Полезные материалы

Вправи при міжхребцевої грижі: ефективний комплекс

  1. попередні рекомендації
  2. На зарядку ставай!
  3. Які потрібно робити вправи при міжхребцевої грижі якщо проблема виявлена ​​на рівні шиї?

Міцного здоров'я, друзі

Міцного здоров'я, друзі! Часто можна почути, що вилікувати міжхребцеву грижу не вийде без хірургічного втручання. Однак сьогодні я готова розкрити вам секрет, який за великим рахунком ніяким секретом і не є. Знадобляться лише 99% ваших зусиль і 1% дива. Так що розраховувати можна тільки на себе.

Щоб домогтися реальних досягнень вам доведеться витратити близько півгодини в день, причому робити це необхідно щодня, не перериваючись на будні чи свята. Чекати швидких результатів від такого лікування не варто. Комплекс вправ для людей з міжхребцевими грижами ви будете виконувати довгий час перш, ніж негативні симптоми спочатку відступлять на другий план, а потім і зовсім зникнуть.

Комплекс вправ для людей з міжхребцевими грижами ви будете виконувати довгий час перш, ніж негативні симптоми спочатку відступлять на другий план, а потім і зовсім зникнуть

Як довго потрібно працювати? Мінімальна кількість часу, яке вам доведеться витратити: від півроку до року, в залежності від складності поточної ситуації. Але позитивні зрушення можуть початися і раніше.

Якщо ви не готові на подібні жертви, то допомогти вам зможе тільки нейрохірург.

Сьогодні ми з вами будемо говорити про те, які потрібно робити вправи при міжхребцевої грижі, що виявиться ефективним, а що, навпаки, здатне зашкодити.

Сьогодні ми з вами будемо говорити про те, які потрібно робити вправи при міжхребцевої грижі, що виявиться ефективним, а що, навпаки, здатне зашкодити

попередні рекомендації

  1. Починати подібне лікування можна тільки після зняття больового синдрому, тобто поза стадії загострення.
  2. Всі вправи необхідно виконувати під наглядом інструктора. Якщо у вас немає такої можливості, то постарайтеся підібрати найбільш детальний відеокурс. Зрозуміло, що у пацієнта може бути різний рівень фізичної підготовки, а також больовий поріг, тому орієнтуйтеся по ситуації.
  3. Спочатку спробуйте зробити весь комплекс, а потім залиште тільки ті вправи при міжхребцевої грижі, при виконанні яких ви не будете відчувати серйозного дискомфорту.
    Ключове слово в даному випадку «серйозний», тому що деяку незручність, так чи інакше, все одно будете відчувати. До 6-7 заняття ви адаптуєте і неприємні відчуття зникнуть. Це як раз той самий момент, коли можна поступово вводити в комплекс ті вправи, які ви відклали раніше через складність.
  4. Пам'ятайте про те, що швидкість і підвищена амплітуда рухів - це також протипоказані для вас фактори.
  5. Заборонені та такі заняття, які передбачають скручування корпусу.
  6. Не можна стрибати і здійснювати ривки.
  7. Найкраще, якщо ви будете виконувати комплекс протягом дня. Можете розділити вправи на частини і робити їх невеликими блоками.
  8. Ваша грижа розвивалася дуже повільно, тому усувати її будете з тією ж швидкістю.
  9. Необхідно позбавлятися і від провокуючих чинників, які можуть стати причиною появи додаткових гриж.
  10. Слід вчитися правильно розподіляти навантаження при піднятті важких предметів, тобто не переносити всю вагу на спину.
  11. Спостерігайте за своєю поставою під час ходьби, а також в той момент, коли ви сидите за столом.
  12. Пийте необхідну кількість води, адже її нестача дуже погано позначається на стані хрящової тканини. Через брак рідини диски поступово усохнуть і перестануть виконувати свої ресорні функції.
    Нормальна працездатність хребта і дисків всередині нього залежить і від адекватних фізичних навантажень, які допомагають поліпшити кровообіг.
  13. Не забувайте і про правильне харчування, в якому є збалансована кількість мікро- і макроелементів, вітамінів, а також білків і вуглеводів.

Важливо зробити невелику обмовку, з огляду на анатомічні особливості даної патології. Адже грижа - це стан, коли фіброзне кільце вже прорвалося і м'яке пульпозное ядро ​​вже вийшло назовні. Попутно новоутворення здавлює нервові корінці, що в підсумку і викликає у вас стійкий больовий синдром.

