«Ліон» - «Лілль». огляд матчу

Після невдалого матчу з АПОЕЛом в рамках 1/8 Ліги Чемпіонів, «Ліону» мала відбутися найважливіша зустріч у внутрішній першості. На домашню арену «Стад жерла» в гості до «левам» завітав «Лілль». З одного боку, складне випробування, а з іншого - прекрасна можливість реабілітуватися перед уболівальниками.

У порівнянні з грою в Нікосії наставник "Ліона" Ремі Гард серйозно змінив стартовий склад команди. Не думаю, що це викликано серйозним невдоволенням своїх підопічних, просто ротація. Але, стосовно одного футболіста, ротація не головна причина. Його вже давно чекали і нарешті дочекалися. Після довгої перерви в дію повернувся хорватський захисник Деян Ловрен. Він зайняв своє звичне місце в центрі оборони, яке в його відсутність діставалося, або Коне, або Умтіті.

Що стосується "Лілля", то тут серйозних змін у порівнянні з попереднім матчем не відбулося. Єдине, що заслуговує на увагу, це дискваліфікація Мауро Сетто, який отримав червону картку в грі минулого туру з "Осером". Замість нього в стартовому складі з'явився Франк Беріа.

Таким чином, команди вийшли в таких складах:

1-й тайм:

Суперники розпочали зустріч у неспішному темпі. М'ячем, на правах господарів заволодів "Ліон" і "Лілль" проти цього особливо не заперечував. Перепасовуючись, здебільшого, в середині поля, господарі поступово стали наближатися до воріт суперника. Для початку було зароблено кутовий, який правда, ні до чого не привів.

Після цього футболісти Ремі Гарда заграли трохи активніше і провели першу зрозумілу атаку. Антоні Ревейєр виконав передачу з правого флангу, яку акуратно прийняв Лісандро Лопес. Слідом, аргентинець відкидає м'яч на Олександра Лаказетт, але удар форварда доводиться точно в руки голкіперу гостей Ландро. Однак, це була пристрілка. Вже через пару хвилин Лаказетт вражає ворота "Лілля". Мохамаду Дабо, без особливих зусиль втікши від Дебюші, зробив навіс і Лаказетт ударом головою відправляє м'яч в сітку. 1: 0.

Варто відзначити те, як невдало в цьому епізоді зіграли центральні захисники. Склалося відчуття, що вони несподівано такого ривка Дабо, а найголовніше те, що Дебюші з ним не впорається. У підсумку, потрібно було перебудовуватися, але замість цього вони просто втратили позицію. Беріа начебто висунувся назустріч супернику, але якось мляво і Дабо вже встиг навісити. А Шеджу змістився трохи лівіше, щоб закрити Лісандро.

Лівий захисник Лукас Дінь, в свою чергу, не встиг підстрахувати партнерів, в результаті чого Лаказетт виявився абсолютно один перед воротами Ландро. Але, якщо б не було помилок, не було б голів. А без них скучней. Так чи інакше, "Ліон" забив швидкий гол і отримав деяку перевагу в подальшому веденні гри. "Лілль" це теж прекрасно розумів і не став кидатися стрімголов вперед. Часу ще достатньо і гра продовжилася в тому ж неспішному ритмі.

Наступний яскравий момент трапився на 25-й хвилині. Лісандро Лопес прийняв м'яч на краю штрафного майданчика і пробив в ближній кут, але трохи неточно. А тим часом, на стадіоні помічений сер Алекс Фергюсон. З огляду на, що найближчим часом зустріч з французькими клубами МЮ не має відбутися, мабуть шотландець прийшов подивитися на кого-тол з гравців. Першим на думку спадає, звичайно ж, Еден Азар.

Еден Азар - один з головних ласих шматочків для європейських грандів:

Бельгієць поки, щоправда, грає не так яскраво. Як, загалом, і весь "Лілль". Але, починаючи з 30-ї хвилини підопічні Руді Гарсії починають прокидатися. І на 33-й хвилині виникає перший пам'ятний момент біля воріт Уго Льоріса. Нолан Ру, прийнявши наскрізну передачу від партнера сходу пробив по воротах, але м'яч зачепив сітку із зовнішнього боку.

"Лілль" заграв активніше, але в зв'язку з цим у "Ліона" з'явилося більше можливостей для контратак. На 37-й хвилині одна з них завершилася другим взяттям воріт гостей. Довга діагональ з лівого флангу призводить до того, що через кілька відскоків м'яч опиняється у ніг Лісандро Лопеса. Позиція забійних, удар точний. Ландро безсилий.

На табло 40-я хвилина, до перерви зовсім небагато. Ситуація для "Лілля" гірше нікуди - швидкий гол плюс гол "в роздягальню". Морально це дуже важкий удар. Але футболісти "Лілля" не падають духом, а намагаються в ці останні хвилини 1-го тайму скоротити відставання в рахунку. Йде вже доданий час і "доги" заробляють кутовий.

Подачу Бенуа Педретті виносить захисник, але точно на ногу Флорану Бальмон, той б'є, але на шляху футболіст "Ліона" і черговий кутовий. Бенуа Педретті знову у м'яча, подача і Орельєн Шеджу робить рахунок 2: 1. Блискуче! Вище, наполегливіше, спритнішим за всіх у цьому епізоді виявився камерунський захисник "Лілля". Мінімальне відставання і на перерву команди йдуть вже зовсім в іншому настрої.

