Полезные материалы

Що таке підключення до інтернету через wi fi

  1. Підтримка Wi-Fi в різних пристроях
  2. Підключення до Інтернету через Wi-Fi
  3. Швидкість Інтернету при роботі по Wi-Fi
  4. Проголосуйте

Wi-Fi - назва популярної бездротовий інтернет-технології, що дозволяє проводити підключення до Інтернету без допомоги будь-яких кабелів і проводів Wi-Fi - назва популярної бездротовий інтернет-технології, що дозволяє проводити підключення до Інтернету без допомоги будь-яких кабелів і проводів. Високошвидкісне з'єднання тут забезпечується за допомогою радіохвиль.

Зміст статті:

Спочатку вважалося, що термін Wi-Fi є абревіатурою «Wireless Fidelity» (бездротове якість). Однак згодом від такого визначення відмовилися і зараз вже стало звичним скорочення Ніяк не розшифровується.

Wi-Fi позначає торгову марку Wi-Fi Alliance. Цей зареєстрований знак визначає Вай Фай як будь-який продукт бездротової мережі WLAN, який заснований на стандартах І Wi-Fi позначає торгову марку Wi-Fi Alliance нститут інженерів електротехніки та електроніки IEEE 802.11.

IEEE - скорочення від Institute of Electrical and Electronics Engineers, що в перекладі означає Інститут інженерів електротехніки та електроніки. Інститут є некомерційною міжнародною організацією, яка об'єднує близько 400.000 фахівців, в тому числі студентів, з 170 країн. Він брав участь в розробці приблизно 900 прийнятих стандартів.

Підключення до інтернету через Wi Fi - це радіо технологія, суть якої в наступному.

Підключення до інтернету через Wi Fi - це радіо технологія, суть якої в наступному

W-Fi роутер

роутер , Що передає сигнал (якщо ми говоримо про квартирне варіанті), або більш потужний пристрій (якщо ми говоримо про публічну мережі Wi-Fi, наприклад, в кафе або в парку) поширює радіохвилі на певній частоті. Цей сигнал вловлює приймач Wi-Fi сигналу, який є практично в будь-якому сучасному переносному (і навіть стаціонарному) комп'ютері і, фактично, в будь-якому гаджеті.

Передача сигналу - це ще не все. Важливо, щоб пристрій, що передає сигнал, було точкою доступу до Інтернету. Іншими словами, це передавальний пристрій має бути в свою чергу підключений до Інтернету, має дозволяти через себе підключати інші пристрої до Інтернету, і має бути налагоджене на поширення і передачу цього сигналу.

Пристрій, що передає сигнал, і приймач, який приймає сигнал Wi-Fi, не пов'язані один з одним проводами. Це створює певні зручності, дозволяє приймаючій стороні бути мобільною, рухомий, майже як при прийомі сигналу мобільного зв'язку.

Правда, можливості Wi-Fi в порівнянні з мобільним зв'язком дещо менше, оскільки радіус дії Wi-Fi передавачів сигналу менше. Зазвичай це простір обмежується квартирою або торговим центром, парком, ділянкою вулиці, площі і т.п.

Підтримка Wi-Fi в різних пристроях

Сьогодні вже важко уявити собі пристрій гаджет, у якого б не було можливості для Wi-Fi підключення. Майже всі вони забезпечені приймачами сигналу Wi-Fi для підключення до Інтернету там, де є відкриті (без паролів) або захищеними (запаролених) мережі Wi-Fi.

Більш того, багато пристроїв самі вміють не тільки приймати, але і роздавати сигнал Wi-Fi, самі можуть стати точками доступу до Інтернету для інших користувачів комп'ютерів або гаджетів Більш того, багато пристроїв самі вміють не тільки приймати, але і роздавати сигнал Wi-Fi, самі можуть стати точками доступу до Інтернету для інших користувачів комп'ютерів або гаджетів. Наприклад, більшість сучасних ноутбуків вміють роздавати Wi-Fi, також легко це роблять смартфони, iPone і інші подібні до них пристрої.

Так що мережа Wi-Fi тепер можна створити самому, маючи для цього, наприклад, смартфон або айфон і недорогий доступний тариф від стільникового оператора. Це все, що необхідно. Включаємо гаджет на роздачу Wi-Fi. І у нас в квартирі або на дачі з'являється своя домашня мережа Wi-Fi.

