Полезные материалы

Вправи при шийному остеохондрозі хребта

  1. Перші ознаки хвороби
  2. Загальні правила тренувань
  3. дієва програма
  4. види методик

Шийний остеохондроз - серйозне захворювання верхнього відділу хребта, на яке важливо вчасно звернути увагу. Вправи при шийному остеохондрозі повинен підбирати фахівець. Хвороба з кожним роком молодшає, а значить, треба бути готовими захиститися від неї. Одним з ефективних способів профілактики і лікування нестабільності шийного відділу є ЛФК.

Лікувальна фізкультура дозволяє усунути більшість симптомів захворювання, а також зміцнює м'язи, покращує стан міжхребцевих хрящів і підсилює кровообіг в шийно-грудному ділянці.

Тільки досвідчений лікар зможе розробити комплекс рухів, орієнтований конкретно на рішення ваших проблем зі здоров'ям, які можна буде виконувати в домашніх умовах. Не можна нехтувати консультацією фахівця з ЛФК, адже важливо підібрати правильне навантаження і інтенсивність виконання вправ, виключити протипоказання.

Перші ознаки хвороби

Найпоширенішою причиною появи остеохондрозу грудного і шийного відділу є малорухливий спосіб життя. Люди більшу частину часу проводять, сидячи за комп'ютерами, мало гуляють на свіжому повітрі, відпочивають також, зігнувшись над смартфонами. Сьогодні розвиток захворювання практично не залежить від віку. Помітивши перші симптоми, важливо не зволікати і не терпіти біль, а звертатися за допомогою.

Защемлення нервів негативно позначається на роботі всіх внутрішніх органів, викликаючи:

  • Запаморочення і мігрені. Посилюються ці прояви при різких поворотах шиї. Характерною особливістю є те, що стандартні знеболюючі препарати від головного болю в даному випадку безсилі.
  • Біль в серці, грудній клітці та оніміння кінцівок також можуть бути ознаками остеохондрозу. Ліки проти спазмів і болю, такі як нітрогліцерин, не приносять полегшення.
  • Перепади артеріального тиску. Утиски можуть викликати спазм судин, тиснути на вени і артерії.
  • Шум у вухах і нудоту, що є наслідком порушень роботи вестибулярного апарату.

Якщо не звертати уваги на подібні прояви і нічого не робити для шиї, це призведе до загострення і госпіталізації. Дегенеративно-дистрофічний процес буде розвиватися, і посилювати стан здоров'я. Зупинити прогрес допоможе лікувальна гімнастика .

Загальні правила тренувань

Фіз. навантаження позитивно впливають на шию, але потрібно дотримуватися запобіжних заходів, виконуючи найефективніші вправи. Якщо не дотримуватися цих правил і заходів безпеки, можна собі нашкодити. Саме тому важливо запам'ятати наступне:

  • Не можна займатися вдома при болю в стадії загострення. ЛФК може бути застосовано тільки на етапі ремісії.
  • Відмовтеся на час занять від силових тренувань в тренажерному залі. фітнес і йога допустимі, але тільки після консультації мануального терапевта.
  • Всі рухи ЛФК (вправи) від остеохондрозу повинні бути легкими і плавними, без різких рухів і ривків.
  • Категорично забороняється обертати головою по колу. Виконуючи фізичні вправи, не слід сильно закидати голову назад.
  • Не використовуйте спеціальні пристосування і пристрої для витяжки спини без рекомендацій лікаря і допомоги фахівця. Це може спричинити серйозні травми.
  • Як лікувати остеохондроз при грижі в поперековому відділі, повинен вирішити лікар.

Часто люди замислюються, чи можна вилікувати хворобу хребта за допомогою ЛФК? Однією тільки фізкультури недостатньо для повного викорінення проблеми. Щоб позбутися від хворобливих відчуттів і дискомфорту, потрібен комплексний підхід - лікувальна гімнастика в поєднанні з медикаментозною терапією і мануальним лікуванням.

дієва програма

Повний комплекс вправ треба починати з розминки і максимального розслаблення м'язів. Для цього 2-3 хвилини треба ходити на місці, спочатку на носочках, потім на рівній стопі і п'ятах.

Після, робимо вдихи. Для цього треба лягти на підлогу, одну долоню покласти на грудину, другу на черевну стінку. Здійснюємо 7-10 глибоких вдихів і повільних видихів. Коли тіло готове до навантаження, можна переходити безпосередньо до ЛФК.