Звичайно, повернути це ядро ​​на місце за допомогою спорту у вас не вийде. Зате вам вдасться зміцнити м'язовий корсет і зробити так, щоб м'язи взяли більшу частину навантаження, яка припадає на хребет. Крім усього іншого, ви поліпшите стан зв'язок, а також забудете про рецидиви хвороби.

Найпоширенішими зонами, де розвивається грижа є поперек (читайте статтю, симптоми поперекової грижі ) І шия (див. Статтю, як лікувати грижу шийного відділу ). Нижче ви знайдете комплекс стандартних ефективних вправ при міжхребцевої грижі, які зазвичай включаються в базову програму.

Нижче ви знайдете комплекс стандартних ефективних вправ при міжхребцевої грижі, які зазвичай включаються в базову програму

Однак можуть бути і індивідуальні коригування. Загальним підсумком має стати не тільки поліпшення функцій вашого хребта, але і зміцнення, а також підвищення тонусу м'язів у всьому організмі.

На зарядку ставай!

Які вправи треба робити при міжхребцевої грижі?

  1. Перед заняттями необхідно розім'ятися: найкраще активно походити по кімнаті кілька хвилин.
  2. Потім лягаємо на спину, руки витягуємо уздовж тулуба, а ноги злегка згинаємо в колінах. Працюємо м'язами преса. Для цього їх необхідно сильно напружити, а потім розслабити. Щоб краще відчувати, як вони працюють, покладіть долоні на живіт. Повторіть цю вправу близько 10 разів.
  3. Залишаємося в теж позі, тільки ноги зігнуті в колінах і упираються в підлогу. Тепер піднімаємо таз вгору і фіксуємо його на кілька секунд. Опускаємося вниз і повторюємо. Всього таких підйомів необхідно зробити від 10 до 15.
  4. Залишаєтеся лежати на спині, ноги знаходяться в злегка зігнутому положенні. Кисть правої руки укладаємо на коліно лівої ноги. В цей же час починаєте згинати цю ногу. Ваше завдання за допомогою руки, яка лежить на коліні, не давати їй зігнутися, тобто долонею ви повинні тиснути досить сільно.Оказивайте таку протидію близько 10 секунд, потім розслабтеся і повторіть цей цикл кілька разів. Тепер поміняйте на протилежну сторону і виконайте все те ж саме. Коли відпочиваєте, то намагайтеся максимально розслабити все тіло.
  5. Лежачи на спині натягаєте носочки на себе, а підборіддя в цей час прагне до грудей. Така вправа дозволяє розтягнути всі м'язи хребта.
  6. Ноги разом, а долоні розведені в сторони. Прямі ноги піднімаємо до кута в 90 градусів. Зберігаємо це положення деякий час і дуже плавно без удару опускаємо ноги на підлогу. Повторюємо 3 рази.
  7. Комплекс вправ при міжхребцевої грижі поперекового відділу включає в себе і інші елементи, наприклад, витягування на похилій дошці.
    Можна використовувати спеціальний тренажер або зробіть його з підручних засобів. Досить прибити на ширині плечей до зручної дошки лямки завдовжки близько півметра. Укладаєтеся на дошку і закріплюєте верхні кінцівки в стяжках так, щоб вони тримали корпус під пахвами. Під час занять м'язи повинні перебувати в розслабленому состояніі.Чтоби цього домогтися під коліна або під гомілки (в залежності від положення тіла) підкладають валик або подушечку. Під час витягнення ви не повинні відчувати біль. Також роблять витягування з нахилом вперед або убік.
  8. При поперекової міжхребцевої грижі вправи подібного плану допоможуть домогтися вам найкращих результатів. Які ще заняття навчать вас усувати випинання на рівні хребців L4-L5 і L5-S1? (Додатково дивіться статтю, за що відповідає кожен хребець ). Найпростіше - це ходити на четвереньках по кімнаті. Намагайтеся не згинати руки в той час, поки ви рухаєтеся.
  9. Далі, перевертаєтеся на живіт, ноги розсунуті приблизно на ширині плечей, руки спираються в підлогу долонями на рівні грудної клітини. На вдиху піднімайте корпус вгору якомога вище. Руки розпрямляються, ноги також повинні бути прямими. З боку ваше тіло буде схоже на букву «Л» з широко розставленими ногами. На видиху опускаємо тіло вниз, але не лягаємо на підлогу, зависаємо на витягнутих руках і намагаємося злегка прогнутися в попереку. Робимо ці вправи для спини при міжхребцевої грижі 3 рази.
  10. Акуратно перевертаємося і сідаємо на підлогу таким чином: зігнути в колінах ноги і підтягнути до сідниць, руки мають стійку позицію і знаходяться по боках від тіла. На вдиху витягуємо тіло в місток. Якщо знову відійти в сторону і подивитися на вас, то ви будете схожі на букву П. На видиху розслабляєтеся і повертайтеся в початкове положення. Повторюємо також 3 рази.

