Полезные материалы

«Барселона» - «Валенсія». Який біль

  1. Валенсія - Барселона. День Конституції іспанської Прімери
  2. Валенсія - Барселона. Цього не покажуть по ТБ

Євген Марков - про «Барселоні», «Валенсії», Черишеве і безнадії

У дні важливих футбольних матчів жителі міста Валенсія часто надягають клубну атрибутику і з самого ранку з'являються в ній в світських місцях. Так, студенти на пари приходять в футболках «кажанів», а відвідувачі спортзалів тиснуть лежачи і роблять станову з прізвищами Гомеша і Мустафі на спині. Багато також діляться прогнозами. Так один з моїх викладачів в університеті навіть припустив, що «Барса» виграє у «Валенсії» з рахунком 6-0. Але відразу ж обмовився, що це жарт, а сам він уболівальник «синьо-гранатових».

Численні «валенсіаніста» дуже чекали перший матч півфінального протистояння з «Барселоною» в Кубку Короля. Вболівальники «кажанів» бачили в Кубку порятунок або хоча б можливість забути про сувору футбольної дійсності: їх команда не знає перемог в чемпіонаті з 7 листопада (5 нічиїх і 3 поразки), а гра під керівництвом Гарі Невілла представляє собою жалюгідне видовище.

У Росії права на показ матчів іспанського Кубка не закупив, але це не завадило російськомовної аудиторії за кілька хвилин до стартового свистка оновлювати сайти в пошуках найбільш якісної трансляції. Багатьох глядачів в першу чергу розбурхувала новина про те, що Денис Черишев на правах оренди перейшов в «Валенсії». Всім дуже хотілося побачити нашого хлопця в дії, тим більше на «Камп-Ноу», в найважливішому матчі і проти самої сильного клубу на планеті. Забігаючи вперед, відзначу, що в основний склад Денис не потрапив.

Валенсія - Барселона. День Конституції іспанської Прімери

Автобуси з уболівальниками «чес» під'їжджали до столиці Каталонії, а Валенсійський групи в соціальних мережах рясніли фотографіями, закликами і словами підтримки. У всіх ще був в пам'яті грудневий поєдинок на «Местальї», коли «Валенсія» на 86 хвилині зуміла вирвати нічию 1-1 і подарувати своїм «афісьонадос» велике свято. Потім були не менш емоційні і драматичні 2-2 будинки з мадридським «Реалом». Обидва поєдинки дали зрозуміти, що з великими командами «Валенсія» грати вміє: виходити з тремтячими ногами проти грандів їй не дозволяють ні честь, ні рідні стіни.

Що ж чекало команду на виїзді? Гарі Невілл не змінив схемою 4-3-3, але виставив проти «Барселони» 6 номінальних захисників. Шкодран Мустафі і Адерлан Сантос в центрі, Хосе Луїс Гайя і Антоніо Барраган - по краях, Гільєрме Сікейра і Жоау Канселье - на флангах нападу. Сікейра, який перейшов до "Валенсії" за два дні до Черишева, мав досвід успішної гри проти каталонців. Так в 2012 році на «Камп-Ноу» бразилець оформив дубль у ворота Віктора Вальдеса. Правда, його «Гранада» тоді поступилася каталонцям з рахунком 3-5. І все ж ідея ставити 6 захисників по паспорту, маючи в складі Софьяна Фегулі, Санті Міну і Дениса Черишева, виявилася не найкращою. Барраган повністю програв фланг Неймару; захоплений грою Мессі і Суареса, Гайя лише поглядом проводжав своїх суперників; Сантос при виносах зі штрафної постійно запалював «свічки»; Сікейра і Канселье в атаці толком нічого не створили, а Мустафі зовсім отримав червону картку.

Так діяли 6 з 11 футболістів «Валенсії». До перерви гості вже вели з рахунком 3-0, а Мустафі виходив з душу роздягальні. Німецький захисник у власному штрафному зробив підкат під Мессі, зваливши аргентинця на газон. Тут же чемпіон світу побачив перед собою червоний колір, а задоволений фіналіст останнього мундіалю дав право пробити 11-метровий удар Неймара. Ситуація з пенальті, як це зазвичай буває, чи не була однозначною. Думки розійшлися, чи грав Мустафі в м'яч чи ні.

