Полезные материалы

Евандер Холіфілд: «З Тайсоном ми не особливо близько дружимо і один з одним намагаємося не жартувати»

Свою професійну кар'єру уродженець Алабами почав в 1984 році, після Олімпіади в Лос-Анджелесі, де завоював бронзову медаль. А міг би стати і олімпійським чемпіоном, але в півфіналі турніру в бою проти новозеландця Кевіна Беррі був дискваліфікований рефері за удар після того, як поєдинок зупинили. В результаті побитий Холіфілдом Беррі вийшов у фінал, а Евандеру було зараховано технічну поразку.

Судді - взагалі хвора тема для Холіфілда. Навряд чи знайдеться ще один такий знаменитий боксер, якого стільки раз нахабно обікрали на рингу. І, якщо бути абсолютно не ангажованою, то остання несправедливість зі старовиною Евандером трапилася 20 грудня 2008 року, коли суперником американця став Микола Валуєв. Мужністю визнати очевидне зміг похвалитися тільки арбітр Гільєрмо Перез Пінеда, який поставив нічийний результат 114: 114. Двоє його колег подібної порядністю не відрізнялися і віддали перемогу Миколі. З іншого боку, Холіфілду «на втіху» дісталося 500 тисяч євро у вигляді гонорару за бій. Це, звичайно, не 1 800 000 «зелених», які американець отримав за свій попередній поєдинок у Москві проти Султана Ібрагімова. І вже тим більше не 35 мільйонів доларів, зароблених Евандером за бій з Майком Тайсоном. Але і сьогоднішніх гонорарів Холіфілду повинно вистачити для того, щоб прогодувати 11 своїх діточок.

У себе вдома в Атланті Холіфілд докладно і відверто відповів на питання Fight Magazine , А в кінці бесіди подякував журнал за проявлений до нього інтерес. Нормальний мужик - так в двох словах можна охарактеризувати легендарного екс-абсолютного чемпіона світу після нашого тривалого спілкування.

Fight Magazine: Евандер, скажете без запинки, скільки чемпіонських боїв провели на професійному рингу?

Евандер Холіфілд: Відразу важко порахувати. Так я і не вважав ніколи. Моя справа - виходити на ринг і перемагати, а не займатися статистикою. За всю кар'єру я провів десь 48 боїв (насправді 55. - Прим. FM), і починаючи з 1986 року більшість з них - чемпіонські. Пам'ятаю, що провів шість чемпіонських поєдинків в крузервейте. А в хевівейте - під два десятка (якщо точніше, 19. - Прим. FM). Також знаю, що я п'ять разів ставав чемпіоном світу.

«У дитинстві я продавав на стадіоні попкорн, а на вулиці кульки, потім працював вантажником і паралельно тренувався, в результаті все мені дав саме бокс»

FM: Але ніщо не вічне під місяцем. 19 жовтня вам виповниться 48 років. Чи не час змінити ринг на більш пристойне для літнього джентльмена заняття?

Е.Х .: Вік не грає ролі. Моя мета - стати абсолютним чемпіоном світу. Я роблю для цього все можливе. І не звертаю ніякої уваги на вік. Буду продовжувати виступати і тренуватися стільки, скільки буде потрібно. Піду, коли досягну своєї мети. Не знаю, скільки ще часу мені знадобиться - рік, два або більше.

FM: Що потрібно робити, щоб уникнути в'ялості м'язів, коли тобі за 45? Ходити в спортзал і включити в свій раціон спортивне харчування?

Е.Х .: Треба постійно стежити за собою. І краще почати цим займатися до того, як тобі стукне 45. Людина повинна усвідомлювати, заради чого він це робить. Необхідно багато працювати, щоб і в 45 років ти зміг вийти на ринг. Я підтримую форму постійно. Продовжую працювати для того, щоб поставити ефектну крапку в своїй кар'єрі. У мене ще залишилося багато нереалізованих амбіцій.

FM: Як ви зараз підтримуєте форму в перервах між боями?