Які потрібно робити вправи при міжхребцевої грижі якщо проблема виявлена ​​на рівні шиї?

Такий комплекс буде відрізнятися, однак майте на увазі, що шия - дуже крихкий сегмент, тому будь-яка біль або дискомфорт повинні вас зупинити. Плавність і акуратність під час занять повинні бути на граничному рівні.

  • Сідайте на стійкий стілець або можете стояти. Руки вільно звисають уздовж тулуба. Дуже повільно повертаємо голову спочатку вправо, а потім вліво. Повторіть близько 10 разів. Якщо робити це важко і неприємно, то скорочуйте амплітуду і повертайте голову тільки злегка.
  • Залишаєтеся в колишньому початковому положенні, але тепер так само повільно опускаєте голову вниз, притискаючи підборіддя до грудей. Ви повинні зробити 10-15 подібних кивків.
  • Не змінюючи пози, закидаєте голову назад, а підборіддя як би намагаєтеся втягнути в себе. 5-10 повторів.

Які вправи роблять при міжхребцевої грижі, крім перерахованих вище? Існує також методика доктора Євмінова - один із напрямів кінезотерапії, яка допомагає усувати болю в спині практично у будь-яких пацієнтів. Причому, застосовуючи цю розробку, можна позбавлятися від будь-яких порушень постави, сколіозів, гриж, радикулітів і так далі.

Методика запускає процеси самовідновлення хребетного стовпа. Два основних механізми, які задіюються - це помірне витягування, який поєднується з опрацюванням глибоких м'язів спини. Крім цього, дана технологія дозволяє поліпшити метаболізм в тканинах дисків, нормалізувати водний обмін, який є дуже важливою складовою здоров'я хребта.

Заняття здійснюються на спеціальному тренажері, який називається профілактор Євмінова. Виглядає він як дошка з упорами для рук.

Витягування допоможе зняти напругу з м'язів, звільняє затиснуті нервові корінці. Причому похила площина дозволяє займатися в щадному режимі за рахунок того, що у неї регульований кут нахилу.

Отже, такий винахід зможе відновити, зміцнити і підтримати хребет.

Як працює дошка Євмінова? Вправи для грижі міжхребцевої: відео або покрокові інструкції можна знайти на різних ресурсах або отримати конкретні рекомендації у вашого фахівця.

Ще одна відмінна методика по позбавленню від міжхребцевої грижі - це вправи, які вам пропонує освоїти Олександр Шевцов. Автор самостійно впорався зі своєю патологією і може поділитися своїми розробками і з вами. Переходьте за посиланням і дізнавайтеся всі секрети:

На сьогодні це все, ддрузья. Будьте здорові і цінуєте цей дар. Зв'яжіться зі мною зовсім скоро, будемо знайомитися з новими таємницями нашого тіла. Приготувала вам багато цікавої інформації про те, як відчувати себе прекрасно до самої старості і впоратися з будь-якою хворобою.

З повагою, автор Людмила Родіна.

Які потрібно робити вправи при міжхребцевої грижі якщо проблема виявлена ​​на рівні шиї?
Як довго потрібно працювати?
Які вправи треба робити при міжхребцевої грижі?
Які ще заняття навчать вас усувати випинання на рівні хребців L4-L5 і L5-S1?
Які потрібно робити вправи при міжхребцевої грижі якщо проблема виявлена ​​на рівні шиї?
Які вправи роблять при міжхребцевої грижі, крім перерахованих вище?
Як працює дошка Євмінова?