Полезные материалы

Обмін валют в Польщі, де вигідніше міняти злоті

  1. Курс валют до злотого в Польщі
  2. Курс польського злотого до долара США
  3. Курс польського злотого до євро
  4. Курс польського злотого до української гривні
  5. Обмін валют в Польщі (гривні, долари і євро на злоті)
  6. Де вигідніше купувати польські злоті
  7. Де купити злоті в банках України
  8. Купівля польських злотих У Росії
  9. Купівля злотих в Білорусії
  10. Курс долара і євро в Польщі
  11. Скільки грошей треба мати при перетині кордону в Польщу
  12. Зняття готівки в банкоматах Польщі
  13. Оплата платіжною карткою за кордоном в Польщі
  14. Чи можна в Польщі розплачуватися Євро

Де і як краще міняти гроші в Польщі. Обмінні пункти, курси та вся корисна інформація по темі обміну валют в Польщі.

Офіційною національною валютою Польщі вже майже 100 років є польський злотий (jбозначается як zl. Або PLN). 1 січня 1995 в грошовий оборот країни були випущені грошові знаки нового зразка - банкноти номіналом 10, 20, 50, 100 і 200 злотих (все з портретами королів Польщі) і розмінні монети номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 грошів а також монети в 1, 2 і 5 злотих.

Навіть не дивлячись на те, що Польща вже кілька років перебуває в складі Євросоюзу, в майбутньому вона може перейти на використання євро, але на наступні 5 років таких прогнозів з боку польського уряду немає.

У цій статті ви знайдете інформацію про курс злотого до долара, євро та гривні в Польщі, а також корисні поради про специфіку курсу валют в Польщі, шляхах і нюансах здійснення обміну, пунктах обміну валют і особливості безготівкового розрахунку в Польщі.

зміст:

Актуальний курс обміну польського злотого на гривні, рублі, і євро (за курсом НБУ) завжди можна знайти на головній сторінці сайту - rupoland.com

Курс валют до злотого в Польщі

З часу введення в 1995, Польща використовує плаваючий (ринковий) режим валютного курсу. Як і будь-яка інша світова валюта, злотий може змінюватися внаслідок різних економічних ситуацій як всередині самої Польщі, так і в цілому на світовому валютному ринку.

У Польщі обмінними валютними операціями можуть займатися банки, приватні обмінні пункти Kantor (контори). Ніяких документів для обміну валюти не потрібно. Міняти злоті у приватних осіб незаконно і небезпечно, так як часто зустрічаються шахраї.

Найбільш охоче змінюють євро, оскільки це валюта Євросоюзу. Далі за популярністю йдуть долар та інші грошові знаки. У банках можна обміняти майже будь-яку валюту, а ось кантори зазвичай обмежуються кількома найвигіднішими або популярними валютними обмінами.

Курс польського злотого до долара США

Історія зміни курсу злотого до долара:

Тут можна подивитися актуальний середній курс покупки долара США в відділеннях Національного Банку Польщі. Курс в обмінних пунктах (канторах) може відрізнятися від курсу НБП на 1-2 копійки.

За посиланням можна знайти актуальний на сьогодні курс обміну

Kursy średnie NBP 1 USD 3,7244 0,51% 2018-07-13

Курс польського злотого до євро

Курс польського злотого до євро

Курс євро в польських обмінних пунктах (канторах) на сьогоднішній день, згідно з курсом Національного банку Польщі

Kursy średnie NBP 1 EUR 4,3302 0,09% 2018-07-13

Курс польського злотого до української гривні

Деякі люди, плануючи поїздку в Польщу, намагаються перетинати кордон з уже наявними злотими. Інші ж вважають за краще обмінювати валюту після перетину кордону, так як курс злотого в Польщі їх влаштовує більше.

Наприклад, існує думка, що гривні на злоті міняти варто в Україні, а курс злотого до долара і євро в Польщі вигідніше, хоча однозначно відповісти важко, адже курс нестабільний і ситуація змінюється мало не щодня.

Наприклад, існує думка, що гривні на злоті міняти варто в Україні, а курс злотого до долара і євро в Польщі вигідніше, хоча однозначно відповісти важко, адже курс нестабільний і ситуація змінюється мало не щодня

Середній курс покупки в Польщі:

Kursy średnie NBP 1 UAH 0,1420 0,50% 2018-07-13

Обмін валют в Польщі (гривні, долари і євро на злоті)

Пункти обміну валюти в Польщі називаються "Kantor" (Кантор) або "Kantor wymiany walut". Зазвичай вони знаходяться на вокзалах або в історичному центрі міста (в банках, як правило, немає обмінних пунктів).

В обмінних пунктах на вокзалах курс обміну може бути нижче, ніж в інших. Але є дуже багато винятків з цього правила (наприклад на вокзалі у Вроцлаві курс в обмінних пунктах не нижче, ніж скрізь).

На вокзалі у Варшаві обмінні пункти в будні дні встановлюють хороший курс, а ось у вихідні дні (або в суботу після обіду) - нижче, ніж зазвичай.

