руками
  7. Відгуки

Профілактор Євмінова являє собою довгу дошку з ковзаючою поверхнею, розташовану під нахилом, за рахунок чого забезпечується витягування спини. Вправи на дошці Євмінова при міжхребцевої грижі допомагають розвантажити хребет і одночасно зміцнити м'язовий корсет. У комплексі з медикаментозною терапією заняття на тренажері застосовуються в лікуванні гриж та інших патологій хребта. Профілактор Євмінова являє собою довгу дошку з ковзаючою поверхнею, розташовану під нахилом, за рахунок чого забезпечується витягування спини

Профілактор Євмінова являє собою довгу дошку з ковзаючою поверхнею, розташовану під нахилом, за рахунок чого забезпечується витягування спини.

Терапевтичний ефект занять

Заняття на профілакторі Євмінова проходять у вигляді дозованої статико-динамічного навантаження, що надає оздоровлюючий ефект на хребетний стовп, зв'язки і м'язи. Відбуваються такі позитивні зміни:

  • витягування хребців;
  • зняття защемлень нервових закінчень;
  • поліпшення рухливості хребців і суглобів;
  • стимуляція кровообігу за рахунок зняття судинних спазмів;
  • зміцнення м'язів спини, розслаблення і приведення їх в тонус;
  • збільшення обсягу міжклітинної рідини;
  • нормалізація обмінних процесів.

Заняття на профілакторі Євмінова проходять у вигляді дозованої статико-динамічного навантаження, що надає оздоровлюючий ефект на хребетний стовп, зв'язки і м'язи.

Вправи на дошці Євмінова

Комплекс вправ на профілакторі повинен підбирається лікарем з урахуванням таких показників:

  • вираженість протрузии міжхребцевого диска;
  • стан зв'язок і м'язів;
  • деформації хребетного стовпа;
  • інтенсивність больового синдрому.

Після оцінки цих показників лікар по ЛФК підбере програму вправ необхідної ступенів інтенсивності (базової, середньої або ускладненою). Кут нахилу дошки на початковому етапі занять становить 30 °, при необхідності збільшити навантаження профілактор встановлюють під великим кутом.

Міняти положення тіла на профілакторі і виконувати інші руху необхідно плавно, без перекручень і ривків.

Безпосередньо перед кожним заняттям важливо перевірити надійність кріплень.

Безпосередньо перед кожним заняттям важливо перевірити надійність кріплень

Найкращого ефекту можна досягти, повторюючи комплекс вправ по 3-6 разів на добу.

Найкращого ефекту можна досягти, повторюючи комплекс вправ по 3-6 разів на добу. В кінці програми занять рекомендується полежати на твердій поверхні протягом декількох хвилин.

базові вправи

Всі вправи базового комплексу починаються з вихідного положення (ІП), яке полягає в перебуванні лежачи на дошці з випрямленими ногами, закріпившись руками за поручні.

  1. Звести стопи разом і повертати їх вправо і вліво 10-15 разів.
  2. Потягнути пальці ніг на себе, витягаючи при цьому шию і намагаючись дотягнуться підборіддям до ключиць. Виконати 10 повторів.
  3. По черзі згинати ноги в колінах, не відриваючи стопу від профілактора. Через 3-5 повторень виконати ті ж дії двома ногами.
  4. Виконати рух з попередньої вправи, а в кінці відвести зігнуте коліно в сторону (праве коліно - вправо, ліве - вліво). Повторити по 3-5 разів на кожну ногу, потім зігнути обидві кінцівки, ковзаючи стопами по дошці, і відвести коліна в різні боки.
  5. Відвести пряму ногу в сторону і повернутися в ІП. Повторити з протилежного ногою (3-5 разів). Після цього відвести обидві ноги в різні боки.
  6. Почергово піднімати ноги до упору і знову опускати на профілактор. Після 3-5 повторень виконати рух обома ногами.
  7. Відвести обидві зігнуті в колінах ноги вправо, потім вліво. Стопи при цьому не відриваються від профілактора і максимально присунуті до тазу.

Комплекс середньої інтенсивності

  1. Поставити стопи на дошку, зігнувши ноги в колінах, і потягнутися тазом вгору 3-5 раз.
  2. Зігнути ноги в колінах, відірвавши ступні від дошки, а голову нахилити вперед. Спробувати дотягнуться колінами до чола 3-5 разів.
  3. Невисоко підняти ноги і здійснювати ними горизонтальні махи, не опускаючи їх на профілактор. Права та ліва нога повинні надаватися зверху по черзі. Повторити 10 разів.
  4. Зігнутими в колінної чашечки ногами крутити «велосипед» по 5 разів вперед і назад.
  5. Лежачи на животі, зігнути ліву ногу і направити стопу вгору, в той же час повернувши голову вліво. Повторити руху з правою ногою, змінивши положення голови, після чого зігнути обидві кінцівки і закинути голову назад. Виконати вправу 3-5 разів.
  6. Лягти на живіт, невисоко підняти прямі ноги над дошкою і розвести їх в різні боки.
  7. Підняти руку разом з протилежного їй ногою і потягнутися.

