Полезные материалы

Повільний вальс - дитя минулого століття

10 Лют 2013

Перший раз про вальсі заговорили ще в 70-ті роки XVIII століття Перший раз про вальсі заговорили ще в 70-ті роки XVIII століття. Поява вальсу це заслуга багатьох танців різних народів Європи. Коріння вальсу можна побачити в популярному на ті часи танці «Матенік», а також в ег варіації «Фуріанте», які в ті часи дуже часто виконувалися на різних святах в селах Чехії.

Також коріння можна переглянути в французькому танці «Вольт», а також в австрійському «Ліндлере», який є найближчим танцем до сучасного вальсу. Поява і процвітання вальсу можна віднести до початку XIX століття. З самого початку цей танець став популярним у Відні, а потім поширився по всьому світу. У кожній країні вальс танцювали з додаванням якихось своїх національних елементів. Саме таким чином з'явилися англійський вальс, вальс-мазурка, угорський вальс і багато інших. Популярність вальсу стала такою великою, що жоден із них не може змагатися з ним у популярності в настільки довгої і постійної.

На початку ХХ століття в 20-х роках в Англії утворилися нові танці, такі як вальс-бостон, а також повільний вальс. Сталося це в результаті розвитку музичної форми вальсу. Саме ці види танцю є батьками відомого нині конкурсного повільного вальсу. У США вальс став популярним в середині 1800 року. Так як темп віденського вальсу був дуже швидким, то дуже скоро композитори стали писати музику, яка була трохи повільніше. Саме це стало поштовхом для появи нового виду вальсу, якого пізніше назвали «Бостон». Вальс «Бостон» мав більш повільні повороти і довші ковзаючі рухи. Десь в 1874 році в Англії був створений досить впливовий «Бостонський клуб», що і дало основу для появи нового стилю танцю, названого англійським.

Потім англійський вальс стали називати повільним. Але, насправді популярним він став тільки після 1922 року. Що є дуже дивним і дивовижним, ті рухи, які характерні вальсу «Бостону», сильно відрізняються від тих рухів, які зараз виконуються в повільному вальсі. Зміни в вальсі послідували після Першої світової війни. У 1921 році вирішили, що основними рухами в вальсі будуть: крок, крок і приставка. Англійська програма вальсу на той момент складалася з правого повороту, лівого і зміни напряму, коли ще в 1922 році Віктором Сильвестром було виграно першість. У 1926-1927 роках танець придбав якісь удосконалення. Характерні руху: крок, потім крок в сторону, приставка. В результаті з'явилося більше можливостей для танцювальних фігур.