Полезные материалы

Зарядка при грижі поперекового відділу хребта

  1. Причини розвитку патології
  2. Гімнастика - оптимальне лікування
  3. Правила виконання гімнастики
  4. Основні вправи для лікування грижі

Зарядка при грижі поперекового відділу хребта - це основний метод лікування даного захворювання. У нього входить комплекс вправ, покликаний вилікувати не лише грижу поперекового відділу, а й грудного або шийного.

У нього входить комплекс вправ, покликаний вилікувати не лише грижу поперекового відділу, а й грудного або шийного

Причини розвитку патології

Для розуміння серйозності проблеми необхідно знати, за яких умов настає поступове руйнування міжхребцевих дисків, ховає пораду життя людини сильним болем і неможливістю нормально рухатися. По-перше, грижа хребта розвивається в результаті неправильної і постійного навантаження на спину. Вона створюється перенесенням тягарів або просто неправильною поставою під час роботи. По-друге, недостатній рівень рідини в організмі викликає всихання міжхребцевих дисків, що забезпечують амортизацію хребта.

По-третє, на зв'язки і тканини хребетного стовпа надає негативний вплив малорухливий, сидячий спосіб життя. Відсутність будь-якого руху призводить до затвердіння м'яких тканин зв'язок ослабленням кровопостачання до них. По-четверте, неправильне харчування позбавляє хребет і міжхребцеві диски людини кальцію, магнію, фосфору, натрію та інших необхідних мікроелементів. Це призводить до утворення в кістках хребта пір і ослаблення їх структури.

Це призводить до утворення в кістках хребта пір і ослаблення їх структури

І останнє - неправильне і несвоєчасне лікування травм хребта. Це призводить до розвитку не тільки грижі між хребцями, а й до інших, не менш небезпечним патологій.

Гімнастика - оптимальне лікування

Існує безліч форм і видів захворювання, наприклад, при грижі грудного відділу хребта у хворого одночасно, є грижа поперекового і шийного відділів Існує безліч форм і видів захворювання, наприклад, при грижі грудного відділу хребта у хворого одночасно, є грижа поперекового і шийного відділів. Крім того, грижа хребта виникає в різному віці, вона буває як у чоловіків, так і у жінок. Всі ці тонкощі припускають різне лікування аж до хірургічних операцій. Але гімнастика або лікувальна фізкультура призначається абсолютно всім пацієнтам з грижею хребетного стовпа.

Зарядка для спини зміцнює м'язи корсета, вони підтримують весь хребет від крижів до шиї. Проводити зарядку необхідно в тому порядку і темпі, який вказує лікуючий лікар, щоб уникнути травматизму при виконанні вправ.

І головне пам'ятати - зарядка при грижі хребта носить індивідуальний характер, не можна самостійно застосовувати ті чи інші вправи, не порадившись з лікарем, особливо якщо їх виконання супроводжується больовими відчуттями.

Правила виконання гімнастики

Зарядка для хребта при грижі вимагає дотримання певних правил. Це своєрідна техніка безпеки, для того щоб не пошкодити хребет ще сильніше:

  1. При виконанні вправ не повинно бути ніяких больових відчуттів. Якщо вони з'явилися, значить, або цю вправу не підходить, або воно виконується неправильно.
  2. На початку курсу лікування гімнастикою в комплекс вправ не повинно входити скручують хребет поз і рухів.
  3. Зарядка при міжхребцевої грижі не передбачає стрибків або різких рухів.
  4. Гімнастика для хребта проводиться 3-4 рази на день. Для зручності виконання можна в різний час робити різні вправи.
  5. Не можна перевантажувати тренуваннями хвору ділянку спини, наприклад, при грижі шийного відділу хребта необхідно робити вправи для всього хребта в цілому.
  6. Збільшувати навантаження на хребет при виконанні вправ слід поступово. Т. е. Кількість повторень і амплітуда рухів зростає раз в 2-3 дня.
  7. Не можна вправляти міжхребцеву грижу за 1-2 сеансу, це тільки посилить проблему. У гімнастики для хребта головне - поступове, плавне рух до лікування.

Може бути цікаво: Лікувальна гімнастика при міжхребцевої поперекової грижі

Основні вправи для лікування грижі

Основні вправи для лікування грижі

Незважаючи на те, що для кожного окремого випадку міжхребцевих гриж існує свій комплекс вправ, запропонованих лікарем, існує ряд універсальних рухів. Вони спрямовані на зміцнення м'язів хребта і поліпшення кровообігу навколо них. Хребці при цьому стають міцнішими, а міжхребцеві диски більш пружними:

  1. Перша вправа виконується лежачи на підлозі. Ноги зігнуті в колінах, ступні знаходяться на підлозі, руки на животі. Слід по черзі напружувати і розслабляти м'язи живота, нерухомо і не згинаючись при цьому. Вправа повторюється 10-15 разів. Таких підходів треба робити від 3 до 6, збільшуючи їх кількість раз в тиждень.
  2. Наступна вправа виконується теж в положенні лежачи на спині: ноги випрямлені, п'ятки на підлозі, руки витягнуті уздовж тіла. Слід напругою м'язів живота піднімати торс над підлогою на 5-10 см (між лопатками і підлогою). Вправа виконується повільно: на кожен підйом має йти від 3 до 5 секунд, опускатися слід потихеньку. Вправа повторюється 10-15 разів, по 3-6 підходів. Навантаження, а саме кількість повторень, збільшується з плином часу.
  3. Вправа виконується лежачи на підлозі, ноги зігнуті в колінах, стопи на підлозі. Згинаючись вперед, слід лівою рукою впертися в коліно правої ноги, потім створити контрнапряженіе ноги і руки, т. Е. Коліном штовхати руку, а рукою намагатися відштовхнути коліно. Тримати зусилля треба 2-5 секунд, потім рука і коліно змінюються, і далі в тій же послідовності. Виконувати вправу слід 10-15 разів по 5-6 повторень.
  4. Початкове положення даної вправи - сидячи на корточках. Нахиляючись вперед, треба впертися долонями в підлогу, при цьому сідниці не повинні відриватися від п'ят. Витягаючись вперед, можна відчути, як прогинається до підлоги поперек. Після максимального витягування необхідно залишатися в такому положенні 5-10 секунд, потім повернутися у вихідне положення. Слід повторювати дану вправу 10-15 разів по 3-6 підходів.
  5. Для лікування грижі шийного відділу хребта слід виконувати повороти голови вправо і вліво до такого стану, коли підборіддя опиниться над ключицею. Таких поворотів слід робити по 15-20 разів в кожну сторону. Вправа робиться або стоячи, або сидячи на стільці з прямою спиною.
  6. Ця вправа також призначене для шийного відділу: голова черзі нахиляється вперед і назад, спина при цьому пряма і не рухається. При нахилі вперед необхідно постаратися доторкнутися підборіддям до грудей, а при відкиданні її назад підборіддя слід тягнути вгору. Нахилів повинно бути 15-20 разів до грудей і назад.

Всі ці вправи для спини і хребта показані при різних типах гриж. Ефективність їх залежить від регулярності і старанності виконання, крім того, це відмінна ранкова зарядка для всього організму.

Читайте також: Чи можна займатися йогою при грижі хребта?