Полезные материалы

«Сподіваюся, це викличе інтерес ФНС»: Сергій Іванов погрозив власникам казанських квартир

23.01.2018

Держкомітет з туризму не радий за жителів столиці РТ, які мріють заробити на мундіалі, а готельєри скаржаться на низьку завантаження - всього 57%

Незважаючи на минулий Кубок конфедерацій, казанські готелі не змогли збільшити виручку - економні туристи все частіше вважають за краще зупинятися у приватників. Про це говорили сьогодні на колегії держкомітету РТ по туризму. Кореспондент «БІЗНЕС Online» побував на заході і з'ясував, чого не вистачило іноземним футбольним уболівальникам в Казані і до чого закликає прем'єр РТ Олексій Песошін працівників театрів, музеїв і ресторанів для залучення гостей.

На виставці була представлена ​​лінійка товарів з туристичним брендом Visit Tatarstan, частина з якого виробляється в Татарстані   фото:   prav На виставці була представлена ​​лінійка товарів з туристичним брендом Visit Tatarstan, частина з якого виробляється в Татарстані
фото: prav.tatarstan.ru

Турпотік до ТАТАРСТАН ВИРІС НА 7%

Здавалося б, чим можна здивувати публіку на виставці перед колегією держкомітету РТ по туризму? Однак організатори постаралися. Проходила колегія в будівлі фінансового університету. У одного стенду була представлена ​​лінійка товарів з туристичним брендом Visit Tatarstan, частина з якого виробляється в Татарстані. За словами дівчини, яка приваблювала відвідувачів, більшою популярністю у покупців користуються чохли для валіз і шкарпетки в якості сувенірів. У іншого стенду всім прибулим гостям роздавали оригінальні листівки - також з тематикою Татарстану. У відвідувачів була можливість заповнити їх і покласти в розташований поруч поштову скриньку, щоб відправити друзям і родичам. Люди активно розбирали листівки, однак заповнювали їх одиниці. У століття всіляких месенджерів і інтернету мало хто міг згадати поштову адресу навіть близьких людей.

Ну і головною принадою для публіки став стенд з 3D-роликами, які треба дивитися виключно в окулярах віртуальної реальності. У невеликих промокліпах можна було пролетіти над найбільш значущими історичними об'єктами республіки, побачити їх назва, отримати уявлення про туристичні події і фестивалях, які тут проходять. Держкомітет замовив чотири ролика загалом по Татарстану і окремо по Казані, Болгару і Свіяжску у молодого стартапу - компанії Boxglass, яка базується в Іннополісе.

«Це не ті ролики, які показували в минулому році меру Парижа Анн Ідальго при її візит до Казані, - пояснив представник відомства Роман Кубишкін. - У Росії ми вперше їх презентуємо. В основному це промо призначене для показу на туристичних виставках. Нещодавно, наприклад, їх демонстрували в Фінляндії ».

Презентаційний ролик, з якого почалася колегія, почався зі слів, що «2017 рік можна сміливо назвати позитивним для Татарстану». За словами керівника комітету Сергія Іванова, в 2017-м турпотік в республіку склав 3,1 млн чоловік, що на 7% більше показника 2016 року. Потік іноземних туристів склав 278 тис. Чоловік, а найбільше зростання чисельності туристів відзначається з Ірану, Об'єднаних Арабських Еміратів, Німеччини, Індії та США.

Гостям роздавали оригінальні листівки - також з місцевою тематикою

Обсяг наданих послуг у сфері туризму без урахування суміжних галузей за підсумками минулого року прогнозується на рівні 13,1 млрд рублів, з урахуванням суміжних галузей з витратами на харчування, транспорт, покупки - 20,7 млрд рублів, що майже на 20% більше показника 2016 року.

У 2017 році бюджет Татарстану отримав від сфери туризму з урахуванням мультиплікативного ефекту 4,4 млрд рублів в якості податкових надходжень. А всього на розвиток сфери туризму в 2017 році з регіонального бюджету виділено понад 160 млн рублів, що в два рази більше, ніж в 2016 році.

За словами Іванова, на російському ринку почалися продажі турів з питань міжрегіонального маршруту «Великий Волзький шлях», створення якого ініційовано Держкомітетом. Він увійшов в національну програму розвитку дитячого туризму Мінкультури РТ і включатиме в себе відвідування основних визначних пам'яток Татарстану і Марій Ел. Планується, що в 2018 році по ньому проїде більше 2 тис. Учнів з усіх регіонів Росії.

Крім того, в минулому році держкомітет спільно з колегами з Санкт-Петербурга розробив міжрегіональний маршрут «Палаци і мечеті», який перш за все розрахований на іноземних туристів. Він побудований на контрасті двох культур і дозволяє за одну поїздку побачити знакові пам'ятки та об'єкти світової культурної спадщини Північної столиці і Татарстану. Наскільки він буде користуватися попитом, прогнозів поки немає.

Наскільки він буде користуватися попитом, прогнозів поки немає

Головною принадою для публіки став стенд з 3D-роликами, які треба дивитися виключно в окулярах віртуальної реальності

«СПОДІВАЮСЯ, ПРОБЛЕМА ПІДВИЩЕННЯ ЦІН В ПРИВАТНИХ КВАРТИРАХ ВИКЛИЧЕ ІНТЕРЕС У ПОДАТКОВОЇ»

Але не все так гладко в нашому туристичному королівстві. Середнє завантаження готелів в Татарстані при загальному підйомі турпотоку зросла незначно і склала 57%.

