Полезные материалы

Тушканчиків Московського зоопарку дістали з холодильників

Тушканчики в Московському зоопарку вийшли зі сплячки. Тваринки зимували в спеціальних холодильниках, де при повній темряві підтримувалася температура плюс три-чотири градуси. У таких наближених до природних умовах гризуни впадають в глибокий сон і перебувають в ньому до настання весни. На прокинулися звірків можна подивитися в павільйоні «Нічний світ».

«Вихід зі сплячки - дивовижний і в той же час непростий процес. У кожної тварини він проходить по-своєму. Пара тушканчиків у нас прокинулася першою, звірята відчувають себе відмінно, їх вже можна побачити в експозиції. А у бабаків, які сплять групою, першим виходить зі сплячки один з самців. Він вилазить з теплого будиночка на поверхню, щоб перевірити, чи настала весна, чи немає небезпеки і виросла чи трава, яку бабаки вживають як корм. Зараз наші бабаки ще сплять, однак в найближчі кілька тижнів ми очікуємо їх пробудження », - розповів генеральний директор Московського зоопарку Світлана Акулова.

За прогнозами зоологів, зовсім скоро з зимового сну вийдуть ведмеді, бабаки, єноти і єнотовидні собаки, бурундуки та соні (дрібні гризуни, схожі на мишей або білок).

Що стосується тушканчиків, то спеціальну систему їх занурення в зимову сплячку застосовують в столичному зоопарку вже більше 10 років. Тривалий сон необхідний тваринкам для підтримки здоров'я і розмноження - шлюбний період у цього виду гризунів настає тільки після сплячки. Щоб укласти тушканчиків спати, ще до початку холодів співробітники зоопарку поступово знижують температуру в приміщенні, де гризуни живуть. Замість соковитих кормів їм дають жирні насіння. А коли звірята досить від'їдаються і стають сонними, їх загортають у поролон, кладуть в спеціальні бокси і поміщають в холодильник. Протягом зими тушканчиків регулярно зважують і оглядають. Як тільки їх вага зменшується до літніх показників, звірків починають обережно будити, підвищуючи температуру.

Тушканчики - це невеликі гризуни, що живуть в основному в пустелі і напівпустелі. Їх можна зустріти на півдні Східної Європи, в Азії, на півдні Сибіру (територія до Північно-Східного Китаю і Монголії) і в Північній Африці. Довжина їх тіла варіюється від чотирьох до 25 сантиметрів, вага досягає 300 грамів.

У цих тварин дуже короткий тулуб і довгі м'язисті задні лапки. Причому довжина задніх кінцівок може перевищувати довжину передніх в чотири рази. Хвіст тваринного довше тулуба - він варіюється від семи до 30 сентиментів, на його кінці розташовується чорно-біла плоска пензлик. При бігу хвіст використовується тваринам як керма. Тушканчики ведуть нічний спосіб життя, харчуючись рослинами, комахами і личинками.

За багатьма тваринами Московського зоопарку можна спостерігати в режимі онлайн . Наприклад, всі бажаючі можуть подивитися через інтернет, ніж в даний момент займаються червоні панди, ягуарунді і гепарди. До літа планується встановити відеокамери у всіх вольєрах парку.

Зоопарк можна відвідати щодня з 09:00 до 18:00, каси і вхід відкриті до 17:00.