Е.Х .: Я інтенсивно тренуюся. Працюю дуже багато. Чи не сиджу ні на якій дієті. І такий режим дозволяє мені робити те, що я вмію найкраще, - виходити на ринг і битися.

FM: Передостанній свій бій ви провели в грудні 2008-го проти Миколи Валуєва. Останній - в квітні нинішнього року проти південноафриканця Франсуа Боти. Значні перерви між поєдинками у вас трапляються виключно через те, що немає серйозних пропозицій?

Е.Х .: Перерви в боях - це нормально. Боксер вибирає, коли і з ким йому битися. Має бути певний графік, щоб він зумів підготуватися до зустрічі. Іноді виникають непорозуміння з людьми, які хочуть, щоб я бився в той чи інший час і які готові платити певні гроші за мої виступи. Тут вже справа за мною. Я приймаю остаточне рішення, з ким мені битися і чи влаштовує мене запропонований гонорар за поєдинок.

FM: Скільки ви заробили за свій перший бій на професійному рингу, коли 15 листопада 1984 року перемогли в шести раундах американця Ліонеля Б'єрм?

Е.Х .: О Боже, як давно це було. Якщо не зраджує пам'ять, я отримав 55 тисяч доларів.

FM: А в якому поєдинку ви заробили найбільший гонорар у вашій професійній кар'єрі?

Е.Х .: За бій з Майком Тайсоном в Лас-Вегасі мені крапнуло 35 мільйонів доларів. Ажіотаж тоді був божевільний.

«Зірки Голлівуду періодично приходять подивитися мої бої, але в друзі до них я не набиваюся»

FM: У матчі-реванші Тайсон в третьому раунді відкусив вам шматочок вуха. Зараз, після 13 років після того легендарного бою, не згадували в жарт з Майком той злощасний епізод?

Е.Х .: Коли у мене з'являється бажання, я можу набрати телефон Тайсона і поговорити з ним. Але при цьому ми не особливо близько дружимо і один з одним намагаємося не жартувати. Чи не відвідувала мене думка запропонувати йому згадати молодість і провести між нами третій бій? Та ні, Тайсон адже вже давно завершив свою активну кар'єру, а переливати з пустого в порожнє - це не для мене.

FM: Майк - найбільший талант, який зустрічався вам на рингу? Або ви знали більше талановитих хлопців?

Е.Х .: Поза всяким сумнівом, Тайсон був дуже талановитим малим, і йому вдалося багато чого досягти. З огляду на його антропометричні дані - зріст, розмах рук, Майк демонстрував просто феноменальні результати. Він був одним з найталановитіших боксерів планети за всю історію професійного боксу. Але я теж не ликом шитий.

FM: Не тільки боксерський світ, затамувавши подих, чекав ваших боїв з Ленноксом Льюїсом - ці два поєдинки дивилися і мільйони людей, далеких від боксу. Зараз при зустрічі вітається з британцем?

Е.Х .: Звичайно. Леннокс - великий стратег. І у нього є голова на плечах. Не даремно він зараз робить успіхи в бізнесі. Я думаю, у Льюїса великі шанси домогтися в підприємництві того ж, чого він зміг досягти на рингу.

FM: Ви билися в золоту еру хевівейта: виходили на ринг проти Майка Тайсона, Леннокса Льюїса, Ріддіка Боуі. Коли в суперважкому дивізіоні знову настане золота доба?

Е.Х .: Думаю, вона не змусить себе довго чекати. Я очікую нової хвилі хлопців, завдяки яким через чотири роки будуть скинуті нинішні чемпіони. Ось тоді й настане нова золота епоха в хевівейте.

FM: У нас в Росії прийнято говорити, що всі ми - родом з дитинства. Ви справді були наймолодшим, дев'ятою дитиною в сім'ї?