«Неприємним сюрпризом для готелів було падіння попиту в квітні, травні, у вересні і жовтні, - сказала президент асоціації готелів Казані і РТ Гульнара Сафіна. - Як правило, для готелів це період пікового сезону. Зростання було в лютому, березні, червні, липні, листопаді та грудні. Середня ціна на номер і доходи з номера виросли. Через те що в більшість місяців було падіння, тільки підвищення тарифів і Кубок конфедерацій дозволили готелям вийти в позитивну динаміку в порівнянні з 2016 по виручці і прибутковості ».

Сергій Іванов

Тему високих цін на готелі торкнувся і Іванов. За його словами, в даний час в Татарстані, як і по всій Росії, відзначається тенденція активної здачі туристам приватних квартир і апартаментів в оренду. Тільки в Казані подібних об'єктів близько тисячі. Вартість розміщення в них на період проведення чемпіонату світу з футболу позамежна.

«Ціни в класифікованих готелях республіки на час чемпіонату формуються відповідно до постанови уряду РФ, тобто по суті регулює держава, - нагадав він. - Приватні квартири і апартаменти не мають відношення до класифікованих готельним номерам. Сподіваюся, проблема підвищення цін в приватних квартирах викличе інтерес у перевіряючих органів та управління федеральної податкової служби по Татарстану, оскільки ця сфера може стати непоганим джерелом доходу для бюджету ».

Нагадаємо, про зростаючі не по днях, а по годинах апетити казанських арендодаталей, які мріють піймати удачу під час мундіалю, детально писав «БІЗНЕС Online». Зокрема, рекорд ціни - 8 млн 459 тис. Рублів, за які власник апартаментів «Англія» на вулиці Сари Садиковою пропонує зняти приміщення площею 36 кв. метрів. Тема викликала бурхливе обговорення в соціальних мережах - деякі казанці замислюються: чи не виїхати їм на час з міста, здавши житло багатим туристам?

Найбільшою популярністю у туристів користуються товари з символікою Татарстану

«ПРОВЕСТИ В Казані ТАКОЮ ФЕСТИВАЛЬ, ЯК В МЮНХЕНІ, - ЦЕ НАША МРІЯ ...»

Керівник АНО «Центр розвитку туризму Республіки Татарстан» Дільбар Садикова, вперше виступала на колегії в новій для себе якості, привела цікаву статистику. За її словами, частка індивідуальних туристів, що приїжджають в Татарстан, зростає. І в той же час спостерігається зниження їх витрат на розміщення. Наприклад, кількість тих, хто знімає приватні квартири, зросла на 10%. Велика частина приїжджає на два-три дні. І чим молодші турист, тим коротше його візит. Чоловіки в Казані витрачають більше, ніж жінки: середня сума витрачених в Казані грошей - 26 тис. Рублів у чоловіків проти 23 тис. У жінок.

«Ми проанкетували уболівальників Кубка конфедерацій на тему, чого не вистачає Казані і що можна усунути до майбутнього футбольного мундіалю, - каже Садикова. - Футбольним фанатам не вистачило фан-зони, де можна було б дивитися матчі, вболівальники відзначили брак матеріалів про розклад маршрутів. Також не кожен турист міг знайти громадські вбиральні в туристичних місцях. Є така практика, коли в місцях громадського харчування пускають гостей в туалет абсолютно безкоштовно. Цю практику ми пропонуємо також підтримати під час проведення чемпіонату світу ».

Дільбар Садикова

За словами Сафіної, для того щоб зберегти завантаження готелів на хорошому рівні, Казані не вистачає великих заходів. Вона згадала 2010 - 2011 роки, коли касу готелі робили в тому числі і під час гастролей цирку дю Солей, фестивалю «Створення світу» і навіть під час гастролей Елтона Джона.

«Будь-яке шоу або концерт - відмінне джерело доходу для об'єкта інфраструктури, - каже вона. - Під час великих заходів заробляють все: і готелі, і ресторани, і магазини. Як приклад світової практики, що використовують подія для залучення туристів, - бразильські і венеціанські карнавали, парад квітів в Амстердамі в вересні, свято вина в Молдові і «Октоберфест у Мюнхені. Останній триває 32 тижні, пиво в буквальному сенсі ллється рікою, гості випивають 6 мільйонів літрів цього напою. Приїжджає 6 мільйонів туристів і оборот фінансових засобу становить близько 450 мільйонів євро, і це наша мрія ... »

З Сафіної погодився і прем'єр-міністр Татарстану Олексій Песошін. Він також визнав, що Казані необхідно якомога більше заходів і подій. Плюс до всього потрібно домогтися, щоб ресторани, спортивні об'єкти музеї і театри працювали не за своїм графіком, а все-таки підбудовувалися під вимоги туристів.

«Нас знають багато туристів за межами республіки, але не всі жителі Татарстану знають наші туристичні об'єкти. Тут є величезний потенціал, і над цим треба працювати », - резюмував Песошін.

Тема викликала бурхливе обговорення в соціальних мережах - деякі казанці замислюються: чи не виїхати їм на час з міста, здавши житло багатим туристам?