Полезные материалы

Валюта в Латвії

  1. Лати і сантими: трохи з історії
  2. Євроінтеграція та обмін грошей на євро


З плином часу Європейський союз залишається одним з найпотужніших об'єднань країн світу; в 2014 році до нього приєдналася і Латвія, розширивши єврозону ще на одну немаленьку територію. Відповідно до вимог Союзу, встановленими для всіх членів даного міжнародного суспільства, національна валюта повинна бути замінена євро, що і було зроблено державним управлінням країни. Таким чином, гроші Латвії втратили свій вплив, а євро розрісся на солідний шматок землі.

Лати і сантими: трохи з історії

Латвія гідно пройшла всі випробування на шляху до євроінтеграції та зростання своєї економіки. Національна одиниця грошової системи називалася латом і складалася з 100 сантимів. Історичні зміни життя латишів торкнулися також і економічної галузі, а тому в замінах грошових одиниць можна виділити кілька періодів:

  • Старий лат (1922-1940);
  • Рублі СРСР (1940-1992);
  • Новий лат (1992-2013), який також можна розділити на два етапи:
  • Латвійський рубль, або репшікі (1992-1993);
  • Латвійський лат (1993-2013).

Лат по праву вважається самою «важкої» валютної одиницею в Європі: конкуренцію йому складає лише фунт стерлінгів. Цікавий факт полягає в тому, що на кінець 2013 року, прямо перед зарахуванням Латвії до країн-членів ЄС, лат перевищував значення фунта стерлінгів на 11 російських рублів, перемігши таким чином свого одвічного конкурента. Найбільший номінал лата Латвії в 500 латів обчислювався практично 33 000 російських рублів.

Євроінтеграція та обмін грошей на євро

Безсумнівно, Латвія увійшла з Європейський союз з великим задоволенням, тому як банкомати перестали видавати латвійські лати в сам день підписання міжнародних договорів, безповоротно переключившись на євро. Обмін валюти в Латвії жителям країни можна зробити в будь-якому відділенні банку протягом півроку з моменту укладення договору про єдність, а національний банк Latvijas Banka надає таку можливість без обмежень по термінах і розмірах сум.
Що стосується туристів, вони завжди можуть зробити обмін будь-якої валюти в банківських відділеннях, які працюють з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00-16.30, деякі великі банки працюють до 17.00-19.00, а також по суботах з 9.00 до 12.30. Крім того, в розміні вам допоможуть також готелі, аеропорти, потові відділення і навіть деякі магазини. Найбільш популярним способом розрахунку за товари та послуги залишається безготівкова оплата за допомогою кредитних карт.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 14.11.2014


фотографії

Популярні статті