Полезные материалы

Журова, Хоркіна, Валуєв: найуспішніші спортсмени-чиновники

  1. Світлана Журова - олімпійська чемпіонка, депутат, підполковник внутрішньої служби
  2. Микола Валуєв - боксер, депутат, глава благодійного фонду
  3. Дмитро Носов - дзюдоїст, депутат, "Антіділер"
  4. Олена Ісінбаєва - стрибунка з жердиною, член комісії атлетів МОК, глава наглядової ради РУСАДА
  5. Світлана Хоркіна - гімнастка, депутат, перший заступник начальника ЦСКА

Олімпійська чемпіонка з фігурного катання Юлія Ліпницька йде з великого спорту. За словами глави Мінспорту Росії Павла Колобкова, вона може стати чиновником. Які ще спортсмени ставали чиновниками, і що з цього вийшло - читайте в матеріалі m24.ru.

Світлана Журова - олімпійська чемпіонка, депутат, підполковник внутрішньої служби

Олімпійська чемпіонка з фігурного катання Юлія Ліпницька   йде   з великого спорту

Фото: m24.ru/Александр Авілов

З самого дитинства Журова мріяла стати фігуристкою, але на превеликий жаль, в рідному Кіровську були тільки секції з художньої гімнастики і ковзанярського спорту. Недовго думаючи вона вибрала друге.

Втім, в середині 90-х років Журова займалася не тільки ковзанами - в 1995 році вона почала працювати молодшим інспектором відділу режиму і охорони в СІЗО №4 Санкт-Петербурга. Через 12 років їй присвоїли звання підполковника внутрішньої служби.

Серйозний успіх прийшов до Світлани в 1996 році - вона стала чемпіонкою світу з ковзанярського спорту, завоювавши золото в норвезькому Хамарі. За цю перемогу їй присвоїли звання заслуженого майстра спорту.

Подальша спортивна кар'єра складалася не дуже добре. До народження сина в 2003 році вона отримувала тільки срібні і бронзові медалі, а на Олімпіаді в Солт-Лейк-Сіті не виграла взагалі нічого.

Світлана повернулася до тренувань майже відразу після народження дитини. Скепсису на рахунок того, що вона зможе показати серйозний результат на Олімпіаді в Турині в 2006 році, було досить - до того моменту їй уже було 34 роки. Проте, Журова показала залізну волю і завоювала золоту медаль.


Політична кар'єра Журової почалася в березні 2007 року - вона стала депутатом законодавчих зборів Ленінградської області. Крім того, Світлана очолила постійну комісію з питань культури, спорту, фізкультури та молодіжної політики. Ще її призначили директором по зв'язках із спортсменами Заявочного комітету "Сочі-2014".

У грудні того ж року Світлану обрали в Держдуму п'ятого скликання. Журова стала заступником її голови Бориса Гризлова і працювала в декількох комітетах.

Сьогодні олімпійська чемпіонка залишається депутатом Держдуми і першим заступником голови комітету з міжнародних справ.

В своїй законотворчій діяльності Журова є одним з найактивніших депутатів. На її рахунку більше 60 законодавчих ініціатив, в тому числі - текст глави "Олімпійське село" для російської заявки на проведення Олімпійських ігор в 2014 році.

Журова активно працювала над законом про транскордонне співробітництво між російських регіонів і завжди закликала молодь взяти активну участь в розробці нових законів в Росії.

Микола Валуєв - боксер, депутат, глава благодійного фонду

Фото: m24.ru/Никита Симонов

Видатні фізичні дані Миколи Валуєва визначили його професійну сферу. Ще будучи школярем, Микола займався баскетболом, причому досить успішно - разом зі збірною Фрунзе дитячо-юнацької спортивної школи став чемпіоном Росії.

У 20 років Микола почав займатися боксом і в тому ж році вперше виступив серед професіоналів. Всього в професійному боксі у Миколи було 53 бої, 50 з яких він виграв.

За версією WBA (Всесвітня боксерська асоціація) був чемпіоном світу у важкій вазі з 2005 по 2007-й і в 2009 році.

Колишній боксер активно займається громадською діяльністю. Так, у 2009 році під його егідою в Санкт-Петербурзі відкрилася "Школа боксу Миколи Валуєва", а в 2010 році - благодійний фонд розвитку дитячо-юнацького спорту.

Політична кар'єра видатного спортсмена почалася в 2011 році, коли Валуєва обрали депутатом від Кемеровського регіонального відділення "Єдиної Росії".

За свою політичну кар'єру Микола вніс 45 законопроектів і кілька разів виступав на пленарних засіданнях. Найважливішими досягненнями колишнього спортсмена є законопроект про пенсійне забезпечення спортсменів-професіоналів і регулювання відносин між спортсменами і спортивними федераціями.