ускладнений комплекс

Початкове положення: лягти на живіт головою вниз, закріпившись ногами за поручні.

  1. Зчепити руки в замок за спиною, прогнутися і тягнутися руками назад. Виконати 3 повторення.
  2. Потягнутися тулубом з розведеними в сторони руками вгору 3-5 раз.
  3. Зчепити руки за шиєю і розвести лікті в сторони. Потягнутися тулубом вгору і повернутися в ІП 3-5 разів.
  4. Упершись долонями в профілактор, випрямляти руки, закидаючи голову і прогинаючись в поперековому відділі. Повільно повернутися в ІП та повторити 3-5 разів.

Протипоказання

Лікувати міжхребцеву грижу вправами на профілакторі протипоказано при наступних станах:

  1. Туберкульоз.
  2. Ракова пухлина з метастазами в хребет.
  3. Важкі серцево-судинні хвороби.
  4. Травми хребта.
  5. Патології спинного мозку.
  6. Остеопороз.

Тимчасовими протипоказаннями виступають:

  1. Інфекційні захворювання в гострій формі.
  2. Сильні болі в спині.
  3. Підвищена температура або тиск.
  4. Загострення хронічних хвороб.

При наявності навичок столяра можна виготовити профілактор самостійно.

Виготовлення дошки своїми руками

При наявності навичок столяра можна виготовити профілактор самостійно. Для цього знадобляться:

  1. Сосновий неотесаний брус розмірами 5x15x300 см, який розпилюють на 2 частини. Довжина першої повинна становити 27 см, довжину другої визначають, додавши 50 см до зростання людини, для якого призначається дошка.
  2. ДСП шириною 26 см для робочої площини.
  3. Для перекладин підійдуть живці для садового інвентарю або тонкі труби з нержавіючої сталі довжиною 100 і 150 см і діаметром 4 см.
  4. Міцна дошка для виготовлення сходів і ребер каретки.
  5. Монтажна рейка.
  6. Міцний довгий металевий стрижень для кріплення.
  7. Міцна мотузка або металевий ланцюг для троса.
  8. Гума для покриття перекладин і підстави дошки.

Схема установки дошки.

Для закріплення підстави тренажера внизу дошки робляться 2 поглиблення. На протилежному кінці слід зробити отвір під кутом для троса, а в торці - отвір півколом. Наскрізні отвори прорізаються в підставі каретки для постановки торцевих кріплень. Торці каретки виготовляються з дошки високої міцності, а в них проробляються 2 отвори для перекладин.

Несучі бруси слід повністю оббити тканиною за допомогою спеціального степлера або цвяхів. Наступний крок - кріплення до брусів ДСП. Потім каретка фіксується на перекладині цвяхами, розташованими в торцях з вільно рухається нижньою частиною.

Щоб каретка не сповзає вниз, необхідно зафіксувати її по всій довжині монтажною рейкою.

Відгуки

Галина, 54 роки, Алчевськ.

Я займаюся на дошці Євмінова вже 5 місяців за спеціально розробленою програмою. Роблю вправи 2-3 рази на день по 15 хвилин. І хоча грижа нікуди не поділася, колишніх болів і затиснуті в спині я вже не відчуваю. А адже раніше я і дня не могла прожити без знеболюючих. Якби купила тренажер років на 5 раніше, грижі можна було б уникнути.

Микола, 47 років, Нижній Новгород.

Півтора року консервативного лікування грижі поперекового відділу не дали результатів і лікарі вдалися до хірургії. У період відновлення після операції проходив заняття ЛФК, де інструктори показали ряд вправ на дошці Євмінова. Уже кілька років займаюся на цьому тренажері і, як результат, болі в спині більше не турбують і рецидивів грижі не було.

Марина, 44 роки, Перм.

Я записалася на курс вправ на дошці Євмінова через протрузії диска. Спочатку тренувань результату я не помітила, але продовжувала займатися, щоб не допустити погіршення. Через місяць нерегулярних занять поступово втягнулася і стало подобатися, як розслабляється тіло після вправ. Тепер роблю цю зарядку щодня по кілька підходів і помічаю, що напруга в спині пройшло, постава вирівнялася, а м'язи стали міцнішими.