Полезные материалы

Адоніс Стівенсон - Олександр Гвоздик, 1 грудня, Квебек, Канада

  1. любителі
  2. тимчасовий пояс
  3. Ломаченко! Усик! Гвоздик?

2012 став лебединою піснею збірної України з боксу, яка наводила страх на суперників. На Олімпіаду в Лондон команда приїхала в статусі переможця минулого в 2011 році чемпіонату світу в Баку. Уже тоді все прекрасно знали, що для Василя Ломаченка та Олександра Усика змагання в Сполученому Королівстві стануть останніми в аматорському боксі. На сьогоднішній день з п'яти українських призерів ігор в Лондоні все п'ять торують собі дорогу на Олімп профі-рингу.

Згадані Ломаченко і Усик, переможці лондонської Олімпіади, вже зайняли місце на вершині. Володар срібної нагороди Денис Беринчик «маринується» промоутерами на малопомітних професійних турнірах, що проводяться в Україні. Тарас Шелестюк, незважаючи на те, що залишається небитих і виступає в США, ще так і не потрапив в орбіту інтересів вибагливого американського глядача.

А ще один володар бронзової нагороди Лондона, Олександр Гвоздик , Може по-справжньому запалити свою зірку на боксерському небосхилі вже в майбутні вихідні. Українцю чекає поєдинок з багаторічним чемпіоном світу за версією WBC в напівважкій вазі Адонісом Стівенсоном. Ця зустріч пройде 1 грудня в Квебеку (Канада).

любителі

уродженець Харкова Олександр Гвоздик почав займатися боксом в 10 років. Протягом кадетської і юніорської кар'єри він домагався успіхів, але, за його власним визнанням, до 19 років розглядав варіант - повісити рукавички на цвях. Перспектива потрапити в національну збірну країни на той момент ще не маячила, а тим часом спортсмена стали турбувати питання побуту. Перша вагітність дружини змусила його піти працювати охоронцем і спортивні амбіції в зв'язку з цим відійшли на другий план.

Як розповів Гвоздик в одному зі своїх інтерв'ю, на той момент він просто підтримував форму і якось раз вирішив виступити на першості Харківської області серед ВНЗ, де домігся успіху і отримав право представити регіон на Всеукраїнській універсіаді. На цьому турнірі Олександр також завоював перше місце і звернув на себе увагу тренерів національної збірної.

Так питання із завершенням кар'єри відпав, і Гвоздик повернувся в звичну для себе колію. У 2010 році він домігся великого успіху на міжнародній арені, принісши Україні золото Кубка Європи. Що стосується виступів на чемпіонатах світу, то в 2009 році боксер вибув з боротьби на ранній стадії, програвши Рене Краузе, а в 2011 році Гвоздика в чвертьфіналі турніру зупинив росіянин Єгор Мехонцев.

До слова про Росію. Повинно бути не всі пам'ятають, що харків'янин виступав за команду «Динамо» в напівпрофесійної серії WSB в сезоні-2011/2012. Тоді Гвоздик провів за російську дружину 4 бою і здобув перемоги в усіх чотирьох випадках, що допомогло динамівцям завоювати срібло турніру.

2012 став лебединою піснею збірної України з боксу, яка наводила страх на суперників

Фото: Scott Heavey / Getty Images

Ну а піком кар'єри Гвоздика в любителях стала Олімпіада в Лондоні. У 2012 році Олександр завоював бронзову нагороду, поступившись у півфіналі представнику Казахстану Адильбека Ніязимбетову. Та зустріч викликала багато пересудів. Закінчилася вона з рахунком 13:13 але путівка у фінал, досить спірно, була віддана Ніязимбетову. Після завершення чергового олімпійського циклу Гвоздик виграв Універсіаду-2013 Казані, виступив в ще одному сезоні WSB, цього разу в складі «Українських отаманів», після чого було прийнято рішення остаточно сфокусуватися на професійній кар'єрі.

тимчасовий пояс

У лютому 2014 року Олександра відправився в США, де підписав контракт з промоутерською компанією Боба Арума Top Rank. Перший бій на професійному рингу він провів уже в квітні того ж року, нокаутувавши Майка Монтойю. Протягом того ж 2014 го він провів ще три бої. У 2015 році поступальний розвиток кар'єри Гвоздика в профі продовжилося, і він записав собі в актив ще чотири перемоги.