Непоганий варіант обміну грошей на польські злоті - Кантор (обмінні пункти валют) перед кордоном Польщі. Через велику оборот валюти, різниця між ціною покупки і продажу там не така значна, як в інших місцях і завжди є в наявності польський злотий.

Переважно ці обмінні пункти знаходяться на заправках перед кордоном України з Польщею, або поруч з пунктами продажу полісів страхування або невеликими магазинами. У таких прикордонних обмінниках зазвичай кращий курс обміну українських гривень на польський злотий. Якщо ви хочете обміняти більшу суму валюти, то завжди можна пробувати домовитися за більш вигідний для вас курс обміну гривень на польський злотий.

Також є обмінні пункти на кожному прикордонному пропускному пункті. Але курс обміну валют на кордоні не найкращий ні на обмін гривень на злотий, ні на обмін доларів або євро. Намагайтеся спланувати свої витрати так, щоб або обміняти потрібну валюту до кордону, або мати можливість зробити це вже в Польщі.

Також обмінні пункти є і перед кордоном Білорусії і Польщі.

Обміняти гривні, долари і євро, а також інші готівкові в Польщі на злоті можна в банках або приватних обмінниках (канторах).

У Kantor'ах можна поміняти не тільки долари і євро, але і практично будь-яку європейську валюту. (Рублі і гривні теж приймаються, але з не дуже вигідним курсом)

Курс покупки і продажу валюти вивішується на дошках при вході в обмінний пункт, або безпосередньо біля віконця.

Ніяких відсотків за обмін немає береться. На відміну від Праги польські обмінні пункти не вдаються до обманів (наприклад, вказуючи дрібним шрифтом, що суми менше 1 тисячі євро змінюються за іншим курсом - як це роблять чехи). Тобто скільки написано на табло - стільки Ви і отримаєте на руки. Для обміну валюти в канторах не потрібно ніяких документів.

На відміну від російських банків, де обмін валюти працює в кожному відділенні, в польських відділеннях банків обміну валюти найчастіше немає.

Зверніть увагу, що в Польщі заборонений обмін валюти з рук. Тому, вирушаючи на ярмарок, краще заздалегідь подбати про обмін. Обмін з рук нерідко стає прибутковою справою для шахраїв.

Замислюючись над тим, де обміняти валюту в Польщі, багато туристів поспішають зробити це в банках, так як вважає це безпечним, а курс валют в банках Польщі вигіднішим, проте не поспішайте з висновками, обмін в канторах - не менше надійний спосіб обміну готівки. А курс там зазвичай буває вигідніше ніж в банках.

У великих містах, таких як Краків, Варшава, Гданськ, Вроцлав і інших найбільш популярних серед туристів, працює безліч канторів, ви зможете дізнатися курс гривні в Польщі, курс євро і долара в Польщі практично на кожному кроці. Вигідний курс обміну валют в Польщі пропонують кантори, що знаходяться в торгових центрах і галереях. У кожному торговому центрі їх може бути навіть кілька, вам залишиться вибрати той, в якому курс обміну необхідною вам валюти найбільш вигідний.

Досить обмінних пунктів і в маленьких містечках, особливо прикордонної зони, де вони діють як окремо, так і при мережевих супермаркетах або навіть деяких звичайних магазинах. Працюють кантори в Польщі переважно з 10:00 ранку, але в туристичних місцях є і обмінники з цілодобовим графіком роботи.

Де вигідніше купувати польські злоті

Часто, перед поїздкою до Польщі, буває вигідніше купити польські злоті ще у себе в країні. Розглянемо такі можливості в банках Білорусі, Росії та Украіни.Естественно, крім перерахованих в цій статті банків, можуть бути і інші, так що цей список тільки приблизний, а ви в коментарях можете порадити - де ще можна купити польські злоті за межами Польщі.

Де купити злоті в банках України

Три банки з найбільш широкою мережею відділень, де можна купити злотий, це:

  • Укргазбанк;
  • Укрексімбанк;
  • Креді Агріколь Банк.

За відгуками - курс продажу у всіх трьох банків однаковий, а ось курс покупки злотого істотно відрізняється.

Крім офіційного курсу, деякі банки можуть брати додатковий відсоток за конвертацію. До того ж кількість валюти часто обмежене (реалізують тільки ті злоті, які раніше продані населенням). Тому всі деталі необхідно уточнювати в конкретному відділенні банку.

Купівля польських злотих У Росії

На території Російської Федерації більшість банків заявляють про роботу зі злотими. Наприклад, обміняти валюту можна у відділеннях:

  • Ощадбанку;
  • ВТБ 24;
  • ЮНИСТРИМ.

Курси приблизно однакові. Однак через низький попит на польський злотий ця валюта завозиться в відділення в невеликій кількості, яке сильно залежить від віддаленості Польщі від конкретного міста. Якщо в банках Калінінграда валюту знайти неважко, то в Москві вона присутня не в усіх філіях, а у Владивостоці доведеться гарненько побігати, щоб зібрати необхідну суму. Були випадки, коли в Ощадбанку і зовсім заявляли, що не працюють із злотим, але в сусідньому відділенні цього ж банку легко вдавалося купити кілька купюр.