Підключення до Інтернету через Wi-Fi

Існують відкриті мережі Wi-Fi, до яких можна підключитися без особливих обмежень. Досить в комп'ютері або в гаджеті включити Wi-Fi (в кожному пристрої це може робити по різному, але зазвичай це робиться в налаштуваннях, в меню налаштувань, де обов'язково існує опція «Wi-Fi»). Для смартфона на Андроїд докладніше писала ТУТ , Інші пристрої підключаються до Wi-Fi приблизно схожим чином.

Після включення технології Wi-Fi комп'ютер або гаджет покаже всі мережі, які є доступними в даний момент. І якщо мережа не захищена, якщо вона вільна, доступна і є відкритою, то до неї можна підключитися простим кліком по її імені.

Як дізнатися, що мережа Wi-Fi не захищена? Зазвичай навпаки незахищеною мережі відсутня символ замку чи інший символ, що попереджає про захищеність мережі.

Де можна зустріти незахищені мережі Wi-Fi Де можна зустріти незахищені мережі Wi-Fi? Там, де передбачений відкритий доступ до Інтернету всіх бажаючих: в деяких кафе або магазинах (для залучення клієнтів і покупців), в аеропортах і в готелях для мобільних людей, яким потрібно завжди бути в курсі справ і т.п.

Підключення до захищених мереж можливо, якщо знати пароль для підключення. Без пароля не підключений. Знаючи пароль, досить його ввести один-єдиний раз. Згодом комп'ютер або гаджет буде автоматично підключатися до цієї захищеної мережі, якщо її «господар» не замінить пароль для своїх клієнтів.

У квартирах часто встановлюють Wi-Fi роутери для зручності підключення комп'ютерів і гаджетів без проводів. Рекомендується в квартирах встановлювати паролі для підключення до Інтернету по Wi-Fi. Справа в тому, що радіосигнал Wi-Fi поширюється за межі квартири. Його можна «зловити» на вулиці, в коридорі, у сусідів (не тільки по поверху, а й на інших поверхах будівлі). Щоб не було несанкціонованого підключення до Вашої домашньої мережі (що загрожує не тільки витратою трафіку і зростанням платежів за Інтернет, а й проблемами, якщо Вашим Інтернетом скористаються в непристойних цілях), потрібно ставити пароль. І іноді його міняти.

Швидкість Інтернету при роботі по Wi-Fi

Сучасні Wi-Fi мережі досить швидкі. Підключившись до них, можна не тільки дивитися пошту або новини, а й дивитися фільми, говорити по Скайпу та ін. Але при цьому швидкість роботи багато в чому залежить від розташування ПК або гаджета, і від того, наскільки навантажена мережу Wi-Fi.

Чим ближче до точки доступу, до передавальному пристрою знаходиться комп'ютер або гаджет, тим буде сильніше сигнал Wi-Fi, і тим більше може бути швидкість роботи в Інтернеті. І, навпаки, чим далі, тим сигнал слабший, і швидкість передачі даних може зменшуватися.

Також багато що залежить від навантаження на мережу. У вільному кафе з Free Wi-Fi - це одна швидкість роботи, точніше, висока швидкість. І в тому ж заповненої клієнтами кафе, де все, наприклад, через свої комп'ютери і гаджети спостерігають онлайн-трансляцію футбольного матчу - це вже зовсім інша швидкість роботи, набагато повільніше, ніж у вільному кафе.

Звичайно, надаючи доступ до Wi-Fi, намагаються зробити так, щоб задовольнити всі потреби і запити. Для цього підбирають відповідне обладнання для точок доступу, правильним чином їх розставляють і т.п. Але будь-яку навіть саму «просунуту» мережу завжди можна перевантажити. Так що, працюючи з Wi-Fi, можна з одного боку насолоджуватися бездротовим доступом до мережі, з іншого боку, треба бути завжди готовим прийняти за даність погіршення (тимчасове, як правило) якості зв'язку та роботи Інтернету.

У будь-якому випадку, Wi-Fi - це приємна і дуже корисна технологія для тих, хто прагне завжди бути в курсі подій і постійно бути на зв'язку.

Проголосуйте

Прошу прийняти участь в опитуванні "Як Ви виходите в Інтернет?". Можна вибрати один варіант, 2, 3, 4 або 5 варіантів відповіді.

PS Корисні статті про підключення до Інтернету:

Що краще для виходу в Інтернет: USB-модем або смартфон в якості Wi-Fi роутера?

Інтернет для планшета

Інтернет підключений, але не працює: зовнішні причини

3 способу підключення до Інтернету




Як дізнатися, що мережа Wi-Fi не захищена?
Де можна зустріти незахищені мережі Wi-Fi?