Е.Х .: Справжня правда. Моя родина не була забезпеченою. Мені доводилося нелегко. Я продавав на стадіоні попкорн. Минуло 30 років, але я до сих пір пам'ятаю, що стакан попкорну коштував 1 долар 40 центів. Також торгував кульками на вулиці. А ще працював вантажником - носив важкі ящики. І паралельно тренувався. В результаті бокс дав мені все.

FM: У тому числі і любов жінок, яких у вас було дуже багато. Подейкують, що плодів любові у вас теж предостатньо.

Е.Х .: У мене 11 дітей, якщо ви про це. І я всіх їх люблю. Я виходжу на ринг, тому що мені подобається те, що я роблю. Я хороший в цьому. У моїх дітей є можливість вибирати, чим вони хочуть займатися. У мене цього не було. Я роблю все для того, щоб діти займалися саме тим, що їм до душі. Я завжди підтримую їх в будь-яких починаннях. Найголовніше - любити свою справу.

FM: Велика кількість ротів, які потрібно годувати, - це одна з причин того, що ви все ще виходите на професійний ринг?

Е.Х .: Знов за рибу гроші. Я ж казав уже, що для мене головне - це мотивація. Я надзвичайно мотивований побити всі рекорди і ще раз завоювати чемпіонський титул. І зроблю все для того, щоб казка стала бувальщиною.

«Коли у мене з'являється бажання, я можу набрати телефон Тайсона і поговорити з ним. Але при цьому ми не особливо близько дружимо і один з одним намагаємося не жартувати »

FM: У боксі ви все життя. А як у вас з освітою? Встигли паралельно з виходами на ринг закінчити консерваторію?

Е.Х .: Закінчив тільки 12 класів школи.

FM: Ви живете в Атланті, але часто билися в Лас-Вегасі. Звідти до Голлівуду - три години їзди на машині. Зірки Голлівуду - часті гості на ваших боях? З Сильвестром Сталлоне, Міккі Рурком, Дольфом Лундгреном, Арнольдом Шварценеггером ви на короткій нозі?

Е.Х .: Зірки Голлівуду періодично приходять подивитися мої бої. Але в друзі до них я не набиваюся. Підтримую дружні стосунки хіба що з Дензелом Вашингтоном.

FM: 25 років тому з музики ви воліли реп. За чверть століття ваші уподобання не змінилися?

Е.Х .: Я любив слухати реп тоді, подобається це робити і зараз. Однак я не меломан - музику іноді можу включити послухати, але не більше того.

FM: У вас є рекламні контракти в Америці?

Е.Х .: Так, я рекламую воду під назвою «Вибір Холіфілда» ( «Holyfield's choice»). Підписав дворічний контракт з компанією, яка її випускає.

FM: Чим займається ваша некомерційна організація «Holyfield Foundation»?

Е.Х .: Я підтримую дітей з бідних сімей. Вітаю їх інтерес до боксу зокрема і до спорту загалом. Для них завжди відкриті двері в «Holyfield Foundation». Допомагаю тим, хто потребує цього. Коли я був таким, як вони, у моєї матері не було можливості підтримати мене, і мені допомогли чужі люди з клубу, куди я ходив займатися. Він називався «Уоррен Бойс». Завдяки людям, які містили цей клуб, я став тим, ким є зараз. Тепер настала моя черга, і я роблю те ж саме для молодого покоління.

FM: До вашого будинку веде дорога, яка називається Evander Holyfield Highway. Хто був ініціатором цієї ідеї?

Е.Х .: Це була пропозиція людей з міста Ферберн, штат Джорджія. Вони сказали, що хочуть назвати вулицю в мою честь, тому що я особа їх міста. Я був, звичайно, здивований, але в той же час і радий такій ідеї. Раніше думав, що вулиці називають тільки в честь людей, які померли, а я адже живий. Але я щасливий, що все так сталося.

FM: У вас вдома у вітальні між двома сходовими прольотами стоїть рояль. Ви вмієте на ньому грати?

Е.Х .: На ньому шанувальників мої діти. Я вмію грати тільки своїми кулаками на рингу, а на роялі, на жаль, немає.