Ще Валуєв приклав свою могутню руку до закону про полювання. Є дійсним членом комітету з фізкультури, спорту і у справах молоді.

Дмитро Носов - дзюдоїст, депутат, "Антіділер"

Фото: ТАСС / Валерій Шарифулин

Дмитро Носов народився в Читі в 1980 році. У віці 11 років батько привів його в школу "Самбо-70", де Дмитро навчався шість років.

Першим спортивним досягненням дзюдоїста стало друге місце на першості країни серед юнаків. З 1997 по 2006 рік Дмитро не раз ставав переможцем і призером спортивних змагань в Росії, Європі та світі. Одне з найважливіших досягнень - бронзова медаль на Олімпійських іграх в Афінах у 2004 році.

У 2011 році спортсмен став депутатом Держдуми шостого скликання від партії ЛДПР. За наступні роки вніс 40 законопроектів, серед яких - посилення кримінальної відповідальності за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, охорона здоров'я громадян від впливу тютюну, а також зміни до законів про регулювання виробництва та обігу алкоголю, боротьбі з виробництвом і розповсюдженням наркотиків.

У 2015 році Дмитро створив громадської рух "Антіділер". Його основні завдання - боротьба з наркозлочинністю, наркозалежністю серед громадян і незаконним продажем заборонених речовин в аптеках без рецепта.

У минулому році Носов виступав проти визнання володіння бойовими мистецтвами обтяжуючою обставиною при розгляді справ про бійки в суді.

Олена Ісінбаєва - стрибунка з жердиною, член комісії атлетів МОК, глава наглядової ради РУСАДА

Фото: ТАСС / Валерій Шарифулин

Спочатку Олена Ісінбаєва займалася спортивною гімнастикою - в спортивну школу вона потрапила в 5 років. Трохи пізніше її тренер Олександр Лісовий показав дівчинку тренеру легкоатлетів Євгену Трофимову.

Як виявилося, зробив він це не дарма - через півроку тренувань Ісінбаєва перемогла на Всесвітніх юнацьких іграх у Москві. У наступному році на чемпіонаті світу серед юнаків Олена встановила світовий рекорд 4,10 метра.

За всю спортивну кар'єру Ісінбаєва встановила 28 світових рекордів, а також стала дворазовою олімпійською чемпіонкою, триразовою чемпіонкою світу на відкритому повітрі і чотирикратної - в приміщенні.

У 2015 році Міноборони Росії уклало з нею контракт на 5 років. З тих пір Ісінбаєва - інструктор з легкої атлетики ЦСКА. Має звання майора.

У 2009 році Ісінбаєвої присвоїли орден "За заслуги перед Вітчизною" четвертого ступеня, в 2012-му нагородили медаллю ордена "За заслуги перед Вітчизною" другого ступеня. Крім того, в її активі є орден Пошани.

У минулому році Олену Ісінбаєва вибрали членом Комісії атлетів МОК (Міжнародного олімпійського комітету). На цій посаді вона буде перебувати вісім років. Спортсменка допомагає атлетам вирішувати спірні питання, в тому числі - що стосуються допінгу.

У грудні 2016 року Ісінбаєва обрали головою РУСАДА (Російського антидопінгового агентства). Однак в травні цього року їй довелося залишити посаду через претензії WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство), яке вимагало відставки Ісінбаєвої.

В якості причини назвали те, що вона не є незалежною кандидатом - Ісінбаєва обиралася на посаду за поданням ОКР (Олімпійського комітету Росії). Тим не менш, це не завадило їй залишитися в самій раді.

А ще у Ісінбаєвої є власний благодійний фонд.

Світлана Хоркіна - гімнастка, депутат, перший заступник начальника ЦСКА

Фото: m24.ru/Лидия Широнина

Світлана Хоркіна - російська гімнастка, заслужений майстер спорту. Двічі ставала олімпійською чемпіонкою, дев'ять разів - чемпіонкою світу і ще 13 разів - чемпіонкою Європи. Її дійсно можна назвати видатною спортсменкою, адже не дарма неофіційний титул Хоркіної - "Королева брусів".

У 2016 році її призначили заступником керівника ЦСКА в званні підполковника запасу.

Як і Ісінбаєва, Хоркіна володіє декількома державними нагородами, в тому числі - орденом "За заслуги перед Вітчизною" четвертого ступеня, орденом Пошани, орденом Дружби і почесною грамотою Президента Росії. Крім того, на алеї Олімпійської слави "Роза Хутір" є її іменна зірка.

У 2007 році Хоркіна стала депутатом Держдуми п'ятого скликання. У наступні роки запропонувала Заксобраніі вісім законопроектів, які стосувалися питань реклами, обмеження обігу порнографії, роздрібного продажу слабоалкогольних напоїв, підтримки інноваційної діяльності в Росії і підтримки молодіжних і дитячих громадських об'єднань.


лісових Олександр