Полезные материалы

Як бальні танці перетворилися в спорт

Бальні танці в даний час користуються величезною популярністю в усьому світі і з кожним роком все більше популяризуються, особливо в формі спортивних бальних танців. Багато людей не розуміють відмінності в поняттях «бальні танці» і «спортивні бальні танці». Але, насправді, різниця не така вже й велика, оскільки друге сталося з першого. Заняття спортивними танцями це хороший спосіб поліпшити координацію, пластику рухів, розтяжку, зміцнити тіло і не тільки. Так само це широка змагальна платформа. У цій статті ми розповімо про те, як бальні танці перетворилися в спортивні бальні танці, які існують групи спортивних танців і які напрямки танцю в них входять, а також, коротко про те, що являє собою кожний з напрямків.

У цій статті ми розповімо про те, як бальні танці перетворилися в спортивні бальні танці, які існують групи спортивних танців і які напрямки танцю в них входять, а також, коротко про те, що являє собою кожний з напрямків

Бальні танці

Бальні танці - це група парних танців, які танцуются в спеціальних приміщеннях. Термін «бальні» відноситься до парних непрофесійних світських танців, що виникли в середньовічній Європі. Ці танці дуже сильно видозмінювалися - будь-яка епоха європейської історії породжувала своєрідний танцювальний комплекс. Протягом всього європейського культурного розвитку на бальний танець впливали найрізноманітніші етнічні джерела. Бальні танці XX століття склалися на основі європейського танцю, в який на рубежі XIX-XX століть вдихнула нове життя африканська і латиноамериканська музична і танцювальна культура. Величезна кількість сучасних бальних танців мають африканське коріння, вже добре замасковані технічної обробкою європейської танцювальної школи.

У 1920-ті роки в Англії при Імператорським суспільстві вчителів танців виник спеціальний Рада з бальних танців. Англійські фахівці стандартизировали всі відомі на той час танці - вальс, швидкий і повільний фокстроти, танго. Так виникли конкурсні танці, і з тих пір бальний танець був розділений на два напрямки - спортивний і соціальний танець. У 1930-1950-і роки число стандартних бальних танців збільшилася за рахунок того, що до них додалося п'ять латиноамериканських танців (у такому порядку: румба, самба, джайв, пасодобль, ча-ча-ча).

Всі бальні танці є парними. Пару складають кавалер і дама, танцюючі з дотриманням точок контакту. У європейській програмі цей контакт щільніший. Він зберігається протягом усього танцю. У латиноамериканській програмі контакт вільніший, найчастіше здійснюється за рахунок з'єднаних рук і іноді може як взагалі втрачатися, так і посилюватися за рахунок натягнення при виконанні фігур. Танці, складові європейську і латиноамериканську програми, будуть описані нижче.

Оскільки виконання бальних танців вимагало певних навичок і тренованості, їх популярність в суспільстві знизилася з плином часу. А поява твісту в 1960-х роках ознаменувала кінець парних танців. Такі танці, як вальс, танго, фокстрот і т. Д. Фактично перестали служити для масового розваги і переродилися як вид елітного спорту.

Спортивні бальні танці

Спортивні бальні танці - це не просто танці, це ціле мистецтво, і одночасно наука, спорт, пристрасть, одним словом - ціле життя, втілена в русі. Також це колосальна тренування для всіх м'язів тіла, а також правильна і здорова кардіологічна навантаження.

Цей вид танцю є набагато більш вимогливим в технічному плані, потрібна велика підготовка. Спортивні бальні танці практикуються в усьому світі, і кожен день стають більш майстерними і досконалими. У той час, як бальні танці більш спокійні, більш «відпочиваючі», спортивні, це звичайно ж - спорт. Справді, в Сіднеї на Олімпійських іграх 2000 року проходила невелика демонстрація цього виду танцю і вивчалася можливість зробити спортивний танець олімпійським видом спорту.

Є багато технічних і фізичних вимог, які повинні бути виконані, щоб стати танцюристом високого рівня. Ось деякі з навичок, вимог до танцюристу на найвищому рівні: відмінна фізика і статура, спритність і координація, музикальність, розтяжка, витонченість і стиль, дисципліна, робота в команді, і так далі.