FM: У середині 90-х у вас були серйозні проблеми з серцем - через них у вас навіть на час відібрали боксерську ліцензію. Як примудрилися вилікуватися?

Е.Х .: Я вірю в Бога. Віра допомогла мені вилікуватися. Завдяки саме вірі і любові до Бога я досяг всього, чого прагнув. Віра допомогла мені стати тим, хто я є зараз.

«Все, що промоутер Дон Кінг обіцяв мені, він зробив і ніколи не обманював в грошах»

FM: А тепер пропонуємо знову повернутися до боксу. Свої два останні бої за чемпіонські титули по основних світових боксерським версіями ви провели проти росіян Султана Ібрагімова і Миколи Валуєва. З ким було важче боксувати?

Е.Х .: У них абсолютно різні стилі. Валуєв просто гігант, Ібрагімов значно менше. Обидва хороші боксери. Мені складно судити, хто з них сильніший, а хто слабший. Можу сказати, що Султан Ібрагімов талановитіший. Валуєв же - справжній здоровань з унікальними фізичними даними, завдяки яким у нього початкове перевага над такими хлопцями, як я.

FM: Султан Ібрагімов розповідав нам, що за бій з ним ви отримали 1 800 000 доларів. А його тодішній менеджер Борис Грінберг уточнював, що приїхати в Москву ви погодилися лише після того, як ці гроші надійшли до вас на рахунок. Султан і Борис говорили правду?

Е.Х .: Всі абсолютна правда - і розмір гонорару, і моє бажання отримати гроші до поїздки на бій в Москву.

FM: З Валуєвим в швейцарському Цюріху ви билися вже за 500 тисяч євро. Чому за рік з невеликим ваша ціна так впала? Або німецькі промоутери Валуєва більш досвідчені в боксерському бізнесі, ніж команда Ібрагімова?

Е.Х .: 500 тисяч євро? Не знаю, скільки це. Мені заплатили в доларах - 750 тисяч. Це теж саме? Значить, ви добре обізнані. Що ж стосується самого поєдинку, то, з одного боку, я дуже чекав цього бою. Хотів битися з Валуєвим. Але при цьому чудово розумів, що здоровань набагато більше мене і значно молодше. Однак це мене не зупинило. Я прийняв виклик і дуже хотів перемогти. Перед цим боєм я рік не бився. Але все одно був впевнений, що зможу побити здорованя. У всьому винен фінальний гонг, який пролунав в його користь. Я зробив все, що міг, причому добре зробив. Але судді повернулися до мене задом. Я засмутився, але потім заспокоївся. Не має значення, який був результат. Я знаю, що побив його.

FM: Чи можете зараз сказати, що судді вкрали у вас перемогу в бою з Валуєвим?

Е.Х .: З абсолютною впевненістю. Вони дійсно самим нахабним чином відібрали у мене цю перемогу.

FM: Ви коли-небудь підраховували, у скількох поєдинках судді поступили з вами так само?

Е.Х .: Це було багато разів. Але мені найбільше запам'яталися три найнесправедливіших суддівських рішення - у другому бою з Ленноксом Льюїсом (хоча особисто я вважаю, що виграв і перший поєдинок, але рефері угледіли нічию), з Джоном Руїзом і з вашим здорованем.

FM: У 2006 році були розмови про ваш поєдинку з Володимиром Кличком. Нам Володимир сказав, що вашу кандидатуру відкинув американський телеканал НВО. Керівництво спортивної редакції телеканалу резюмував, що це буде бій зі свідомо вирішеним результатом. Ви ж нібито говорили про те, що вас не влаштували фінансові умови поєдинку: мовляв, на бій можна було зібрати 20 мільйонів доларів, а вам пропонували тільки 2 «лимона». Як все було насправді?

«Я вірю в Бога, віра допомогла мені вилікуватися, завдяки саме вірі і любові до Бога я досяг всього, чого прагнув»

Е.Х .: Насправді Кличко ніколи не пропонував мені битися з ним на рингу, не чув і про таке рішення HBO. Так що все це повна туфта.