2-й тайм:

Другий тайм починається з заміни в складі "Лілля". Замість Флоран Бальмон на полі з'являється Дімітрі Пайє. З перших хвилин підопічні Руді Гарсії заграли швидше. На 49-й хвилині зароблений кутовий. Він мало не призводить до голу. Після подачі м'яч буквально заштовхують в ворота, але Льоріс витримує натиск і відводить загрозу.

На 54-й хвилині ще одні яскравий епізод. Вийшовши на заміну Пайє в ефектному стрибку б'є через себе, але м'яч прилітає в руки Льорісу. "Лілль" нарощує темп, в результаті чого першу жовту картку в матчі отримує футболіст "Ліона" Дабо. Через пару хвилин "гірчичником" нагороджується ще один представник хазяйської команди Деян Ловрен.

Деян Ловрен, напевно, встиг скучити за футболом:

Тим часом "Ліон" вже давно не загрожував воротам "Лілля". Але ось, право на штрафний заробили футболісти Ремі Гарда. У м'яча Мічел Бастос. Удар бразильця! І лише перекладина рятує гостей від третього пропущеного м'яча. Ще кілька років тому "Лілль" був для бразильця рідною домівкою. Але все тече, все змінюється. Хоча, думаю, Бастос і зараз трепетно ​​ставиться до своєї колишньої команди.

На 60-й хвилині Ремі Гард виробляє другу заміну. Замість Нолана Ру виходить Туліо Де Мело. Це всього шість поява в цьому сезоні для бразильського нападника, який тим часом, вже з 2008-го року є гравцем "Лілля". Вже через деякий час, а саме на 64-й хвилині Туліо всерйоз заявляє про себе. Після навісу Лукаса Диня нападник головою завдає удар, але цього разу поперечина рятує вже "Ліон".

Лукас Дінь активно підтримував атаку "Лілля":

Залишається все менше часу, але не дивлячись на перевагу гостей у другому таймі, рахунок колишній. Однак, на 72-й хвилині відбувається видалення в складі "Ліона". За знесення Едена Азара другу жовту картку отримує Деян Ловрен. Так, не встиг повернутися хорват і вже знову доведеться пропускати матч. Сам винен, що тут скажеш.

У меншості залишаються господарі і це може стати додатковою перевагою для "Лілля". Ремі Гард, тим часом, швидко оцінює ситуацію і виробляє подвійну заміну. Замість Олександра Лаказетт і Клемана Греньє виходять Бакарі Коне і Геіда Фофана. Все ясно, зміцнює як оборону, так і центр поля наставник "левів". Через 2-3 хвилини обидва тренери проводять по ще одній заміні. Ремі Гард, освіжає атаку, випустивши Джанні Бруно замість Джо Коула. А його опонент випускає Джиммі Бріана замість Мічела Бастоса. Теж, загалом, заміна по позиції.

Джо Коул не дуже-то був помітний в цьому матчі:

На 79-й хвилині Туліо Де Мело має ще один непоганий шанс відзначитися. Джанні Бруно, отримавши пас від Дебюші, увійшов в штрафну і відпасував під удар Туліо, але нападник в ціль не влучив. Події на футбольному полі розвиваються очікувано. "Лілль" йде в атаку, "Ліон" відбивається.

На 82-й хвилині Азар робить хорошу передачу на Джанні Бруно, але той зволікає з ударом і падає. На 84-й, після потужного удару Пайє перед собою м'яч відбиває Льоріс, але потім встигає його вибити подалі. На 85-й Азар виконує штрафний удар - вище. Той же результат чекав і удар Бенуа Педретті. На 90-й мінтуе хороший навіс виконує Матьє Дебюші, удар знову завдає Педретті - мимо.

До матчу додано 4 хвилини і футболісти "Ліона" зуміли відсунути м'яч від своїх воріт. Можливо, сам "Лілль" вже не в силах був атакувати. Так чи інакше, суддя дає фінальний свисток, який фіксує перемогу "Ліона" над "Ліллем" з рахунком 2: 1.

Напис на цій розтяжці можна перевести як: "Віримо в Ремі Гарда!"

Що ж, можна привітати ліонців з цим результатом. Останнім часом на них звалилося безліч невдач і зараз їм просто необхідний ковток позитивних емоцій. Що стосується турнірної ситуації, то з огляду на втрату очок в цьому турі "Тулузою" і "Марселем", команда Ремі Гарда піднімається на 6-ту сходинку, відстаючи від зони Ліги Чемпіонів на 4 бали.

"Лілль" ж свої позиції починає втрачати. У 3-х останніх турах команда Руді Гарсії набрала лише 2 очки і підпустила до себе конкурентів. У цьому турі здобув перемогу "Сент-Етьєн" і тепер він відстає від "догів" лише на 1 очко. Завтра свою зустріч проведе "Ренн" і при вдалому для них кінець, брітонци також буде відставати на 1 бал. Загалом, ситуація в боротьбі за єврокубкову зону загострюється. І нам від цього тільки цікавіше.