Зі спортивних танців проводяться змагання як в категорії «аматори» так і в категорії «професіонали». Згодом сформувалося три програми танців: європейська, латиноамериканська і так звана «десятка», куди входять всі десять танців. Аматорські чемпіонати світу проводяться під егідою IDSF, а професійні - під заступництвом англійських танцювальних організацій. Найбільш престижними в світі продовжують залишатися англійські конкурси, зокрема, UK Open. Ще одним напрямком конкурсного танцю є змагання змішаних пар Професіонал-Любитель (Pro-Am) даний напрямок особливо розвинене в США і Канаді і вже стрімко почав розвиватися в Україні.

У європейську програму входять:

Повільний вальс (Slow Waltz) - найблагородніший і урочистий танець класичної програми. Зародившись ще на початку минулого століття цей напрям вальсу з тих пір не зазнавало жодних змін. Танець має дуже розмірений рух на три рахунки, як і всі Вальсова види бальних танців, і супроводжується ліричною музикою.

Віденський вальс (Vienne Waltz) відрізняється великою кількістю обертань на досить високій швидкості і танцюється під швидку мелодію, тим самим створює просто феєричні відчуття у глядачів.

Танго (Tango). Наповнений диханням аргентинської пристрасті танго - ще один елемент європейської програми, дуже чуттєвий, що поєднує швидкі і повільні рухи. Всі види танців програми відводять чільну роль партнера, але танго особливо акцентує на цьому увагу.

Всі види танців програми відводять чільну роль партнера, але танго особливо акцентує на цьому увагу

Повільний фокстрот (Slow Foxtrot). Повільний фокстрот танцюють на рахунок до 4, цей танець відрізняється помірним темпом з деякими переходами до уповільненого і прискореного.

Квікстеп або швидкий фокстрот (Quickstep) - це самий пустотливий танець з усієї програми, заснований на стрибках, швидких поворотах. Завдання танцюриста з'єднати ці різкі рухи з плавними переходами під дуже енергійну музику.

У латиноамериканську програму входять:

Самба (Samba) - танець, який може побут як досить повільним, так і неймовірно швидким, настільки, що танцюристам доводиться проявляти високий рівень майстерності. Самба базується на пружинних рухах ногами, що сполучаються з плавними рухами стегнами. І звичайно, самба, а струм ж інші види спортивних бальних танців латинської програми - це чіткий ритм і скажена енергетика, яка поширюється на самих танцюристів і глядачів, навіть якщо танець виконують не професіонали.

Ча-ча-ча (Cha-cha-cha) - безтурботний латино-американський танець ча-ча-ча - найдивовижніша вигадка людства, для нього характерні руху стегнами і ногами, які ні з чим неможливо сплутати, і дуже цікава манера рахунку ( « ча-ча-1-2-3 »).

Румба (Rumba) не менше хвилює, ніж танго, але, в той же час, дуже ніжний танець. Ритм повільний, з акцентом на ще більш повільні частки.

Повна протилежність румби - д жайв (Jive), неймовірно позитивний і дуже швидкий, найсучасніший і постійно відроджуються нові руху танець.

Повна протилежність румби - д жайв (Jive), неймовірно позитивний і дуже швидкий, найсучасніший і постійно відроджуються нові руху танець

Пасодобль (Pasodoble). Музика пасодобля енергійна, темпераментна, запальна. Головна роль в пасодобле відводиться партнеру, тому часто пасодобль називають «танцем майстра». У танці повинна відчуватися напруженість між партнерами, прихована експресія. Рухи пасодобля суворі, і дають виконавцям лише невелику артистичну свободу. Багато фігури пасодобля вимагають безперервного фізичного контакту між партнерами, при якому задіяні всі групи м'язів.

Таким чином, з плином часу, бальні танці з соціального розваги перетворилися в змагальний вид спорту. Крім того, що це надзвичайно красивий вид спорту, навіть з точки зору стороннього спостерігача, він так само здатний розвинути багато важливих і корисних якостей у танцюриста, серед яких гнучкість, пластичність, зміцнення м'язів, поліпшення координації та багато, багато інших. Саме тому спортивні бальні танці заслуговують до себе увагу не тільки як естетично приємне дію, але і як вид спорту безпосередньо.