FM: Восени Володимир Кличко повинен провести обов'язковий захист чемпіонського титулу IBF проти росіянина Олександра Повєткіна. Чи є у Саші шанси на успіх в бою з Кличком-молодшим?

Е.Х .: Як ви говорите, звуть хлопця, який буде зустрічатися з українцем?

FM: Олександр Повєткін. Він виграв Олімпіаду в Афінах-2004 і вже більше півтора року є першим номером у рейтингу IBF.

Е.Х .: Не хочу ображати цього хлопця, але я про нього ніколи не чув. Взагалі не знаю, хто це такий.

FM: Зі скількома промоутерами ви працювали за свою 26-річну професійну кар'єру?

Е.Х .: З трьома, в тому числі і з Доном Кінгом.

FM: Віталій Кличко сказав нам, що не знає жодного боксера, який пішов би від Дона Кінга. А ви залишилися задоволені співпрацею з ним?

Е.Х .: Все, що Дон Кінг обіцяв, він зробив. Дон ніколи не обманював мене з грошима.

FM: Літній респектабельний джентльмен рингу - це сказано про вас?

Е.Х .: Точно не про мене.

FM: Коли ми побачимо вас знову на рингу?

Е.Х .: Поки нічого конкретного з приводу моїх наступних боїв сказати не можу. Але цілком можливо, що буду боксувати вже в серпні. Думаю, цей рік стане вдалим у моїй професійній кар'єрі.

FIGHTMAG-персона: Султан Ібрагімов

Боксер-професіонал, виступає у суперважкій ваговій категорії. Срібний призер Олімпійських ігор 2000 року. Колишній чемпіон світу у важкій вазі за версією WBO (2007-2008).

«Чесно кажучи, був сильно здивований Евандером. Людина в неповні 45 років був в кращій формі, ніж багато молоді бійці, з якими мені доводилося зустрічатися. У тому поєдинку мені довелося дуже непросто: Холіфілд дав більше ніж гідну відсіч. Чесно сказати, було навіть складніше, ніж я очікував. Евандер набагато різноманітніше, ніж, скажімо, Кличко, який набагато вище. Холіфілд - більш майстерний боксер. Він менше Володимира, але по техніці, я вважаю, його перевершує. У тому поєдинку Евандер намагався вдарити мене головою, щоб у мене сталося розсічення. І таке було не один раз. При цьому Евандер робить це настільки вміло, що неможливо зрозуміти, спеціально так відбувається чи ні. З боку все виглядає так, як ніби зіткнення випадкові. Поза рингом Холіфілд - дуже гідна людина, до суперника відноситься шанобливо. До і після бою ніяких неприємностей з ним не було. Спокійний і врівноважений - справжній джентльмен ».

Fight Magazine - перший флеш журнал про бійцівських видах спорту

Fight Magazine - перший флеш журнал про бійцівських видах спорту

Скачай зараз www.fightmag.ru

Fight Magazine: Евандер, скажете без запинки, скільки чемпіонських боїв провели на професійному рингу?
Чи не час змінити ринг на більш пристойне для літнього джентльмена заняття?
FM: Що потрібно робити, щоб уникнути в'ялості м'язів, коли тобі за 45?
Ходити в спортзал і включити в свій раціон спортивне харчування?
FM: Як ви зараз підтримуєте форму в перервах між боями?
Значні перерви між поєдинками у вас трапляються виключно через те, що немає серйозних пропозицій?
FM: Скільки ви заробили за свій перший бій на професійному рингу, коли 15 листопада 1984 року перемогли в шести раундах американця Ліонеля Б'єрм?
FM: А в якому поєдинку ви заробили найбільший гонорар у вашій професійній кар'єрі?
Зараз, після 13 років після того легендарного бою, не згадували в жарт з Майком той злощасний епізод?
Чи не відвідувала мене думка запропонувати йому згадати молодість і провести між нами третій бій?