Думки розійшлися, чи грав Мустафі в м'яч чи ні

Неймар на те і Джуніор, що любить піжонити і витворяти всякі антисоціальні речі. Бразилець вирішив пробити пенальті без розбігу, за що і поплатився. Молодо-зелено - м'яч влучив у штангу. Неймар в цьому поєдинку так і не забив, зате його партнери по американському трикутнику в цьому дуже процвітали. Відмінні закидання з глибини, елегантна гра п'ятами, відточений короткий пас і розкішні комбінації - «Барса» показувала свій футбол. «Синьо-гранатові» без зайвих зусиль відбирали м'яч у суперника в центрі поля і в кілька передач доставляли його до потрібного гравця. У підсумку 7 м'ячів: Суарес оформив покер, Мессі записав на свій рахунок скромний хет-трик.

Кожна лінія в побудовах Гарі Невілла давала збій. До нападу м'яч майже не доходив, і тому Родріго Морено разом з фланговими помічниками просто були відрізані від усього того, що відбувається. Півзахисники на цей раз повністю віддали свою зону, і більшість контратак «Барселони» починалися саме після втрати м'яча в районі центрального кола. Так перший гол був забитий після безладного прийому м'яча Андре Гомешом. Португалець був одним з небагатьох світлих плям «Валенсії» в цьому сезоні: більшість ігор він проводив на дуже високому рівні, а на «Местальї» проти «Реала» зовсім був одним з кращих на полі. Але саме після його помилки голи колективу Луїса Енріке були поставлені на конвеєр, де Андрес Іньєста і Серхіо Бускетс відбирали потрібні деталі, Арда Туран і Алеш Відаль займалися додачею їм потрібної форми, а тріо нападників робило останні елегантні штрихи і запускало верстат по новій. Бувало, що на якийсь із стадій машина давала збій, але потрапляння Неймара в поперечину і інші невдачі налаштувань механізму не змінювали.

А ось Гарі Невіллу план на гру міняти довелося. За рахунку 0-3 замість опорника Данило вийшов Фегулі: він, начебто, відправився на правий фланг нападу, але в той момент кількість флангових гравців на полі просто зашкалювало, і тому алжирець був змушений розташуватися десь між Родріго і Кансулу. Однак розстановка в той момент не значила нічого: більшу частину часу «кажани» проводили на своїй половині поля і оборонялися. Видалення Мустафі навіть трохи допомогло впорядкувати гравців: після перерви Сікейра замінив Рубен Везу. Португалець відправився в центр оборони на місце Мустафі, Жоау Канселье - на лівий фланг, а Фегулі - на рідній правий.

Єдина інтрига, зводилася до того, хто ж буде капітаном «Валенсії». З недавніх пір Дані Парехо це звання втратив, а уповноважених Пако Алькасера, Альваро Негредо, Дієго Алвеса і Хаві Фуего з різних причин на поле не було. Спочатку з підтрибунного приміщення команду виводив Мустафі. Після його видалення капітанська пов'язка перейшла до Фегулі. Парехо вона минула, і, ображений на весь білий світ, замість гри він демонстрував ходьбу по полю. У вже згаданому матчі з «Реалом» трибуни співали його прізвище, а сьогодні колишній капітан просто відбував свій 10 номер, який, мабуть, натирає йому спину. Показовим є 5 гол «Барселони», коли Парехо проігнорував м'яч, що летів до нього, і байдуже віддав його Месії. Володар «Золотого М'яча» здорово розправився з Райаном і його воротами. Кажуть, що на скривджених воду возять. В цьому випадку скривджених просто возили, без води.

В цьому випадку скривджених просто возили, без води

4 і 5 м'ячі були забиті, коли на поле вже був Денис Черишев. Росіянин під гучні овації «Камп-Ноу», іронічно віддячити футболістам за виліт «Реала» з розіграшу Кубка, поміняв Жоау Канселье. Денис перехрестився і, не дивлячись на рахунок, пішов грати в футбол. Він був одним з небагатьох в складі «Валенсії», хто займався саме цим. Черишев зробив пару непоганих передач, а потім асистував Родріго. Денис відкрився на передачу Андре Гомеша, першим дотиком прийняв м'яч, другим - між ніг у Марка Бартра відправив його на Родріго, який, вискочивши з-за екс-Валенсійці Жеремі Матьє, забив цей нещасний гол. На жаль, новачок «чес» буде вписаний в протокол лише як отримав жовту картку, а не як автор гольової передачі. Родріго трохи заліз в офсайд, а тому взяття воріт було нелегітимним.

Саме Черишев після поразки 0-7 даватиме післяматчеве інтерв'ю. Хлопець перейшов в команду день назад, провів за неї лише одне тренування, і після такого провалу знайшов в собі сили поспілкуватися з журналістами. Це його робота, тим більше це Європа, скажете ви. Але минулої неділі після поразки на «Местальї» з рахунком 0-1 від «Спортинга» ніхто з гравців господарів так і не дав інтерв'ю, хоча за регламентом клуб зобов'язаний відправити одного футболіста на спілкування з пресою безпосередньо на полі. За це «Валенсія» була покарана штрафом. Сьогодні за всіх віддувався Черишев. Про таких в Іспанії кажуть, що у них є «кохонес».

Валенсія - Барселона. Цього не покажуть по ТБ

Ця поразка стала одним з найбільших і сумно пам'ятних в історії «Валенсії». Після цих 0-7 багато вболівальників згадували 1993 год. Тоді помаранчевий колектив Гуса Хіддінка в 1/16 фіналу Кубка УЄФА поступився німецькому «Карлсруе» з тим же рахунком 0-7. Через 5 років в День Космонавтики 12 квітня 1998 року «кажани», очолювані Клаудіо Раньєрі, програли «Саламанці» в чемпіонаті Іспанії 0-6. За ту «Валенсію» вже у всю грали Гаїска Мендьєта і Амадео Карбоні, Давид Альбельда і Мігель Ангуло. Зараз Ангуло трудиться в штабі Гарі Невілла, Альбельда каже, що британця потрібно терміново знімати з займаного поста, Хіддінк намагається зробити з «Челсі», а Раньєрі веде до чемпіонства «Лестер».

Серед скалок, глибоко сидять в серцях «валенсіаністов», «Барселона» значилася і до провалу в лютому 2016: 4 травня 2008 року «кулес» вдома розправилися з підопічними Воро, обігравши їх з счёом 6-0. Альбельда і Ангуло тоді знову стали безпосередніми учасники великої поразки. Зараз Воро пророкують в головні тренери «Валенсії», адже саме він в цьому сезоні керував командою, коли вона в грудні 2015 зіграла з каталонцями 1-1. «Voro, quedate!» ( «Ворон, залишайся!»), - заспівав тоді кілька уболівальників. Ніхто й подумати не міг, на що перетворяться «миші» з приходом Невілла.

Ніхто й подумати не міг, на що перетворяться «миші» з приходом Невілла

Вранці наступного дня я вийшов на вулицю і зрозумів, що той чорний футбольний день Валенсія пережила. На парах студенти обговорювали капіталізм, глобалізацію і лібералізм, перехожі насолоджувалися гарною погодою, а продавці на касі як і раніше пропонували всякі непотрібні нормальній людині товари. Але все ж чогось не вистачало. Це були ті очікування, які накопичувалися у кожного, хто збирався на матч-відповідь на «Месталью». Їх у нас просто вкрали, вирвали з серця. Від рахунку 0-7 постраждали всі. І гравці, і тренери, і керівництво, і вболівальники, і навіть спекулянти. Вони накупили стільки знецінених за один вечір квитків ...

«Липуче миша» ВК

ФК «Валенсія» ВК

Що ж чекало команду на виїзді?