Ну а в 2016 боксер змусив про себе говорити все експертне співтовариство. Для початку він завоював регіональний титул за версією NABF, достроково перемігши екс-претендента на титул чемпіонат світу Наджиба Мохаммед, знайомого російським уболівальникам по бою з Сергієм Ковальовим. Через три місяці він зустрівся з ще одним екс-претендентом, Томмі Карпенсі. Колишній суперник Стівенсона зумів відправити Гвоздика в нокдаун в першому ж раунді, але до честі українця він не виявив ознак розгубленості, швидко зумів переломити хід бою і нокаутував противника в шостому раунді.

Потім був ще один бій з колишнім опонентом Ковальова, Айзеком Чілемба, який до того жодного разу не програвав достроково. Гвоздик ж зумів виправити цей «недолік» малавійця, змусивши того викинути білий прапор у восьмому раунді.

Гвоздик ж зумів виправити цей «недолік» малавійця, змусивши того викинути білий прапор у восьмому раунді

Фото: Al Bello / Getty Images

Вже тоді стало ясно, що українець готовий до повноцінного титульному бою, але численні підкилимні інтриги заважали його організації. У підсумку перший поєдинок у 2017 році він провів за ще один другорядний титул (WBO-NABO). Його Олександр також легко «поклав в кишеню», нокаутувавши небезпечного кубинця Юніескі Гонсалеса. Після була впевнена перемога над Крейгом Бейкер і потім, нарешті, Гвоздик отримав шанс провести бій за більш значимий титул.

У березні 2018 роки він завоював «тимчасовий» пояс чемпіона світу за версією WBC, перемігши Мехді Амара одноголосним рішенням суддів. Той бій, мабуть, став одним з найбільш блідих у виконанні Гвоздика на професійному рингу. Як би там не було, перемогою він застовпив за собою право битися з Адонісом Стівенсоном за повноцінний титул. Що стосується «тимчасового пояса», то Саша, у властивій для себе скромною манері відзначав, що не має наміру їм хвалитися і як і раніше прагне до володіння повноцінним поясом.

Уайлдер і Ф'юрі відбилися внічию. Тайсон двічі був в нокдауні. Як це було

Чекаємо реваншу.

Ломаченко! Усик! Гвоздик?

Експертне співтовариство і просто любителі боксу стверджують, що Гвоздик може стати ще однією яскравою зіркою світового боксу з України, проводячи паралелі з абсолютним чемпіоном світу в першій важкій вазі Олександром Усиком і встигли стати чемпіоном вже в трьох вагових категоріях Василем Ломаченко. Що ж, відсилання до такої аналогії цілком справедлива.

Тріо Ломаченко-Усик-Гвоздик - вихідці з одного покоління збірної України, яка до сьогоднішнього дня є найуспішнішою в історії країни. Далеко не секрет, що лідером тієї команди, не тільки в рингу, а й за його межами був Ломаченко. Саме він став першим боксером з того складу, який дебютував у професіоналах. Сам Гвоздик не раз підкреслював, що як раз вмовляння Василя змусили його прийняти рішення вийти на новий рівень і покинути аматорський бокс. За словами Олександра, Ломаченко є тим прикладом, який мотивує рости і далі. Ну а про міцну дружбу Гвоздика з Усиком говорить хоча б той факт, що «Гвоздь» провів з Усиком практично весь тренувальний табір, напередодні підготовки останнього до зустрічі з Муратом Гассіевим.

Король і його свита. Що відбувається з першим важкою вагою?

Пояснюємо, чим викликане підвищена увага до крузервейт.

Часом складається відчуття, що цих трьох і справді пов'язує щось невловиме. Уже не раз можна було бачити, як вони підтримували один одного в рінгсайде під час поєдинків. Ну а вечір боксу в квітні 2017 року Оксон-Хіллі, коли вони виходили на ринг один за іншим, напевно, був для них увечері мрії.

Нерозривним буде це тріо і тепер, Олександр Усик , За допомогою своєї сторінки в «Інстаграме» повідомив, що і він, і Ломаченко підтримають Гвоздика на шляху до завоювання повноцінного титулу чемпіона світу.

Нам же залишається лише побажати Олександру Гвоздику удачі напередодні самого відповідального і, ймовірно, самого складного поєдинку в професійній кар'єрі.

Гвоздик?
Гвоздик?
Що відбувається з першим важкою вагою?