Полезные материалы

Пісок на дитячих майданчиках в Дніпрі і Маріуполі містить найбільшу кількість важких металів серед промислових міст - дослідження

Дослідження показало наявність свинцю, цинку та інших важких металів на дитячих майданчиках п'яти міст України. Дослідження показало наявність свинцю, цинку та інших важких металів на дитячих майданчиках п'яти міст України

У багатьох пробах забруднення перевищували норму / УНІАН

Пісок на дитячих майданчиках в Дніпрі (Дніпропетровська обл.) І Маріуполі (Донецька обл.) Серед п'яти промислових міст України має найвищий вміст таких важких металів, як свинець і цинк.

Відповідні результати озвучив під час прес-конференції автор дослідження, представник Хіміко-технологічного інституту в Празі (Чехія) Марек Шир.

«Метою проекту було визначити можливі місця забруднень в п'яти промислових містах України - Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі та Маріуполі. Йдеться про забруднення важкими металами, причиною чого є робота комбінатів металургійної промисловості, а також інших видах забруднень. Ми зробили 88 парканів зразків, проаналізувавши донні відкладення і пісок на дитячих майданчиках, і виявили там такі забруднення, як важкі метали, нафто-вуглеводневі та інші забруднюючі і загрожують здоров'ю з'єднання. Це є результатом роботи різних промислових підприємств. Також ми виявили стійкі органічні забруднювачі, що вміщають хлор або його сполуки », - розповів Шир.

За його словами, кінцевим підсумком дослідження стало підтвердження наявності органічних забруднень і важких металів, що становить загрози людському здоров'ю.

«У донних відкладеннях присутні важкі метали, як цинк, кадмій, причиною останнього є виробництво вугілля. Також було знайдено миш'як, який навіть в малих дозах може викликати рак. Підвищені рівні таких забруднень були виявлені в Харкові і Запоріжжі », - констатував автор проекту.

Читайте також Названо найбільш екологічні країни світу: Україна лідирує серед пострадянських держав

Крім того, дослідження показало наявність свинцю, цинку в піску на дитячих майданчиках. При цьому в багатьох пробах забруднення перевищували норму.

«Оскільки в Україні немає певних критеріїв за якістю піску при його видобутку з піщаних кар'єрів, то важко було сказати точно про джерела забруднення. Але, оскільки в Дніпрі і Маріуполі ми виявили найвищий рівень забруднення, то можна сказати, що в цих містах на дитячих майданчиках є найбільший ризик для здоров'я дітей », - констатував Шир.

Він підкреслив, що в 12 пробах донних відкладень перевищені нормативи за рівнем забруднення - в деяких місцях до десяти разів. В цілому, найбільш забрудненими містами виявилися Харків і Запоріжжя.

«Поблизу промислових підприємств найвищий рівень забруднення. Але значні джерела забруднення ми виявили і в інших місцях. Тому потрібні подальші дослідження можливих шляхів потрапляння забруднень в ці ділянки.

Є велика роль приватних компаній, уряду і різних установ, які повинні прийняти такі термінові заходи, як заміна піску на дитячих майданчиках. Також потрібно впроваджувати і використовувати найкращі технології з очищення вод і донних відкладень », - зазначив експерт.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні Верховна Рада прийняла в першому читанні стратегію державної екологічної політики України до 2030 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter