Полезные материалы

Вправи при грижі грудного відділу хребта (відео)

  1. Застосування ЛФК для лікування грижі
  2. Основні завдання гімнастики
  3. Правила виконання гімнастики
  4. Основні вправи

Міжхребцева грижа - дуже неприємна і досить часто виникає хвороба, при якій часто страждає поперековий і шийний відділи хребта. Гімнастика для лікування грижі грудного відділу хребта усуває симптоми і допомагає значно поліпшити самопочуття хворого.

Застосування ЛФК для лікування грижі

Хребет вважається опорою для всього організму, так як він схильний до всіх навантажень, з якими людина стикається протягом свого життя. Однією з найбільш часто зустрічаються патологій хребта вважається міжхребцева грижа, яка при несвоєчасній і неправильної терапії може призвести до обмеження руху.

Комплексна терапія має на увазі під собою проведення ЛФК при грижі грудного відділу, який вважається основною частиною лікування. Грижа проявляється у вигляді зсуву диска в область спинномозкового каналу. Характерним для подібного патологічного стану вважається сильний біль, яку на початкових стадіях цілком можливо усунути за допомогою медикаментозних препаратів. Однак, ліки не допомагають повністю усунути проблему, а дають лише тимчасове полегшення.

Однак, ліки не допомагають повністю усунути проблему, а дають лише тимчасове полегшення

Якщо підхід до проведення терапії неправильний, то всі процеси можуть тільки значно посилитися і спровокувати виникнення ускладнення. Щоб цього не сталося, проводиться щоденна фізкультура.

Основні завдання гімнастики

Грижа виникає в тих хребцях, які схильні до значних фізичних навантажень, досить рухливі або травмовані.

Важливо! На тлі ослаблення м'язів, що може бути обумовлено малорухомістю або навпаки, занадто інтенсивним рухом, відбувається випинання грижі.

Гімнастика при грижі грудного відділу хребта спрямована на:

  • усунення спазмування м'язів;
  • зміцнення глибоко пролягають м'язових тканин;
  • відновлення нормальної постави.

Крім цього, спеціальна гімнастика дозволяє поліпшити рухову активність хребта, а також сприяє додаткового розтягування хребетного стовпа з метою розширення простору між дисками. Щоденне виконання гімнастичного комплексу дозволить усунути защемлення нервових закінчень, а також запобігти виникненню ускладнень.

Правила виконання гімнастики

Якщо відсутні протипоказання, то потрібно обов'язково виконувати вправи при грижі грудного відділу хребта, які спільно з фізіотерапевтичними процедурами і прийомом медикаментозних препаратів, гарантують дуже хороший результат проведення терапії.

При проведенні гімнастичного комплексу не потрібно очікувати миттєвого результату, так як відновлення відбувається протягом тривалого часу. Крім цього, щоб досягти гарантовано хорошого результату, обов'язково потрібно дотримуватися певних правил.

При виконанні гімнастики обов'язково потрібно стежити за самопочуттям і при виникненні хворобливості потрібно припинити вправи. Комплекс потрібно починати з найбільш легких вправ, а згодом збільшувати їх інтенсивність.

У перші дні проведення терапії не можна робити різкі рухи, стрибки і скручування, так як в результаті цього можуть травмуватися хребці. Не можна проводити вправи і при наявності хворобливих відчуттів, спочатку потрібно усунути болючість і тільки потім приступати до виконання гімнастичного комплексу.

Підбирати лікувальний гімнастичний комплекс повинен тільки лікар після проведення обстеження і перші вправи обов'язково повинні проводитися під контролем лікаря.

Основні вправи

Лікувальна гімнастика при грижі грудного відділу виконується в положенні лежачи на жорсткій і ідеально рівній поверхні. Ідеальним місцем в такому випадку буде підлогу, на який для більшої зручності можна простелити килимок для заняття йогою або використовувати складену ковдру.

Відео вправ при грижі грудного відділу хребта допоможе визначити правильність виконання комплексу, що дуже важливо, особливо в перші дні проведення гімнастики.

Лягти на спину, попередньо підклавши в області грудей щільний валик або згорнутий рушник. Під голову підкласти руки. На вдиху потрібно опуститися вниз, а на видиху трохи відірвати голову і плечі від підлоги.

Як і при виконанні першої вправи, потрібно під спину підкласти щільний валик. Трохи підняти голову і перевернутися на ліву сторону. Потім прокочуватися поступово по валику, щоб він проходив по всьому хребту. Аналогічне вправу потрібно провести і для правого боку.

Наступна вправа можна робити стоячи або сидячи. Для цього потрібно обернути міцної тканиною нижню область грудей, а руками затиснути залишилися кінці. На видиху потрібно сильно стягувати тканину, а на видиху напруга потрібно трохи послабити.

Ноги трохи зігнути в колінах, при цьому тримаючи ступні на незначній відстані одну від одної, а руки при цьому розташувати на підлозі паралельно ногам. Спираючись на ноги і руки потрібно кілька піднімати тулуб, але при цьому, не відриваючи лопатки від підлоги.

Для виконання вправи, стоячи, потрібно ноги розставити на ширину плечей, а руки при цьому витягнути рівно над головою. Потім потрібно робити нахили, по черзі витягаючи максимально в кожну сторону.

Щоденне виконання спеціальних вправ допоможе швидко покращити самопочуття та домогтися тривалої ремісії, а на початковій стадії протікання патології, усунути наявні симптоми.