Кращі вправи для зміцнення м'язів шиї - це:

  • Нахили голови в сторони. Треба плавно нахилити голову в одну сторону, відчувши розтягнення м'язів. Зафіксувати положення на 10 секунд, і повернути голову назад. Повторити, але в протилежну сторону.
  • Нахили вперед. Нахиліть голову вперед і притисніть підборіддя до грудей. На видиху піднімаємо голову і акуратно відводимо її назад. Виконуємо 8-10 разів за один підхід, протягом дня можна робити протягом 2-3 підходу.
  • Тиск. Необхідно притиснутися лобом до власних долоньках, і надавати на них максимальний тиск, чергуючи їх з періодами відпочинку. Ці прості рухи треба робити по 5-6 разів 3-4 підходи протягом дня.
  • Рух плечима. Треба підняти плечі і відвести їх вперед, потім повернути назад. Підняти плечі і відвести їх назад, намагаючись стулити лопатки, і знову прийняти первинну позицію. Робимо вісім разів.
  • Легкі обертання. Якщо пошкодження не надто серйозні, можна повільно і дуже обережно повернути шию вправо, а потім плавно перевести голову в протилежну сторону.
  • Піднімаємо тіло. Ляжте на живіт, повільно підніміть голову, плечі і зробіть упор на руки. Тримайте поставу під контролем. Утримувати положення треба 1-1,5 хвилини.
  • З гімнастичної палицею. Одна рука тримає палицю за низ, друга за верх, за спиною. Здійснюємо руху вгору пряма рука і також вниз. Робимо якомога рівніше, не торкаючись спини. Можна збільшувати темп. Потім міняємо захоплення палиці.

Потім міняємо захоплення палиці

Щоб вправи допомогли, треба знати не тільки, які рухи робити, але і дотримуватися техніки безпеки, правильно дихати, відточити алгоритм виконання руху.

Показати, як потрібно рухатися повинен фахівець з ЛФК. Також можна ознайомитися з картинками і детальним описом виконання вправ. Тренувати шию і боротися проти остеохондрозу можна вдома, на роботі і навіть на вулиці, стоячи в черзі або чекаючи автобус.

Також дивіться відео, в якому Олександра Боніна розповідає свої секрети лікування шийного остеохондрозу за цим посиланням.

Також дивіться відео, в якому Олександра Боніна розповідає свої секрети лікування шийного остеохондрозу за цим посиланням

види методик

Сьогодні існує багато різних напрямків, методик і технік, що дозволяють усунути або зменшити прояви шийного остеохондрозу. Найпопулярнішими і ефективними можна назвати методику:

  • за Бубнівська . Доктор Бубновский має вчений ступінь в області медичних наук. Він - прихильник альтернативного напрямку в неврології та ортопедії. Цей фахівець наполягає на тому, що внутрішніх сил і здібностей організму досить, щоб впоратися із захворюваннями органів опорно-рухової системи. В основі його гімнастики лежить кінезітерапія.
  • Бутрімова . Його техніка заснована на цигун-терапії. Він є провідним фахівцем і послідовником традицій китайських бойових мистецтв. Його комплекс - це не просто набір рухів. Бутримов акцентує увагу на тому, що важливо вивчати свій організм і його ресурси, навчитися слухати і розрізняти знаки, які він нам подає.
  • Дикуля. Академік Дикуль - автор безлічі книг, але однією з найпопулярніших є «Життя без болю в шиї». У ній докладно описані різні вправи, які добре допомагають при остеохондрозі шиї в залежності від ступеня розвитку захворювання.

У ній докладно описані різні вправи, які добре допомагають при остеохондрозі шиї в залежності від ступеня розвитку захворювання

  • Гитта. Гітт Віталій Дем'янович - мануальний терапевт зі світовим ім'ям, автор теорії мікрорухів. Він переконаний, що здійснюючи невеликі руху шиєю можна не тільки усунути симптоми захворювань, але і відновити хрящі.
  • Шішоніна. Він розробив індивідуальну методику корекції м'язів шиї. Виконуючи спеціальні вправи, можна позбутися від таких проблем, як хронічні головні болі, порушення рухливості шиї, запаморочення, гіпертонія і вегето-судинна дистонія.

Кожна з представлених методик унікальна і ефективна. Щоб віддати перевагу одній з них, треба порадитися з фахівцем в області ортопедії. Пробуйте різні варіанти і підбирайте найбільш зручне рішення. Терпіння, старання і працю - запорука успіху в боротьбі з шийним захворюванням.

Часто люди замислюються, чи можна вилікувати хворобу хребта за допомогою ЛФК?