Більшість росіян (крім жителів Калінінграда) вважають за краще перетинати польський кордон через Білорусію. У деяких випадках є сенс обмінювати гроші в цій країні.

Купівля злотих в Білорусії

Попит на злотий в РБ досить великий, тому і послуги з обміну валют поширені. Займаються конвертацією практично всі білоруські банки.

наприклад:

  • Білінвестбанк;
  • Абсолютбанк;
  • Банк ВТБ (Білорусь);
  • Беларусбанк;
  • Бєлгазпромбанку;
  • Білінвестбанк;
  • БНБ-Банк.

Розкид курсів досить великий, тому необхідно порівнювати розцінки кількох конкретних банків на момент обміну. Деякі банки зможуть продати злоті не тільки за білоруські рублі, а й за російські або гривню, правда курс при цьому може виявитися невигідним.

Курс долара і євро в Польщі

Багато хто вважає, що змінювати міжнародну валюту, а саме долари і євро, в Польщі вигідно. Курс долара і євро в Польщі більш стабільний і не змінюється постійно, а якщо і є якісь коливання, то вони не такі значні і залежать від ситуації на міжнародному ринку.

Польща є європейською країною, тому курс злотого до долара залежить від курсу євро до долара, і переважно в Польщі є коливання курсу обміну польської валюти до долара США.

Також залежить від того, де саме ви будете обмінювати валюту, а іноді навіть від того, вихідний день чи ні.

Зверніть увагу також на такий важливий нюанс:

часто, незважаючи на конкуренцію, кантори в туристичних містах Польщі (Краків, Варшава, Вроцлав) заманюють потенційного клієнта рекламними вітринами з привабливими і вигідними цифрами курсу долара і євро, але зазвичай це курс продажу валюти, а не її покупки.

Перед обміном обов'язково ще раз подивіться на цифри на табло обмінника валют, або уточніть курс покупки валюти у людини, який буде здійснювати обмін.

Скільки грошей треба мати при перетині кордону в Польщу

При перетині кордону в Польщу, працівники польських митних (Sluzba Celna) і прикордонних органів (Straz Graniczna) мають право перевірити у вас наявність необхідних коштів для перебування на території Польщі чи Європи. Скільки ж грошей і в якій валюті треба мати для того, щоб перетнути польський кордон?

Якщо ви їдете в Польщу на строк до 3 днів, вам необхідно мати з собою 300 злотих або їх еквівалент будь-який інший валютою, яку ви зможете згодом обміняти по курсу валют в Польщі, для того, щоб підтвердити свою платоспроможність.

Зняття готівки в банкоматах Польщі

Якщо готівкові у вас закінчилися, але на вашій банківській картці залишилися, ви можете зняти їх у будь-якому банкоматі Польщі, і вашим банком може бути знята комісія (все залежить від умов користування карткою).

Про розмір комісії, а також інших умовах зняття готівки в Польщі, варто дізнатися в банку, кредитною карткою якого ви користуєтеся, ще до поїздки в Польщу. І все ж вигідніше, якщо, звичайно, є така можливість, не знімати готівку, а розплачуватися платіжною карткою в магазинах, готелях, ресторанах або інших закладах Польщі.

У Польщі все банкомати видають готівку в польських злотих, але деякі мають можливість зняти кошти в євро.

Оплата платіжною карткою за кордоном в Польщі

У Польщі оплата картою дуже поширена - практично в будь-якому місці, навіть в маленькому сільському магазинчику можна розрахуватися карткою. Найчастіше ті, хто проживає в Польщі, навіть не мають при собі велику кількість готівки.

Як і в разі, зі зняттям готівки, все залежить від вашого банку і його умов роботи. При оплаті карткою в Польщі, ніяка комісія з Польської сторони з вас утримана не буде. А ось про умови конвертації валюти і комісії варто заздалегідь дізнатися у вашому банку.

Чи можна в Польщі розплачуватися Євро

Згідно з чинним законодавством, з 1 травня 2004 року заборони на оплату послуг в Євро немає. Коли ви платите в Євро, а продавець приймає в них оплату - ніхто з вас не порушує закон.

Однак, закон говорить, що для проведення оплати в Євро обидві сторони повинні висловити згоду на це. Іншими словами ніхто не зобов'язаний приймати у вас Євро, точно також як і вимагати Євро в якості оплати. Для цього має бути присутня «добра воля» обох сторін.

Також відсутній жорсткий курс євро по відношенню до злотого. Тому одні дотримуються поточного курсу НБП (національного польського банку), інші встановлюють свій.

Для вступу в єврозону необхідно виконання ряду умов: це і обмеження дефіциту бюджету, ці та стабільність цін (інфляція не повинна перевищувати більше ніж на 1,5% середню інфляцію в найбагатших країнах єврозони), курс національної валюти повинен бути стабільним (не сумніватися більше ніж на +/- 15%), і процентна ставка не може (більш ніж на 2%) перевищувати середню по єврозоні.

В даний час навіть орієнтовна дата вступу Польщі до Єврозони не визначена.

Скільки ж грошей і в якій валюті треба мати для того, щоб перетнути польський кордон?