Полезные материалы

Вампіри не пускали мене в Москву

За кілька годин до відправлення поїзда я дивилася «Бал вампірів» в Театрі музичної комедії. Правда, подивитися мюзикл до кінця не вдалося, інакше б я запізнилася на Московський вокзал, де скупчилося величезна кількість таксі. Зате буде привід сходити на нього ще раз За кілька годин до відправлення поїзда я дивилася «Бал вампірів» в Театрі музичної комедії

Головне враження - картинка і звук шикарні, постановка сцен - чудова. Декорації - чудо, особливо замок. Добре, що Ендрю Браунсберг напоумив Романа Поланскі витратити чотири роки на постановку мюзиклу. У курилці почула розмову бувалих: «Я обов'язково піду на другий акт: сцена, як вампіри вилазять з трун - моя улюблена.»

»

Вампіри такі вампіри)

Єдине, чого не вистачає мюзиклу - це душі. Враховано - все, але кльова картинка (а було враження, що дивишся не подання на сцені, а повнометражне кіно) без стержня не викликає емоцій, які б чіпляли. Не викликає переживань. І сюжет. Дуже простий і передбачуваний. До цього сюжету доданий тільки Голлівуд. Хоча, як відомо, в Америці цей мюзикл провалився. Ніхто нічого не хоче тобі сказати. Тільки розважити. Показати, вразити.



Напевно, фото з прес-показу) Власне, сам бал)

Після перегляду з'явилося бажання: кльово було б об'єднати голлівудську картинку, шикарний звук, віртуозну постановку, знаменитих акторів з тим змістом, який вкладається в артхаусне кіно. Об'єднати американський і російський менталітет.

Одна з головних сцен балу

Костюми і декорації - вище усіляких похвал. Декорація будинку поверталася при зміні сцен. З одного боку - внутрішні приміщення, з іншого - вікна, що відчиняються. І сніг. Сніг - це задумка Поланскі. Він спочатку хотів, щоб все дія відбувалася взимку. Сніг на сцені виглядав приголомшливо справжнім.

Професор Абронсіус і Шагал перемовляються у вікні будинку

Професор Абронсіус і Шагал перемовляються у вікні будинку

Відмінна сцена з оголеною Сарою)

А декорації замку вампіра! Я навіть не знала, що таке можна спорудити на сцені! Два величезних склепу і підземелля, що йде під завісу, за якою пробираються професор Абронсіус (Андрій Матвєєв) зі своїм помічником Альфредом (Сергій Денисов). Велична ліжко з балдахіном, яка займала всю сцену. А коли я побачила, як вампіри під музику вилазять зі своїх трун, я погодилася з тим, що це одна з кращих сцен.

Альфред намагається вбити осиковий кілок в серце графа фон Кролока.

Альфред намагається вбити осиковий кілок в серце графа фон Кролока

Ванна кімната в вампірської замку.

Дуже грамотний світло. Він забезпечує не тільки видимість, а й зміну настрою. Звук продуманий шикарно і спеціально під зал. У сцені, де вампір граф фон Кролок (Іван Ожогин) раптово з'являється в різних місцях - це оформлено тільки звуком і реакцією Абронсіуса і Альфреда. Сміх вампіра лунає по черзі з окремих динаміків, що змушує глядачів відчувати присутність вампіра у себе за спиною і обертатися.

Його вампірське величність граф фон Кролок!

Музичне оформлення Стейнмана чудово своєї ненав'язливість. Музика мелодійна, являє собою поєднання класики і року. Музичні теми досить часто повторяться з різними текстами, що допомагає глядачеві налаштуватися на певну сцену. До того ж кожному герою властива своя музична тема, можна відразу зрозуміти, хто з'явиться на сцені, почувши перші ноти. Дуже чітко запам'яталася музика, яка вказує на гумористичний діалог, і сцена біля входу в будинок, де служниця Магда (Анна Лукоянова) щось ріже, власник корчми Шагал (Костянтин Кітанін) пиляє дрова, а його дружина Реббека (Манана Гогітідзе) мега комічно общипує гусака.

Реббека общипує гусака все швидше і швидше)

І ще пара слів про звук. У мюзиклі є музичне оформлення не тільки діалогів і монологів, але і дій. Всі дії, які повинні бути чутні - вкладені в звуковий ряд: удари, згинання та розгинання заморожених рук, заповнення ванни водою.

Додатковий ефект створюється за допомогою інтерактиву. В одній зі сцен у верхніх рядах з'явилися вампіри і стали страшно сміятися. Головні персонажі періодично пробігали по рядах партеру.

Головні персонажі періодично пробігали по рядах партеру

Граф фон Кролок в партері.

Актори грали майстерно. Образи вийшли чудовими. Син вампіра графа фон Кролока - Герберт (Кирило Гордєєв) представлений гомосексуалістом. У такому образі сцена, де він намагається вкусити-спокусити Альфреда виглядає надзвичайно комічно. Голос головної героїні Сари (Олена Газаєва) настільки чистий і прекрасний, що захоплюєшся ним кожен раз, як чуєш її партію. Служниця Магда (Анна Лукоянова) абсолютно по-різному виглядає в образі людини і в образі вампіра.

Герберт (Кирило Гордєєв) тримає в руках книгу про любов, відібрану у Альфреда.

Герберт (Кирило Гордєєв) тримає в руках книгу про любов, відібрану у Альфреда

Сару (Олену Газзаєву) зараз вкусять.

Сару (Олену Газзаєву) зараз вкусять

Магда (Анна Лукоянова) вже в ролі вампіра.


Деяка незручність доставляють два суміщених фактора - мюзикл триває три години, а висидіти весь цей час на не дуже-то зручних кріслах Театру музичної комедії досить складно. У будь-якому випадку, мюзикл «Бал вампірів» стає класикою і його необхідно подивитися, щоб скласти свою власну враження. Наступний сезон починається 25 травня 2012 року, якщо не помиляюся. Купуйте квитки і запрошуйте мене Деяка незручність доставляють два суміщених фактора - мюзикл триває три години, а висидіти весь цей час на не дуже-то зручних кріслах Театру музичної комедії досить складно

Фотографії для поста взяті з офіційної групи . Вампірів фотографувати заборонено. вони попереджали Фотографії для поста взяті з   офіційної групи

Ще я була на аматорському мюзиклі «Роза вампірів». Звіт можна почитати тут.